رخداد یک معجزه؛ جشن اولین سال رهایی مسافر امین
پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت 20:35 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
چهاردهمین جلسه از دوره دوازدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1396/10/14 با دستور جلسه: کمک من به کنگره و کمک کنگره به من با دبیری موقت مسافر محمود و نگهبانی مسافر صادق و استادی کمک راهنما مسافر احسان رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.خلاصه سخنان استاد:

کمکی که کنگره 60 به من کرده است بیشتر شبیه معجزه است، وقتی من به گذشته فکر می‌کنم و آن روزها را می‌بینم اصلاً باورم نمی‌شود که می‌توانستم با آن وضعیت زنده بمانم. کنگره جان من را، خانواده من را، آبروی من را، زندگی من را و خیلی از نعمت‌های دیگر را به من برگرداند برای همین من معتقدم نمی‌شود کاری که کنگره برای من کرده است را جبران کنم 

Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎

زیرا بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی است که من فکرش را می‌کنم. خدا نکند روزی من در این مورد ناسپاس شوم زیرا ناسپاسی باعث از دست رفتن نعمت‌ها می‌شود. کنگره با یک مصرف‌کننده کاری می‌کند که امروز در یک جایگاه چنان تغییر می‌یابد تا جایی که نه‌تنها به دیگران آسیب نمی‌زند بلکه به دیگران کمک نیز می‌کند. ما درجایی قرارگرفته‌ایم که پله‌پله مسیر درست برای ما مشخص‌شده است  و ما تنها باید این مسیر را طی کنیم.

اگر امروز منِ مسافر بعد از درمان  چیزی به دست نیاورده‌ام به این خاطر است که چیزی نخواسته‌ام. واقعاً آموزش‌ها در کنگره باعث می‌شود تا من دقت بیشتری در کارم بکنم و هر کاری را انجام ندهم و بیشتر تفکر کنم. این‌ها همه به دلیلی آموزش دیدن در کنگره 60 است و به نظر من این موارد همه نعمت‌های خداوند برای من است و باید شکرگزار باشم. خوشبخت‌ترین انسان ازنظر من شخصی است که خدمت می‌کند.

کسانی که در ازای آنچه دریافت می‌کنند، هیچ بازپرداختی نمی‌دهند، به شنزار تبدیل می‌شوند ولی آنان که ذکات آنچه دریافت می‌کنند را پرداخت می‌کنند به چشمه‌های جوشان تبدیل می‌شوند. اگر من در کنگره 60 خدمت می‌کنم برای امنیت خودم است و باز هم این خدمت به خود من برمی‌گردد و هر خدمتی بسیار برای من می‌تواند کارآمد باشد. درمان اصلی و قطعی که در سفر دوم می‌افتد در طی این خدمت کردن ها کامل می‌شود.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

درمان شدن امین جزو همان معجزات کنگره است، امین در روز اول که وارد کنگره شد وقتی از او سؤال کردم چه مصرفی داری، تقریباً 2 دقیقه طول کشید تا نام ماده‌هایی که مصرف می‌کند را ببرد و تقریباً همه‌ی انواع مواد جزو آن‌ها بود. باور این مسئله برای خیلی از افراد سخت است که بتوانند با مصرف انواع مواد به درمان برسند و نسبت به دوباره مصرف کردن بی‌نیاز بشوند. امین جزو دسته مسافرانی بود که در سفر اول خوب بود و در سفر دوم کمی کم‌کار شد ولی چون فرمان پذیر بود توانست به موفقیت برسد. دلیل اصلی موفقیت امین در سفر اول، تلاش ایشان بود. آمدن در سفر دوم به کنگره 60، باعث درمان قطعی می‌شود و در جایگاه‌های خدمتی مسافر متوجه ایرادات خود می‌شود و می‌تواند نواقص خود را رفع کند.

اعلام سفر مسافر:

تخریب 12 سال، آخرین آنتی ایکس مصرفی؛ تریاک، شیره، شیشه، مدت سفر؛ 11 ماه، رهایی یکسال، با کمک راهنمایی آقای احسان، رشته ورزشی ام والیبال

آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم تعداد نمایندگی‌های کنگره 60 آن‌قدر زیاد شود تا همه کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد هستند به‌راحتی مراجعه کنند و به درمان برسند.

خلاصه سخنان مسافر امین:

در ابتدا خداوند را بسیار شاکرم که امروز در این جایگاه هستم. این جایگاه را مدیون کنگره60 و جناب مهندس دژاکام و تمام خدمت‌گزاران آن به‌ویژه راهنمای عزیزم هستم، بسیار از ایشان تشکر می‌کنم و بابت تمام زحمات و اذیت‌هایی که برای ایشان در سفر اول و دوم داشتم عذرخواهی می‌کنم. از مادر عزیزم سپاسگزارم که در طول این مسیر خیلی به من کمک کرد و همیشه یار و مددکار من بود.

در ابتدا که وارد کنگره شدم اصلاً باوری به درمان نداشتم و فقط آمده بودم که مدت‌زمانی به‌این‌ترتیب بگذرد و فشارها از روی من کمتر شود و هم بدنم مقداری بازسازی شود و بتوانم باز هم مصرف کنم، در ادامه و در طول سفر و با گرفتن آموزش‌ها به این باور رسیدم که اعتیاد درمان دارد و این مثل که در بیرون می‌زنند که لبی که خورد به وافور شسته می‌شود با کافور به‌هیچ‌عنوان صحت ندارد و اگر کسی خواسته درمان داشته باشد و با روش صحیح که در کنگره60 هست حرکت کند حتماً به درمان می‌رسد.

بسیار خوشحالم که در دستور جلسه کمک کنگره به من و کمک من به کنگره تولدم برگزار شد و من هر چیزی که از کمک کنگره به خودم بگویم باز در مقابل حقیقت آن چیزی نیست، از همه دوستانی که رها می‌شوند خواهش می‌کنم به‌عنوان کمترین دینی که به کنگره داریم و کنگره هم فقط همین را وظیفه ما در قبال رهایی دانسته 3 بار فالوآپ در سال اول رهایی را بدهند تا بدین ترتیب کنگره در رسیدن به آمار صحیح و ارائه آن موفق‌تر باشد.

 در پایان باز هم از کمک راهنمای عزیزم آقای احسان بسیار تشکر می‌کنم که واقعاً برای من زحمت زیادی کشید و همچنین از مادر عزیزم بسیار تشکر می‌کنم و همین‌طور خواهر عزیزم که واقعاً همراه و همسفر من بود و خیلی به من کمک کرد و همچنین از همه شما عزیزان تشکر دارم.

سخنان کمک راهنمای همسفر:

خداوند را بسیار شاکرم که امروز در این جایگاه هستم و با توجه به تمام مشکلاتی که در زندگی برایم به وجود آمده باز این فرصت وجود دارد که در کنگره باشم و خدمت کنم و آموزش بگیرم. در مورد این دستور جلسه قسمتی از صحبت‌های جناب مهندس را بیان می‌کنم که ایشان می‌گویند: نگویید خدا برای من چکار کرده یا جامعه و دیگران برای من چه کار کرده‌اند بلکه بهتر است به این موضوع تمرکز کنیم که ما برای خودمان و جامعه چکار کرده‌ایم.

این تولد و رهایی را به آقای امین و مادر گرامی‌شان خانم شکوفه و خواهر عزیزشان خانم نگین تبریک عرض می‌کنم. یک تبریک ویژه هم به جناب مهندس دژاکام و کمک راهنمای آقای امین بابت این رهایی دارم و امیدوارم این سه عزیز که از خدمت‌گزاران خوب و صدیق کنگره هستند در این راه مستدام باشند و روزبه‌روز در جایگاه‌های بالاتر به خدمت در کنگره 60 بپردازند.

سخنان همسفر )مادر) مسافر:

هر مادری بهترین روز زندگی‌اش روز تولد فرزندش است و امروز بهترین تولد امین برای من است، یادم می‌آید در طول دوران تخریب امین آرزو می‌کردم که کاش او هرگز به دنیا نمی‌آمد اما بعد از رهایی و درمان او در کنگره60 بسیار خوشحال و خرسندم که فرزند پاک و سالمی دارم و همیشه خداوند را بابت این موضوع سپاسگزارم.

من هم این تولد را به بنیان کنگره 60 و کمک راهنمای عزیز امین، کمک راهنمای خودم و خود امین عزیز تبریک می‌گویم و امیدوارم که هر کس که فردی در خانواده او بیماری اعتیاد دارد با کنگره60 آشنا شود و به درمان و آرامش برسد.

سخنان همسفر (خواهر) مسافر:

من و امین به خاطر فاصله سنی کمی که دارم جدای از خواهر و برادری خیلی باهم رفیق هستیم. یادم می‌آید یک روز که باهم به پارک رفته بودیم برای اولین بار سیگار را در دست امین دیدم و سیگار را از او گرفتم و خورد کردم و روی زمین انداختم، شاید اگر آن روز این علم و آگاهی که امروز از کنگره گرفته‌ام داشتم می‌توانستم خیلی بهتر و صحیح‌تر به امین کمک کنم و او به ورطه‌های عمیق‌تر اعتیاد کشیده نشود. در پایان  این تولد را به همه شما و اساتید و خود امین تبریک می‌گویم و امیدوارم با راه‌اندازی دانشگاه کنگره60 این علم و آگاهی در اختیار همه قرار بگیرد تا دیگر شاهد این کج‌روی ها و نا به سامانی‌ها در زمینه پیشگیری، مهار و درمان اعتیاد نباشیم.

و در ادامه مراسم . . .

 

عکس: مسافر مهدی
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 17 دی 1396 19:33
آقا مجید ایشلا شما هم همیشه زنده و پاینده باشید (:
مجید شنبه 16 دی 1396 10:25
روزبه غزیز خسته نباشید خدا قوت و همچنین مهدی مهدی عزیز که عکسهای قشنگی گرفته اند . پاینده باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic