گفت و گو با مسافر مهدی، مسئول نشریات نمایندگی ارتش
سه شنبه 30 مرداد 1397 ساعت 21:57 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

گفت وگو با مسافر مهدی، مسئول نشریات نمایندگی ارتش

در ابتدا از شما تشکر می‌کنم بابت اینکه دعوت به مصاحبه را قبول کردید و ما را در این راه همیاری می‌کنید.

۱– لطفاً خود را به‌رسم کنگره ۶۰ معرفی بفرمایید.

مهدی هستم یک مسافر، آنتی ایکس مصرفی هروئین، شیره و تریاک، ۱۰ ماه به روش DST و با داروی OT سفر کردم، به راهنمایی دیده‌بان محترم آقای سعید، رشته ورزشی والیبال و مدت ۵ سال و دو ماه است که آزاد و رها هستم.

۲– لطفاً بفرمایید اهمیت دستور جلسه «عدالت، آیا همه در کنگره60 باهم برابرند؟» در چیست؟

اهمیت این دستور جلسه در این است که بعضی‌اوقات سؤالاتی برای بعضی افراد پیش می‌آید، مثلاً برای خود من این سؤال پیش آمد که چرا بعضی از افراد و مسافران می‌توانند خدمت گذار باشند و یا کمک راهنما باشند؟ به نظر من این دستور جلسه از این لحاظ اهمیت دارد که علم و دانش کنگره ۶۰ سؤالاتی را که در ذهن من شکل می‌گیرند، پاسخ می‌دهد و یک هفته این موضوع را می‌شکافد و از تمام جهات آن را موردبحث و بررسی قرار می‌دهد، عدالت در تمام دنیا یک موضوع مهم است و کوچک‌ترین کج‌فهمی و یا ندانستن تعریف درست از آن می‌تواند موجب مشکلات و یا سو تفاهم شود.

۳– ازنظر شما معنی و مفهوم عدالت و برابری در کنگره ۶۰ چیست؟

عدالت در کنگره ۶۰ به این مفهوم است که هر کس لایق هر جایگاهی باشد به آن جایگاه خواهد رسید و یا این جایگاه است که آن شخص را انتخاب می‌کند پس مسلماً شخصی که در جایگاه کمک راهنمایی قرار می‌گیرد لایق آن جایگاه است، این لیاقت پیش‌زمینه‌هایی دارد و شخص مسافر باید از فیلترهای بسیاری عبور کند تا به جایگاه کمک راهنمایی برسد و این عین عدالت است. عدالت در کنگره ۶۰ این است که اگر من از حال خوبی برخوردار نباشم و آموزش‌های کنگره60 را فرانگرفته باشم و برای رسیدن به جایگاه تلاشی نکرده باشم به‌هیچ‌عنوان به جایگاه کمک راهنمایی نخواهم رسید، این مسئله در خدمت‌های دیگر هم صدق می‌کند مثلاً اگر من بخواهم نگهبان جلسات بشوم باید شش ماه از رهایی‌ام گذشته باشد و یک دوره دبیری را پشت سر گذاشته باشم و نشان ویلیام وایت داشته باشم و یا در حال سفر کردن درمان وابستگی به دخانیات باشم، من بدون داشتن این مؤلفه‌ها به نگهبانی نخواهم رسید و این عدالت است در کنگره ۶۰.

۴– عدالت و دانستن مفهوم آنچه نقشی در درمان اعتیاد دارد؟

همان‌طور که پیش‌تر عنوان کردم، دانستن معنای عدالت واجب است به این دلیل که من باید بدانم برای به درمان رسیدن مدت ۱۰ الی ۱۱ ماه تلاش کنم و از خواسته‌های نامعقول بگذرم و به خواسته‌های معقول خود بیفزایم و طبق فرمان راهنما از دارو استفاده کنم، از آموزش‌های کنگره60 به نحو احسنت استفاده کنم تا نهایتاً به مقصود برسم، در اینجاست که نقش عدالت و دانستن مفهوم آن در درمان اعتیاد معلوم می‌شود. من متوجه می‌شوم که این عین عدالت است که برای درمان اعتیاد نمی‌شود یک‌شبه و یا یک‌ماهه به نتیجه‌ای رسید زیرا من تخریب‌های فراوانی به جسم، روان و جهان‌بینی خود وارد کرده‌ام و حال باید با استفاده از آموزش‌ها شروع به ترمیم آن‌ها بکنم و انجام این مهم یک‌شبه ممکن نیست. عدالت به من می‌گوید اگر می‌خواهی به این مقصود مهم برسی باید این سلسله‌مراتب را بگذرانی تابه‌حال خوش برسی، من در کنگره60 می‌آموزم که اگر میوه‌ای که در حال حاضر در حال خوردن آن هستم تلخ است نه تقصیر طبیعت است نه تقصیر اجتماع است و نه چیز دیگری بلکه دستاورد دانه نامطلوبی است که من درگذشته آن را کاشته‌ام و آبیاری کرده‌ام تا درخت شود و به بار بنشیند و من امروز از میوه آن بخورم و اگر میوه تلخ و ناخوشایند است حاصل دست خودم هست پس اگر می‌خواهم میوه شیرین بخورم باید امروز بذر نیکو بکارم تا در فرداهای دیگر محصول نیکو برداشت بکنم.

5– با توجه به اینکه بیش از پنج سال است که از رهایی شما می‌گذرد و شما در این پنج سال خدمت‌های گوناگونی را تجربه کرده‌اید، برای ما بفرمایید نقش من به‌عنوان یک مسافر در اجرای عدالت چیست؟

تمام حرمت‌ها و قوانین نوشته و یا نانوشته که در کنگره ۶۰ موجود است، باعث ایجاد عدالت و برابری در کنگره60 و در بین مسافران و هم‌سفران می‌شود، نقش من به‌عنوان یک مسافر این است که این حرمت‌ها و قوانین را ارج نهم و تمام تلاش خود را برای به اجرا درآوردن آن‌ها به‌کارگیرم مثلاً: روز پیمان مرزبانی، من و دیگر مرزبانان پیمان بستیم که آقا و سرور کسی نباشیم، در اینجا زیربنا و پی اجرای عدالت توسط کنگره60 با این پیمان و قوانین بنانهاده شده است، حال من به‌عنوان یک مرزبان وظیفه‌دارم تمام این بندها را با عشق و محبت، رضایت و آگاهی انجام دهم و مسلماً این عمل کردن به پیمان واحد باعث به وجود آمدن انرژی و نیروی بیشتر در من و دیگر مسافران خواهد شد. من در هر جایگاهی که باشم کنگره ۶۰ برای آن جایگاه قوانین و حرمت‌های خاصی را در نظر گرفته است که من موظف هستم آن‌ها را رعایت بکنم، اگر قانون این است که من برای خدمت کردن باید از بند دخانیات رهاشده باشم باید به این قانون احترام بگذارم و آن را اجرا کنم زیرا من به کنگره60 آمده‌ام تابه‌حال خوش برسم و این قوانین هدفی جز این ندارند، وقتی من با اجرای این قانون به حال خوش می‌رسم آیا این چیزی جز عدالت است؟

۶– کلام آخر.

 همان‌طور که در ابتدای صحبت‌هایم اشاره کردم، گاهی اوقات برای من سؤال‌هایی به وجود می‌آید مانند اینکه چرا من در فلان جایگاه نیستم یا چرا فلان جایگاه به من داده نمی‌شود و ازاین‌دست سؤالات، خوشبختانه ازآنجایی‌که جناب مهندس پیش از هر اتفاقی آن را پیش‌بینی کرده و برای آن راهکاری می‌اندیشد، این دستور جلسه نیز به این‌گونه سؤالات پاسخ می‌دهد و من را آگاه می‌کند تا متوجه شوم که اگر من چند سال است که در سفر اول هستم و برادر لژیونی من‌ بعد از ۱۰ ماه رها می‌شود این عین عدالت است زیرا من خواست قوی برای درمان نداشتم و اگر من کمیته انضباطی می‌شوم، بازهم عین عدالت است. این دستور جلسه نیز مانند دیگر دستور جلسات راه پیش روی کنگره60 را هموارتر و آگاهی، علم و دانش اعضای کنگره60 را بیشتر و آینده را نیز روشن‌تر می‌کند.

 

مصاحبه‌ و نگارنده: مسافر روزبه

عکاس : مسافر مهدی

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع: کنگره60، نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فرشاد(لژیون۲) چهارشنبه 31 مرداد 1397 20:40
آقا مهدی از خدمتگزاران خوب شعبه هستند و از صحبت هاشون استفاده کردم .ممنون
روزبه(لژیون6) چهارشنبه 31 مرداد 1397 05:25
سلام
با تشکر از آقای مهدی که با عشق و محبت همیشه آماده انجام خدمت در هر جایگاهی هستند و امید وارم ایشان را با شال کمک راهنمایی ببینم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic