تفکر درست؛ جشن سومین سال رهایی مسافر علیرضا
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 21:14 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
هشتمین جلسه از دوره دوازدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1396/08/02 با دستور جلسه: نقش سی دی ها در آموزش با دبیری  مسافر مالک و نگهبانی مسافر صادق و استادی دیده بان محترم مسافر سعید رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎

خلاصه سخنان استاد:

با سلام خدمت همه عزیزان، در ابتدا از همه شما و نگهبان و دبیر عزیز سپاسگزارم که به من فرصت دادید تا امروز در این جایگاه در خدمت شما باشم. دستور جلسه امروز دو بخش است، بخش اول نقش سی‌دی‌ها در آموزش و بخش دوم در مورد تولد مسافر علیرضا است که این تولد را به جناب مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 و خود علیرضا و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم.

سی‌دی‌های آموزشی نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف کنگره 60 دارد به‌نحوی‌که اگر از خودم بگویم واقعاً اگر این سی‌دی‌ها نبودند بی‌تردید رسیدن به رهایی و آرامش برای من امکان‌پذیر نبود. ترس، منی‌ات و ناامیدی حس‌هایی است که باوجود آن‌ها امکان تجربه، تفکر و آموزش برای انسان وجود ندارد. سی‌دی‌های آموزشی کنگره 60 تمام مطالب را به دو بخش صور آشکار و صور پنهان تقسیم‌بندی می‌کند و بدین ترتیب هر آنچه هست در اختیار من مسافر قرار می‌دهد.

من خودم زمانی که فهمیدم صور پنهان چیست و تعریف نفس را فهمیدم و اینکه نفس خواسته‌هایی دارد که آن خواسته‌ها جهت زندگی انسان را تعیین می‌کند، خیلی به تعین مسیر من کمک کرد  و آن شناختی که من نسبت به نفس و خودم در این مطالب کسب کردم برای من بسیار کارگشا بود زیرا فهمیدم اگر امروز من یک خواسته نامعقول و ضد ارزشی دارم این مربوط به جامعه و روزگار و مردم نیست و این فقط به نوع دیدگاه، برداشت و سطح آگاهی و دانایی من دارد. مطمئناً این مسئله ربطی به هیچ‌کس ندارد و اگر من دیدگاه خود را تغییر بدهم و سطح دانایی و شناخت خود نسبت به خودم را بالا ببرم درنتیجه خواسته‌های من نیز تغییر خواهد کرد.

در پیام تولد علیرضای عزیز هست که: سی‌دی‌های کنگره 60 راه رهایی، آرامش و خدمت است؛ یعنی خروجی این سی‌دی‌ها واقعاً همین است. ما دو هفته پیش جشن گل‌ریزان داشتیم، چه اتفاقی می‌افتد که به‌عنوان‌مثال یک نفر که 10 ماه یا یک سال است که وارد این مجموعه شده در جشن گل‌ریزان شرکت می‌کند، چون واقعاً آموزشی که به من داده می‌شود سالم است، من واقعاً نمی‌خواهم از روی تعصب این حرف را بزنم این بدان دلیل است که شخصی که دارد این آموزش‌ها را می‌دهد سلامت است و در جهت عمل سالم حرکت می‌کند، پس به دل می‌نشیند و من هم مجری خوبی برای انجام این عمل می‌شوم.

وجود این آموزش‌ها در کنگره واقعاً جای شکر دارد زیرا رهایی و خدمت فقط باوجوداین آموزش‌ها امکان‌پذیر است. من حدود 10 سال است که راهنمای کنگره 60 هستم و در طول این سال‌ها در اوایل که سی‌دی‌ها به این شکل وجود نداشت مسافران سؤالات زیادی داشتند که پاسخگویی به همه آن‌ها برای راهنمایان بسیار مشکل بود اما با آمدن سی‌دی‌ها، آموزش شکل تازه‌ای به خود گرفت و سمت‌وسوی آموزش‌ها مشخص گردید و رهجوها با گوش دادن به سی‌دی‌ها و نوشتن آن بسیاری از مسائلشان حل می‌شد و همچنین سرفصل‌های آموزش در لژیون بر مبنای همین سی‌دی‌ها مشخص بود که راه را برای همه اعضا چه راهنمایان و چه رهجوها بازنمود تا بهتر و بیشتر به آموزش‌های صحیح بپردازند.

خلاصه سخنان استاد درباره مسافر:

یادم هست روز اولی که مسافر علیرضا وارد کنگره شد، موهای بلندی داشت با یک عینک آفتابی که بنده در نظر اول فکر کردم ایشان یکی از هنرپیشه‌ها هستند و برای تحقیقات وارد کنگره شدند و بعد فهمیدم برای درمان آمده‌اند. در ابتدای سفر که اصلاً حرف گوش نمی‌دادند و فقط سری به ما می‌زد و می‌رفت تا اینکه به ذهنم رسید به ایشان خدمتی بدهم و بدین گونه شاید مسیر حرکت علیرضا بهبود یابد و در همین راستا بنده مسئولیت دبیری لژیون را به ایشان دادم و این کار باعث شد برای خودش وقت بیشتری بگذارد و حضورش مرتب شد. از آن به بعد سی‌دی‌ها را مرتب گوش می‌داد و کم‌کم خدمت می‌کرد تا اینکه به رهایی و درمان رسید. بعد از رهایی علیرضا وارد قسمت دیگری از زندگی شد و شخصیت متفاوتی پیدا کرد که شاید خود ایشان باور نکنند که چنین تغییری کردند. حال نیز در انتخابات مرزبانی موفق به کسب آراء شد و این ادامه دادن خدمت رفته‌رفته تأثیرش را در پیشرفت کار و زندگی علیرضا گذاشت. من این تولد را خدمت آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و مسافر علیرضا و خانواده ایشان تبریک می‌گویم.

اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس مصرفی؛ تریاک و قرص، مدت سفر؛ 11 ماه به راهنمایی آقای سعید با داروی اوتی و روش DST، مدت رهایی؛ سه سال و هشت روز، رشته ورزشی؛ بسکتبال.

خلاصه سخنان مسافر:

با آموزش‌هایی که راهنمای عزیزم به بنده دادند توانستم راهم را پیدا کنم و مسیر زندگی خودم را با طرز تفکر درست تغییر دهم. امروزه دیگر به‌راحتی می‌توانم از مشکلات عبور کنم و ازاین‌جهت دیگر نگران اتفاق‌های حساب‌نشده نیستم و می‌دانم می‌توانم از پس آن‌ها بربیایم. خدا را شکر دیگر ترسی از مشکلات روزانه ندارم زیرا می‌دانم درجایی قرار دارم که به من کمک می‌کند تا از پس این مسائل بربیایم. من واقعاً خدمت کردن را در کنگره 60 دوست دارم شاید در جایگاه مرزبانی باید بعضی روزها از قبل ظهر تا ساعت 9 شب در شعبه باشم ولی بعدازآنکه از نمایندگی خارج می‌شوم اصلاً احساس خستگی نمی‌کنم بلکه فکر می‌کنم انرژی‌ام نیز بیشتر شده است. خیلی خوشحالم که خدا توفیق این را داده است تا بتوانم در کنگره 60 خدمت گذار باشم و بتوانم به این آرامش برسم. من قبل از درمان به‌هیچ‌عنوان آرامش نداشتم و همیشه دیگران را اذیت می‌کردم و هیچ موقع آرام نبودم ولی خدا را شکر که توانستم با کنگره 60 آشنا بشوم و بتوانم جهت زندگی خود را به سمت درست تغییر دهم. من واقعاً از راهنمای خوبم و جناب آقای مهندس که بنیان‌گذار این سیستم موفق هستند سپاسگزاری می‌کنم و نمی‌دانم چطور می‌شود از آقای مهندس دژاکام و خانواده ایشان که نهایت تلاش خود را در این راه گذاشتند تشکر کنم زیرا این تشکر در زبان نمی‌گنجد. من همیشه از مواد مخدر متنفر بودم ولی خودم درگیر این مشکل شدم ولی باز خدا خواست و من توانستم با کنگره 60 آشنا بشوم. بازهم جا دارد از همه عزیزانی که من را در این راه یاری کردند نهایت سپاس را به‌جا بیاورم و برای همه مسافران آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

آرزوی مسافر:

آرزو می کنم که کنگره 60 آنقدر بزرگ شود که همه کسانی که نیاز به درمان دارند در هرجای دنیا بتوانند به این مکان بیایند و به رهایی برسند.

 

عکس: مسافر مهدی (لژیون شماره 8)
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
روزبه شنبه 4 آذر 1396 09:33
سلام تبریک میگم به جناب مهندس،اقا سعید و علیرزا جان و خانواده عزیزشان.
ممنون از زحماتتون عزیزان سایت
محسن هستم یک مسافر جمعه 3 آذر 1396 17:10
باتشکرازعزیزان سایت جلسه بسیارخوبی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات