حریم درمان اعتیاد
یکشنبه 8 تیر 1399 ساعت 00:18 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

دوازدهمین جلسه از دوره بیست و هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش با استادی مسافر دانیال، نگهبانی مسافر فرهاد و دبیری مسافر علی با دستور جلسه «حرمت کنگره 60 ، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است ؟» شنبه 07 تیرماه ماه 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را شاکرم و از نگهبان و دبیر عزیز تشکر می‌کنم که بار دیگر، این فرصت را در اختیار من نهادند تا بتوانم ضمن آموزش گرفتن، خدمت کنم. همان‌طور که میدانید دستور جلسه این هفته در کنگره ۶۰ (حرمت، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است)  هست.  حرمت در کنگره ۶۰ چیست و چه نقشی در درمان و رهایی ایفا می‌کند؟ کنگره ۶۰ هر هفته تعداد بسیار زیادی رهایی و درمان دارد و انسان‌های بسیاری در اینجا و تحت متد درمان (دی اس تی) درمان می‌شوند، شعبات بسیاری در سراسر کشور تأسیس‌شده و هم‌اکنون، مشغول به کارند اما با تمام این تفاسیر در کنگره ۶۰ کمترین مشکل، ناامنی، شک و شبهه و ترسی وجود ندارد و کسانی که وارد کنگره ۶۰ می‌شوند امنیت، صداقت، محبت و امید به رهایی را با گوشت و پوست‌واستخوان خود حس می‌کنند.

  

موضوعاتی که اشاره کردم؛ خلاصه‌ای از کارهای حرمت کنگره ۶۰ است درواقع این حرمت کنگره ۶۰ است که در عین سادگی، امنیت و آرامش را در کنگره برقرار می‌کند. حرمت چه می‌گوید؟ می‌گوید: دروغ نگو سرزنش نکن غیبت نکن مسائل مالی را در مسائل درمان اعتیاد وارد نکن. مسائلی بسیار ساده اما درعین‌حال مهم و ارزشمند. حرمت کنگره ۶۰ برای من بسیار مهم و بااهمیت بوده و هست. همان‌طور که میدانید تنها نوشتاری که دو بار در جلسه خوانده می‌شود حرمت است که یک‌بار در ابتدای جلسه و بار دیگر در انتهای جلسه عمومی خوانده می‌شود و تأکید می‌کند بر مسائلی که بسیار، اهمیت دارند. این مسائل به‌قدری مهم‌اند که ازنظر من اگر نبودند و وجود نداشتند کنگره ۶۰ نبود و یا اگر هم بود، این‌گونه و با این راندمان درمان نبود. حرمت تلاش می‌کند تا کار من را و یا حرکت من را به سمت درمان اعتیاد و رسیدن به تعادل، راحت‌تر کند. مطالبی که در حرمت عنوان می‌شود تنها خاص به مکان کنگره ۶۰ نیست و مطالبی است که من باید در زندگی خود هم آن‌ها را اجرا کنم.
ن در کنگره ۶۰ آموزش می‌بینم و در مرحله بعدی در امنیت و آرامش و به‌دوراز هرگونه قضاوت و قیاس، تلاش می‌کنم تا آموزش‌هایم را به مرحله اجرا برسانم و به سمت درمان و تعادل حرکت کنم من همیشه کنگره ۶۰ را مانند یک زمین تمرین برای اجرای آموزش‌ها در اجتماع می‌دانم زیرا یک زمین تمرین باید شرایطی داشته باشد که فرد احساس آرامش و راحتی کند و بتواند آموزش‌های خود را در کمال آرامش تکرار و تکرار و تکرار کند تا آن آموزش‌ها ملکه ذهن او شوند و با او عجین شوند. به‌طور مثال من انسانی بودم که بسیار دروغ می‌گفتم زمانی که وارد کنگره ۶۰ شدم به من گفته شد که نباید دروغ بگویم همان‌طور که میدانید نمی‌توان به همین سادگی دروغ نگفت و یا صفت دروغ‌گو بودن را ترک کرد اما کنگره ۶۰ از همان ابتدا به من تأکید کرد که برای درمان شدن، باید باراهنمای خود صادق باشم و مقدار و نوع مواد مصرفی خود را با حقیقت و صداقت کامل به او بگویم زیرا اگر دروغ بگویم درمان من با مشکل مواجه خواهد شد و یا کار من بسیار سخت‌تر خواهد شد و تاوان این سختی را باید بپردازم. این مهم (صداقت و صادق بودن) بارها و بارها برای من تکرار شد پس تلاش کردم تا کمتر دروغ بگویم و این صفت زشت را از خود دور کنم و کنگره ۶۰ در این کار نقش همان زمین تمرینی که پیش‌تر عرض کردم را برای من اجرا کرد.
مسئله مهم دیگری که من در کنگره ۶۰ گفته شد این بود که: دوربینم را روی خودم نگاه‌دارم اما من شخصی بودم که علاقه بسیاری در سرک کشیدن بین آدم‌ها و زندگی آن‌ها داشتم برای همین، نگه‌داشتن دوربین روی خودم، بسیار سخت بود اما زمانی که برای اولین بار شروع به اجرا کردن این اصل و آموزش مهم کردم حال خوش و خوبی به من دست داد که قابل تفسیر نیست حال خوشی که  از هدر رفت انرژی من جلوگیری می‌کرد و باعث می‌شد تا بتوانم افکارم را روی اهدافم متمرکز کنم. 

تأثیر دیگری که برای من داشت تأثیرات مثبتی بود که در زندگی زناشویی من به وجود آمد. به‌هرحال در زندگی زناشویی ممکن است بحث‌هایی پیش آید که جزئی از زندگی هستند اما خیلی از این بحث‌ها ارتباطی به زوجین ندارند درواقع مسائلی است که به دیگران مربوط می‌شود. زمانی که من بیاموزم دوربینم را روی خود نگه‌دارم و در مورد دیگران و کارهایشان صحبت نکنم و دیگران را قضاوت و داوری نکنم، خودبه‌خود این بحث‌ها و مشکلات نیز کنار می‌روند.

هرجایی برای خود حرمتی دارد و من موظف هستم که حرمت‌های آنجا را بدانم و تا زمانی که در آنجا هستم به اجرای این حرمت‌ها وفادار باشم مثلاً حریم خانه و خانواده نیز برای خود حرمت‌هایی دارد. وقتی به گذشته نگاه می‌کنم فکر می‌کنم که دلیل تمام مشکلاتی که من در خانه پدری خود داشتم به دلیل رعایت نکردن حرمت‌های خانه و خانواده، به دست من بود. همین رعایت نکردن حرمت‌ها بود که مشکلات عدیده را برای من پدید آورد.

در آخر، تمام این حرمت‌ها و قوانینی که گذاشته می‌شود حاصل تجربیات کنگره ۶۰ در چند ده سال است و تک‌تک کلمات حرمت، تجربه‌شده و امتحان‌داده شده است. پس وقتی در حرمت گفته می‌شود که ارتباط برقرار نکنید تلفن ندهید و نگیرید؛ حاصل اتفاقات بدی است از همین طریق به وجود آمدند و بسیاری از مسافران را وارد حاشیه‌ها کردند و درنهایت از پروسه درمان خارج شدند. در آخر با یک مثال صحبت‌هایم را به اتمام می‌رسانم. یکی از دوستان تعریف می‌کرد که بعد از اتمام کلاس‌های آموزشی و زمانی که به سمت خانه بازمی‌گشتم یکی از برادر لژیون‌هایم را دیدم که از من درخواست مقداری پول کرد تا بتواند به خانه بازگردد، من هم ازآنجایی‌که فکر می‌کردم او را می‌شناسم مقداری پول به او قرض دادم اما از همان شب به بعد من دیگر او را ندیدم بعدازآن فهمیدم که او با شرایط بسیار بدی به کنگره ۶۰ آمده بود و تقریباً یکی دو ماه بود که حال و احوالش نسبتاً خوب شده بود اما خانواده‌اش برای اینکه او دیگر، سمت مواد نرود تنها به‌اندازه کرایه آمدن و رفتن به کنگره به او پول می‌دادند و زمانی که من به او پول دادم او نیز با پول من مقداری مواد خریده و مصرف کرده است و همان باعث شد تا ارتباطش با کنگره ۶۰ قطع شود. یک بازخورد بسیار بد از عملی که نباید انجام می‌شد.

تایپ و عکس: مسافر روزبه

تهیه و تنظیم: مسافر روزبه

نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی کنگره 60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic