گمشده، پیدا شد؛ اولین سال رهایی مسافر صادق
پنجشنبه 28 دی 1396 ساعت 20:51 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
دومین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1396/10/28 با دستور جلسه: وادی پنجم با دبیری مسافر محمود و نگهبانی مسافر محمد و استادی کمک راهنما مسافر محسن رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
 
 
 

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که این جایگاه را تجربه نمودم و از دبیر و نگهبان محترم بابت اینکه به من فرصت خدمت کردن دادند تشکر می‌کنم.دستور جلسه این هفته وادی پنجم است که می‌گوید در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌نماید.
در این وادی وقتی می‌گوید در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست، اولین معنی که به ذهن انسان می‌رسد این است که آیا جهانی غیر از جهان ما وجود دارد؟

Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎

و اگر وجود دارد آیا در آن جهان مکانیسمی غیر از رفتن و رسیدن ممکن است موجود باشد؟ همان‌طور که بزرگان و مباحث فلسفی در طول تاریخ گفته‌اند، موجود است و بسیار روشن است که ما غیر از جهان فیزیکی، جهان دیگری داریم که آقای مهندس در اول سی دی می‌فرماید حداقل غیرازاین جهانی که ما دارای پنج حس آشکار هستیم یک جهان دیگری بنام خواب‌داریم که جزء پوشیده‌ترین و پنهانی‌ترین مکانیسم‌های عملکردی انسان است که ما خیلی از آن خبر نداریم و بعدازآن جهان ذهنی است.

همان‌طور که نفس مثل جام است برای موجودیت صور آشکار و پنهان انسان که هر دو پیکره آشکار و پنهان را در برمی‌گیرد جهان ذهن هم ظرفی است برای صور پنهان ما یعنی مجموع تفکر، عقل و حس‌های مجازی. جناب مهندس در مورد جهان ذهنی توضیح می‌دهند که جهان ذهنی در حقیقت مقدمه برنامه‌ریزی و مقدمه تمرین است که این ساختاری که تمرین را به کار می‌گیرد، تفکر است.

چیزی که این وادی را تکمیل می‌کند و نقطه عطف این وادی است این است که می‌گوید تفکر به‌خودی‌خود تکمیل نمی‌شود و یک معنی دیگری دارد که می‌گوید تفکر خودش هم به‌تنهایی به نتیجه نمی‌رسد چون قاعده و خاصیت جهان فیزیک با بودن پیکره ظاهری و بستری برای عملکرد در حقیقت پیش‌زمینه‌ای است برای اینکه ما بتوانیم تفکر را به تکامل برسانیم.

کنگره 60 برای درمان اعتیاد راهکار می‌دهد، خیلی راهکارهای دیگری در بیرون از کنگره 60 وجود دارند که حکم به عمل می‌دهند اما آن نقطه عطف و تفاوت در بین کنگره 60 و بقیه این تشکل‌ها این است که این راهکار و شیوه‌ای که در کنگره 60 ارائه داده می‌شود قابلیت اجرایی دارد و نتیجه‌بخش و از همه مهم‌تر اثربخش است.

در کنگره شیوه اندیشیدن و چگونگی پرهیز از ضد ارزش‌ها و خودداری کردن از مسائلی که در مورد آن چیز اطلاعات نداریم و تمام امور زندگی و درواقع مراتب چگونه اندیشیدن و چگونه به عمل سالم رسیدن را برای ما بیان می‌کند که کلید آن در تزکیه و پالایش نهفته است.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

تولدها یادآوری است برای تمام کسانی که در این مسیر در حال طی و طریق هستند و این یادآوری برای نگهداری آن گوهر ارزشمندی است که در طول این سفر به دست آورده‌اند تا در ادامه هم بتواند اعمال نیکشان را به دیگران و آیندگان انتقال دهند. من به صادق عزیز بسیار تبریک می‌گویم و اینکه ایشان بسیار فهمیده و تحصیل‌کرده هستند و هر چه از ویژگی‌های ایشان بگویم کم است. اینکه درنهایت توانستند به پایان مسیر قطع مصرف و درمان اعتیاد برسند بسیار ارزش دارد.

اعلام سفر مسافر:

آنتی ایکس؛ هروئین، مدت سفر اول 12 ماه به راهنمایی مسافر محسن، مدت 10 ماه هم هست که در حال سفر درمان وابستگی به دخانیات هستم.

 

آرزوی مسافر صادق:

من یک آرزوی شخصی دارم که در دلم نگه می‌دارم و یک آرزو برای کنگره 60 که آرزو می‌کنم سفر در کنگره به‌قدری فراگیر شود که دیگر هیچ مصرف‌کننده‌ای وجود نداشته باشد.

خلاصه سخنان مسافر صادق:

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و از تمام دوستان تشکر می‌کنم. در تولد مرسوم است که در این جایگاه هر کس یک مقدار از زمان مصرف و گذشته‌اش صحبت می‌کند ولی من دوست ندارم از گذشته‌ام یاد کنم و بجای آن می‌توانم تمام چیزی که بودم و امروز به لطف خدا بعد کنگره 60 به آن تبدیل‌شده‌ام را بگویم، من پدر و مادر شریفی دارم که هم خودم و هم پدر و مادرم راه درمان اعتیاد را نمی‌دانستیم و من گم‌کرده راهی بودم که کنگره 60 راه را به من نشان داد و به لطف کنگره 60 من به حال خوب رسیده‌ام وقتی می‌گویم حال خوب یعنی وقتی من وارد شعبه می‌شوم و شما دوستان را می‌بینم بسیار حس و حال خوبی به من دست می‌دهد. امروز من به حرف راهنما و استاد عزیزم آقای محسن رسیدم که به من می‌گفت تو درست شوی دنیا برای تو درست می‌شود والان من به حرف راهنما رسیدم و بااینکه من در زندگی مشکلاتی دارم ولی با روبرو شدن با این مشکلات عقب نمی‌کشم و جلودار آن‌ها هستم. درنهایت امیدوارم این آموزش‌ها من را انسانی سربه‌راه کرده باشد چون به نظر من هدف همه ما از این دورهم جمع شدن این است انسان‌های بهتری باشیم. در مورد مادرم که همسفر من بودند اگر هرچه از خوبی‌های ایشان بگویم کم گفته‌ام و ایشان تمام حال بدی و اذیت کردن‌های من را تحمل کردند و سختی کشیدند تا من این سفر را به پایان برسانم و از مادرم تشکر و دستشان را می‌بوسم. در آخر از برادر لژیون‌هایم و تمامی افراد نمایندگی ارتش تشکر می‌کنم که من را در این سفریاری نمودند.

خلاصه سخنان راهنمای همسفر:

من این تولد را به بنیان کنگره و خانم هانی و خانم کماندار و تمام خانواده بزرگ کنگره و راهنمای مسافر آقا محسن و به خود مسافر صادق تبریک می‌گویم وامیدوارم همیشه شاهد این تولدها باشیم. زمانی همسفر صادق وارد لژیون شدند حال خوبی نداشتند و برای مسافرش خیلی نگران بودند و بیتابی می‌کردند ولی یک مقدار که با همسفر صحبت کردم و به ایشان آرامش دادم او هم به صحبت‌ها گوش می‌کردند که در طول سفرشان تغییرات خوبی صورت گرفت و من از سفرشان خیلی راضی بودم و این تغییر همسفر باعث شد در مسافرشان هم آرامشی ایجاد کند و همسفر در کمک راهنمایی شرکت کردند و خوشبختانه قبول شدند و امیدوارم همه همسفران در امتحان کمک راهنمایی شرکت کنند و موفق باشند.

خلاصه سخنان همسفر:

در ابتدا از آقای مهندس و همسرشان تشکر می‌کنم و از آقا محسن راهنما مسافرم که بسیار برای صادق زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. روزی که صادق دبیر لژیون شد من صدای آقا محسن را که صادق ضبط می‌کرد می‌نوشتم از آنجا بود که با گوش کردن و نوشتن مطالب آقای زهرایی متوجه فهم و بزرگی ایشان شدم و خدا را شکر می‌کنم که چنین فردی راهنمای مسافر من شده بودند و از همان‌جا به محبتشان ایمان آوردم. من 15 سال همیشه دعا می‌کردم پسرم خوب شود و خیلی ناامید بودم تا اینکه کنگره 60 دوباره خنده را به ما برگرداند. کنگره راهی است که امید را به ما برمی‌گرداند و تک‌تک شما دوستان در راه که هم سخت و هم آسان است به اوج خواهید رسید. در آخر از آقای زهرایی و کمک راهنمای خودم تشکر می‌کنم که آرامش را به من برگرداندند.

و در ادامه مراسم . . .

 

عکس: مسافر محمدحسین
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic