او من را آزاد کرد؛ اولین سال رهایی مسافر فرهاد
پنجشنبه 9 شهریور 1396 ساعت 22:57 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

دهمین جلسه از دوره دهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1396/06/09 با دستور جلسه: وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من با دبیری مسافر محمدحسین و نگهبانی مسافر سروش و استادی کمک راهنمای مسافر محسن رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که توانستم مجدداً این جایگاه را تجربه نمایم و از دبیر و نگهبان محترم تشکر می‌کنم که این فرصت را به من دادند تا بتوانم خدمت نمایم. در مورد وادی چهاردهم اگر بخواهم بگویم مطالب بسیار است اما کنگره 60 به نظر من در تاریخ یک معجزه خیلی بزرگی انجام داد که همان درمان اعتیاد است و شاید ما هنوز با درک این اتفاق فاصله‌داریم که این فاصله فقط باید باگذشت زمان درست شود.

Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎

ما در سرآغاز و سرفصل یک نقطه عطف در تاریخ هستیم که گره یکی از مهم‌ترین بیماری‌های تاریخ بشریت را گشوده نموده‌ایم و صورت‌مسئله درمان به‌درستی و به زیبایی طرح شد و این معمای بزرگ حل شد و متعاقبش روش درمان کشف شد و رسید به نقطه‌ای که به‌صورت همه‌جانبه این بیماری را حل کردیم.

آن چیزی که جناب مهندس پیوسته از آن دم می‌زنند شاید نقطه تفاوت اصلی ما با بقیه روش‌ها  در عالم، همان حلقه مفقودی جهان‌بینی بود. که روش‌های دیگر صحبت برای درمان از دارو بوده است و روش‌های دیگری هم داشتند ولی در کنگره 60 مهم‌ترین چیز، بحث مفقودی جهان‌بینی بوده است که معنی آن طبق چیزی که ما در کنگره آموزش‌دیده‌ایم یعنی شناخت درست حقیقت هستی است. که اگر در کنگره درراه صراط مستقیم قدم برداریم و از صفات وجودی و صور آشکار و پنهان خودمان آگاهی و اطلاع پیدا کنیم می‌توانیم گره‌های بسیاری را در زندگی بگشایم.

 

به نظر من اصلی‌ترین کلید و مکانیزم برای باز کردن این قفل عظیم یعنی شناخت درست حقیقت در هستی که در صور آشکار صورت می‌گیرد. در وادی پنجم می‌گوید در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست. معجزه‌ای که در وادی چهاردهم اتفاق افتاده این است که می‌گویند همه بزرگان در طول تاریخ در هر رشته‌ای، تمام سعی و تلاششان برای این بود که بگویند آنچه در صور آشکار می‌بینید مطابق یا همانندش در صور پنهان موجود است و هر صور آشکار و پنهانی یک فیزیولوژی و یک ماهیتی دارد.

من قبلاً فیزیولوژی عشق را نمی‌دانستم یعنی دست، یک فیزیولوژی دارد یا استخوان، پوست، اعصاب، و ... اما ماهیت دست، نه‌تنها این صور آشکار آن است بلکه آن پیام‌های عصبی و کانال‌ها در نخاع و مغز و ... وجود دارد. ما اگر دست را هم ازلحاظ فیزیولوژی و هم از ماهیت نفهمیم نمی‌توانیم به کارکردش و دلیل علیت و وجودش و خیلی مسائل دیگر پی ببریم. آقای مهندس به زیباترین شکل ممکن برای اولین بار در طول تاریخ بشریت فیزیولوژی عشق را مطرح کردند که عبارتند از مثلث حس، سایه و جاذبه. این مثلث ما را از گمراهی نجات می‌دهد، چون برای خود من مفهوم محبت یک‌چیز گنگی بود، مثلاً وقتی می‌گفتند از محبت پدر فرزند معتادش را برای ترک به‌جاهای ترک اعتیاد زیر شوک فیزیولوژی می‌برد من فکر می‌کردم این‌یک محبت است.

محبت در یک‌کلام، عین دانایی می‌باشد. یعنی اگر پدری که فرزند معتادش را برای ترک به‌جاهای مختلف می‌برد برای عشق ورزیدن به فرزندش است ولی عدم دانایی و آگاهی پدر برای نجات دادن فرزندش کافی نیست. بنابراین دانایی باعث می‌شود، محبت بجا و دلسوزی ایجاد شود. انسان می‌تواند به خداوندی که حتی تصویری از او نمی‌تواند داشته باشد عشق بورزد و ایمان داشته باشد که این با دانایی کامل می‌شود. اگر مهر ورزیدن ما به یک سایه‌ای،انسانی یا یک حقیقتی بر بنیاد قواعد دانایی نباشد در ادامه به سمت تباهی و نیستی خواهد رفت.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

تولد یک‌سالگی رهجو فرهاد برای من اسباب افتخار است و من فکر می‌کنم هر راهنمایی از درون قلبش هیچ آرزویی عمیق‌تر از این ندارد که رهجویش در جایگاه  متعادل انسانی خودش قرارگرفته باشد را ببیند،  و چشم و دل من روشن است که افتخار این را داشتم که به لطف خداوند به فر وجود نگهبان کنگره 60 این شرایط مهیا شد که من بتوانم این کار را انجام دهم و حقیقتاً چشم و دل من روشن است باوجود دوستانی مثل مسافر فرهاد و سفر دومی‌هایی که در حال خدمت هستند به آرامش و تعادل انسانی خواهند رسید.

 

 

اعلام سفر مسافر:
آخرین آنتی ایکس؛ قرص، حشیش و ماری جوانا، مدت 11 ماه به راهنمایی آقای محسن سفر کردم، در حال حاضر رهایی یکسال و سه ماه، مدت 10 ماه نیز به راهنمایی آقای سعید نمکی سفر درمان وابستگی به دخانیات انجام دادم، رهایی از بند دخانیات نزدیک به یکسال، رشته ورزشی؛ کشتی.

 

خلاصه سخنان مسافر:

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که این جایگاه را توانستم تجربه نمایم. و امیدوارم همه دوستان بتوانند این جایگاه را تجربه کنند.

من وقتی به‌توسط یکی از دوستان به کنگره 60 آمدم قبل از سفر من در عمق تاریکی قرار داشتم و انسان جاهلی بودم و فکر می‌کردم زندگی همین است ولی وقتی به کنگره 60 آمدم معنی زندگی واقعی را شناختم و چشیدم. در زمان مصرف خانواده‌ام را به خاطر مصرف مواد رها کردم و ده سال از آن‌ها دور بودم و محبت در من خشکیده بود اصلاً نمی‌دانستم پدری هست یا مادری و خواهری دارم و همه‌کس من مواد مخدر شده بود. همه مواد را به‌جز کوکائین تجربه کردم. همان‌طور که آقای مهندس در سی دی تله می‌گویند خداوند خودش تله‌ای می‌گذارد و خودش هم از تله بیرون می‌آورد که رفتن و بیرون آمدن از تله همه بستگی به خود من دارد. در ابتدای سفرم فقط برای مصرف داروی اوتی آمده بودم چون از مصرف قرص و موادهای دیگر خسته شده بودم و می‌خواستم اوتی را هم تجربه کنم ولی وقتی سفرم را شروع کردم آرام‌آرام محبت در کنگره 60 من را جذب خودش کرد. در آخر تشکر می‌کنم از آقای مهندس دژاکام که محبت را در کنگره 60 جاری کردند و از راهنمای محترم آقای زهرایی و از تمام دوستانی که من را برای رساندن به جایگاه یاری کردند تشکر می‌کنم.

 

آرزوی مسافر:
امیدوارم نمایندگی ارتش در این چندین ماه پیش رو بتواند مکانی مناسب برای خود پیدا کند و من نیز در این راه هرکاری بتوانم انجام می دهم.

 

 

عکس: مسافر دانیال
تهیه و تنطیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60، نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

برچسب‌ها: درمان، اعتیاد، کنگره60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات