رهایی نتیجه فرمانبری؛اولین سال رهایی مسافران ابراهیم و جلال
دوشنبه 5 شهریور 1397 ساعت 17:08 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

دومین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره60 نمایندگی ارتش  در روز پنجشنبه تاریخ 1397/05/31 با دستور جلسه قضاوت و جهالت با دبیری موقت مسافر فرهاد و نگهبانی مسافر محمدرضا و استادی  مسافر سعید رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که در جمع شما هستم و از نگهبان و دبیر عزیز هم تشکر می‌کنم. دیروز که جناب مهندس در مورد این دستور جلسه (قضاوت و جهالت) صحبت می‌کردند و یا در سی دی هفتگی گذشته سخن گفته بودند، به این مسئله فکر می‌کردم که هدف در این دستور جلسه و یا اینکه من نباید قضاوت بدون برسی داشته باشم، چیست؟

آن چیزی که در جهان‌بینی اشاره می‌شود برای رسیدن من به آرامش و حال خوش و یا لذت بردن اطرافیان در معاشرت وزندگی با من، باید قوانین زندگی را بیاموزم تا بتوانم در صلح و آرامش یک زندگی خوب را تجربه بکنم.

در آموزش‌های کنگره ۶۰ شاهد این هستیم که مسائلی مانند تجسس کردن در زنگی دیگران، رعایت حد و حدود دیگران و رعایت حرمت آن‌ها بسیار پررنگ است. هدف این است که این دستور جلسه می‌خواهد این موضوع را به من آموزش دهد که اگر می‌خواهم مسئله‌ای را مورد برسی قرار بدهم و یک حکم درست در مورد آن صادر کنم باید آن را بسیار دقیق مورد تجزیه‌وتحلیل قرار بدهم که لازمه آن دریافت اطلاعات درست و دقیق است، من نمی‌توانم یک مورد و یا مسئله‌ای را تنها با ذهن خود از دریچه دید خود مورد برسی قرار دهم و سریع اقدام به‌حکم کردن و انجام و اجرای حکم کنم، خیلی وقت‌ها همین دید اشتباه است که خسارات جبران‌ناپذیری را به انسان وارد می‌کند، در اینجا باید مثالی از خود بیاورم؛ قبل از کنگره ۶۰ معیار من برای انتخاب یک مرکز و یا یک دکتر مناسب برای ترک کردن اعتیاد تابلوی دم در مطب بود، (با احترام به تمام پزشکان عزیز) مثلاً یک روز چشم من به تابلوی یک مطب افتاد که نوشته‌شده بود با بیش از چهل سال تجربه در درمان اعتیاد، این نوشته معیار من در تشخیص پزشک و روش مناسب درمان شد که در ادامه خسارت‌های زیادی را هم به دلیل همین اشتباه و تصمیم‌گیری سریع متحمل شدم.

این دستور جلسه به من یادآوری می‌کند که در مورد چنین مسائلی که به من مربوط می‌شود باید ریزبین باشم و در مورد آن‌ها تجزیه‌وتحلیل درستی داشته باشم، اگر قرار بر این باشد که در مورد مسائل مربوط به خود و خصوصاً مسائل مربوط به نزدیکان و یا اطرافیان خود بدون تحلیل و برسی و جمع‌آوری اطلاعات حکم صادر کنم باعث ایجاد تخریب خواهد شد، جناب مهندس در صحبت‌هایشان به این موضوع اشاره می‌کنند که اگر قرار است در مورد مسئله‌ای حکم صادر کنم و یا اینکه تصمیم مهمی را بگیرم باید بسیار مطمئن پیش بروم تا دیگر در مورد آن موضوع خاص با دید شک و تردید ننگرم.

زمانی که من متوجه این موضوع شدم که اگر دیگران را مورد قضاوت قرار دهم روزی خود مورد قضاوت دیگران قرار خواهم گرفت، باعث شد به این نتیجه برسم که سعی کنم دیگران را مورد قضاوت قرار ندهم، اگر در زندگی دیگران تجسس بکنم و یا در زندگی دیگران دخالت کنم باعث خواهد شد که دیگران نیز در مورد من همین عمل را انجام دهند وزندگی من را مورد تجسس قرار بدهند، این مسائل روشنگر من بود و باعث شد تا که من با این موضوعات راحت کنار بیایم.

برای پی بردن به آنچه حقیقت در زندگی و مسائل مربوط به خود من است زمان نسبتاً زیادی لازم است تا من به‌خوبی و بدی آن‌ها پی ببرم، شاید این تجربه را داشته باشید که عجله کردن در برخورد با مسائل مختلف و یا ارتباط برقرار کردن با دیگران باعث این شده است که سوءتفاهم پیش آید و مورد قضاوت قرار بگیرید و در پی آن مشکلات بیشتری رخ دهد.

صحبت‌های استاد در مورد مسافران ابراهیم و جلال:

اما امروز تولد یک سال رهایی دو تن از مسافران نمایندگی ارتش است، مسافر ابراهیم و مسافر جلال، مسئله و یا نکته مثبتی که باعث رهایی این دو عزیز شد و امروز در این جایگاه باشند تا تولد یک‌سالگی‌شان را جشن بگیرند این بود که در مقابل آموزش‌ها و فرمان کنگره ۶۰ تسلیم بودند و با تمام اینکه سنشان از من بیشتر بود اما این موضوع باعث مشکلات در دریافت آموزش‌هایشان نشد و پذیرفتند که هر چه راهنمایشان و کنگره ۶۰ به آن‌ها می‌آموزد را به مرحله عمل برساند و اینکه ازلحاظ سنی از من بزرگ‌تر بودند هیچ خللی در دریافت آموزش‌هایشان ایجاد نکرد. اگر درگیر این مسائل حاشیه‌ای بشوم مطمئناً به درمان نخواهم رسید زیرا دچار منیت شده‌ام.

در سی دی عطار جناب مهندس به نکات زیبای اشاره کردند و فرمودند: اگر مسافری درگیر مشکلات شخصی است، هیچ تضمینی نیست که در ادامه سفر این مشکلات در سر راه او سبز نشوند و یا حتی ممکن است صد برابر بیشتر درگیر آن مشکلات شود، مسافر جلال از رزمنده‌های دوران جنگ بوده است و با توجه به آسیب‌هایی که در زمان جنگ به او وارد آمده بود اما کار خود را به‌درستی انجام می‌داد و توجیهی بر این نشد که درراه درمان خللی ایجاد شود و اما ابراهیم که با دو مصرف الکل و تریاک وارد کنگره شد که البته برای روش (دی اس تی) تمام مواد مخدر و (آنتی ایکس‌ها) قابل‌درمان هستند، البته مصرف الکل قدری کار بیشتری نیاز دارد و عادت کردن بدن از الکل به شربت (او تی) نیازمند زحمت بیشتری است.

 درنهایت من باید مشکل خود را بپذیرم و برای رفع کردن آن مشکل سعی در حل کردن صورت‌مسئله بنمایم و در این راه استفاده از آموزش‌های کنگره ۶۰ و خصوصاً سی‌دی‌های جناب مهندس و استاد امین بسیار کارساز و مؤثر است که جلال و ابراهیم همیشه در این موارد کوشا بوده‌اند و تمام سی‌دی‌ها را گوش کرده و با دقت می‌نوشتند، خیلی خوب است که کسانی که تولد یک‌سالگی خود را جشن می‌گیرند دفترهای خود را که در طول سفر پرکرده‌اند، به همراه داشته باشند.

درهرصورت این تولد را به خودتان، خانواده محترم و جناب مهندس دژاکام تبریک عرض می‌کنم.

اعلام سفر مسافر جلال:

آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، مدت ۱۰ ماه به روش DST با داروی اوتی و باراهنمایی آقای سعید سفر کردم، مدت رهایی یک سال و نیم.

اعلام سفر مسافر ابراهیم:

آنتی ایکس مصرفی شربت اوتی و الکل، مدت چهارده ماه سفر کردم به روش DST و داروی درمان اوتی، به راهنمایی آقای سعید، در حال حاضر نوزده ماه و ده روز است که آزاد و رها هستم.

 

آرزوی مسافر جلال:

امیدوارم خداوند بزرگ در این راهی که قدم گذاشته‌ایم توان بیشتری به ما عطا بکند.

آرزوی مسافر ابراهیم:

 ازآنجایی‌که مدت‌زمان زیادی است که در پی یافتن جای مناسب برای نمایندگی ارتش هستیم امیدوارم یک مکان مناسب و درخور کنگره ۶۰ برای برپایی نمایندگی ارتش یافت شود.

صحبت‌های مسافر جلال:

از شما عزیزان که زحمت کشیدید و قدم رنجه کردید و تشریف آوردید بسیار سپاس گذار هستم و از بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس دژاکام و خانم آنی و استاد امین و برادر و استاد عزیزم آقای سعید دیده‌بان محترم کنگره ۶۰ سپاسگزار هستم، ازآنجایی‌که من با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کردم ورود در این راه برایم مشکل بود اما به کمک استاد سعید و هم‌سفرم و پسر عزیزم در این راه قدم گذاشتم و به نتیجه رسیدن.

 به یاد دارم روز اولی که وارد نمایندگی شدم طبق قوانین کنگره ۶۰ و به دلیل بالا بودن سنم من را به آکادمی معرفی کردند و به خدمت آقای تراب خانی رسیدم که البته ایشان به بنده لطف داشتند و مرا در جمع مسافران کنگره ۶۰ پذیرفتند. در اینجا باید از هم‌سفر عزیزم تشکر کنم، جالب اینجاست که قبل از ورودم به کنگره شماره ایشان را در موبایل خودم به نام هم‌سفر ثبت کرده بودم، به این خاطر که ایشان به معنای واقعی یک هم‌سفر برای من زحمت‌های زیادی را کشیدند و باوجوداینکه از مصرف من اطلاع داشتند هیچ‌گاه به رویم نیاورد.

 دلیل اعتیاد من به مواد مخدر نه جنس خوب بود و من رفیق ناباب بلکه یک دوست پزشک برای درمان من و التیام دردهای من مصرف تریاک را پیشنهاد داد و این شروع مصرف مواد مخدر من بود که البته در کنگره ۶۰ این مسئله برای من حل شد، در اینجا روی صحبتم با شما عزیزان و جوانان است که بدانید کنگره ۶۰ یک مکان بسیار عالی و مقدس و کارخانه انسان‌سازی است و قدر اینجا را بدانید با توجه به اینکه مصرف مواد مخدر بسیار زیاد شده است، وجود چنین مکانی یک نعمت الهی است پس قدر اینجا را بدانید و بدانید که در چه جایی قدم نهاده‌اید و به امید خدا حال که در این مکان قدم نهاده‌اید امیدوارم به نتیجه مدنظر کنگره ۶۰ برسید و بدانید والدین شما برای شما بسیار زحمت کشیدند برای اینکه موفقیت و سربلندی شمارا ببینند، نه سرافکندگی و مصرف‌کنندگی شمارا، خواهشم از شما این است که این عزیزان را درک کنید و تمام تلاش خود را بکنید که در این جایگاه بمانید و قدر کنگره ۶۰ را بدانید. من هنوز هم بعد از سه سال از آمدن به اینجا انرژی می‌گیرم و برای همین انرژی است که قدم در کنگره ۶۰ می‌گذارم و در انتها همه شمارا به خداوند می‌سپارم و امیدوارم که همیشه موفق باشید.

سخنان مسافر ابراهیم:

 در ابتدا از همه شما عزیزان که قدم رنجه فرمودید و حضور پیدا کردید کمال تشکر و قدردانی رادارم، اگر بخواهم از ابتدا و گذشته صحبت کنم زمان زیادی می‌طلبد، از ترک‌هایی که ناموفق بودند و سختی‌هایی که برای حل کردن این معضل کشیدم تا بتوانم این بند را از دست و پای خود بازکنم اما هیچ‌کدام مثمر ثمر نبود و به نظر من بیرون ازاینجا (کنگره ۶۰) درمان اتفاق نمی‌افتد زیرا هنوز این بیماری برای جامعه پزشکان کلاف سردرگمی است و راهی برای آن نیافتند و تنها راه نجات و درمان در کنگره ۶۰ است.

کنگره ۶۰ یک نعمت است کوچک‌ترین چیزی که در آن رخ می‌دهد درمان اعتیاد است و مسائلی و آموزش‌هایی در این مکان یافت می‌شود که من‌بعد از ۵۰ سال سن که از خدا گرفتم هیچ کجای دیگر غیر ازاینجا ندیده و نشنیده مسائلی مانند همین دستور جلسه (قضاوت و جهالت) که در کنگره ۶۰ بسیار ریز و دقیق و موشکافانه موردبررسی قرار می‌گیرند، من شخصاً بیرون از کنگره ۶۰ یک چنین آموزش‌های قوی و دقیقی را ندیده‌ام و تجربه نکردم، درهرصورت من مسائل زیادی را در کنگره ۶۰ آموختم و مسائل بسیار زیادتری که هنوز نیاموختم، در اینجا لازم است از بنیان کنگره جناب مهندس دژاکام و خانواده عزیزشان کمال تشکر را به عمل بیاورد.

عشقی که در کنگره ۶۰ موج می‌زند بی‌سابقه است به‌طور مثال من که برای درمان خود به اینجا آمده‌ام خیلی وقت‌ها آن‌گونه که باید وقت نمی‌گذارم و یا اولویت را به کارهای دیگر می‌دهم اما استاد عزیزم آقای سعید در تمام جلسات حضور دارند و با عشق و پشتکار در کنگره ۶۰ مسئول خدمت کردن هستند و تا آنجایی که من میدانم تنها یک جلسه آن‌هم به دلیل فوت برادر عزیزشان در شعبه حضور پیدا نکردند و یا اینکه اگر در شعبه نبودند مشغول خدمت در نمایندگی شیراز و خدمت در قسمت‌های دیگر کنگره ۶۰ بودند، این عزیزان با عشق و پشتکاری که در خدمت دارند باعث می‌شوند من هم در سفرم پشتکار داشته باشم و به خود اجازه ندهم که زحمت‌های این عزیزان را با اشتباهاتم و سهل‌انگاری خود کوچک بشمارم.

در کل من سفر بسیار راحتی داشتم و امیدوارم دیگر عزیزان هم در این جایگاه قرار بگیرند و این روزهای زیبا را تجربه کنند و قدر زحمت‌هایی را که برای آن‌ها کشیده می‌شود بدانند.

 

 

عکاس: مسافر محمد حسین

نگارنده: مسافر روزبه

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع: کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
منصور سه شنبه 20 شهریور 1397 08:02
آقایان ابراهیم و جلال از دل تولدتان راتبریک میگم . علی منصوری از شعبه کرج
سه شنبه 20 شهریور 1397 07:58
آقا ابراهیم و آجلال تولدتان را از صمیم دل تبریک میگم . علی منصوری از شعبه کرج
فرشاد(لژیون۲) دوشنبه 12 شهریور 1397 11:51
تولد یکسال رهایی داداش لژیونی های خودم رو به خودشون و راهنمای عزیزم آقا سعید تبریک می گم.از آقا ابراهیم به خاطر زحماتی که به عنوان دبیر لژیون برای من کشیدند بسیار سپاسگزارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic