آموزش، خدمت و در نهایت محبت؛ گفت و گو با ایجنت نمایندگی ارتش
سه شنبه 28 شهریور 1396 ساعت 13:39 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

با عرض سلام و خدا قوت خدمت شما ایجنت محترم شعبه ارتش خیلی سپاس گذار هستم که این وقت را در اختیار بنده قراردادید تا باهم گفتگویی را انجام دهیم.در ابتدا این هفته را خدمت شما ایجنت محترم و مرزبانان محترم تبریک عرض می‌نمایم. در ابتدا خواهش می‌کنم خود را به‌رسم کنگره معرفی نمایید.

سلام دوستان احسان هستم یک مسافر آخرین انتی ایکس مصرفی تریاک و قرص و کراک بوده به راهنمایی آقای سعید نمکی سفر خود را آغاز نمودم به روش دی اس تی رهایی از بند مواد مخدر شش سال و هفت ماه.

 

Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎

اولین سؤالی که از شما به‌عنوان ایجنت شعبه ارتش دارم این هست که با توجه به این‌که شما به‌تازگی به سمت ایجنتی دست پیداکرده‌اید نسبت به این جایگاه و پیمانی که در روز معارفه بسته‌اید چه احساسی دارید.

خب به نظر من یک حس بسیار جدید و عجیبی است که نمی‌شود آن را توصیف کرد من تا زمانی که به‌عنوان یک کمک راهنما در حال خدمت کردن بودم و به‌عنوان یک کمک راهنما می‌آمدم و می‌رفتم ولی از زمانی که به من گفته شد که به‌عنوان ایجنت انتخاب‌شده‌ام گویی خدمت من از نو در کنگره آغازشده است درواقع همان بحثی است که جناب آقای امین می‌کنند یعنی جابه‌جایی انرژی که ما باید مدام درحرکت باشیم و تغییر جایگاه دهیم تا این انرژی پتانسیل تبدیل به انرژی حرکتی شود،به نظر من اگر در یک جایگاه بماند دچار رکود می‌شود و از طرف دیگر به نظر من باید ظرف هرکس برای خدمتی که می‌خواهد انجام دهد به وجود بیاید در غیر این صورت آن جایگاه باعث تخریب و سقوط من خواهد شد. در کل خیلی احساس عجیب و شیرینی است ، شاید من ساعت‌ها به این موضوع فکر می‌کنم که چه‌کاری را انجام دهم که به نفع شعبه و کنگره باشد و پیمان خود را در اتاق خود نسب کرده‌ام و هرروز آن را می‌خوانم که من سرور و آقای انسان‌ها نیستم بلکه خدمت گذار آن‌ها هستم.

همیشه این دعا را می‌کنم که بعد از چهارده ماه روسفید باشم چون به نظر من به دست آوردن یک جایگاه مهم می‌باشد ولی از آن مهم‌تر درست عمل کردن درآن جایگاه می‌باشد.


سؤال دیگری که از شما دارم این است که وظایف یک ایجنت چه می‌باشد خب همه این را میدانیم که یکسری وظایف به‌صورت تیتر وار مطرح می‌باشد ولی یک سری از کارها شاید در درون کار نهفته باشد می‌خواستم که به آن‌ها نیز اشاره‌ای داشته باشید.

بله آنچه میدانیم و در شرح وظایف نیز آمده این است که ایجنت سیتی‌زن دیده‌بانی نیست و دیده‌بان نیست بلکه نماینده و رابط بین کنگره چهارده نفره با شعبه است این تعریف کلی ما می‌باشد و کار آن نظارت بر امور جاری در شعبه می‌باشد.

 من یک‌زمانی که فقط به‌عنوان یک کمک راهنما وارد شعبه می‌شدم حواسم فقط به لژیون خود بود ولی الآن که نزدیک شعبه می‌شوم دور و اطراف شعبه را نیز نگاه می‌کنم که مبادا از مسافران ما ایستاده باشند و مزاحمتی برای همسایگان ایجاد شود و یا اینکه آیا امکانات برای تمامی لژیون‌ها فراهم است؟و تمامی قسمت‌هایی که در شعبه مشغول به کار هستند آیا امکانات برای آن‌ها فراهم است؟من چه‌کارهایی می‌توانم انجام دهم که تمامی مسافران و هم‌سفران راحت‌تر سفر خود را به‌سلامت به پایان برسانند و همه‌چیز طبق اصول کنگره پیش برود.حس من بیشتر شبیه یک دلسوز است برای خانواده خود و این دلسوزی نباید باعث این شود که من از مسیر کنگره 60 و اهداف آن خارج بشوم.

 

از نظر شما مسافری که ایجنت می‌شود باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا از طرف کنگره دیده‌بانان به این جایگاه دست پیدا کند.

بله انتخاب شدن توسط دیده‌بانان می‌باشد از طرفی هم‌دست ما است که به این جایگاه دست پیدا کنیم من به‌شخصه همیشه دوست دارم که به جایگاهی بالاتر دست پیدا کنم ولی هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم که الآن به این جایگاه دست پیدا کنم.کنگره 60 بخشی از زندگی من می‌باشد و دوست دارم  در این مکان مقدس باشم و خدمت کنم.من فکر می‌کنم که اگر در مسیر کنگره60 قرار بگیرم و هدفم خدمت کردن باشد و وارد حاشیه نشوم خدمت به سراغ انسان می‌آید.

یکی از عواملی که باعث می‌شود من از کنگره60 و خدمت کردن دران دور شوم حاشیه است من به‌شخصه همیشه سعی کردم که در کنگره60 هدفم خدمت کردن باشد وسعی‌ام بر این بوده است که هیچ‌گاه وارد حاشیه نشوم و بدانم کار من در کنگره60 چیست و کار خود را به نحو احسنت انجام دهم.این موضوع برای همه است اگر حرکت کنیم تلاش نماییم و علاقه داشته باشیم چون همه‌چیز در کنگره60 چرخشی می‌باشد و اینکه به قول کنگره60 نوبت باران محفوظ است.

به‌عنوان سؤال آخر اینکه وظایف یک مسافر در قبال مرزبانان و ایجنت ازنظر شما چیست؟مخصوصاً کسانی که در سفر دوم هستند و مشغول خدمت گذاری در کنگره60

من یک نکته‌ای را می‌خواهم بازگو کنم که شاید بی‌ربط هم با سؤال شما نباشد به نظر من کسانی که وارد سفر دوم شده‌اند و در حال خدمت کردن می‌باشند من می‌بینم که به‌واسطه خدمتی که انجام می‌دهند از لژیون خود دور می‌مانند اینجا یک مشکلی برای بعضی افراد به وجود می‌آید که چون من در حال خدمت کردن هستم دیگر سی‌دی‌ها را گوش نمی‌دهم و احتیاجی به آن ندارم ولی به نظر من اگر می‌خواهد به مشکل برنخورد باید از دستور جلسات و سی‌دی‌ها جا نماند چون من دیده‌ام که حتی پیشکسوتان من حتی خود جناب آقای مهندس دژاکام نیز این سی‌دی‌ها را گوش می‌دهند حال چگونه است که کسی که به‌تازگی وارد سفر دوم شده است این کار را انجام نمی‌دهد.حتماً سعی کند که در لژیون خود برود ولی اگر نمی‌رسد حتماً سی‌دی‌ها را گوش دهد.

خدمت کردن به دیگر انسان‌ها، نیازمند آگاهی می‌باشد که این آگاهی از طریق این سی‌دی‌ها به دست می‌آید و در رابطه با سؤال شما به نظر من مسافر باید هماهنگ باشد با مرزبانان و ایجنت چون این افراد چیزی جز صلاح و خیر برای ما چیزی دیگر نمی‌خواهند.

وظیفه من مسافر در قبال مرزبانان و دیگران ابن است که کار خود را به نحو احسنت انجام دهم دیگران کاشتند و ما خوردیم ما بکاریم تا دیگران بخورند و این موضوع باید سالم کاشته بشود سالم برداشت بشود.من جوری خدمت نکنم که همه را ناراحت کنم،وظیفه من این است که در خط و مسیر کنگره 60 باشد و این را بدانم که رشد علمی و معنوی ما ملزوم به نگه‌داشتن احترام به پیشکسوتان خودمان است.

 

به‌عنوان حرف آخر اگر صحبتی دارید بفرمایید

آن چیزی که از زمان پیمان بستن همواره در ذهن من بوده است این می‌باشد که به‌گونه‌ای عمل نمایم که بعد از چهارده ماه پیش وجدان خود خیالم راحت باشد و سربلند از این مسئولیت بیرون بیایم و وظیفه خود را به نحو احسنت انجام دهم.

درنهایت تشکر می‌کنم از جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان بابت این بستر مناسب و از راهنمای خودم جناب آقای سعید نمکی و این هفته رو به همه ایجنت ها و اسیستانت ها و مرزبانان محترم کنگره60 تبریک عرض می‌نمایم

 

بی‌نهایت سپاس‌گزار هستم بابت وقتی‌که در اختیار من گذاشتید و مجدادا این هفته را به شما و تمام مرزبانان محترم تبریک عرض می‌کنم.

 

 

عکس: مسافر دانیال
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

برچسب‌ها: درمان، اعتیاد، کنگره60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد حسین چهارشنبه 29 شهریور 1396 11:15
خدا قوت و خسته نباشید عرض میکنم خدمت ایجنت محترم نمایندگی ارتش اقای احسان تاجیک
همسفر هانیه سه شنبه 28 شهریور 1396 15:43
خدا قوت و تبریک ویژه خدمت ایجنت محترم جناب آقای تاجیک، خدا قوت و خسته نباشید به خدمتگزاران سایت، مصاحبه عالی و پر باری بود، سپاس.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic