تفکر و تدبیر عامل موفقیت؛اولین سال رهایی مسافر حمید
جمعه 9 شهریور 1397 ساعت 16:00 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
سومین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره60 نمایندگی ارتش  در روز پنجشنبه تاریخ 1397/06/07 با دستور جلسه چگونه از سایت کنگره60 استفاده مینماییم؟مقاله نویسی با دبیری مسافر افشین و نگهبانی مسافر محمدرضا و استادی  مسافر محمد رضا رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

خدا را شاکر هستم که امروز در این جایگاه قرارگرفته‌ام و از نگهبان و دبیر محترم تشکر می‌کنم.دستور جلسه این هفته در کنگره60 «از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می‌کنم» است. من فکر می‌کنم که همه این دستور جلسات باید یک نقطه تفکری را در من ایجاد کند...

به یاد دارم که اولین باری که به‌عنوان استاد خارج از نمایندگی دعوت شدم به دلیل اینکه روز شروع دستور جلسات از شنبه به چهارشنبه تغییر کرده بود من خود را برای دستور جلسه هفته پیش آماده کرده بودم و در لحظات آخر به این اشتباه پی بردم، درصورتی‌که من تا آن زمان فقط وبلاگ چند تن از کمک راهنمایان را مطالعه می‌کردم و خیلی سایت کنگره را مطالعه نمی‌کردم، در همان موقع به این فکر کردم که چرا من در این مدت  یک و دو سالی که در کنگره هستم از سایت کنگره استفاده نکردم.

 استفاده کردن صرف به این نیست که من یک سر به سایت بزنم یا مقاله‌ای را بخوانم، بحث این است که اولاً من با هر کلیکی که می‌کنم، با هر سرچی که انجام می‌دهم و با سرچ هر عنوانی در مطالب کنگره60، اگر کس دیگری در هرکجای دنیا همین مشکلی(اعتیاد) که من داشته‌ام و همان مسئله را سرچ بکند قطعاً همین جوابی را که من گرفته‌ام خواهد گرفت، یعنی این جستجو و رفت آمد درسایت حداقل سودی که دارد این است که این راه درستی که ما به‌عنوان راه درمان می‌شناسیم را به دنیا معرفی می‌کند و هرکسی دیگر در هرکجای دنیا که دنبال راه درمان است می‌تواند کنگره  60 را بیابد کما اینکه در حال حاضر هرکسی که درمان شیشه و تریاک و کلاً اعتیاد را در اینترنت سرچ بکند مطالب کنگره60، اگر اول نباشد دومی هست.

اما نظر گذاشتن در مورد مطالب سایت و یا وبلاگ هم مهم است، خیلی وقت‌ها من فراموش می‌کنم که یک نظر کوتاه را بگذارم و یا یک تشکر کوتاه بکنم و یا اگر نظری دارم آن را زیر مطلب تایپ کنم زیرا یک بخش از تولید علم همین است یعنی یک شخص  زایشی در ذهنش داشته است که به‌عنوان مقاله در کنگره ارائه کرده است، اگر من این مطلب را خواندم و به نظرم آمد که می‌شود مطلبی به آن اضافه کرد و یا انتقادی به نظرم آمد، حالا یا زیر مطلب کامنت بزارم و یا به نویسنده‌اش بگویم، این عمل بسیار کمک می‌کند، آن‌طرف و یا نویسنده ترغیب می‌شود چون می‌بیند که برای مقاله و یا مطلب او کامنت های بسیاری داده‌شده است.

یک اصطلاح داریم که خیر کثیر است یعنی اینکه مثلاً در یک نقطه زمین اگر یکی  بکارم صدتا برداشت می‌کنم و همین‌طور یک روزهای مقدس است یا یک مکان‌های تقدس دارند، من فکر می‌کنم که سایت کنگره 60 خیر کثیر است یعنی اگر یک اعلام سفر در یک شعبه می‌کنم نهایتاً صد نفر می‌شنوند و از این صد نفر شاید این اعلام سفر من به درد ده نفر بخورد ولی وقتی در سایت یک مشارکت می‌کنم و یا یک مقاله می‌نویسم، این مشارکت به درد چند نفر می‌خورد؟ این به اشتراک گذاشتن خود تمرین بخشیدن بی‌عوض است یعنی من وارد یک دنیای اصطلاحاً مجازی می‌شوم که به تعبیر آقای مهندس این فضا از حقیقی هم حقیقی‌تر است، اگر در این فضا نظر بدهم و یا مشارکتی انجام دهم شاید به‌جای صد نفر  هزاران و یا میلیون‌ها نفر این نظر و مشارکت من را ببینند و شاید به‌جای ده نفر، به کار پانصد نفر بیاید.

به نظر من امروز زبان کنگره60 سایت است و آن چیزی که ما را معرفی می‌کند سایت است ، ما در حال حاضر رسانه دیگری نداریم و اگر ما سایت را حمایت نکنیم شاید خیلی از حرفهای ما و اتفاقاتی که قرار است به گوش دیگران برسد، نرسد و من فکر می‌کنم این ناتوان بودن از ما خیلی بعید است زیرا در کنگره60  این اتفاق هیچ‌وقت نمی‌افتد، در آخر از تمام بچه‌های سایت تشکر می‌کنم که بسیار تلاش می‌کنند و به همه آن‌ها خدا قوت می‌گویم.

سخنان استاد در مورد مسافر حمید:

آقا حمید یک پسر مهربان، خوب و یک مقداری عصبانی است که درمجموع پسر خوبی است که البته آن بخش زودجوش بودنش هم کنترل کرده است. روزی که حمید وارد کنگره60 شد، خیلی به اینکه اعتیاد دارد اعتقاد نداشت و معتقد بود که سه چهار روز مصرف می‌کند و دو سه روز هم استراحت می‌کند البته زمانی گل مصرف می‌کرد را استراحت تلقی می‌کرد و گل را جز مواد مخدر و یا آنتی ایکس تلقی نمی‌کرد، اوایل هم با این مسئله مشکل داشت که من مصرف گل دارم و چرا باید الآن تریاک مصرف کنم و تریاکی بشوم، این دید بسیار سخت است یعنی زمانی که کسی از بیرون به ماجرا نگاه می‌کند و یا عالم به جریان نیست این مسئله بسیار برایش مشکل است و شاید مانع سفرش بشود.

من فکر می‌کنم که حمید خیلی خوب با این مسائل کنار آمد، حمید خیلی پسر خوبی است و خیلی انسان دانایی است، دانا به این معنی که خیلی چیز می‌داند و خیلی کتاب می‌خواند و اهل تفکر و تدبیر است، من امیدوارم این تدبیر در سفر دوم به کارش بیاد و بتواند با خدمت کردن همان‌طور که در سفر اول موفق بود در این سفر نیز موفق و پیروز باشد، برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.

آرزوی مسافر:

آرزو دارم که صدای کنگره60 به گوش تمام مصرف‌کنندگانی که بیرون از این در هستند برسد و من انقدر تغییر بکنیم که تبلیغ خوبی برای این سیستم بشوم و چراغ اینجا همیشه روشن باشد برای کسانی که بیرون از کنگره واقعاً در عذاب هستند و برای کسانی که در سفر اول هستند برایشان آرزو می‌کنم که یک روز اینجا جای من بایستند و این حال خوب را تجربه کنند.

خلاصه سخنان مسافر حمید:

به نام خداوند بخشنده مهربان. تشکر می‌کنم از همه عزیزان و از خداوند رهایی‌بخش روزگار، از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم که واقعاً با مسائل پیچیده‌ای برای راه‌اندازی کنگره مواجه بودند، وقتی این دستگاه و تشکیلات را آدم می‌بیند فکر نمی‌کند که با چه مشکلاتی مواجه بوده است تا این ساختار به وجود بیاید و بابت پایمردی ایشان بسیار سپاس گذار هستم که این علم را شکافت و در اختیار من قراردادند که این هنر بزرگ‌مردان تاریخ است، از تمام خدمت گذاران این شعبه و شعب دیگر سپاس گذار هستم، از کمک راهنمایان  محترم سپاس گذار هستم ،همه این عزیزان برای من مثل معلم هستند که من همیشه آرزوی آن را داشته‌ام، از ایجنت شعبه آقای احسان که همیشه به من لطف داشته‌اند تشکر می‌کنم، از دیدبان محترم آقا سعید که منش و روش ایشان برای من آموزش است تشکر می‌کنم، از راهنمای عزیزم تشکرمی‌کنم، شاید اگر شخصیت ایشان و جذابیت رفتاری و کرداری ایشان نبود، آدم سرکشی مثل من هیچ‌وقت در کنگره ماندگار نمی‌شد خیلی از ایشان ممنونم که مثل یک برادر من را تاب آورد و من را تحمل کرد، خیلی وقت‌ها من چیزهایی گفتم که نباید می‌گفتم، خیلی جاها رفتاری از خود نشان دادم که لایق ایشان نبود ولی با صحه صدر من را تحمل کرد.

من برادر نداشته‌ام ولی ایشان مثل یک برادر پشت من بود، توی این دو سال و اندی که در کنگره هستم چیزی جز محبت ندیدم، بازهم از ایشان سپاس گذارم که بزرگ‌ترین درس‌ها را به من آموختند، اینکه چگونه دیگران را دوست داشته باشم آن‌ها آدمی مثل من که این اواخر حتی پدر و مادرم هم برایم غریبه بودند. من فکر می‌کردم که مصرف‌کننده نیستم و گاهی چیزی نمی‌زدم و با خودم فکر می‌کردم که چون نه بدن‌دردی دارم و نه مشکلی اما یک روزهایی هم می‌شد که همه‌چیز را باهم مصرف می‌کردم که بازم حالم خوب نبود  اما نکته اینجا بود که من نمی‌توانستم نزدیک‌ترین افراد به خودم را دوست داشته باشم  خدا می‌داند که من به خاطر این مسئله به کنگره آمدم زیرا خود را مصرف‌کننده نمی‌دانستند ولی انقدر حس‌های من خراب‌شده بود که راهی جز درمان برای خود نمی‌دیدم و هیچ‌کس مرا مجبور نکرد و خود به عجز رسیده بودم و روزی که آمدم فکر می‌کردم که اصلاً تخریبی ندارم و فکر می‌کردم که بهتر از خیلی افراد هستند و متأسفانه چند کتاب هم خوانده بودم و تفکر می‌کردم که خیلی می‌دانم.

هرچقدر که در کنگره ۶۰ جلوتر آمدم متوجه شدم که هیچ‌چیز نمی‌دانم و اینکه دیگرانی که دانا هستند چقدر کرنش دارند و چقدر فروتن هستند، باید بگویم که بودن من در اینجا به خاطر شما عزیزان است و به خاطر کسانی که سال‌ها در این راه خدمت کرده‌اند من باید به خاطر این فرصت دوباره‌ای که به من داده شد سپاسگزار باشد شاید خیلی افراد این فرصت را نداشته باشند مانند خیلی از افرادی که بیرون این در هستند و در عذاب هستند بنابراین از همه شما سپاسگزارم،  اگر غیر از کنگره ۶۰ جای دیگری بود که راهی برای درمان اعتیاد داشت در حال حاضر هیچ‌کدام از ما اینجا نبودیم ولی حقیقت این است که هیچ جای دیگری وجود ندارد جز کنگره ۶۰ و هیچ دری جز در کنگره ۶۰ روی من باز نشد، باید بگویم در آن زمان که خود هم از خودم بدم می‌آمد کنگره ۶۰ مرا در آغوش گرفت و آموزش‌های خود را ارزانی من کرد.

 امیدوارم بتوانم سپاسگزار این‌همه زحمت باشم، سپاسگزار این‌همه خدمت که به من شد، سپاسگزار هرکس که با لبخندی حالم را خوب کرد و بازهم از خداوند بزرگ ممنونم که یک روز یک فرد به نام مهندس دژاکام از راه رسید و چنین راهی را ابداع کرد برای درمان اعتیاد و این راه را پیش خود نگه نداشت بلکه با گشاده‌دستی در اختیار همه گذاشت تا همگان بتوانند از این تاریکی بیرون بیایند، ممنونم از شما که در اینجا حضور پیدا کردید و به حرفه‌ای من گوش کردید.

 

و در ادامه شاهد رهایی تعدادی از مسافران نمایندگی ارتش بودیم...

 

نگارنده: مسافر روزبه

عکاس: مسافر محمد حسین

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع: کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر پرویز لژیون ۱ یکشنبه 11 شهریور 1397 23:27
خدا قوت به آقا محمد رضا و تبریک به حمید جان
حسن طاوسی نیک آباد جمعه 9 شهریور 1397 18:19

سلام.
وبلاگ‌نویسان، نویسندگان عالی‌قدری هستند که اگر معرفت، عمل سالم و عدالت را مدنظر قرار دهند می‌توانند کفه صلح و آرامش را سنگین نمایند و بسان پرندگان نغمه رهایی را به همه انسان‌های دردمند برسانند.
مهندس دژاکام
هفته سایت بر تمام خدمتگزاران در بخش وبلاگ و سایت مبارك

از طرف مدیر وبلاگ نمایندگی نیک آباد
مسافر حسن طاوسی
روزبه(لژیون6) جمعه 9 شهریور 1397 18:04
سلام
از نگهبان و دبیر بابت اداره جلسه تشکر می کنم و همچنین از استاد آقای محمد رضا که با کلام زیبای خود به من آموزش دادند کمال تشکر را دارم.
تولد حمید عزیز را به خود، خانواده محترم و کمک راهنمای عزیزشان تبریک می گویم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic