از خدا خواستم؛ اولین سال رهایی مسافر دانیال
پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت 20:43 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

سومین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1396/11/05 با دستور جلسه: سم زدایی و سم نزدایی با دبیری مسافر محمود و نگهبانی موقت مسافر مهدی و استادی دیده بان محترم مسافر سعید رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

با سلام خدمت شما عزیزان، از نگهبان و دبیر جلسه و همه شما عزیزان سپاسگزارم که به من فرصت دادید تا امروز در این جایگاه در خدمت شما عزیزان باشم. دستور جلسه امروز دو بخش دارد بخش اول دستور جلسه هفتگی سم‌زدایی و سم نزدایی است و بخش دوم تولد اولین سال رهایی مسافر دانیال است که این تولد را به ایشان و همسفر محترمشان، بنیان کنگره 60 و همه شما تبریک عرض می‌کنم.

Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎


کسی که شروع به مصرف مواد مخدر می‌کند، سیستم‌های مختلف بدن را از حالت تعادل طبیعی خارج می‌نماید، همه ما خوب می‌دانیم که اعتیاد تخریب‌های زیادی را روی جسم، روان و تفکرات فرد ایجاد می‌کند، حال اگر ما بخواهیم فقط با یک نام علمی و یا نامی که فقط مارک علمی دارد این مسئله و تخریب‌های فراوان آن را درمان کنیم، می‌بینیم که این کار واقعاً امکان‌پذیر نیست چون امروز در کنگره می‌دانیم که صورت‌مسئله اعتیاد بر روی سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی مطرح می‌شود ولی با مطرح‌شدن صورت‌مسئله سم‌زدایی برای اعتیاد تمام راه‌هایی که برای ترک یا درمان وجود دارد به‌یک‌باره بسته می‌شود، این گفته از روی تعصب ما نسبت به کنگره 60 نیست بلکه به استناد علمی است که با تجربه ثابت‌شده است و نتیجه و خروجی آن در دسترس است و تمامی مسافران آن را کاملاً لمس و تجربه نموده‌اند و همچنین در قسمت خانواده‌ها و مقالاتی که جناب مهندس به کنگره‌های علمی ارسال نموده‌اند نتایجش کاملاً روشن و ثابت‌شده است.

کسی که مصرف‌کننده تریاک، شیشه یا هر نوع ماده مخدر است سیستم بیوشیمیایی بدن خود را از تعادل خارج نموده است، حال ما با سم‌زدایی یک شوک عظیم را به او وارد می‌کنیم که این مسئله قوز بالای قوز می‌شود. به نظر من یکی از دستور جلساتی که باید خیلی روی آن صحبت شود و برای متخصصین روشن شود همین دستور جلسه سم‌زدایی است زیرا هزینه‌های زیادی را روی دست مصرف‌کننده‌ها و جامعه می‌گذارد، من با چند تن از کسانی که به روش‌های مختلف سم‌زدایی انجام داده بودند صحبت کردم و دیدم هرکدام از آن‌ها در حدود 10 الی 15 میلیون تومان هزینه کرده‌اند و با پای خودشان به مرکز سم‌زدایی مراجعه نموده بودند که اعتیادشان به درمان برسد ولی در حالتی بسیار بد و با برانکار از مرکز خارج شده بودند و این اتفاق واقعاً رخ داده است.

 

ما در کنگره 60 می‌گوییم، راه باید با تفکر مشخص شود، در پیام مسافر دانیال هم آمده که باید با تفکر راه را پیدا بکنیم. ما باید با تفکر در راه حرکت کنیم تا ما را به مقصد راستین و آن چیزی که حقیقت است برساند. مقصد راستین در مسئله بیماری اعتیاد رسیدن به رهایی و تعادل است یعنی رسیدن یک مصرف‌کننده مواد مخدر به رهایی و حد تعادل، اگر یک چنین سیستمی است و به این نتیجه می‌رسد واقعاً درست است و اگر سیستمی است که به این نتیجه و خروجی نمی‌رسد باید راجع به آن بحث شود، باید به‌راستی کارشناسی شود که چگونه یک مصرف‌کننده با تمام هزینه‌هایی که می‌شود نمی‌تواند به رهایی برسد و مشکلش را با بیماری اعتیاد حل کند و حتی وضعیتش از آنچه هست بدتر می‌شود، خوب این‌ها سؤالاتی است که مطرح می‌شود و باید پاسخ صحیحی به آن داده شود.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

دانیال مصرف‌کننده مواد مخدر بوده و شیشه هم مصرف می‌کرده، خوب من یک وضعیتی را توضیح می‌دهم و شما فکر کنید که چگونه می‌شود یک همچنین وضعیتی را فقط با سم‌زدایی برطرف کرد. دانیال تعریف می‌کرد که در اتوبان شهید صیاد شیرازی در حال حرکت بوده و در اثر مصرف شیشه توهمی داشته که فکر می‌کرده دو دایناسور او را تعقیب می‌کنند، این حالت در اثر ازدیاد چهارده برابری دوپامین در مغزش که حاصل مصرف شیشه بوده پیش‌آمده، حال تصور کنید چگونه می‌شود این مشکل را با فقط با سم‌زدایی حل نمود.

دانیال در طول درمانش با اینکه تخریب‌های خیلی زیادی داشت برای من مشکل و سختی نداشت زیرا حرف راهنمایش را گوش می‌کرد، آموزش‌های کنگره را مرتب و منظم انجام می‌داد و از همه مهم‌تر در جلسات را سر ساعت شرکت می‌کرد و در قسمت‌هایی که فکر می‌کرد می‌تواند از علوم کنگره بهره بیشتری ببرد خدمت می‌کرد (خدمت در سایت نمایندگی).

دانیال امروز در تعادل خوبی است و این مسئله در زندگی مشترکش، در محل کارش و در کنگره نمود پیدا کرده و ایشان از اعضاء بسیار خوب و فعال کنگره 60 هستند. خوشبختانه دانیال در آزمون کمک راهنمایی هم قبول شد و چند هفته قبل بعد از بستن پیمان شال کمک راهنمایی‌اش را از دستان آقای مهندس دژاکام دریافت نمود، امیدوارم که هر چه زودتر تشکیل لژیون بدهد و آموزش‌هایی که دریافت نموده در اختیار دیگرانی که نیازمند آن هستند قرار بدهد.

در پایان این رهایی را به دانیال عزیز، همسر محترمشان که همسفرشان نیز هست و به راهنمای گروه خانواده، به بنیان کنگره 60 جناب مهندس دژاکام و همه شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که تولد خوبی را تا پایان جلسه داشته باشیم.

اعلام سفر مسافر:

با تخریب انواع مواد مخدر وارد کنگره شدم، 10 ماه و پنج روز به روش DST با داروی OT به راهنمایی آقای سعید سفر کردم و در حال حاضر رهایی 14 ماه، 10 ماه و پنج روز هم به راهنمایی آقا رضا سفر درمان وابستگی به نیکوتین انجام دادم و در حال حاضر رهایی از نیکوتین 11 ماه و ورزش در کنگره 60 بسکتبال.

آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم تمام کسانی که خواستار رهایی از اعتیاد هستند راه درمان را پیدا کنند زیرا درمان در کنگره 60 تنها راه رهایی از اعتیاد است.

خلاصه سخنان مسافر:

اول‌ازهمه تولد سیزدهمین سال رهایی دیده بان محترم آقا سعید را تبریک می‌گویم. من بهترین سال های جوانی ام را درگیر اعتیاد بودم و در این سالها بدترین اتفاقات برای من رقم خورد و یکی از این اتفاقات بد، بیماری خواهرم و از دست رفتن او بود. شاید در آن زمان ها من خودم را فریب می دادم و با بیشتر مصرف کردن سعی داشتم نفهمم که چه در زندگی من می گذرد. شاید من صدای خواهرم را می شنیدم ولی در اتاق کناری مصرف می کردم، خواهرم در آن زمان ها از من خواست که درست زندگی کنم. بعد از این موضوع با همسرم آشنا شدم و در سفر کربلایی که داشتم از خدا خواستم تا بتوانم رهایی یابم. بعد از برگشت از کربلا با یکی از همکارانم صحبت کردم و موضوع اعتیادم را بیان کردم و این همکار خوب، خودش از مسافران کنگره 60 بود و من همان روز آدرس نمایندگی ارتش را در اینترنت جستجو کردم و برای مشاوره وارد کنگره 60 شدم. وقتی فهمیدم که باید 10 ماه وقت برای درمان اعتیادم بگذارم، کمی تعجب کردم و گفتم من اینقدر زمان ندارم تا درمان شوم ولی مجبور بودم بپذیرم زیرا راه دیگری نداشتم. در ابتدای سفرم من موضوع درمان و اعتیادم را از همسرم مخفی می کردم تا در آخرین روز آن سال با هم به پارک طالقانی رفتیم و آنجا آقای مهندس دژاکام را دیدیم و همان اتفاق باعث شد تا همسرم بعد از متوجه شدن موضوع، جریان اعتیاد و درمان من را بپذیرد. یکی از اتفاق های خوب دیگر زندگی ام این است که دارم پدر می شوم و باید خدارا شاکر باشم که کنگره 60 ای وجود دارد تا فرزندم با این آموزش ها بزرگ شود. من تشکر خیلی ویژه ای باید از پدر و مادرم داشته باشم که هیچ وقت کنگره نیامدند ولی رفتارهایشان با من کنگره ای بود.

خلاصه سخنان راهنمای همسفر:

خیلی خوشحالم که همگی در کنار هم تولد مسافر دانیال را جشن می گیریم و جا دارد یکسال رهایی ایشان را به بنیان کنگره 60 و تمامی اعضا و راهنمای ایشان آقا سعید تبریک بگویم و نیز تولد سیزده سالگی ایشان را نیز تبریک عرض می‌کنم. شال کمک راهنمایی که اکنون بر گردن مسافر دانیال است نشان می دهد که ایشان الویت های خود را درست انتخاب کرده است و در مسیر درست قدم بر می دارد. کسی که شروع خوبی داشته باشد حتما پایان خوبی نیز دارد، من این شروع خوب را به خودشان و همسفر خوبشان و همچنین مسافر کوچک در راه، تبریک عرض می‌کنم. همسفر ایشان در ابتدای ورود کاملا آموزش پذیر بودند و تصمیم بر همراهی ایشان داشتند تا مسافر دانیال به نتیجه دلخواه برسد. خدا را شکر که این جایگاه را تجربه می کنند زیرا لیاقتش را داشتند و در آخر برای هر دو عزیز آرزوی موفقیت می‌کنم.

خلاصه سخنان همسفر:

من نیز این روز عزیز را خدمت بنیان کنگره 60، خانواده محترم دژاکام و آقا سعید تبریک می‌گویم و از ایشان تشکر می‌کنم که همیشه در کنار مسافر دانیال بودند و ایشان را تحت راهنمایی درست قراردادند. از راهنمای خوبم نیز تشکر می‌کنم که با کمک‌های ایشان توانستم سفر خوبی در کنار همسرم داشته باشم. جا دارد به همسر عزیزم دانیال نیز این تولد را تبریک بگویم. روزی که من متوجه اعتیاد همسرم شدم خیلی برایم سخت بود زیرا در دوران عقد بودیم و نمی‌دانستم به انتخاب خود ادامه دهم یا جدا شوم، اما یک نوری در جلوی من بود که باعث شد تصمیم به ادامه بگیرم و با توکل به خدا ادامه دادم، پیش خودم گفتم شاید من وسیله‌ای هستم که باید به دانیال کمک کنم در آن زمان من هنوز کنگره را نمی‌شناختم ولی آن چیزی که باعث شد بتوانم به مسافرم کمک کنیم، این بود که اول‌ازهمه توکل کردم و او را رها کردم و صبر کردم تا در پرتو اعتماد به او بتوانیم در کنار هم به نتیجه خوب و شایسته برسیم. از همه‌کسانی که در این مسیر به من و دانیال کمک کردند سپاسگزارم و آرزو می‌کنم هر همسفری که دل‌شکسته است بتواند روزی به این جایگاه برسد و خوشحال باشد.

و در ادامه مراسم. . . 

 

عکس: مسافر محمدحسین
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد هادی شنبه 7 بهمن 1396 16:47
تبریک بسیار به اقا دانیال عزیز که یکی یکی قله های موفقیت رو درکنگره فتح میکنن و تبریک به اقا سعید که از لژیونشون همیشه مسافرایی با همت و سختکوش رشد میکنن و به بدنه کنگره اضافه میشن .
مجید لژیون ۲ پنجشنبه 5 بهمن 1396 22:45
اولین سال رهایی دانیال عزیز را تبریک عرض می کنم و به آقا سعید هم خسته نباشد امیدوارم دانیال را هر روز فعالتر و در جایگاه های بالاتر ببینیم چون لیاقتش را داردیک معذرت خواهی هم می کنم که نتوانستم حضور داشته باشم.به آقا روح الله هم خدا قوت .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات