طرز برخورد، از نوع اول
پنجشنبه 4 شهریور 1395 ساعت 11:37 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
 مقاله طرز برخورد، از نوع اول

اگر در گذشته زمان های بد وخطرناک و ناراحت کننده ای را پشت سر گذاشته ایم به طور یقین در ذهن و ضمیر ما اثرات و پیامد های بد به جا مانده اند، اگر نتوانیم در مقابل آن حالت ها ایستادگی کنیم، پس از چندی ضمیر ما تحت تاثیر آن پیامد های منفی و آلوده قرار خواهد گرفت و این آلودگی باعث بروز خطراتی در زندگی ما خواهد شد.

                                             Image result for ‫عکس لطفا به ادامه مطلب بروید‬‎

در چنین شرایطی باید به جنبه های مثبت خاطرات و پیام ها توجه داشت، آن ها را درذهن خود مجسم نمود، به آن ها شکل خوب و زیبا داد و سعی نمود که بدی های گذشته را هرگز در نظر خود مجسم نکنیم وبه آن ها اشکال تازه ای ندهیم به گونه ای باعث آزار و ناراحتی ما شوند.

در طول حیات نباید قدرت های نهان موثر و کار ساز را در زندگانی هر فرد نادیده گرفت، به آن ها توجهی نداشت و تمام احتمال را به حساب قدرت های جسمی و ضمیر آگاه گذاشت، چون هر فردی برای ادامه حیات خود احتیاج به نیروهای ذاتی و یا محیط اطراف به افراد بشر قدرت و نیروی ادامه حیات و تلاش های زندگی می دهند و گاهی هم بر عکس آن ها را از کلیه اعمال حیاتی باز می دارند، این نیروهای پنهان و یا ذاتی برای ادامه حیات مادی هر یک برتر از دیگری است و در طول زندگانی هر کدام به نوعی مخصوص جلوه گر می شوند.

قدرت فکر و اندیشه یکی از همین نیرو ها است که هر کسی به طریقه خاصی مشاهده می گردد، فرضا زمانی که فردی در مورد موضوع یا مطلبی به تفکر و اندیشه می نشیند، نیروی ذهنی و حافظه او باعث خواهد شد تا تصویر های ذهنی در ذهنش به وجود بیاید و این اشکال را به صورت زنده در  درون خود مشاهده بنماید که در این مواقع ذهن وحافظه از خود بد اندیشی یا خوش بینی تراوش نموده و به نحوی این حالت ها به وجود آمده را وارد کارزار قوای عقلی می نماید و خواسته ای درست و مثبت را به صورت پوچ و باطل و منفی جلوه گر می سازند.

یا اینکه نیروهای منفی را به گونه ای مثبت و کارساز در افکار اشخاص می نمایانند و در چنین حالت هایی افراد دچار وسوسه و تردید می شوند، حال اگر کسی قدرت این را داشته باشد که بتواند حقایق را به صورت مثبت و سازنده در افکار خویش نگنجاند و به قول مشهور نیمه خالی لیوان را ببیند، نیمه پر آن را در نظر بگیرد، قادر خواهد بود تصویرهای نقش بسته ذهنی خوش را با حالتی جدی و مثبت بروز دهد و هرگز اجازه ندهد که افکار منفی ذهنش را آلوده سازند.

افراد زیادی را در جوامع خود مشاهده می کنیم که همیشه به نکات منفی هر عمل یا شیئی توجه دارند، به همین دلیل همیشه در توهمات منفی و دروغ و باطل غوطه ور هستند و زندگانی خود را در حسد و بدبینی و ناامیدی میگذرانند و معمولا نتیجه اعمال و رفتار این اشخاص در زندگانی مشخص و معین است، زیرا آنها از قدرت عقل و ادراک و تشخیص حقایق حیات کاملا محروم هستند و به علت وجود بد بینی و حسادت و ...، پس از چندی با اغتشاشات ذهنی و اختلالات روانی و روحی مواجه می گردند و تابع احساس و غرایز تند و سرکش و بی منطق خود می شوند و اصولا آن ها را جزئی از حقایق زندگانی خود به حساب می آورند.

اگر کسی بتواند در همان مراحل اولیه با اتفاق ناگواری که برایش رخ داده است با قدرت عقل و منطق و افکار صحیح مواجه شود و آن را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد یقینا بزودی قادر خواهد بود، راه حل منطقی و درستی را پیدا کند و نهایتا خود را موفق سازد. اصل قضیه همیشه طرز برخوردهای اولیه هر فرد با مشکلات زندگی است، اگر این برخورد از نیروی عقل و فهم و درک و شعور نشات گرفته باشد موفقیت و پیروزی حتمی است و چنانچه برخوردها از طریق احساس و ادراک صورت گرفته باشند در آینده ای نه چندان دور باعث عذاب و ناراحتی خواهند شد، به این علت که د راکثر مواقع حواس بشر، جوابگوی کامل و صحیح حقایق حیات نیست و حتی گاهی اتفاق می افتد که احساس پنج گانه باعث اغفال و گمراهی افراد می شوند زیرا که آنها گاهی می توانند از کوهی، کاه و از کاهی، کوه بسازند و باعث شوند، زندگانی  افراد در آینده شکل خاصی به خود بگیرد.

وقتی که احساس به عقل انتقال بیابد و از آن طریق مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد، شکل دیگری به خود خواهد گرفت به همین دلیل هرگز نباید نظریات و دلایل احساس را پذیرا بود و آن ها را به عنوان یک حقیقت کلی پذیرفت. اگر زمانی یک فرد عاقل، عقل را در یک کفه ترازو و احساس و ادراک را در کفه دیگر آن قرار بدهد، به طور حتم کفه عقل به مراتب سنگین تر از کفه احساس و ادراک خواهد شد که این حالت ها را می توان در مورد ملکات عقلانی زن و مرد سنجید، معمولا مردها از حکمت عقل برخوردارند و زه ها از ظرافت احساس.

برای خوب اندیشیدن در مرحله اول می بایست عملی را انجام بدهیم که وجود باطن خود را از نفرت، کینه، حسادت، خود خواهی، جهل، ترس و هر عمل منفی که در زندگانی  ما رخ می دهد، پاک ومنزه بمانیم، بهترین روش برای از بین بردن آن ها این است که در یک مقطع از زمان تمام گذشته بد ونفرت بار را فراموش نمائیم و از آن پس تمام اتفاقات را در همان مرحله نخست، در نطفه خفه نماییم و نگذاریم که آن ها به گونه ای نامناسب و آزار دهنده در ذهن ما به وجود آیند و در نهایت باعث نگرانی و مزاحمت گردند.

 

نویسنده: مسافر هاشم

تایپیست: مسافر مهدی

تهیه و تنظیم: مسافر روح الله

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 4 شهریور 1395 18:03
نوشته جالب و بسیار خوبی بود خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic