نتیجه درخشان فرمانبرداری؛ اولین سال رهایی مسافر مهدی
شنبه 27 مرداد 1397 ساعت 15:00 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

اولین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره60 نمایندگی ارتش  در روز پنجشنبه تاریخ 1397/05/25 با دستور جلسه عدالت، آیا همه افراد در کنگره60 باهم برابرند؟ با دبیری مسافر افشین و نگهبانی مسافر محمدرضا و استادی  مسافر حسین رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که توانستم این جایگاه را تجربه نمایم و از دبیر و نگهبان محترم بابت اینکه به من فرصت خدمت کردن دادند تشکر می‌کنم. امروز دستور جلسه دو بخش است که یکی تولد یک سال رهایی آقا مهدی و دستور جلسه‌این هفته، عدالت، آیا همه افراد در کنگره 60 باهم برابرند؟


اگر من بخواهم جواب چنین سؤالی را بدهم قطعاً باید به مفهوم عدالت پی برده باشم، درگذشته من خیلی وقت‌ها کفر می‌گفتم و عدالت را با مساوات اشتباه می‌گرفتم. بیرون از کنگره60 قبل از این‌که وارد کنگره شوم شاید می‌گفتم واقعاً این چه عدالتی است که خداوند در مورد بندگانش اجرا می‌کند؟ چرا همه‌چیز را بین بندگانش یکجا تقسیم نمی‌کند، ولی وقتی وارد کنگره 60 شدم متوجه شدم معنی عدالت چیز دیگری است. در کنگره60 عدالت به این معنا است که هر چیزی سر جای خودش قرار بگیرد و هر کس به‌اندازه توان و ظرفیتش برداشت داشته باشد، وقتی وارد کنگره60 می‌شویم و لوگوی اصلی را می‌بینیم، بالای لوگو کلمه عدالت قرارگرفته است، مثلث عدالت، معرفت و عمل سالم. اگر من شناخت و آگاهی کامل را کسب کنم یعنی در کنگره60 به آن معرفت برسم و بتوانم عمل سالم را به‌خوبی اجرا کنم قطعاً آن عدالت طوری در مورد من اجرا می‌شود که من را به بالاترین نقطه سوق می‌دهد.

 

در ابتدای ورود به کنگره60 وقتی نگاه می‌کنیم همه باهم برابرند یعنی هر کس که وارد کنگره 60 می‌شود، سه جلسه مشاوره تازه واردین انجام می‌شود و با حسش راهنما انتخاب می‌کند و داروی درمان برای همه یکی است و روش و متد برای همه یکی است حتی در ابتدا راهنما به یک اندازه به رهجوهایش سرویس می‌دهد ولی در ادامه این‌طور نیست بلکه در ادامه میزان تلاش و کوششی هست که من می‌کنم و میزان خاصی است که من دارم و آن انتخاب‌هایی که می‌کنم به حرکت من جهت می‌دهد حتی راهنما هم در ادامه بین رهجوهایش فرق می‌گذارد، من خودم را می‌گویم چون من اگر رهجویم را ببینم خواست درمان دارد، قطعاً انرژی بیشتری برایش می‌گذارم ولی کسی که خواست درمان ندارد کمتر انرژی می‌گذارم.

پیش‌آمده دو نفر وارد کنگره60 می‌شوند، یکی سفر می‌کند و به درمان می‌رسد و در کنگره 60 خدمتگزار می‌شود، راهنما می‌شود و خیلی جایگاه‌های بالاتر را تجربه می‌کند ولی می‌بینیم کسی که آن خواست را ندارد و تلاش و کوشش نکرده همان‌طور در سفر هست که این اتفاق برای من افتاده، بدین‌صورت که خیلی‌ها بعد از من آمده بودند ولی رها شدند و بعد کمک راهنما شدند ولی من همچنان در سفر اول بودم و همیشه این را به گردن دیگران می‌انداختم. به یاد دارم یکی از برادر لژیونی‌هایم درمانش را با شربت شروع کرد و من از ناراحتی دو ماه از کنگره60 رفتم چون در زمان ما شربت سهمیه‌بندی بود یعنی بعد از یک مدت خاصی از سفر اول شربت می‌دادند که من در آن زمان ناراحت شدم و به راهنمایم گفتم که چرا ایشان بعد از من آمده ولی اول او را به برنامه شربت بردید، ولی واقعاً عدالت همین بود چون من سر جلسات به‌موقع نمی‌آمدم و قطعاً نباید هم در آن زمان من را وارد پروسه شربت می‌کردند.

در آخر در کنگره 60 یک سفره‌ای باز است، هر کس به‌اندازه‌ای که بخواهد می‌تواند از این سفره برداشت کند و اگر هم نخواهد قطعاً کنگره60 به او نمی‌دهد و من هرچقدر هم بخواهم در سفر اول یا در سفر دوم می‌توانم خدمتگزار شوم و به درجه‌های بالاتر برسم و درنتیجه عدالت به‌طور صحیح اجرا می‌شود.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

زمانی که مهدی وارد کنگره 60 شد با مصرف کشیدنی تریاک وارد شد و شاید اوایل امر، جایگزینی شربت با تریاک برایش سخت بود و در زمان سفر در بیرون از کنگره60 اطرافش مصرف‌کنندگانی بودند و شاید برایش خیلی سخت بود ولی این کار را انجام داد یعنی آن خاص شخص است که باعث می‌شود حرکتش را درست انجام دهد، واقعاً مهدی در طول سفرش من را اذیت نکرد و در سفر وقتی پله عوض می‌کردم بعد از چند روز به من می‌گفت شربت برایم زیاد است، آیا می‌شود کمی شربتم را کم کنید؟ و من می‌گفتم نمی‌شود و او هم به‌خوبی اجرا می‌کرد و شاید بعضی وقت‌ها نق می‌زد ولی بااین‌حال کارش را به‌درستی انجام می‌داد، حتی وقتی رو به پایین می‌آمد می‌گفت: این شربت برایم کم است و جواب من را نمی‌دهد، امکان دارد کمی بالا ببرید؟ من در جواب می‌گفتم نمی‌شود و دوباره‌کارش را به‌خوبی انجام می‌داد، واقعاً این فرمان‌برداری بود که باعث شد به درمان برسد. 

مهدی از سفر اولش خدمت کردن را دوست داشت و در سفر اول، دبیر لژیون بود و از همان سفر اول مسئول صبحانه پارک بود و دست‌پختش هم خیلی خوب است و من به یاد ندارم که مهدی جمعه صبح ساعت پنج در پارک نباشد و همیشه قبل از همه ما وسایل را به پارک می‌آورد و همه‌چیز را آماده می‌کرد تا بچه‌ها برای میل کردن صبحانه بیایند، این می‌تواند یک القاء مثبت باشد برای دیگرانی که در کنگره60 می‌بینند که چه اتفاقی افتاده که یک نفر شاید درگذشته تا ظهر خواب بود ولی الآن پنج صبح در پارک طالقانی است و آشپزی می‌کند. مهدی در ورزش کنگره60 در تیم والیبال است و در بیرون از کنگره ورزش رزمی هم می‌کند. به سفر دوم که وارد شد در قسمت سایت خدمت می‌کند و مشاور تازه واردین است و در امتحان کمک راهنمایی هم شرکت کرد ولی نصف و نیمه قبول نشد و انشا الله دفعه دیگر قبول شود و با شال کمک راهنمایی تولدش را جشن بگیریم. در آخر من این روز را در رأس به جناب مهندس دژاکام، به خانواده کنگره 60، به راهنمای خودم آقا سعید، به خود مهدی و پسرش ایلیای عزیز و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

اعلام سفر مسافر:

آنتی ایکس مصرفی تریاک، مدت 10 ماه و 20 روز به روش DST با داروی OT به راهنمایی آقا حسین از لژیون نهم سفر کردم، ورزش در کنگره 60 والیبال و در حال حاضر یک سال است که آزاد و رها هستم.

 

 

آرزوی مسافر مهدی:

ازآنجایی‌که به نظر من بهترین نعمت برای یک انسان سلامتی می‌باشد، همیشه بعد از رهایی‌ام برای مهندس دعا می‌کنم که چنین مکان مقدسی را برای من و امثال من مهیا کرده، آرزوی قلبی من سلامتی و طول عمر برای جناب مهندس دژاکام می‌باشد.

خلاصه سخنان مسافر مهدی:

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر. اگر من بخواهم از گذشته خودم بگویم این است که من متأسفانه خیلی زود با مواد آشنا شدم و دلیل اینکه زود با مواد آشنا شدم این بود که در دست بزرگ‌ترها دیده بود و برایم آشنا بود و با کوچک‌ترین بهانه‌ها کم‌کم متأسفانه شروع به کشیدن تریاک کردم که در اوایل خیلی مصرفم کم بود و مدت مصرف هم هرچند ماه یک‌بار بود ولی چون متأسفانه مواد را تجربه کرده بودم و همیشه به نظر من بدون آگاهی و تجربه مواد به انسان غلبه می‌کند آرام‌آرام بعد گذشت چندین سال مصرف من به‌صورت دائم شد. خوب اوایل خودم تنها بودم ولی بعد از ازدواج مشکلاتم بیشتر شد و بعد از این‌که بچه‌هایم به دنیا آمدند و بزرگ‌تر شدند، در دست من مواد را می‌دیدند که این مسئله من را خیلی آزار می‌داد چون در اول حرف‌هایم گفتم که من هم در دستان بزرگ‌ترهایم دیده بودم و شروع به کشیدن مواد کرده بودم، به همین دلیل مصرف کردن برایم مانند نوشیدن زهری بود که جانم را نمی‌گرفت و فقط من را شکنجه می‌داد.

 بارها برای ترک در خانه اقدام می‌کردم ولی نمی‌توانستم تحمل‌کنم، شربت تریاک خودم درست می‌کردم و شاید تا ده روز شربت می‌خوردم و جسمم را آرام می‌کردم ولی ذهنم خیلی درگیر بود و با کوچک‌ترین بهانه مجدداً شروع به مصرف می‌کردم تا اینکه با کنگره 60 آشنا شدم، کنگره 60 تنها جایی بود که توانست در زندگی‌ام آرامش نسبی به من بدهد. کنگره 60 زندگی دوباره به من داد و خیلی چیزهای دیگر به من داد که در زندگی و جامعه به دردم می‌خورد.

 

در آخر من هم در رأس به جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان، به راهنمای خوبم حسین آقا و ایجنت محترم آقا احسان و آقا سعید نمکی و تمام خدمتگزاران کنگره 60 تبریک می‌گویم و از همه دوستان تشکر می‌کنم مخصوصاً از برادر لژیونی‌هایم و اعضاء شعبه ارتش، خیلی ممنون و سپاسگزارم.

خلاصه سخنان همسفر:

همسرم همیشه از انرژی بسیار زیاد کنگره60 برایم تعریف می‌کرد و زمانی که من چند جلسه‌ای به کنگره60 آمدم متوجه این انرژی و محبت بسیار شدم و به خاطر تولد و رهایی همسرم بسیار خوشحالم و از راهنمای ایشان آقا حسین و از جناب مهندس دژاکام و خانواده کنگره60 بسیار ممنون و سپاسگزارم.

نگارنده: مسافر مهدی

عکاس: مسافر محمدحسین

تهیه و تنظیم: مسافر محمدحسین

منبع: کنگره60، نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر پرویز لژیون ۱ دوشنبه 29 مرداد 1397 20:47
مهدی جان تولدت مبارک
انشاالله آزاد مردی و جایگاههای بالاتری ببینیمتون
روزبه(لژیون6) شنبه 27 مرداد 1397 21:11
آقا مهتی تولت مبارک باد.
از تمام خدمت گزاران سپاسگزارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic