چرا من باید قدردانی کنم؟
دوشنبه 19 خرداد 1399 ساعت 00:56 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

چگونه در کنگره ۶۰ قدردانی میکنیم؟ من تصور می‌کنم قبل از اینکه به این سؤال پاسخ بدهم، باید یک سؤال دیگر را از خود بپرسم؛ چرا باید در کنگره ۶۰ قدردانی کنم؟

کنگره ۶۰ چه‌کاری برای من انجام داده است که حال من باید از آن یا در آن، سپاسگزار و قدردان باشم. من برای جواب به این سؤال، به گذشته خود بازمی‌گردد البته زیاد لازم نیست به عقب برگردم تنها کافی است تا به ۳ سال گذشته نگاهی بی اندازم. سه سال پیش چگونه بودم؟ سه سال پیش در چه اوضاع و احوالی بودم؟ سه سال پیش در کجا ایستاده بودم و اطرافم چه خبر بود؟ اگر بخواهم صادق باشم و بدون هیچ‌گونه تعصب و زیاد گویی صحبت کنم باید از آن سال‌ها به‌عنوان بدترین و زشت‌ترین و ناامیدکننده‌ترین روزهای زندگی خود یاد کنم.

 

روزهایی که هیچ امیدی به آینده نبود، روزهایی که فقط سپری می‌شد برای گذشتن، کار می‌کردم مشغول کار بودم اما هرچه درمی‌آوردم نصفش را خرج قرص می‌کردم و نصف دیگر را به باد می‌داد و هرکس از راه می‌رسید به‌نوعی سر من را کلاه می‌گذاشت، انگار همه می‌دانستند که من، به دلیل مصرف قرص در حالت تعادل نیستم و نمی‌توانم به‌درستی تصمیم بگیریم. این موضوع تا حدی پیش رفت که من دیگر قادر به کار کردن نبودم و با یک تصمیم خیلی سریع، کار را کنار گذاشتم و خانه‌نشین شدم و در این مدت، همان مقدار کمی که پس‌انداز داشتم را هم خوردم.

 

هر وقت که خسته می‌شدم و تصمیم می‌گرفتم که ترک کنم با مشکلات زیادی مواجه می‌شدم. اولین مشکل این بود که قرص را نمی‌توانستم به حالت سقوط آزاد ترک کنم زیرا مصرف من حدود ۲۰ تا ۲۵ عدد قرص ۲۰۰ ترامادول در روز بود برای حل این مشکل به یک کلینیک ترک اعتیاد به روش سم‌زدایی مراجعه کردم. وقتی با دکتر آنجا صحبت کردم و مقدار مصرف خود را گفتم، خانم دکتر گفت: به دلیل بحرانی بودن و زیاد بودن مصرف شما، ما قادر به پذیرش شما نیستیم. بعد از مدتی به یک کلینیک متادون درمانی مراجعه کردم و مدتی از متادون استفاده کردم اما در آنجا نیز نتیجه‌ای نگرفتم زیرا قرص متادون به من نمی‌ساخت و هر وقت می‌خوردم بالا می‌آوردم و سردرد شدیدی می‌گرفتم.

 

دو ماه از این ماجرا را پشت سر گذاشتم به امید اینکه بالاخره درست شود اما تا روز آخر، این مشکل وجود داشت.

به‌هرحال و به هر زحمتی که بود تعداد مصرفی قرص خود را به‌روزی ۱۰ عدد رساندم و در آنجا اقدام به ترک سقوط آزاد کردم (سقوط آزاد برای مصرف‌کننده قرص بسیار خطرناک است) پیش خود گفتم که یا ترک می‌کنم و یا می‌میرم درهرحال ضرر نخواهم کرد. اولین نتیجه ترک من؛ تشنج بود که البته به آن عادت داشتم و بسیار پوست‌کلفت شده بودم!!!

 

 سه یا چهار روز اول را مدام به خود می‌پیچیدم داد می‌زدم و فحاشی می‌کردم مدام پاهایم را به دیوار می‌کوبیدم تا شاید درد پاهایم کمی از بی‌قراری و درد داخل استخوان‌هایم کم کند. زیر دوش آب سرد، شب را به صبح می‌رساندم و صبح از شدت درد استخوان و سردرد دیوانه می‌شدم. بعد از حدود ۱۰ روز، دردهای بدن، جای خود را به دردهای روانی داد. ازلحاظ روانی کاملاً به‌هم‌ریخته بودم هیچ کاری نمی‌توانستم بکنم و تنها در یک‌گوشه خانه می‌نشستم و به درودیوار نگاه می‌کردم حتی نمی‌توانستم راه بروم و هزاران فکر و تصاویر مختلف از صبح تا شب مغز من را مشغول می‌کرد. این ماجرا حدود ۲ ماه گذشت و من از بی‌خوابی و بی‌قراری طاقت نیاوردم و مجدداً شروع به مصرف کردم.

 این از گذشته؛ و اما زمانی که وارد کنگره شدم بعد از گذراندن ۱۰ تا ۱۱ ماه سفر اول بدون هیچ درد و خماری و باانرژی بسیار زیادی که از فضای کنگره می‌گرفتم و در کل؛ به‌راحتی این سفر را پشت سر گذاشتم و وارد سفر دوم شدم در سفر دوم به آموختن دیگر آموزش‌ها پرداختم و شروع به تصحیح اشتباهات گذشته کردم، از اشتباهات اخلاقی و رفتاری، از تصحیح نوع سخن گفتن تا شروع به تغیر در نوع ارتباطم با جامعه، خانواده و خداوند و یکی از تغییرات و بازنگری‌هایی که برای من بسیار مهم است تغییر در نوع کار کردن و درست‌کار کردن و کسب درآمد و به‌طورکلی مسائل مادی است. سفر دوم مانند یک آموزشگاهی است که تمامی دروس مربوط به درست زندگی کردن را به من می‌آموزد. کجای دنیا می‌توانم چنین آموزشگاه رایگانی را بیابم که بدون توقف در حال آموختن و آموزش به من باشد؟ همان‌طور که گفتم امروزه بیشتر قدرت و تواناییم را روی مسائل مالی خود متمرکز کردم و هدفم را عضو شدن در لژیون مالی کنگره ۶۰، در سال آینده قرار داده‌ام. با این شرایط و توضیحات، می‌توانم بگویم من کمی از ارزش و بهای کنگره ۶۰ را می‌دانم.

حال با تمام این مسائلی که گفته شد من باید بدانم که چگونه از کنگره ۶۰ قدردانی کنم؟ ازنظر من سفر اول که اولویت با درمان و رهایی من است و البته همین رهایی به‌نوعی قدردانی از زحمات و تلاش‌هایی است که در طول این ۱۰ یا یازده ماه برای من انجام می‌شود و اما در سفر دوم من باید تلاش کنم تا بتوانم یک‌گوشه هرچند کوچک از کار را بگیرم و مشغول به خدمت شوم. خدا را شکر، در کنگره ۶۰ همه نوع خدمتی وجود دارد؛ از خدمت در لژیون مالی تا خدمت در بخش‌های مختلف دیگر که نیاز به نیروی انسانی دارند و همین‌طور خدمت بسیار بزرگ و باارزشی همچون راهنمایی. درواقع من باید این مَثَل معروف را سرلوحه کار خود قرار دهم که می‌گوید: «دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم تا دیگران بخورند» باید بدانم که اگر دیگرانی درگذشته خدمت نمی‌کردند امروز من رها نشده بودم و آینده‌ای بس تاریک و وحشتناک در انتظار من بود.

اگر با خود فکر می‌کنم که توانایی خدمت کردن را ندارم باید این توانایی را در خود ایجاد کنم و تلاش کنم تا به‌قول‌معروف؛ (به یک دردی بخورم). باید هدفم را باهدف کنگره ۶۰ میزان کنم درواقع هدف من باید رهایی انسان‌ها از بند تاریکی مصرف مواد مخدر و رسیدن به تعادل باشد و این‌گونه است که من هم در این راه به تعادل خواهم رسید و چه چیزی از این بهتر؟ قبل از نوشتن در مورد این موضوع سعی کردم تا تحقیقی درزمینه قدردانی بکنم و در این تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدم که انسان‌های که قدردان هستند از انرژی بسیار بالایی برخوردارند و همچنین افکارشان سراسر مثبت است و تمایزشان از دیگران، میزان بالای امیدواری به آینده است به‌طوری‌که آینده خود را بسیار روشن می‌بینند.

مخلص کلام

 اینکه از گفتن این حرف: (من توانایی قدردانی از عزمت کاری که کنگره ۶۰ برای من کرده است را ندارم) بپرهیزم و بدانم که این یک نوع حربه نیروهای بازدارنده است تا به‌مرور، مرا از خدمت کردن بازداشته و به خارج از کنگره هدایت کنند. من باید قدردان و سپاسگزار باشم زیرا همه موجودات به‌نوعی در زمین در حال سپاسگزاری هستند و این قدردانی و سپاسگزاری کردن یا نکردن من است که تکلیف من با کائنات را مشخص خواهد کرد.

در آخر باید بگویم من نمی‌توانم در این فرصت کوتاه حتی گوشه‌ای بسیار کوچک از قدر و اندازه و بهای کنگره ۶۰ را نشان دهم بنابراین تلاش کردم تا بسیار خلاصه به بعضی از آن‌ها اشاره‌کنم.

نمایندگی ارتش

نویسنده: مسافر روزبه

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: یادداشت ها و دلنوشته ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات