رعایت حرمت از آگاهیست
پنجشنبه 12 تیر 1399 ساعت 00:21 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
هفتمین جلسه از دوره بیست و هشتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش با استادی مسافرمجید، نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر علیرضا با دستور جلسه « حرمت کنگره60، چرا در کنگره60 رابطه کاری و مالی ممنوع است؟» روز چهارشنبه 11 تیر ماه 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان و دبیر محترم تشکر می‌کنم که این فرصت را در اختیار من قرار دادند. در ابتدای سخنانم می‌خواهم از آقای مهندس دژاکام که بستر کنگره ۶۰ را آماده ساختند تا من بتوانم در اینجا آموزش بگیرم و در این جایگاه قرار بگیرم و از بند مواد مخدر رها شویم، تشکر کنم و برای ایشان و خانواده محترمشان آرزوی سلامتی داشته باشم.....

  


 دستور جلسه این هفته (حرمت کنگره ۶۰. چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟) وقتی به گذشته خود نگاه می‌کنم، درمیابم که به دلیل جهل و ناآگاهی وارد ضد ارزش‌ها و دنیای اعتیاد شدم. درواقع عدم رعایت حرمت‌ها بود که من را وارد مصرف مواد مخدر کرد. من در کودکی نیز از سر ناآگاهی یکسری از حرمت‌ها را انجام نمی‌دادم مثلاً حرمت معلم و یا استاد را نگاه نمی‌داشتم، به دلیل اینکه آگاهی نصبت به حرمت جایگاه‌های مختلف نداشتم. قبل از ورود به کنگره ۶۰ این اعتقاد را داشتم که اعتیاد من به خاطر محیط زندگی و دوستان نابابی که داشتم بود اما امروز میدانم که اگر تمام آن دوستان بخواهند که من مصرف کنم این کار را نخواهم کرد زیرا نسبت به این موضوع به آگاهی رسیده‌ام. پس وقتی حرمت‌ها را رعایت می‌کنم یعنی نسبت به مسائل آگاه شده‌ام که این حریم‌ها را رعایت می‌کنم و از حد و حدود، عدول نمی‌کنم.

همیشه از خود می‌پرسیدم که چه تضمینی است که بعد از رهایی من مجدداً روی به مصرف مواد نیاورم؟ البته این فکر از ترک‌های من سرچشمه می‌گرفت زیرا وقتی ترک می‌کردم تصور می‌کردم که درمان شده‌ام و زمانی که به مصرف، بازمی‌گشتم این مسئله آزاردهنده می‌شد. امروز میدانم که اگر درمان شوم اما آموزش نگرفته باشم و کسب دانایی نکرده باشم درواقع من فقط قطع مصرف کرده‌ام و قطعاً دوباره به اعتیاد خود بازخواهم گشت.

پس درواقع رها شدن و یا درمانی شدن ارتباط تنگاتنگی با رعایت حرمت و قوانین کنگره ۶۰ دارد همان‌طور که پیش‌تر گفتم از یک‌جهت به این دلیل که اگر حرمت‌ها را رعایت می‌کنم پس به آگاهی و دانایی رسیده‌ام و درک کردم که کجا هستم و چه‌کاری انجام می‌دهم اما از جهت دیگر اگر من حرمت‌ها را رعایت نکنم مطمئناً وارد حاشیه خواهم شد و از مسیر کنگره ۶۰ منحرف خواهد شد که این یعنی بازگشت به مصرف مواد مخدرشخص من هیچ‌گاه هیچ‌چیز را به کنگره ۶۰ ارجحیت ندادم زیرا هیچ‌چیزی برایم از درمان شدن بالاتر و مهم‌تر نبود. من به کنگره ۶۰ آمده بودم تا درمان شوم بنابراین ارتباط کاری و مالی عرصه‌ای برای حضور نداشت و تمام حواسم به این بود که بتوانم آموزش‌ها را بگیرم و با متد (دی اس تی) و همان‌گونه که راهنماییم فرمان می‌دهد حرکت کنم که به رهایی برسم.

هر جا و هر سازمان و هر گروهی برای خود قوانین و حرمت‌هایی دارد که لازم‌الاجرا هستند و حضور در آنجا منوط بر رعایت آن حرمت‌ها و قوانین است. کنگره ۶۰ نیز از این قاعده مستثنا نیست و دارای قانون و حرمت خاص خود است حرمتی که دو بار در جلسه خوانده می‌شود و در هنگام خواندن آن درب‌های سالن بسته می‌شود و عبور و مرور و صحبت کردن نیز قطع می‌شود به این دلیل که خوب توجه کنیم و متوجه شویم حرمت چه می‌گوید و از ما چه می‌خواهد با تمام این اوصاف همه ما با پای خود وارد کنگره ۶۰ شدیم و هیچ‌کداممان به‌اجبار اینجا نیستیم پس قاعدتاً من قوانین و حرمت‌ها را پذیرفته‌ام که در اینجا حضور دارم پس باید حرمت‌ها را اجرا کنم؛ اما چرا؟ باید همان‌طور که عرض کردم حرمت؛ مکانی امن و سالم را برای سفر و حرکت من در مسیر درمان اعتیاد را فراهم می‌کند. چگونه؟ با قوانینی بسیار ساده و انسانی همچون دروغ نگفتن، قضاوت نکردن، تجسس نکردن، در حرف دیگران نپریدن و ارتباط مالی و کاری نداشتن و دیگر مطالب قوانین بسیار ساده.


 در پایان باید تکرار کنم که این دستور جلسه فرصت خوبی است برای اینکه تکلیف خود را با خود روشن کنم که من برای چه به کنگره ۶۰ آمده‌ام؟ اگر برای درمان اعتیاد آمده‌ام که چیزی بالاتر از آن نیست پس باید به حرمت و قوانین احترام بگذارم تا بتوانم در یک فضای امن و آرام به رهایی برسم. همه ما برای رسیدن به حال خوش در اینجا حضور داریم پس برای رسیدن به این هدف لازم است حرمت‌ها را محترم بشماریم.


تایپ و عکس: مسافر روزبه


تهیه و تنظیم: مسافر روزبه


نمایندگی ارتش

 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
روزبه(ارتش) پنجشنبه 12 تیر 1399 18:19
سلام. با تشکر از آقا مجید و نگهبان و دبیر کحترم که به خوبی جلسه را اداره کردند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic