گفت و گو با نگهبان لژیون مالی نمایندگی ارتش
چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 23:34 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

کنگره ۶۰ در مسیر احیای انسان‌ها قدم‌های بزرگ و بسیاری را نهاده است، این‌یک بلوف نیست بلکه حقیقتی است که سندهای بی‌نقص بسیاری بر درست بودن این مدعا صحه می‌گزارند. نکته جالب‌توجه در مورد کنگره ۶۰ و موفقیت‌هایش این است که این (ان جی او) هیچ‌گونه کمک مالی را از هیچ کجا به‌غیراز اعضای خود قبول نمی‌کند بنابراین کاملاً خودساخته است و وابسته به هیچ گروه، حزب و ارگان خاصی نیست. برای رسیدن به این جایگاه تمهیدات مؤثری از طرف شخص جناب مهندس اندیشیده شده است که لژیون مالی شعب، یکی از این تمهیدات است. من در این گفتگو خواست آن دارم که خود و شما عزیزان خواننده را با گوشه‌ای از فعالیت این لژیون آشنا کنم و برای انجام این مهم از آقای رضا، نگهبان لژیون مالی نمایندگی ارتش دعوت به عمل رساندم. امیدوار هستم که از مطالعه این گفتگو لذت ببرید.


۱ لطفاً به‌رسم کنگره ۶۰ خود را معرفی کنید.

سلام رضا هستم یک مسافر، با تخریب ۱۷ سال وارد کنگره ۶۰ شدم، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، مدت ۱۵ ماه به روش (دی اس تی) و با داروی درمان اپیوم سفر کردم، به راهنمایی آقای مجتبی و در حال حاضر مدت شش سال و یک ماه است که از بند مواد مخدر رها هستم در ضمن به مدت ۱۰ ماه سفر درمان وابستگی به دخانیات را انجام دادم، به راهنمایی آقای مجتبی، مدت رهایی از بند دخانیات ۴ سال و ۴ ماه، رشته ورزشی در کنگره ۶۰ بسکتبال.

۲ در ابتدا جایگاه نگهبانی لژیون مالی نمایندگی را به شما تبریک میگویم و لطفاً برای ما بگویید که انگیزه، هدف و مشوق شما در اینکه عضو لژیون مالی نمایندگی شده‌اید چیست؟

بزرگ‌ترین انگیزه من در کنگره ۶۰ فرمانی است که صادر می‌شود، زمانی که جناب مهندس خبر از تشکیل لژیون مالی در نمایندگی‌ها را دادند من هم احساس کردم که می‌توانم در این لژیون خدمتی کوچک ارائه دهم بنابراین هرگونه شک و تردید را فراموش کردم و قدم درراه گذاشتم و حرکت کردم، با توجه به آموزش‌هایی که در کنگره ۶۰ گرفتم به این مسئله اعتقاد راسخ دارم که اگر فرصتی برای خدمت کردن مهیا می‌شود و یا این فرصت به من داده می‌شود؛ باید در این لحظه اطاعت کنم و شروع به حرکت نمایم، این بزرگ‌ترین انگیزه من بود و بعدازآن شروع به حرکت کردم و بسیار از این تصمیم‌گیری و نتایج آن رضایت دارم و این را می‌دانم که هرگاه در کنگره ۶۰ فرمانی صادر می‌شود، مطمئناً در پشت پرده آن فکرها اندیشه‌ها بوده است و به تمام جوانب رسیدگی شده است.

۳ لطفاً برای من و خوانندگان این گفتگو بفرمایید که آیا این خدمت تأثیری در زندگی شخصی و یا اجتماعی شما داشته است؟

قطعاً تأثیراتی در زندگی من داشته و با توجه به تجربه‌ای که در درمان اعتیاد و دخانیات در کنگره ۶۰ داشتم باید بگویم که اگر چیز بهتری ازآنچه دارم، نصیب من نشود و برای من فایده‌ای نداشته باشد هیچ‌گاه قدم درراه نمی‌گذارم و این موضوع در مورد خدمت در لژیون مالی نیز صادق است و باید به این نکته اشاره‌کنم که خدمت در این لژیون، هم ازلحاظ مالی و هم ازلحاظ معنوی برای من بازخوردها و نتایج خوبی داشته و دارد. تأثیرات معنوی بدین گونه که با انجام این خدمت من احساس می‌کنم که تأثیری در گردش این گردونه دارم بنابراین نوع انرژی بسیار بالا را دریافت می‌کنم و یک احساس رضایت و سرخوشی ناب که با هیچ‌چیز قابل قیاس نیست و تمام این‌ها باعث می‌شود که من در زندگی خود با تمام قدرت و انرژی بالا، به راه خود ادامه دهم و در زندگی موفق باشم. در مورد تأثیرات مالی این خدمت باید بگویم؛ زمانی که من مالی را می‌بخشم و از آن چشم‌پوشی می‌کنم، احساس می‌کنم یک پشتیبان بسیار قوی دارم که می‌توانم به آن تکیه کنم و تأثیرات آن را در زندگی خود ببینم. در این مدت برکت در زندگی من بسیار زیاد شده است.

۴ لطفاً برای ما از اهمیت تشکیل این لژیون، در کنگره ۶۰ و در مسیر حرکت کنگره ۶۰ بگویید.

در کنگره ۶۰ به تمام مسائل به‌صورت کاملاً تخصصی پرداخته می‌شود، برای مثال در ابتدا در کنگره ۶۰ جلسات تشکیل شد و بعدازآن نوبت به تشکیل لژیون‌ها شد و تشکیل لژیون وابستگی به دخانیات راه‌اندازی شد و تأثیرات مجزا شدن لژیون‌ها و هر چه بیشتر تخصصی شدن آن‌ها، در پیشرفت کنگره ۶۰ کاملاً مشهود است و لژیون مالی نیز از این قاعده مستثنا نیست، تخصصی شدن این مبحث و تشکیل یک لژیون مالی باعث می‌شود که تمام نیروهای مفید و انرژی‌ها متمرکز شود، برای رسیدن به اهدافی همچون جذب نیروهای مؤثر و رایزنی در مورد مسائل مالی و اقتصادی که تمام این مسائل بر محوریت جهان‌بینی کنگره ۶۰ است و این نکته‌ای بسیار مثبت است زیرا در بیرون از کنگره ۶۰ نیز این‌گونه جلسات و گروه‌ها هستند اما چیزی که ما را متمایز می‌کند همین محوریت جهان‌بینی کنگره ۶۰ است که باعث می‌شود در مسیر حرکت به سمت ارزش‌ها، محکم قدم برداریم. در کل اهمیت این لژیون در این است که همان‌طور که کنگره ۶۰ تا به امروز روی پای خود ایستاده است و هیچ‌گونه کمکی را از بیرون از فضای خود دریافت نکرده است در آینده نیز نه‌تنها باید این روند ادامه‌دار باشد بلکه باید بسیار محکم‌تر و قوی‌تر به حرکت در این مسیر ادامه دهیم و هر چه بیشتر کنگره ۶۰ را ازنظر مالی و اقتصادی قوی بکنیم که هر چه بیشتر به نتیجه دلخواه کنگره ۶۰ که همانا احیای انسان‌ها هست، برسیم.

۵ اگر امکان دارد برای ما در مورد هزینه‌هایی که کنگره ۶۰ برای رسیدن به هدف خود می‌پردازد مقداری توضیح دهید

اگر بخواهم از ابتدا این مسئله را توضیح دهم باید از ورود یک تازه‌وارد بگویم که در کنگره ۶۰ اعلام می‌شود درمان در اینجا کاملاً رایگان است اما این به آن معنی نیست که همه‌چیز کاملاً مجانی است زیرا درراه به درمان رسیدن یک نفر هزینه‌های بسیاری می‌شود و افراد بسیاری مشغول خدمت هستند تا یک نفر به درمان برسد؛ هزینه‌هایی همچون اجاره‌بها و هزینه‌های دیگر که از دیده‌ها پنهان است اما در اینجا لازم می‌دانم که یک توضیح را اضافه کنم که اگر من مالی را درراه کنگره ۶۰ می‌بخشم و از آن چشم‌پوشی می‌کنم باید بدانم که این‌یک نوع سرمایه‌گذاری برای خود من هست و درواقع تبدیل کردن پول نقد به انرژی هست و به‌صورت کلی تمام فواید و نتیجه این کار به خود من بازخواهد گشت که بسیار ملموس است و بعدازآن باید این سؤال را از خود بپرسم که هیچ جایی را بهتر از کنگره ۶۰ می‌توانم بیابم که این سرمایه‌گذاری را در آن انجام دهم؟ جایی که انسان‌ها احیا می‌شوند و در پشت هر انسان خانواده‌ای وزندگی‌های بسیاری درگیر است درواقع با نجات یک انسان بسیاری از انسان‌های دیگر از گرفتاری و رنج بیرون می‌آیند و همین‌طور اگر این مسیر را ادامه دهیم به نقطه‌ای خواهیم رسید که در کلام‌الله آمده است، یعنی نجات یک انسان مانند این است که کل انسان‌ها را نجات دهیم

۶ به‌عنوان حرف آخر، هر مسئله و یا نکته‌ای که فکر می‌کنید باید به آن اشاره شود را بیان کنید.

در اینجا باید به این مسئله اشاره‌کنم که من از ابتدا در کنگره ۶۰ در حال آموزش دیدن و یادگرفتن هستم، چه از درمان اعتیاد چه از درمان وابستگی به دخانیات تا ورزش کردن و تجربه کردن جایگاه‌های مختلف که مانند کلیدی هستند برای حل کردن مشکلات. عضویت در لژیون مالی نیز بسیار مهم و پراهمیت است که من بخشیدن و چشم‌پوشی از مال خود را آموزش بگیرم و لذت آن را حس کنم، درست همان‌گونه که جناب مهندس همیشه می‌فرمایند: که بیایید و طعم آب‌میوه‌های دیگر، غیر از آب‌پرتقال را بچشید. به نظر من؛ این نیز یک فرصت است که در اختیار من نهاده شده است تا بتوانم در این فرصت ناب آموزش‌دیده و جایگاه خود را تغییر دهم و انرژی بسیاری دریافت کنم و باید این را بدانم که انجام این عمل بخشیدن به کنگره ۶۰ و کسی دیگر نیست، این‌یک نوع پس‌انداز است برای شخص خود من و نه دیگری و من این را با گوشت و پوست‌واستخوان خود لمس کردم، از زمانی که شروع به خدمت در این لژیون کردم چه ازنظر مالی و چه ازنظر معنوی و جهان‌بینی و نگاهم به دنیا غنی‌شده‌ام و تمام این‌ها را مدیون کنگره ۶۰ و فرصت‌هایی که در اختیار من گذاشته‌شده است هستم.

 

مصاحبه کننده: مسافر روزبه

تهیه و تنظیم: مسافر محمدحسین

منبع: کنگره60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
روزبه(لژیون6) چهارشنبه 18 مهر 1397 23:03
سلام
از آقای رضا تشکر می کنم که به زیبایی هر چه تمام تر در مورد لژیون مالی و همینطور تاثیر آن در روند زندگیشان توضیح دادند و شکر می کنم که فرصت گفتگو با ایشان نصیب من شد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات