کنگره تنها راهی که بن بست نبود؛تولد اولین سال رهایی مسافر علی
پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت 20:35 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
پنجمین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1396/11/19 با دستور جلسه: وادی ششم با دبیری مسافر محمود و نگهبانی  مسافر محمد و استادی کمک راهنما مسافر ایمان رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را سپاسگزارم که قسمت شد یک‌بار دیگر در این جایگاه باشم و خدمت نمایم. از نگهبان عزیز و همه شما عزیزان که این فرصت را به من دادید سپاسگزارم. دستور جلسه این هفته وادی ششم و تأثیر آن روی من است و قسمت دوم دستور جلسه امروز تولد مسافر علی است که این تولد را به ایشان و خانواده محترمشان، بنیان کنگره60 و همه شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم.

Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎

در دوران اعتیاد مسیر زندگی من در تاریکی بود و تمام زندگی‌ام را نابود کرده بود، با ورودم به کنگره و آشنایی با دستور جلسات و وادی‌ها یاد گرفتم که چگونه تفکر کنم، در وادی‌های قبل از وادی ششم که وادی‌های تفکر هستند به اهمیت تفکر صحیح پی بردم و زمانی که وارد وادی ششم شدم و به مسئله فرمان عقل رسیدم جنگ درون من شروع شد.

با ورود به این وادی متوجه شدم که مسئله به این سادگی نیست و کارهای کوچکی که در گذشته فکر می‌کردم هر وقت بخواهم، به‌راحتی می‌توانم آن‌ها را انجام دهم وقتی به مرحله اجرا رسید با مشکل مواجه شدم و کارهای ساده‌ای مثل مسواک زدن هم در انجام آن، خیلی سخت‌تر ازآنچه می‌نمود بود، آنجا بود که به اهمیت وادی ششم پی بردم و این وادی به کمک من آمد، مخصوصاً انتهای این وادی که می‌گوید فاصله مکانی عقل تا نفس به اندازه یک تار مو است اما به لحاظ زمانی هزاران سال فاصله دارد، این مطلب باعث شد تا من زیاد خودم را سرزنش نکنم و فقط کار خودم را انجام بدهم و حرکت کنم و با همین کارهای کوچکی که انجام دادم و استمرار در آن‌ها توانستم کارهایی را انجام دهم که باورش برای خودم هم سخت بود.

یادم می‌آید یک روز یکی از اعضاء کنگره60 گفت: کسانی که در کنگره هستند یک روز به جایگاه‌هایی می‌رسند که باورش برای خودشان هم سخت خواهد بود و این برای من اتفاق افتاد. با همان انجام دادن کارهای کوچک که باید انجام می‌دادم و خیلی برایم مهم و جدی شده بود.

بدقولی خیلی برایم لذت‌بخش بود، اینکه دیر برسم سر قرار و طرف فکر کند که من خیلی آدم مهمی هستم، ولی در کنگره یاد گرفتم که بدقولی چقدر بد و بی‌کلاسی است و سعی کردم کم‌کم سر ساعت و به‌موقع درجایی که باید حاضر شوم و بدقولی نکنم، یاد گرفتم در سفر اولم هیچ‌چیز مهم‌تر از درمانم نیست و فرمان عقل را که می‌گفت سر ساعت در جلسه حاضر باشم اجرا نمایم، حتی الآن که حدود 9 سال است که در کنگره هستم باز هیچ‌چیز برایم مهم‌تر از حضور در جلسات نیست، این‌ها همه مواردی بود که من رعایت کردم و همه این‌ها را مدیون وادی ششم هستم که تعریف درستی از عقل برایم ترسیم نمود. در این وادی باید از کارهای کوچک شروع کرد زیرا همین کارهای کوچک باعث می‌شود توانایی انجام کارهای بزرگ‌تر در انسان شکل بگیرد.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

علی زمانی که به کنگره آمد ظاهرش ظاهر بسیار آرامی بود اما درون بسیار آشفته و به‌هم‌ریخته‌ای داشت. چیزی که در علی خیلی موج می‌زد و من همیشه این را می‌دیدم و برای اولین بار است می‌گویم حس دوست داشتن و محبت و عشقی است که در درون علی فوران می‌کرد و این حس نسبت به همه‌چیز بود مثل خانواده، جامعه، طبیعت و همه‌چیز، اما آنچه علی را آزار می‌داد ناتوانی بود که در اثر مصرف مواد  مخدر به وجود آمده بود و ابراز این محبت و عشق نیاز به جسم سالمی داشت که علی در اثر اعتیاد آن را ازدست‌داده بود.

در اوایل ورود علی به کنگره تا دو ماه اول کمی شیطنت می‌کرد و گوش‌به‌فرمان نبود اما خوشبختانه بعدازآن یاد گرفت که در کنگره باید گوش‌به‌فرمان باشد و حرکت خودش را شروع کرد تا درنهایت به درمان و رهایی رسید. همسفر علی در سفر دوم علی، به کنگره پیوست، من همیشه در لژیون گفته‌ام همسفران ما چه به کنگره بیایند چه نیایند باید قدردان آن‌ها باشیم زیرا زندگی کردن با یک مصرف‌کننده مواد مخدر سخت و دشوار است و همین‌که آن‌ها در کنار ما هستند کار بسیار بزرگی انجام می‌دهند، همسفر علی هم در سفر دوم خیلی به ایشان کمک کرد، من این تولد و رهای را به علی عزیز و همسفران او و به همه اعضای کنگره60 خصوصاً نمایندگی ارتش تبریک عرض می‌نمایم.

اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک ،مدت 10 ماه و 7 روز به روش دی اس تی با داروی او تی به راهنمایی آقای ایمان سفر کردم، رشته ورزشی در کنگره والیبال ، در حال حاضر 1سال و 20 روز است که آزاد و رها هستم.

آرزوی مسافر:

تنهایی آرزویی که دارم این است که همه شما عزیزان به آرزوهایتان برسید.

خلاصه سخنان مسافر:

جناب مهندس در یکی از سی‌دی‌ها فرمودند: کسی که برای اولین بار مواد مخدر استفاده می‌کند قطعاً عقد شده است برای آن مواد، حال چه امروز باشد چه ده سال دیگر این اتفاق می‌افتد. من هم برای اولین بار در سال 74 که در دوره آموزشی سربازی بودم با چند نفر از دوستان تریاک استفاده کردم و همین پله باعث شد که ادامه پیدا کند و فاصله مصرف‌های من به‌مرورزمان کمتر شد تا درنهایت به یک مصرف‌کننده دائم مواد مخدر تبدیل شدم.

بعدازاینکه دچار مصرف همیشگی شدم و دیدم که همه‌چیز را ازدست‌داده‌ام به فکر ترک مواد مخدر افتادم اما هر راهی را که به نظرم می‌رسید بعد از مدتی به نتیجه نمی‌رسید و رهایش می‌کردم تا روزی که یکی از دوستان جویای حال من شد و من موضوع را به او اطلاع دادم، خوشبختانه این دوست من با کنگره60 آشنا بود و برادرش نیز از اعضا کنگره60 بود و به‌این‌ترتیب با کنگره آشنا شدم و کمی از چگونگی درمان در کنگره از او سؤال کردم و بعد از کمی تفکر بر روی موضوع به همراه او به کنگره آمدم و مسیر درمان برای من مشخص شد و حرکتم را شروع کردم و بعد از 10 ماه و 7 روز به رهایی رسیدم. در پایان از راهنمای عزیزم آقا ایمان، برادر لژیونی‌های عزیزم و همه شما عزیزان سپاسگزارم که به من کمک کردید تا امروز به این جایگاه برسم.

 

خلاصه سخنان راهنمای همسفر:

من این تولد را در رأس به آقای مهندس و خانواده عزیزشان، راهنمای مسافر علی، ایجنت و اسیستانت محترم نمایندگی، مسافر علی و همسفر عزیز ایشان و دو همسفر کوچکشان و به همه شما تبریک عرض می‌کنم. درب‌های بسته روزی بازخواهند شد مانند قلب‌هایی که آلیاژ اصلی آن‌ها از سیاه سنگ است، همان‌طور که آقای ایمان گفتند همسفر مسافر علی در سفر اول در کنگره همراه علی آقا نبودند اما در سفر دوم به کنگره آمدند و با جدیت شروع به گرفتن آموزش‌ها کردند.

ایشان همسفر و رهجوی بسیار فعال و پرتلاشی هستند و در لژیون هرگونه خدمتی که باشد با جان‌ودل می‌پذیرند و انجام می‌دهند و من از این بابت از ایشان سپاسگزارم. همسفر مسافر علی بااینکه دو فرزند کوچک دارند اما هرگز در مقابل عزم ایشان برای آمدن به کنگره مانعی نبودند و ایشان همیشه به‌موقع در نمایندگی و لژیون حضور داشتند. در پایان برای این دو عزیز آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم روزی آن‌ها را در جایگاه کمک راهنمایی ببینم.

 

خلاصه سخنان همسفر:

من هم خداوند را شاکرم که همسرم امروز در چنین جایگاهی قرار دارد. از جناب مهندس و خانواده عزیزشان سپاسگزارم که این بستر را برای ما فراهم نمودند. از آقای ایمان کمک راهنمای همسرم بسیار سپاسگزارم و از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم که در این مسیر در کنار ما هستید، من همیشه از حضور در کنار شما انرژی می‌گیرم و خداوند را به خاطر این‌همه نعمت سپاسگزارم.

 

و در ادامه مراسم . . .

 

عکس: مسافر محمدحسین
تهیه و تنظیم: مسافر مهدی (لژیون 8)
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 23 بهمن 1396 09:27
عرض خسته نباشید و تشکر از زحمات شما بزرگواران
مسافر فرزاد( نمایندگی عمان سامانی یکشنبه 22 بهمن 1396 01:29
با سلام و عرض ادب.تبریک اولین سالروز رهایی خدمت مسافر علی و راهنمای بزرگوار آقای ایمان.عرض تبریک و شادباش خدمت همسفران گرامی و راهمنمای همسفر، سرکار خانم پروانه و تمامی اعضا محترم نمایندگی ارتش.

شکر است، تا باد چنین باد...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات