راه نجات نمایان شد؛ تولید سومین سال رهایی مسافر محمد
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 ساعت 19:42 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

یازدهمین جلسه از دوره نهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 1396/02/28 با دستور جلسه: الهام از رمضان با دبیری مسافر سروش و نگهبانی مسافر هادی و استادی دیده بان محترم آقای سعید نمکی رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را سپاسگزارم که امروز در این جایگاه در خدمت شما عزیزان هستم و از نگهبان و دبیر جلسه به خاطر این فرصت تشکر می‌کنم. دستور جلسه این هفته الهام از ماه مبارک رمضان است و یکی از پارامترهای مهم در تزکیه و پالایش جسم و نیز روح و روان در دل همین ماه مبارک رمضان نهفته است، همچنین امروز تولد سومین سال رهایی مسافر محمد را با یکدیگر جشن می‌گیریم.

                                           Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎


ازآنجایی‌که جناب مهندس دژاکام درگذشته تجربه ترک‌های مختلفی را داشته‌اند که با شکست و بازگشت به اعتیاد همراه بوده و با توجه به تحقیقات ایشان درزمینهٔ کشف راه مناسب و صحیح برای درمان بیماری اعتیاد و راهنمایی‌هایی که اساتید ایشان داشتند نقطه شروع کشف روش DST در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاد که مایه خیروبرکت برای ایشان و همه ما و کسانی که از این روش به درمان رسیده‌اند شد، ازاین‌رو این ماه سوای مسائل دینی و اعتقادی که بسیار مهم نیز هست، حس و  حال خاصی را برای همه اعضای کنگره به همراه دارد.

نظم و انضباط سرلوحه تمام قدم‌هایی است که ما در کنگره برمی‌داریم و همین انضباط باعث می‌شود که آقای مهندس دژاکام در ماه مبارک رمضان پی به میزان مصرف روزانه مواد خود ببرد و تشخیص بدهد که چه میزان مواد در روز مصرف می‌کند سپس آن را به پنج وعده در روز تقسیم می‌کند و با یک تفکر و حرکت ساده موفق می‌شود یک وعده از آن را حذف کند و همین شروعی می‌شود برای ابداع روش کاهش تدریجی یا DST که شرح کامل آن در کتاب عبور از منطقه 600 درجه زیر صفر به قلم آقای  مهندس دژاکام موجود است.

خود من در زمان مصرف روزه می‌گرفتم و گاها از ترفندهایی برای اینکه در طول روز خمار نشوم استفاده می‌کردم ولی بیشتر این روزه گرفتن به خاطر ترس از دوزخ یا شوق به بهشت بود و نقطه تفکر قوی پیرامون آن نداشتم، ما اصطلاحی در کنگره60 داریم که در وادی اول یا وادی تفکر به آن اشاره می‌شود و آن اصطلاح چند چند است یعنی من تفکر کنم که این کاری که انجام می‌دهم خوبی‌هایش چیست و بدی‌هایش چیست و اگر قرار است این کار را انجام ندهم چقدر به نفع من است؟

در ماه رمضان من وارد مرحله‌ای می‌شوم که می‌توانم خود را محک بزنم و ببینم نقطه تحملم در چه مرحله‌ای است و چقدر می‌توانم آن را افزایش بدهم زیرا همان‌طور که در وادی نهم می‌خوانیم نقطه تحمل کسب کردنی است، به‌عنوان‌مثال اگر در قبل از ماه رمضان هر موقع که گرسنه یا تشنه می‌شدم غذا و آب می‌خوردم و هر زمان که می‌خواستم سیگار می‌کشیدم آیا اگر در روز 20 نخ سیگار می‌کشیدم می‌توانم در این ماه آن را به 5 نخ در روز کاهش بدهم؟ یکی از مسائل مهم در کنگره60 شناخت خویش است و این شناخت خویش برمی‌گردد به خلق خوی من، عادت‌های من، صفات و رفتار من که اگر در یک سری محدودیت‌ها قرار بگیرم آنجا مشخص می‌شود که من چقدر توانایی دارم و چقدر می‌توانم از پس یک سری کارها بربیایم و قطعاً آنجاست که اعتمادبه‌نفس به وجود می‌آید و آن چند چند وادی اول محصول خوبی را خواهد داد.

امیدوارم هرکدام از ما با توجه به دیدگاه و اعتقادی که داریم بهره کافی را از این ماه عزیز ببریم خواه این بهره معنوی و روحی و خواه جسمی و مادی باشد. برای من به‌شخصه این ماه بسیار قشنگ است و حس و حال خاص و زیبایی در این ماه دارم به‌طوری‌که در پایان این ماه حس می‌کنم چیز باارزشی را از من گرفته‌اند، خوردن افطاری در کنار هم و تهیه و پختن افطاری در این ماه بسیار لذت‌بخش است، امیدوارم همه دوستان چه در بخش مسافران و چه در بخش همسفران همچون سال‌های گذشته در این امر مشارکت نمایند و نمایندگی را در تهیه و تدارک افطاری و همچنین هر چه‌بهتر برگزار کردن این مراسم یاری نمایند.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

یادم می‌آید در نمایندگی آکادمی لژیون داشتم و یک روز مرزبان یک انسان کاملاً به‌هم‌ریخته و باحال واقعاً خراب را به لژیون بنده معرفی کرد، وضعیت محمد در آن روز در اثر مصرف کراک و شیشه خیلی به‌هم‌ریخته بود، به‌طوری‌که آنچه من از ظاهرش برداشت می‌کردم این بود که انگار اصلاً در این دنیا نبود.

وقتی من راهنما این احساس را داشته باشم که این انسان نه گوش بدهکاری دارد و نه هوشی در اثر مصرف مواد برایش باقی‌مانده که من بتوانم او را راهنمایی کنم، نحوه ارتباط برقرار کردن برایم خیلی سخت می‌شود چون یک راهنما به‌غیراز راهنمایی کار دیگری از دستش بر‌نمی‌آید و برای راهنمایی کردن هم نیاز به یک ارتباط دوطرفه وجود دارد، من نمی‌دانم که چه اتفاقی افتاد که امیدوارم خود محمد بیشتر توضیح بدهد اما آنچه اتفاق افتاد طبق وادی "شهر به یکباره دچار طغیان می‌شود اما نسیم آرام الله پس از چندی بر تمام آبادی‌ها حاکم می‌گردد" واقعاً همچنین اتفاقی برای محمد افتاد.

محمد به‌یک‌باره دگرگون شد و بسیار مرتب و منظم سر کلاس و لژیون حاضر می‌شد و طبق برنامه پیش می‌رفت و دبیر لژیون شد. بعد از رهایی در جایگاه‌های مختلفی مثل دبیری و نگهبانی جلسه، نشریات نمایندگی و همچنین یک دوره مرزبانی خدمت کرد و تبدیل به انسان جدیدی شد.

خدا را شکر که بعد از /آن به جامعه بازگشت و الان کار می‌کند و درآمد دارد و خانواده‌اش را اداره می‌کند و قطعاً انسان‌هایی که وارد کنگره می‌شوند و این مسیر را طی می‌کنند تبدیل به بهترین انسان‌های جامعه می‌شوند، من یک‌بار دیگر این تولد و رهایی را به محمد و خانواده‌اش و همچنین به آقای مهندس دژاکام و همه شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم و برای محمد آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم محمد همان‌گونه که در پیام تولدش آمده بتواند این روند تکامل خودش را همراه با آموزش و خدمت ادامه بدهد.

اعلام سفر مسافر:
آخرین آنتی ایکس: کراک و شیشه، مدت 11 ماه سفر به روش DSt با داروی OT به راهنمایی آقای سعید نمکی، رشته ورزشی: والیبال، رهایی: سه سال و سه ماه
 

سخنان مسافر:

در ابتدا از همه‌ی عزیزان تشکر می‌کنم که با حضورشان در اینجا به من انرژی دادند و خداوند را شاکرم که توفیق شد سومین سال رهاییم را نیز بتوانم در اینجا جشن بگیرم. اگر امروز من می‌توانم این جایگاه را تجربه کنم مدیون کنگره 60 و راهنمایی‌های راهنمای خودم جناب آقای نمکی هستم.

به نظر من یکی از دلایلی که در کنگره 60 تولدها برگزار می‌شود دادن امید و نوید به دوستان مسافر سفر اولی است که آن‌ها هم با سعی و تلاش خودشان می‌توانند این جایگاه را تجربه کنند . من هم مثل همه‌ی کسانی که وارد کنگره 60 می‌شوند با کلی مشکلات و معضلات عدیده وارد شدم چه ازنظر جسمی و چه ازنظر روحی و یا بهتر بگویم چه صور آشکار و چه صور پنهان که به‌هم‌ریختگی شدیدی را داشتم.که خصوصاً به‌واسطه‌ی نوع مصرفی که داشتم باعث تشدید شدن این مسئله بود. به خاطر مصرف شیشه و کراک باهم من حتی کوچک‌ترین امورات زندگی را هم از انجامش عاجز بودم و به‌نوعی در منزل خودم تبدیل به یک کارتن‌خواب شده بودم .

من شاید به جرات بگویم که تمام راههای ترک اعتیاد را رفته بودم یعنی از سقوط آزاد و ترک سریع و سم‌زدایی تا تمامی راه‌هایی که می‌شناختم و با ناامیدی تمام وارد کنگره 60 شدم و تقریباً به این نتیجه رسیده بودم که اعتیاد هیچ راه درمانی ندارد و من باید تا آخر عمر مصرف‌کننده باقی بمانم و اعتقادی به درمان در کنگره 60 نداشتم چون با خودم می‌گفتم که پزشکان برایم کاری نتوانستند بکنند اینجا که همه خودشان مصرف‌کننده بودند چطور می‌خواهند برای من کاری انجام دهند . با این طرز فکر وارد کنگره 60 شدم و همین مسئله باعث شد که بعد از چند وقت من را برای سه ماه از کنگره 60 اخراج کنند که تازه وقتی این اتفاق افتاد در من یک نقطه تفکر به وجود آمد که چه جایی را ازدست‌داده‌ام و شاید از هفته‌ی دوم من هر جلسه می‌آمدم جلوی درب مرزبانی که من را ببخشند تا اینکه دوباره وارد لژیون شدم و تصمیم گرفتم راهی را که می‌گویند بروم و امتحان کنم که خوشبختانه بعد از مدتی کوتاه تغییرات را احساس کردم . حال خوش را بیشتر زمانی حس کردم که خدمت کردن را تجربه کردم.

در پایان از راهنمای خودم کمال تشکر را دارم که این حال خوش امروز و شاید بهتر بگویم زندگی امروزم را مدیون راهنمایی‌های ایشان و کنگره 60 هستم.

خلاصه سخنان همسفر:

در ابتدا خداوند را شاکرم امروز در این جایگاه هستم و از راهنمای خودم سرکار خانم شانی تشکر می‌کنم که واقعاً رهنمودهای ایشان بود که امروز زندگی مشترک من هنوز ادامه دارد چون عزیزان بهتر می‌دانند که زندگی با یک مصرف‌کننده‌ای که هیچ کاری به‌غیراز مصرف کردن انجام نمی‌دهد چقدر سخت است ما تمام راه‌های ترک را رفته بودیم ولی نتیجه نگرفته بودیم و تقریباً من از ادامه‌ی زندگی مشترک ناامید شده بودم . صحبت‌های راهنمای خوبم بود که انرژی ادامه را به من می‌داد و هم اینجا از ایشان تشکر می‌کنم.

 

عکس: مسافر دانیال
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع: کنگره 60 نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic