کنگره 60 را باور کردم؛ جشن تولد اولین سال رهایی مسافر محمد
شنبه 8 اردیبهشت 1397 ساعت 11:05 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
چهاردهمین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1397/02/06 با دستور جلسه: در کنگره 60 چگونه قدردانی کنیم با دبیری موقت مسافر علی و نگهبانی موقت مسافر مهدی و استادی کمک راهنما مسافر محمدرضا رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خداوند بزرگ را شکر می‌کنم که توانستم در این جایگاه خدمت کنم. دستور جلسه این هفته "در کنگره 60 چگونه قدردانی می‌کنم" است.برای اینکه من قدرشناس باشم باید اندازه‌ها را بدانم و لازمه آن  حتماً داشتن معرفت است. یعنی اگر من می‌خواهم جایگاه پدر را بشناسم و قدردان باشم باید آن جایگاه را بشناسم که شروع آن همان آموزش، تجربه و تفکر است که نتیجه‌اش معرفت می‌شود که یکی از اضلاع مثلث کنگره60 است


در این بحث تجربه خیلی مهم است، یعنی وقتی من می‌خواهم بفهمم کسی برای من  در این راه چه کرده و چقدر سختی کشیده است باید آن جایگاه را تجربه کنم تا بتوانم آن را بشناسم. 
راه دیگر و آسان‌تر شناخت و معرفت پیدا کردن به یک جایگاه که این راه مخصوص انسان‌های باهوش‌تر و دارای بهره هوشی بالاتر است، این است که به‌جای تجربه کردن از تجربه دیگران استفاده کنم و یا استفاده از قوه تخیل به این معنی که اگر خودم در جایگاهی نیستم بتوانم خود را در آن شرایط تصور کنم و در چنین شرایطی به معرفت آن جایگاه نزدیک‌تر بشوم، شاید این‌گونه بتوانم متوجه شوم که دیگران برای من چه کرده‌اند و چه زحماتی کشیده‌اند و بعد از اینکه فهمیدم دیگران در حق من چه زحماتی کشیده‌اند، بحث چگونگی مطرح می‌شود مثلاً من بفهمم که کنگره60 ریا، مرزبان، ایجنت و راهنمای من برای من چه کرده است، اگر فهمیدم و این اندازه را درک کردم و به آن معرفت پیدا کردم، مرحله بعد قدردانی است، باید به دنبال راه قدردانی از آن باشم که در شرایط مختلف فرق می‌کند، البته من اعتقاد دارم هر چیزی که قابل شکر گذاری  باشد اساساً  نمی‌توان از  آن به معنای واقعی شکر گذاری کرد، به قول معروف که می‌گویند: از دست و زبان که برآید که از عهده شکرش به درآید یعنی این‌که زمانی که من نسبت به کسی قدردانی می‌کنم به این مفهوم آن این نیست که من محبت او را جبران کردم، مثلاً اگر من یک مقداری پول از هزار تومان تا پانصد میلیون تومان به‌حساب زمین کنگره60 می‌ریزم به این معنی نیست که من هم امروز با این پول دینم را به کنگره60 ادا کردم اگر تصور من این باشد یعنی اینکه من قدر اندازه آن را درک نکرده‌ام، کنگره60 روزی خریدار من شد که هیچ جا خریدار من نبودند من مانند دکان بی‌رونقی بودم،
 
 
مثلاً اگر فرزند خانواده‌ای بودم زمانی که مهمان به خانه می‌آمد به من گفته می‌شد که بروم در اتاق یا مثلاً پدر خانواده بودم وقتی برای دخترم خواستگار می‌آمد من را قایم می‌کردند و خیلی چیزهای دیگر اما در همین زمان در کنگره با عشق پذیرای من شدند و امروز من باید یاد بگیرم که چگونه قدردان این محبت‌ها باشم هرچند که در کنگره قطعاً به من یاد داده می‌شود به قول وادی چهاردهم ، خوشا به حال‌آنکه می‌بخشد و به دنبال باز پس گرفتن نیست، در کنگره60 قطعاً نگاه خدمتگزاران این نیست، این را به‌یقین می‌گویم و به آن ایمان دارم چون‌که اگر غیر از عشق چیز دیگری باشد هر کس در این جایگاه‌های خدمتی کنگره60 قرار بگیرد به‌زودی خسته و ملول می‌شود و از ادامه آن بازمی‌ماند و فقط عشق به خدمت در کنگره و کمک به انسان‌های نیازمند رهایی است که می‌تواند یک نفر را در کنگره60 حفظ کند و خدمت در این راه را هرروز باانرژی بیشتر ادامه دهد.
 
 
خلاصه سخنان استاد در مورد تولد مسافر محمد:
من در ابتدا این روز را به محمد عزیز، همسفران محترمشان، راهنمای همسفر و همه شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم. جا دارد از زحمات راهنمای خودم آقا سعید دیده بان محترم هم تشکر ویژه‌ای داشته باشم زیرا این جایگاه امروز را مدیون زحمات ایشان هستم.
آقا محمد در روزهای ابتدایی که وارد لژیون شده بود حال بسیار نامناسبی داشت و به‌هیچ‌وجه با پروسه درمان جلو نمی‌رفت و تا مدت زیادی این مسئله ادامه داشت و من هم خیلی برای این وضعیت او سخت‌گیری نمی‌کردم چون بسیار مشوش و ناآرام بود و تقریباً بیشتر مواقع عصبی بود اما بعد از مدتی که گذشت محمد تغییر رویه داد و سفرش را به‌صورت جدی آغاز نمود و ازآنجا تغییرات در محمد شروع شد و واقعاً با بیماری جنگید با مشکلات کنار آمد و درنهایت خیلی خوب سفر کرد و به درمان رسید. در سفر دوم هم محمد با خدمت کردن در جایگاه‌های مختلف به آرامش رسید و روز به روز وضعیت بهتری را تجربه می‌کند و در آخر باید بگویم محمد واقعاً از بچه‌های قدردان و سپاسگزار کنگره است.
 
 
اعلام سفر مسافر:
آخرین آنتی یکس تریاک، تخریب 20 سال،  روش درمان DST، داروی درمان OT،  مدت سفد اول 12 ماه، رهایی 14 ماه، مدت 11 ماه سفر درمان وابستگی به دخانیات، رهایی از بند دخانیات 8 ماه.
 
 
 
آرزو مسافر:
انشالله یک مکان بزرگ تر بتوانیم برای نمایندگی ارتش پیدا کنیم. 
 
 
 
خلاصه سخنان مسافر محمد:
 
من در ابتدا که وارد کنگره شدم به‌هیچ‌وجه به درمان باور نداشتم و اینکه بیایم و به درمان برسم برایم و دیگر وسوسه مصرف مواد نداشته باشم برایم مثل یک شوخی بود زیرا قبلاً در NGOهای دیگربارها مواد را ترک کرده بودم ولی بعد از چند سال هنوز وسوسه مصرف داشتم و درنهایت باز به مصرف مواد برگشت خوردم. وقتی به کنگره60 وارد شدم با باور غلط و بی باوری به درمان آمدم و به همین دلیل اصلاً سفرم را شروع نمی‌کردم و در این راه راهنمایم را خیلی اذیت کردم. 
بعد از مدتی دیدم که برادر لژیونی‌های قدیمی‌تر از من به‌مرور حال و روزشان بهتر می‌شود و وضعیت مناسبی دارند و حالشان خوب است و همین موضوع برای من انگیزه‌ای شد تا سفرم را آغاز کنم و به خودم گفتم، من 11 ماه سفر می‌کنم اگر خوب شدم و به درمان رسیدم که چه‌بهتر و اگر هم موفق نشدم چیزی را از دست نداده‌ام و باز می‌توانم به مصرف مواد برگردم. این موضوع باعث شد که من خیلی بهتر سفر کنم و به درمان برسم و الحمدالله امروز خیلی خوب هستم و باوجوداینکه در کنار من افراد مصرف‌کننده مواد وجود دارند ولی من هیچ وسوسه‌ای ندارم و به‌راحتی به کار و زندگی خودم می‌پردازم. در پایان از همه شما عزیزان، همسفران عزیزم، راهنمای همسفرم، کمک راهنمای عزیز خودم که خیلی برای من زحمت کشید، ایجنت محترم و گروه مرزبانی و جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان کمال تشکر را دارم.
 
خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر:
 
من هم این تولد را به جناب مهندس دژاکام، آقای محمدرضا کمک راهنمای محترم مسافر، ایجنت و اسیستانت محترم نمایندگی، به آقای محمد و همسفر ایشان و به همه اعضا تبریک عرض می‌کنم. در لژیون با نحوه سفر آقا محمد همیشه مشکل وجود داشت و همسفر ایشان همیشه گلایه‌مند بود زیرا ایشان خوب سفر نمی‌کرد و در ابتدا هم مواد مصرف می‌کرد و هم به کنگره می‌آمد ولی در ادامه ایشان تغییر رویه داد و سفر خودش را به‌خوبی آغاز نمود و به درمان و رهایی رسید. امروز هم ایشان و همسفرشان در جایگاه‌های مختلف در کنگره60 در حال خدمت‌گزاری هستند و مفتخر به دریافت شال کمک راهنمایی هم شده‌اند که تبریک ویژه‌ای به ایشان می‌گویم. در پایان امیدوارم هر کس هنوز در کنگره راهش را پیدا نکرده مثل ایشان راه خود را پیدا کند و به درمان رهایی برسد.
 
 
خلاصه سخنان همسفر:
 
من ابتدا از خداوند سپاسگزارم که همچنین جایی وجود دارد و من امروز در این جایگاه هستم. از جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان نهایت سپاس و تشکر را دارم و هر چه که امروز داریم مدیون ایشان هستیم. از کمک راهنمای مسافرم بسیار سپاسگزارم که در زندگی ما بودند و همراه ما سختی‌ها و مشکلات را تحمل کردند و از ما حمایت کردند تا محمد به درمان و رهایی برسد. از خانم مینا سپاسگزارم، خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم و همیشه خداوند را سپاسگزارم که رهجوی خانم مینا هستم. از همه شما عزیزان نیز سپاسگزارم که محمد را حمایت کردید تا ما امروز در این جایگاه باشیم و تولد محمد را جشن بگیریم.
 
 
 
 

 

 
 
 

 
 

 
 
عکس: مسافر مهدی
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش
 
 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی کنگره 60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic