باید قدر بدانم؛ تولد سومین سال رهایی مسافر تقی
پنجشنبه 21 دی 1396 ساعت 22:46 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
اولین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1396/10/21 با دستور جلسه: غذای ما، دوای ما با دبیری مسافر محمود و نگهبانی مسافر محمد و استادی دیده بان محترم مسافر سعید رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
 
 

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که در خدمت شما عزیزان هستم، واقعاً جهان‌بینی که ما در کنگره‌داریم، خیلی از مسائل را به ما یادآوری می‌کند. قبل از این آموزش‌ها در منزل ما اصلاً لبنیات تازه و طبیعی نبود و همیشه به دنبال محصولات لبنی شرکتی بودیم و تبلیغات اشتباهی که در مورد تهیه این مواد سنتی به گوش ما می‌رسید، باعث می‌شد که فکر کنیم در حال انجام کار درستی هستیم


Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎

و این محصولات سنتی بهداشتی نیستند و یا برای سلامتی مضر هستند زیرا ممکن است نمک یا چربی بیش‌ازحد داشته باشند، درصورتی‌که این طرز تفکر کاملاً اشتباه است و برعکس مواد غذایی شرکتی دارای مواد مضر هستند و مصرف این مواد بسیار می‌تواند به‌سلامتی آسیب برساند. این مواد غذاهایی هستند که فقط رفع گشنگی می‌کنند و قدرت این را ندارند تا نیازهای بدن به عناصر و مواد مختلف را تأمین کنند.

وقتی من نمی‌توانم زیاد ورزش کنم و سریع خسته می‌شوم یا  در زمستان بیش‌ازاندازه مریض می‌شوم، حتماً دلیلش کمبود موادی در بدن من است. این دستور جلسات و این سی‌دی‌های آموزشی در مورد مواد غذایی به من یادآوری می‌کند که به تغذیه سالم برگردم و سلامتی خودم را به خطر نمی‌اندازم. جناب آقای مهندس دیروز در مورد خوردن بعضی از محصولات مثل سیر و پیاز صحبت می‌کردند که مبادا بوی بددهان بعد از خوردن این مواد باعث شود شما از مصرف آن‌ها فاصله بگیرید، زیرا این مشکل راه‌حل ساده‌ای دارد و آن خوردن یک عدد دانه هل بعد از مصرف آن‌ها است و این کار از بوی دهان جلوگیری می‌کند. شاید خیلی دیگر از مواد غذایی سالم وجود داشته باشد که ما به خاطر اشتباه در نگرش به آن‌ها، از مصرفشان خودداری کنیم.

 
 

همه ما باید نگهبان جسم و سلامتی خودمان باشیم، همان‌طور که جناب آقای مهندس می‌گویند؛ هزینه‌های درمان و بیمارستان خیلی بیشتر از هزینه تغذیه سالم و مناسب است. وقتی در جیب من تنقلات سالم مثل کشمش و بادام و . . . باشد، دیگر به سمت تنقلات صنعتی نمی‌روم و حتی این رویکرد بر روی فرزندان من هم تأثیر گذاشته است و شاهد هستم که آن‌ها هم دیگر علاقه‌ای به تنقلات صنعتی ندارند و واقعاً اگر از این مواد سالم استفاده بشود، نیاز بدن برآورده خواهد شد و ایمنی بدن در مقابل امراض و بیماری‌ها بسیار بالا خواهد رفت.

 در کل موضوع اصلی ، استفاده ازآنچه ارزش است می‌باشد، و تضمین‌کننده یک جسم و روان سالم استفاده از همین ارزش‌ها حتی در تغذیه است. اگر بخواهم مثالی بزنم دقیقاً مثل تفاوت روش دی اس تی با سایر روش‌هاست، در مورد تغذیه هم همین‌طور است و اگر من اطلاعات و دانایی و جهان‌بینی‌ام در مورد تغذیه بالا برود می‌توانم عادت‌های غذایی‌ام را به سمت درست هدایت کنم و از تأثیرات مثبت این عمل بهره‌مند بشوم.

 
 

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

امروز تولد سومین سال رهایی مسافر تقی است و ما در کنار هم این تولد را جشن می‌گیریم. مسافر تقی وقتی وارد کنگره شدند که ما در نمایندگی جمشیدیه بودیم، ایشان وقتی در صندلی جلوی من نشستند، در طول جلسه برمی‌گشتند و من را نگاه می‌کردند و می‌خندیدند و من نمی‌دانستم چرا ایشان به من می‌خندد؟!  بعدازاین من به‌عنوان راهنما در خدمت ایشان بودم. آن خاصیتی که انسان‌ها بعد از قرار گرفتن در فرآیند درمان پیدا می‌کنند، فرمان پذیری است که در همه مسافرانی که درست سفر می‌کنند یافت می‌شود، مسافر تقی نیز از این خاصیت بهره‌مند شده بودند و این باعث شده بود بتوانند سفر خود را به شیوه‌ای درست به پایان برسانند. ایشان همیشه به سی‌دی‌ها و نوشتارهای کنگره اهمیت می‌دادند و نمی‌خواستند از این روند رو به رشد عقب بیفتند و هر قدمی برمی‌داشتند به همراه آموزش‌های کنگره بود. یادم است که دفتر و قلم در هر جلسه به همراه ایشان بود و از صحبت‌ها و مشارکت‌ها یادداشت برمی‌داشتند. بعد از سفر اول توانستند جایگاه‌های خدمتی پیدا کنند و در دو دوره مرزبانی خدمتگزار می‌باشند و از داشته‌هایش همیشه حداکثر استفاده را می‌کند و نیز از این داشته‌ها و دانایی‌هایی که کسب می‌نمود به دیگران انتقال می‌داد. بهترین راهی که می‌شود یک انسان در قبال انسان‌های دیگر انجام دهد این است که آن چیزی که به دست می‌آورد با تمنای دل به دیگران انتقال دهد و مسافر تقی این کار را انجام می‌دهد. در کنار مسافر تقی خانواده ایشان حضور بسیار پررنگی داشتند و دارند و همسفر ایشان نیز جزو خدمتگزاران بودند و یک دوره مرزبان گروه خانواده شده بودند و حال نیز در آزمون کمک راهنمایی پذیرفته‌شده‌اند و انشالله به‌زودی پیمان می‌بندند و انتقال دانش به خانواده‌های مسافران را انجام خواهند داد. این مسافر و همسفر همیشه در کنار هم حرکت کرده‌اند و به کنگره خدمت نموده‌اند و خدمت به کنگره خدمت به خود است. بهترین راه برای یک مسیر تکاملی و بالا بردن دانش و تزکیه و پالایش همین راه است. این تولد را خدمت خود مسافر تقی و خانواده محترمشان و خدمت جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده گرامی ایشان و همچنین کمک راهنمای همسفر مسافر تقی که در این چند سال خیلی زحمت کشیدند و تلاش کردند و شاگردان خوبی را به کنگره معرفی نمودند تبریک می‌گویم و به تک‌تک شما عزیزان نیز این جشن را تبریک می‌گویم.

 

اعلام سفر مسافر:

آنتی ایکس شیره، مدت سفر 10 ماه و 25 روز، به راهنمایی آقا سعید، رهایی سه سال و دو ماه.

 
 
 
 
 
آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم همه مسافران بتوانند در کنگره خدمتگزاران خوبی باشند.

خلاصه سخنان مسافر:

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم. من که در کنگره 60 سفر می‌کنم باید قدر صندلی که در اختیار من است را بدانم چون در اینجا راهنما و خیلی چیزهای دیگر در خدمت من هستند و برای اینکه من از تاریکی نجات پیدا کنم تلاش می‌کنند و راهنما و خیلی از خدمتگزاران کنگره 60 همیشه قبل از من مسافر در شعبه حضور دارند و برای اینکه من سفری خوب انجام دهند تلاش می‌کنند.

نکته مهمی که برای من قابل‌توجه است این است که ارتباط بین خودم  با راهنما را طوری حفظ کردم که یک حصار یا حجابی بین من و استادم همیشه وجود داشته باشد و همیشه برای استاد خودم احترام خاصی قائل بودم و به نظر من کسی که به راهنما احترام بگذارد و قدر او را بداند حتماً به رهایی خواهد رسید. در آخر امیدوارم تا زمانی که در کنگره حضور دارم بتوانم به‌خوبی خدمت نمایم و تا زمانی که زنده هستم قدردان کنگره 60 و کسانی که باعث شدند من به رهایی برسم هستم و از راهنمای خودم بسیار قدردان هستم که همیشه با دیدن ایشان من انرژی زیادی دریافت می‌کنم.

 

عکس: مسافر محمد حسین
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic