خدمت رمز ماندگاری؛ اولین سال رهایی مسافر محمود
پنجشنبه 21 تیر 1397 ساعت 23:09 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

یازدهمین جلسه از دوره چهاردهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60 نمایندگی ارتش  در روز پنجشنبه تاریخ 1397/04/21 با دستور جلسه حرمت کنگره60،چرا رابطه کاری و مالی در کنگره60 ممنوع است؟ ، با دبیری مسافر حمید و نگهبانی موقت مسافر ایمان و استادی  مسافر محمد جواد رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را شاکر هستم که اجازه داد تا یک بار دیگر این جایگاه را تجربه کنم و از نگهبان و دبیر عزیز بابت اینکه به من اجازه‌ خدمت کردن در این جایگاه را دادند سپاس گذار هستم و خیلی خوشحالم که بعد از مدت‌ها توانستم دوباره در این جایگاه قرار بگیرم.


دستور جلسه این هفته در کنگره 60 (حرمت کنگره 60 و چرا رابطه مالی و کاری در کنگره60 ممنوع است) است و در کنار این دستور جلسه اولین سال تولد آقای محمود است که در کنار هم جشن خواهیم گرفت، همه پنجاه دو دستور جلسه‌ای که در کنگره 60 قرار داده شده  است با اهمیت هستند اما این دستور جلسه یعنی حرمت جز بنیادی‌ترین دستور جلسات کنگره60 میباشد، از اهمیت این دستور جلسه همین بس که نگهبان جلسه دو بار آن را قرائت می‌کنند، برای اینکه یک ساختار بتواند درست گام بردارد و درراه درست حرکت کند، نیاز به یکسری چهارچوب و حرمت دارد و در کنگره 60 این چهارچوب به اسم حرمت دربندهای مختلف قرار گرفته است که در جلسه برای ما یادآوری می‌شود.

این دستور جلسه اهمیت دارد زیرا خطوط قرمز را برای من مشخص می‌کند، به نظر من انسان در تمام مراحل زندگی و در هر جا و مکانی برای داشتن یک زندگی خوب و در آرامش نیازمند تعریف یکسری از چهارچوب‌ها و قوانین برای خود است، حرمت در کنگره 60 حریم و مرزها را برای تمامی مسافران و هم‌سفران مشخص می‌کند؛ حرمت در لغت به معنی حرمت و مرز و محدوده و یا مکان مقدس است، در بیرون از کنگره 60 شاید این لغات معنای چندانی نداشته باشد مانند خود من که قبل از ورود به کنگره60 در مکانی‌هایی که حضور پیدا می‌کردم زیاد به حدومرزها اعتنایی نداشتم یعنی سعی نمی‌کردم که قوانین را برای خودم پیدا کنم، بیرون از کنگره 60 مثال برای حریم زیاد است مانند حریم چاه، رودخانه که اگر شخصی این حرمت‌ها را زیر پا بگذارد خود اوست که باید تاوان دهد مثلاً وقتی می‌گویند نباید در حریم رودخانه، خانه ساخت برای این است که اگر آب رودخانه بالا بیاید به خانه صدمه می‌زند و آن شخصی که خانه را در آنجا بناکرده است باید تاوان این عما خود را بدهد.

در کنگره 60 اگر از مرز حریم‌ها رد شوم و یا حرمت آن را نگه ندارم خود من هستم که صدمه خواهم خورد و تاوان خواهم داد، حرمت‌هایی مانند غیبت کردن، دروغ گفتن، بحث سیاسی کردن و بندهای دیگر برای مثال اگر به راهنمای خودم دروغ بگویم طبیعتاً راهنمایی اشتباه نیز دریافت خواهم کرد و در مورد روابط کاری و مالی و دیگر حرمت‌ها؛ جناب آقای مهندس دژاکام صحبت زیبایی کردند و فرمودند که کنگره 60 مکان مقدس است اما این موضوع نشانگر این نیست که کسی در کنگره 60 اشتباه نمی‌کند، به قول استاد امین: کنگره 60 صفحه سفید نقاشی نیست بلکه یک صفحه بزرگ سفید است که نقطه‌های سیاه زیادی هم در آن وجود دارد، پس مقدس بودن کنگره60 به دلیل عملی است که در حال انجام آن است نه به خاطر نفرات و اشخاص آن؛ زمانی که رابطه راهنما و رهجو و یا رابطه درمانی که وجود دارد با بحث پول و رابطه کاری گره میخورد باعث به وجود آمدن توقع می‌شود و این توقع، دلیل از مسیر خارج شدن من خواهد شد.

ما در اینجا به خاطر درمان و رسیدن به حال خوش آمده‌ایم و در چیزی غیرازاین مسائل باهم کاری نداریم، محبت، ارتباط و روابط اعضای کنگره در چهارچوب کنگره 60 است و بیشتر از آن اگر رخ دهد باعث خارج شدن از مسیر مستقیم ما خواهد شد و کسانی در کنگره 60 آسیب خواهند دید که از این حدومرزها عبور کنند.

سخنان استاد در مورد یک سال رهایی مسافر محمود

در ابتدا این روز را به آقا محمود و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم به درجات بالاتر برسند، روزی که محمود وارد کنگره شد، بعد از جلسه لژیون با او صحبت کردم و یکسری مسائل را گوشزد کردم در همین اوصاف بودیم که آقای سعید از کنار ما رد شدند و آقا محمود آقای سعید را شناخت و بعد از چند لحظه نام چندین نفر از قدیمی‌های کنگره را آورد و از احوالات ایشان پرسید که تمام آن‌ها یا دیدبان‌های کنگره 60 هستند یا از راهنمایان برای همین بسیار تعجب کردم و از ایشان پرسیدم که شما قبلاً در کنگره 60 سفر کرده اید و ایشان جواب دادند که بله من حدود ده سال پیش در کنگره بودم و سفر کرده بودم ولی به مشکل خوردم و موفق نبودم که البته دلیل نا موفق بودن ایشان در کنگره هم این بود که خدمت نمی کردند و به کنگره60 وصل نبودند و بعد از رهایی فکر کردند که دیگر کارشان تمام است، راهنمای من همیشه می کفتند که زمانی که به یک سیم وصل می‌شوید باید به سمت مبدأ آن سیم حرکت کند نه اینکه به سمت انتهای آن و زیرا هر چه خلاف جهت حرکت کنید و از مبدأ دور شوید سیم پاره خواهد شد و ارتباط شما قطع می‌گردد.

 

آقا محمود از خدمتگزاران کنگره 60 هستند و همیشه از مسافت دوری به نمایندگی می‌آیند ولی بسیار پرانرژی است من فکر می‌کنم تمام انسان‌ها، یک سن شناسنامه‌ای دارند، یک سن جسمی و یک سن درونی که سن شناسنامه‌ای آقا محمود چهل سه یا چهار سال است سن جسمی ایشان هم بیست پنج سال و سن درونی او حدود چهار سال است، ایشان انقدر پرانرژی هستند که اگر ایشان را در لژیون کنترل می‌کردم کل لژیون کنترل می‌شد. محمود بیشتر ریش‌های من را سفید کرد که البته این را شوخی کردم.

وقتی‌که انرژی محمود در مسیر درست کنترل شد توانست جزو خدمت گذاران کنگره60 شود و با من در لژیون یک محور را تشکیل داد، همان‌طور که جناب مهندس فرمودند: که یک رهجوی سفر اولی خوب می‌تواند باراهنمایش یک محور را تشکیل دهد تا بتواند حرکت جدیدی را در لژیون آغاز کند، بااینکه راه محمود دور بود ولی همیشه سروقت و پنج صبح در پارک طالقانی حضور پیدا می‌کرد و ایشان و چند نفر دیگر باعث شدند که حضور لژیون شماره 7 در پارک تقویت شود. بازهم به ایشان تبریک می‌گویم و امیدوارم در زندگی خود موفق باشند و امسال در آزمون کمک راهنمایی شرکت کنند و نتیجه بگیرند و به هدفی که خودش دوست دارد و باهم در موردش صحبت کرده بودیم برسد.

 

اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان محمود هستم یک مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک مدت سفر اول 11 ماه به روش دی اس تی با داروی درمان  شربت اوتی به راهنمایی آقای محمدجواد در حال حاضر یک سال و یک ماه و سیزده روز هست که آزاد و رها هستم

 

آرزوی مسافر:

آرزو دارم که بتوانم خدمت گزار خوبی برای کنگره60 باشم

خلاصه سخنان مسافر:

قبل از هر چیز خدا را شاکر هستم که توانستم به این نقطه برسم و این جایگاه را مجدداً تجربه کنم، بله مجدداً درست شنیدید من درگذشته این جایگاه را تجربه کرده بودم اما این بار با دفعات پیش کاملاً متفاوت است نمی‌دانم که چه اتفاقی افتاد که دستور جلسه هفتگی حرمت با تولد من یکی شد و اینکه درگذشته نتوانستم این جایگاه را حفظ کنم فقط به خاطر این بود که حرمت نگه نداشتم.

زمانی که این اتفاق برای من افتاد باعث شد دوباره مصرف‌کننده شوم با خود صحبت کردم و با خود گفتم که من دو راه بیشتر ندارم یک اینکه به دنبال بهانه‌جویی باشم و میدانیم که اگر انسان نخواهد کاری را انجام دهد بهانه‌های مختلفی برای خود می‌تراشد دوم اینکه خو را تغییر دهم، خب من قاطعانه تصمیم گرفتم که تغییر کنم و حرکت کنم و خدا را شکر شروع حرکت من در تاریخ 1395.08.03 آغاز گردید.

در کنگره 60 آموختم که با شکست خوردن چیز تمام نمی‌شود بلکه شکستی نیست و آموختن است، باید تلاش کنم تا روزهای خوب را برای خودم بسازم من با گوش کردن به سی‌دی‌ها توانستم آن تغییر را در خود ایجاد کنم و متوجه شدم که باد همیشه نمی‌تواند موافق من باشد بلکه این من هستم که باید بادبان‌های خود را طوری تنظیم نمایم که در جهت باد قرار گیرد.

خلاصه سخنان همسفر (همسر):

من هم این روز زیبا را در رأس به جناب آقای مهندس دژاکام و به همسر خودم و راهنمای گرامی‌شان تبریک عرض می‌کنم و از راهنمای همسرم خیلی تشکر می‌کنم که در این مدت بسیار زحمت کشیدند تا همسر من به رهایی دست پیدا کند. امیدوار هستم که این تولد مستدام باشد و تمامی عزیزان این جایگاه و حال خوش را تجربه کنند.

خلاصه سخنان همسفر (دختر):

من در کنگره 60 خیلی آموزش گرفتم یکی از مسائلی که آموختم این بود که من هر آنچه را امروز می‌کارم در آینده همان را برداشت می‌کنم اگر امروز پدر من اولین سال رهایی خود را جشن می‌گیرد حاصل تلاش و کاشت محصول دو سال پیش خود است و دوم اینکه هر انسانی برای انجام هر کاری باید اول خواست قلبی و اشتیاق قلبی داشته باشد و پدر من این خواست و اشتیاق قلبی را از ابتدا داشت و در آخر از خانواده بزرگ کنگره 60 در رأس جناب آقای مهندس دژاکام و راهنمای پدرم تشکر می‌کنم که این مسیر را برای ما فراهم کردند.

خلاصه سخنان همسفر (پسر):

خدا را شکر می‌کنم که پدرم به رهایی دست پیدا کرد و از جناب آقای مهندس دژاکام و راهنمای پدرم تشکر می‌کنم که پدرم را در این مسیر یاری نمودند.

 

نگارنده: مسافر روزبه و مسافر محمد حسین

عکاس: مسافر محمد حسین

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع: کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وحید(لژیون1) شنبه 23 تیر 1397 13:23
تبریک فراوان به آقا محمود عزیز و راهنمای محترم ایشان. ارزوی ارامش و موفقیت برای آقا محمود و امیدوارم در جایگاه های بالاتر هم ایشان را ببینیم.
روزبه(لژیون6) جمعه 22 تیر 1397 02:17
سلام
به نگهبان و دبیر عزیز خسته نباشید می گویم.
تولد آقا محمود را به خودشان، جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان خصوصا پسر گل و شیطونش تبریگ عرض می کنم.
از تمام خدمت گذاران محترم بابت این جلسه با انرژی سپاسگذار هستم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic