مقاله؛رسیدن به حال خوش
سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 13:59 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

رسیدن به حال خوش

به نام قدرت مطلق

 

در ازل پرتو حسنت ز تجلی دم زد                                                                           عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد    

سلام دوستان وحید هستم یک مسافر. انتی ایکس الکل 11 ماه سفر کردم به روش دی.اس.تی با داروی او.تی به راهنمایی استاد عزیزم آقای محسن زهرایی و مدت رهایی 2 سال و 8 ماه و در ضمن 7 ماه هست که درمان وابستگی به نیکوتین را شروع کرده ام به روش دی.اس.تی با داروی آدامس نیکوتین دار و به راهنمایی استاد عزیزم آقای رضا صبوری و در حال حاضر در مرحله 3 قطعه هستم

نوشتار زیرخلاصه ای است از  تجربیات و احوالات من قبل و بعد از ورود به کنگره 60

متاسفانه الکل از دید عموم مردم جزء مواردی است که در دنیا کمتر به دید انتی ایکس و مخرب به آن نگاه شده و می شود ، این موضوع باعث گردیده که مصرف الکل در بین اکثر مردم باب شده باشد و صرفا به دید یک ماده مصرفی برای رسیدن به حال خوش مقطعی دیده شود . حتی شاید امروزه کسی برای مصرف الکل شما را سرزنش نکند و حتی در بین جوانان امروزه تشویق هم برای مصرف الکل وجود داشته باشد. در جوامع مسلمان معمولا مصرف الکل به دلیل مسائل دینی و شرعی منع می شود و علت را اغلب حرام بودن شرب خمر و ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی در دین اسلام بیان می کنند و نتیجه مصرف بی رویه آن را در نهایت به تخریب کبد و مسائل فیزیکی که بسیار هم اهمیت دارد خلاصه می کنند. اما مصرف الکل در صور پنهان بسیار بسیار مخرب و حتی شاید در برخی موارد تخریب آن از مخدر های دیگر هم شدید تر باشد.

 موارد و حالاتی که در زمان مصرف الکل برای من اتفاق افتاده :

لرزش دست ها، اختلال در خواب، اختلال در سیستم گوارش، ضعف شدید معده، دل درد های مداوم، مصرف زیاد سیگار، سردرد، حملات پنیکی، تپش قلب و ضربان بالای قلب(منجر به استفاده از انواع آرامبخش به مدت 4 سال شد)، پرخاشگری، لاغری، عدم اعتماد به افراد و....

موارد ذکر شده بصورت جزئی و موردی بوده و قطعا تخریب الکل چه از نظر جسمی و چه از نظر روانی بسیار بسیار زیاد می باشد

بعد از ورود به کنگره 60: اولین مورد وجود خواست در من بود و به نظر من مهم ترین وظیفه ای که من برای خودم انجام دادم فرمانبردار بودن نبست به راهنما و مصرف داروی درمانم بود که از روز اول قبول کردم که من بیمار هستم و 10 یا 11 ماه قرار است دارو مصرف کنم و باید منظم و به موقع این کار را انجام بدهم که خدا را شاکر هستم که این وظیفه را کاملا درست انجام دادم و نتیجه آن بعد از 11 ماه رهایی من بود. و یادآور میشوم که به موازات این موضوع من ضعف بزرگی هم به واسطه مشغله کاری داشتم و آن این بود که به ندرت به جلسات عمومی می رسیدم و معمولا حضور من فقط به لژیون خلاصه می شد که قطعا در مبحث دانایی و جهانبینی من تاثیر فراوانی داشته و خیلی از مسائل و مشارکت های دوستان که واقعا مفید و کاربردی بوده را از دست دادم. خدا را شاکر هستم که این مسئله در سفر دوم من در حال جبران هست. بزرگترین هدیه کنگره 60 آشنایی با همسفرم که واقعا بزرگترین کمک و محرک من برای آشتی با خودم و کنگره 60 بود، به موازات آن رسیدن به تعادل نسبی و آرامش برای من و خانواده ام بود. یکی دیگر از مسائل بسیار تاثیر گذار در احوال من که همیشه درگیری فکری من بود عدم توانایی در بازپرداخت بسیاری از مشکلات مادی و معنوی خودم بود که هیچوقت در زمان مصرف نتوانسته بودم به آن بپردازم و بسیار زیاد فکر من را درگیر خود کرده بود و جالب برای من آن بود که از زمانی که شروع به گرفتن خدمت های کوچک در کنگره 60 کردم این مشکلات آرام آرام شروع به بازپرداخت و حل شدن کرد و ذهن مخشوش من رو به سمت خالی شدن و آرامش رفت.

 خدمت بسیار تاثیر مهمی در رسیدن به حال خوش و تعادل نسبی برای من داشته و قطعا در آینده هم خواهد داشت و این با حرف نه شدنی هست و نه قابل انتقال به دیگران. فقط باید بازیگر بود، باید در چهارچوب حرمت ها و قوانین کنگره فرمانبردار و خدمتگزار بود و حتما در زندگی خارج از کنگره هم باید به حرمت ها احترام گذاشت و عمل کرد.

درمان مسئله وابستگی من به الکل بسیار بسیار حرکت بزرگی بود که در بستر آموزش و فرمانبرداری و قطعا ساختار و تفکر کنگره به انجام رسید و برای من در آخر، رسیدن به آرامش برای خودم ،همسفرم و خانواده ام را به ارمغان آورد، دیگر مسئله مهم و اتفاق به مراتب حتی سخت تر از درمان وابستگی به الکل برای من درمان مصرف سیگار بود که قبلا هم چندین بار تحت نظر پزشک اقدام به ترک سیگار کرده بودم که البته پزشک بسیار دانایی هم بود که درمان سیگار را با روش تدریجی برای من تجویز و هفته ای 1 بار هم بصورت خیلی مختصر جلسه ای برای بازگو کردن احوالات من برگزار می شد و تقریبا من 2 ماه هم بدون سیگار تحمل کردم اما به دلیل نبود آموزش و راهنما و تفکر درست و مشارکت های کنگره ای دوباره شروع به مصرف سیگار کردم و در اینجا جا دارد از راهنمای عزیزم آقای رضا صبوری در بحث درمان وابستگی به سیگار هم تشکر ویژه ای داشته باشم که در حال حاضر 7 ماه هست که به راحتی و لذت هر چه تمام تر در حال درمان وابستگی به سیگار هستم. فرمایشات جناب مهندس دژاکام همیشه به من اثبات شده و این فرمایش ایشان که درمان اعتیاد با درمان وابستگی به سیگار تکمیل می شود برای من به لطف خدا و تفکر کنگره و همکاری و همیاری همسفرم در حال انجام هست.

کنگره 60 و قوانین حاکم در کنگره بر اساس محبت و حقیقت بنا شده و به موازات آن تجربه شده که حال سندی بی نقص است و نشانه های این سند هم تمام رها یافتگان کنگره می باشند. برای من کنگره 60 و آموزه های آن مانند یک فرمول ریاضی عمل می کند که هر مسئله ای را در آن فرمول قرار می دهم حتما پاسخ درستی به من می دهد. 14 وادی کنگره 60 بیانگر تمام قوانین هستی است که با تفکر آغاز و با محبت پایان می یابد و این را مدیون حکیم الهی جناب مهندس دژاکام و خانواده محترم ایشان و تفکر کنگره هستم. در آخر تشکر ویژه ای از استاد عزیزم آقای محسن که الحق من تا به حال استاد و حکیمی به دانایی و مهربانی و صبوری ایشان ندیده بودم دارم و دست ایشان را می بوسم . سپاسگزاری از راهنما در کلام نمیگنجد ، امیدوار هستم که در عمل بتوانم بخش کوچکی از زحمات ایشان و تمام خانواده بزرگ گنکره 60 را جبران کنم.

 

نویسنده: مسافر وحید

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
روزبه(لژیون6) پنجشنبه 22 شهریور 1397 09:30
سلام
به تمام خدمتگذاران کنگره 60 خداقوت عرض می کنم.
آقا وحید مقاله جالبی بود و به نکته زیبا و مفیدی اشاره کردید؛ متاسفانه الکل در دید عموم آنتی ایکس نیست و این کج فهمی می تواند عوارض جبران ناپذیری را در زندگی بشر بوجود بیاورد.
مسافر احسان۲ لژیون یکم پنجشنبه 22 شهریور 1397 08:47
خدا قوت آقا وحید، چقدر قشنگ گفتید که آموزه های کنگره مانند یک فرمول ریاضی عمل می کند که هر مسئله ای را در آن فرمول قرار می دهم حتما پاسخ درستی به من می دهد. البته از شاگردان استاد زهرایی هم غیر از این انتظاری نیست. امیدوارم بیش از پیش حال خوش را تجربه کنید.
همسفراعظم (لژیون 5) چهارشنبه 21 شهریور 1397 20:16
خدارو شاکر هستم که با کمک خداوند منان و کنگره 60 به حال خوش رسیدید و امیدوارم که این حال خوش پایدار باقی بماند همچنین در زندگی شما تأثیر مثبتش نمایان باشد. همواره مستدام باشد انشاالله برکت خدمات بی شائبه شما به زندگی شخصیتان بازگردد.موفق باشید..
رضا چهارشنبه 21 شهریور 1397 08:40
سلام و خداقوت
ممنون از وحید عزیز از بسیار نوشته زیبا و تاثیر گذاری بود.
تشکر از خدمتگزاران وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات