حرکت با خواسته درست؛ جشن اولین تولد مسافر محمدحسین
پنجشنبه 23 فروردین 1397 ساعت 23:59 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

دوازدهمین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1397/01/23 با دستور جلسه: وادی هشتم با دبیری مسافر محمود و نگهبانی مسافر محمد و استادی کمک راهنمای محترم مسافر ایمان رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را شاکرم که امروز در این جایگاه در خدمت شما عزیزان هستم. دستور جلسه امروز دو بخش دارد، بخش اول آن وادی هشتم و قسمت دوم آن تولد اولین سال رهایی مسافر محمدحسین است که من این تولد و رهایی را خدمت ایشان، خانواده محترمشان ...

و همه‌ی اعضای کنگره60 تبریک عرض می‌کنم. وادی هشتم موضوعات زیادی دارد و من وقتی فکر کردم در مورد کدام موضوع حرف بزنم مناسب‌تر دیدم که از تجربه خودم در اعتیاد و مشکلاتی که داشتم صحبت کنم.

من در اثر استفاده از مواد مخدر و آسیب‌های آن، همان‌طور که در وادی نیز اشاره‌شده خسارت‌هایی را به خودم، خانواده و جامعه وارد کرده بودم. بعدازاینکه تصمیم گرفتم اعتیادم به مواد مخدر را درمان کنم، مسائلی که در پیرامونم خراب‌شده بود و باید آن‌ها را درست می‌کردم حجم زیادی بود و یک ناامیدی درون من را فراگرفته بود که وصف آن خیلی سخت است و همیشه به این فکر می‌کردم که آیا می‌توانمآن‌ها را جبران کنم یا خیر و یکی از دلایلی که هنوز در کنگره60 هستم به خاطر جبران همان خسارت‌ها است که بتوانم خسارت‌هایی را که به خودم، خانواده و جامعه وارد کرده‌ام جبران کنم.

این وادی برای من امیدواری بود که می‌شودخسارت‌ها را جبران کرد و این نوید را به من داد که ذره‌ذره با حرکت در مسیری که کنگره60 برای من مهیا کرده و در مسیر دانایی و اینکه چطور باید حرکت کنم تا خسارت‌هایی که به خودم، خانواده و جامعه وارد کرده‌ام را جبران کنم.اولویت‌بندی در این وادی وجود دارد که حرکت باید از خودم شروع بشود، جبران خسارت باید از خودم شروع بشود و اینکه خودم باید تلاش کنم و حرکت کنم و اینکه مهم‌ترین تخریبی که در خودم ایجاد کردم همان تخریب جسمم بود و تخریبی که در سیستم شبه افیونی خودم ایجاد نموده بودم و من با ورود در کنگره توانستم به آن تعادل نسبی برسم.

در مورد جبران خسارت از خانواده و جامعه، ما همیشه در مورد پارامتر زمان در کنگره60 صحبت می‌کنیم و من مسافر باید به خودم زمان و فرصت بدهم و تنها کاری که باید بکنم این است که از حرکت خودم بازنایستم و همان‌طور که در پیام تولد محمدحسین هم آمده در سکون هیچ زایشی نیست و همه‌چیز از حرکت به وجود می‌آید. در سی دی راه درست هم جناب مهندس دژاکام توضیح دادند که با حرکت می شود به هدف رسید و اینکه من باید یک هدفی داشته باشم و به‌سوی آن هدف حرکت کنم و این وادی هم همین نوید را به من می‌دهد و در همین سی دی جناب مهندس توضیح دادند که رسیدن به هدف باید از راه درست باشد و با هر وسیله‌اینمی‌توان به هدف رسید و به قولی هدف وسیله را توجیه نمی‌کند، پس خیلی مهم است که من راه درست را پیدا کنم و با این راه و حرکت در مسیر آن به اهداف خود برسم.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر محمدحسین:

محمدحسین روزی که آمده بود با لباس و ظاهر خاصی بود و در کل حال خوبی نداشت و خیلی به‌هم‌ریخته بود، شرایط مناسبی نداشت و می‌خواست که حرکتی را انجام دهد ولی توان مناسب را نداشت. خوب در کنگره60 دستور جلسات که در روز تولد است بی‌ارتباط با آن تولد نیست و محمدحسین هم با هر زحمتی بود حرکت کرد و من به‌واقع انتظار آن نوع حرکت را نداشتم ولی محمدحسین شروع به حرکت کرد و با حرکت خودش ذره‌ذره به تعادل نزدیک شد و فکر می‌کنم از اواسط سفر محمدحسین که همسفرش به کنگره آمد، واقعاً از زمانی که همسفر ایشان اضافه شد و از زمانی که ایشان کنار محمدحسین قرار گرفت حرکت محمدحسین نمایان شد و برای همه بارز شد که حرکت محمدحسین چگونه است. محمدحسین در مسیر دانایی قرار گرفت و حرکتش را ادامه داد و ایشان و همسفر محترمشان از خدمتگزاران خوب کنگره هستند و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. در پایان این تولد و رهایی را صمیمانه به خود محمدحسین و خانواده محترمش، آقای مهندس دژاکام و خانواده گرامی ایشان و به همه شما عزیزان تبریک عرض می کنم و برای محمدحسین و همه شما بهترین آرزوها را دارم.


اعلام سفر مسافر:

سلام محمدحسین هستم مسافر، مدت 10 ماه و 25 روز سفر اول به روش دی اس تی با داروی او-تی به راهنمایی کمک راهنمای محترم  آقای ایمان، ورزش در کنگره پیاده‌روی، رهایی از بند اعتیاد یک سال و دو ماه و ده روز، 10 ماه هم سفر رهایی از بند دخانیات به راهنمایی دیده‌بان محترم آقای سعید داشتم، رهایی از بند دخانیات یک سال

 

 

 

آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم در سال جدید بتوانیم مکان مناسبی برای نمایندگی پیدا کنیم و در وهله اول بتوانیم آن مکان را بخریم یا حداقل رهن نماییم.


خلاصه سخنان مسافر محمدحسین:

با سلام خدمت همه دوستان، از همه دوستان سپاسگزارم و از مشارکت‌هایشان استفاده کردم، شاید تا امروز در مورد تنبلی خودم فکر می‌کردم کار خوبی است و از آن لذت می‌بردم و به خاطر همین هم مواد مصرفی‌ام را هم به‌صورت خوراکی مصرف می‌کردم. در زمان مصرف همیشه فکر می‌کردم که به خاطر تصادفی که داشتم مصرف‌کننده شدم چون به مدت یک سال در بیمارستان بستری بودم و روزانه 7 میلی گرم مرفین به من تزریق می‌شد، شاید در اوایل متوجه نمی‌شدم ولی رفته‌رفته به انتخاب خودم شروع کردم به مصرف، اوایل به‌سختی مرفین تهیه می‌کردم و خودم تزریق می‌کردم ولی بعد از مدتی به پزشک مراجعه کردم و قرص گرفتم و رسیدم به‌جایی که روزانه بیشتر از صد قرص مختلف استفاده می‌کردم. بعدازآن رو آوردم به کپسول‌های عطاری که واقعاً وضعیت وحشتناکی داشتم و در اواخر مصرف دیگر همه‌چیز را باهم مصرف می‌کردم و وضعیت بسیار بدی داشتم.

از دوست عزیزم دانیال تشکر می‌کنم که کنگره را به من معرفی کرد. از آقای ایمان راهنمای عزیزم سپاسگزارم که در طول سفر خیلی اذیتشان کردم ولی ایشان همیشه پشتیبان من بودند. از آقای سعید راهنمای درمان سیگارم تشکر می‌کنم که واقعاً در رسیدن به رهایی از بند سیگار خیلی به من کمک کرد. از همسفر عزیزم بسیار سپاسگزارم که  در طول سفر خیلی به من کمک کرد و ازهمین‌جا سر تعظیم برایشان فرود می‌آورم.

در زمان مصرف وضعیت بسیار بدی داشتم و با همه فامیل قطع رابطه کرده بودم با پدرم و خانواده مشکل داشتم و تنها کسی که در کنار من بود و همیشه از من حمایت می‌کرد همسرم بود و واقعاً از ایشان سپاسگزارم. خیلی خوشحالم که امروز در جمع شما و در کنگره هستم و واقعاً اگر کنگره نبود شاید امروز من هم نبودم، همه دوستانی که در اینجا هستند و خدمت می‌کنندواقعاً برای من راهگشا بودند و خیلی به من کمک کردند و از همه این عزیزان و راهنمای عزیزم آقا ایمان و ایجنت محترم، جناب مهندس دژاکام و خانواده گرامی‌شان و همه خدمت‌گزاران کنگره60 سپاسگزارم.

 

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر خانم فهیمه:

امروز این افتخار نصیب من شده که به‌جای خانم سحر در اینجا باشم تا تولد اولین سال رهایی آقای محمدحسین را خدمت خودشان و همسفر محترمشان، کمک راهنمای محترمشان آقای ایمان، ایجنت محترم نمایندگی، جناب مهندس دژاکام و همه شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم. این دو عزیز از مثلث دانایی آموزش، تجربه و تفکر به‌خوبی استفاده کردند و توانستند با خدمت دلسوزانه در کنگره60 خود را به جایگاه خوبی در زندگی و در کنگره60 برسانند. آرزو می‌کنم این دو عزیز به بهترین جایگاه‌ها در کنگره و در زندگی برسند.

خلاصه سخنان همسفر محمدحسین، خانم هانیه:

من امروز به این فکر می‌کردم که انسان چقدر فراموش‌کار است زیرا کلمه انسان نیز از نسیان به معنی فراموشی می‌آید و این نصفش خوب است زیرا انسان می‌تواند دردها و مشکلاتش را فراموش کند و باید از این بابت از خداوند سپاسگزار باشیم، اما نصف دیگرش خوب نیست که انسان فراموش کند در چه جایگاهی بوده و از کجا به کجا رسیده است. من چند ماه قبل فکر می‌کردم که وضعیت من و محمدحسین همیشه مثل امروز خوب بوده و کلا یادم رفته بود که قبل از کنگره چه وضعیت و حال نامناسبی داشتم و این زندگی کنگره‌ایآن‌قدر تغییرات داشت و آرامش به ما داد و طرز نگاهمان را عوض کرد که من همه مصیبت‌ها و مشکلات قبل از کنگره را به‌کل فراموش کرده بودم. همین تولد برای من تلنگری شد تا یادم بیاید که چگونه بودم و چگونه به این جایگاهی که امروز در آن هستم رسیدم. چه زندگی تاریکی بود، اختلاف بود، تنش داشتیم ولی علتش را نمی‌دانستیم، سه سال زیر یک سقف بودیم ولی آرامش نداشتیم، از روزها بیزار بودیم روزها همیشه خواب بودیم و شب‌ها بیدار بودیم ولی با آمدن به کنگره خواب ما تنظیم شد و الآن صبح‌ها بیدار می‌شوم و از روزها استفاده می‌کنم. از همه خدمتگزاران کنگره60 سپاسگزارم، از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان، از راهنمای عزیزم، راهنمای محترم مسافرم، از همسر عزیزم بسیار سپاسگزارم و برای همه عزیزان آرزوی بهترین‌ها را دارم.

 

و در ادامه جشن تولد...

 

عکس: مسافر مهدی
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات