نقش همسفر، نتیجه خدمت، جشن تولد سومین سال رهایی مسافر علی
جمعه 31 فروردین 1397 ساعت 13:59 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

سیزدهمین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1397/01/30 با دستور جلسه: جهان بینی یک و دو با دبیری مسافر محمود و نگهبانی مسافر محمد و استادی دیده بان محترم مسافر سعید رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و از دبیر و نگهبان محترم بابت اینکه به من فرصت خدمت دادند تشکر می‌کنم. انسان به خاطر عدم آگاهی و ندانستن خودش به دست خودش گره‌هایی را در زندگی‌اش درست می‌کند باز انسان از روی جهل و نادانی خودش و توهم دانایی که پیدا می‌کند گره‌ها را ...


 

در زندگی بیشتر و شرایط را برای خود سخت‌تر می‌کند، مانند مصرف مواد مخدر یا استفاده از دخانیات و خیلی از موارد ضد ارزشی دیگر.
وقتی فرد می‌خواهد از اعتیاد خودش کناره‌گیری کند یا درمان شود، وقتی خودش برای مشکلی در زندگی‌اش درست کرده و اقدام به حل آن مشکل می‌کند می‌بیند که خیلی کار سختی است، در درمان اعتیاد هم همین‌طور است یعنی در خیلی جاها فقط روی جسم کار می‌کنند و یا در مکانه‌ای دیگر فقط روی روان کار می‌کنند و باز به خاطر عدم آگاهی که وجود دارد آن گره که حل درمان اعتیاد است بسته می‌ماند و حتی سخت‌تر از قبل می‌شود، تا اینکه حلقه مفقوده درمان اعتیاد به‌وسیله جناب مهندس دژاکام شناخته شد که همان جهان‌بینی است.
دستور جلسه این هفته جهان‌بینی 1 و2 است که نوشته استاد امین دژاکام است، مسائل ضد ارزشی که در مورد آن گفته شد که هم درونی و هم بیرونی است، برای حل آن یک سری تعاریف و مفاهیم درست و قوانین زندگی آشنا شویم، من در زمان ورود به کنگره 60 در مورد صور پنهان انسان چیزی نمی‌دانستم و مثالی که استاد امین در جهان‌بینی به قلعه عقل اشاره‌کرده‌اند متوجه می‌شوم که صور پنهان انسان مثل نفس، عقل روح، ذهن و غیره را استاد امین در مورد آن خوب توضیح داده‌اند که چه هستند و چه‌کار می‌کنند و مفاهیم درست از شناخت انسان و شناخت مواد مخدر که دیروز هم استاد امین به آن اشاره کردند که از ارتباط انسان و مصرف مواد مخدر فرزندی به نام اعتیاد به وجود می‌آید.

قطعاً من باید یک شناخت کامل و تعریف صحیح از صور پنهان خودم داشته باشم تا مسائل و مشکلاتی که خودم ساخته‌ام را بتوانم تغیرش دهم. در جهان‌بینی آن چیزی که توضیح داده که دوباره انسان با آن آشنا می‌شود و در جهت آن حرکت می‌کند و همان‌طور که جلسه هفته قبل که در مورد وادی هشتم بود، آن چیزی که نمایان می‌شود پاداش کار و زحمات انسان است. وقتی فردی در جهت ارزش‌ها هم درونی و هم بیرونی حرکت می‌کند خیلی سریع پاداش آن کار را دریافت می‌کند، درنهایت انسانی که اگر بخواهد مشکلی را حل کند و در جهت حل کردن آن مشکل حرکت کند یک دلیل کاملاً می‌تواند آن را قانع کند که خوبی خوب است، یعنی اگر من در همین حد اطلاعات از جهان‌بینی 1و2 به دست بیاورم، متوجه می‌شوم که اگر قرار است بدانم علت ضد ارزش چیست قطعاً همین دلیل که بدانم خوبی خوب است برای من کافی است، انسان اگر قرار است در ضد ارزش‌های خودش از روی ترس و ناامیدی و از روی  جهالت که در جهان‌بینی در مورد آن صحبت شده تصمیم‌گیری کند و مشکلی را حل نکند هزاران هزار دلیل می‌تواند به وجود بیاورد که آن مشکل را حل نکند.
در نهایت می‌خواهم بگویم که جهان‌بینی خیلی خوب و خیلی ساده و روان شرح می‌دهد و من را با قوانین روزمره‌ای که در زندگی با آن سروکار دارم آشنا می‌کند.

 

خلاصه سخنان استاد در مورد تولد سومین سال رهایی مسافر علی:
من همیشه سعی کردم این‌گونه بگویم که زمان تخریب یک مصرف‌کننده کاملاً مشخص است که چگونه است و چه حس‌هایی در درونش است و چه اذیت‌هایی دارد و راجع به آن صحبت کردن چون یک تکراری می‌شود که همه ما می‌دانیم که خاصیت مصرف مواد مخدر انتظاری جز این نمی‌رود که بی‌نظمی، بدگویی، بدخلقی و تمام این‌ها خاصیت یک مصرف‌کننده است، یک مصرف‌کننده‌ای که شیشه مصرف می‌کند واقعاً مشکلاتش خیلی سخت‌تر و بدتر از موضوعی است که من مطرح کردم. من اگر در کنگره 60 نقش درمان و جهان‌بینی  که دستور جلسه این هفته است را در موردش بگویم که چه تغییراتی صورت می‌گیرد و از نقطه‌ای که تک‌تک مسافرها برای درمان شروع می‌کنند و به درمان می‌رسند این است که یک عنصری که در وضیعتی بوده که باید تصمیم می‌گرفته تا با مواد زندگی کند، امروز با تغییراتی که در کنگره 60 به دست می‌آورد می‌تواند، تبدیل به این شود که بعد از جبران تخریب از خودش می‌آید در خانواده و حتی در جامعه یک عنصر مثبت بشود و وقتی در جایگاه مرزبانی خدمت می‌کند این جبران چندین برابر می‌شود، درنهایت سومین سال رهایی علی عزیز را به بنیان کنگره و خودش و به خانواده محترمش تبریک می‌گویم.

اعلام سفر مسافر علی:
سلام دوستان علی هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه، مدت ده ماه و بیست‌وپنج روز  به روش DST با داروی OT سفر کردم، ورزش در کنگره والیبال، راهنمای درمان دیده‌بان محترم آقا سعید و مدت رهایی سه سال و یک ماه و ده روز.

 

آرزوی مسافر علی:
آرزوی من این است که انشا اله در سال آینده و در مکان نمایندگی جدیدمان بتوانم مفتخر به دریافت شال کمک راهنمایی بشوم.

 

خلاصه سخنان مسافر علی:
در ابتدا من از همه دوستان در شعبه ارتش تشکر می‌کنم که با رأی دادن شما من توانستم در جایگاه مرزبانی خدمت کنم، من برای این به کنگره60 آمدم که به دیگران و خانواده‌ام ثابت کنم که من خواستم ترک کنم اما نشد، یک مصرف‌کننده همیشه خودش آخرین نفر است که متوجه می‌شود تبدیل به یک فرد معتاد و مصرف‌کننده مواد شده است و من هم آخرین نفری بودم که به این موضوع پی بردم. این موضوع را قبول کرده بودم و فکر هم نمی‌کردم که این موضوع حل بشود. همسفر من قبل از من با کنگره آشنا شد و من از طریق ایشان با کنگره60 آشنا شدم، در طول زمان مصرف خیلی ایشان را اذیت کردم و اگر امروز اینجا هستم و این جایگاه را تجربه می‌کنم تمام آن را مدیون همسفرم و راهنمای عزیزم آقا سعید هستم، من همیشه تصور می‌کردم بچه‌های منضبط و منظم دبیر لژیون می‌شوند اما اولین باری که دو جلسه در یک هفته حضور داشتم، آقا سعید من را به‌عنوان دبیر لژیون معرفی کرد و همین مسئله باعث شد که از آن به بعد همیشه مرتب و منظم در جلسات شرکت کنم و سفر من سروسامان پیدا کرد و توانستم به درمان و رهایی برسم.
در پایان از راهنمای عزیزم آقای سعید دیده‌بان محترم کنگره60 بسیار سپاسگزارم، همچنین از کمک راهنمای همسفرم، خانواده و همسفران عزیزم، از همه شما اعضای محترم نمایندگی ارتش و همه خدمت‌گزاران کنگره60 به‌خصوص جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان کمال تشکر و قدردانی را دارم.

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر خانم مهشید:

اولین چیزی که من در لژیون به همه رهجوهایم می‌گویم این است که من بپذیرم جایگاه امروز من همین‌جایی است که ایستاده‌ام، یعنی اینکه بگویم چرا این اتفاق برای من افتاد یا چرا فرزند من یا همسفر من یک مصرف‌کننده مواد شد را کنار بگذارم و بپذیرم که این اتفاق برای من افتاده و من باید به جلو حرکت کنم و در مسیر جبران حرکت کنم، و الهام این موضوع را پذیرفت و حرکت کرد و این حرکت هم مفید و هم مستمر بود، مسئله مهم دیگر این است که همسفر بتواند مسافرش را ببخشد و در کنار او قرار بگیرد و نه روبرو و مخالف مسافر، الهام هم این موضوع را پذیرفت و توانست مسافرش را ببخشد و در کنار او قرار گرفت و تبدیل به بال پرواز و رهایی مسافرش شد و در آخر به نتیجه هم رسید و امروز در این جایگاه قرار دارد.
من این تولد و رهایی را به الهام عزیز و مسافر ایشان، راهنمای مسافر و جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و همه شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم و بهترین آرزوها را برای ایشان دارم.

خلاصه سخنان همسفر علی خانم الهام:
من در ابتدا از آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم و از فرزند عزیزم سپاسگزارم که قدم‌هایش را با استواری برداشت و منظم و مرتب آمد و آموزش‌ها را گرفت و توانست به رهایی و آرامش  برسد و خودش و همه ما و خانواده را از ناآرامی به آرامش رساند. از راهنمای مسافرم آقای سعید دیده‌بان محترم کنگره60 کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم، ایشان به‌واقع مانند یک برادر در کنار من ایستاد و نهایت تلاش خود را نمود تا علی به درمان برسد و به‌تبع آن من و همه خانواده به آرامش و این جایگاه که امروز در آن قرار داریم رسیدیم. از کمک راهنمای خودم خانم مهشید سپاسگزارم که در اوایل سفر و وضعیت آشفته آن روزها که همیشه نگران بودم و گریه می‌کردم به من آرامش و امید داد و من را به ادامه راه امیدوار نمود. و در پایان از همه شما و خدمت‌گزاران کنگره60 سپاسگزارم و آرزو می‌کنم همه عزیزان موفق باشند و جایگاه‌های خوب را تجربه کنند.

 

و در ادامه مراسم...

 

 

عکس: مسافر مهدی
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن ‌.ارتش یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 00:16
سلام علی اقا تولد سه سالگی رو اول به خودت و خانواده محترمت تبریک میگم و برات ارزوی موفقعیت رو سالها دارم . و ان شاءالله که شال کمک راهنمایی رو دریافت کنی
روزبه(لژیون6) شنبه 1 اردیبهشت 1397 01:19
سلام علی آقا تولدتون رو تبریک میگم امیدوارم که انشا الاه شما رو در جایگاه مقدس کمک رانمایی ببینم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic