زمان سنجش و آزمایش
یکشنبه 10 فروردین 1399 ساعت 17:40 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

یازدهمین جلسه از کارگاه های مجازی کنگره 60؛ لژیون دوم نمایندگی ارتش به استادی مسافر سروش، چهارشنبه 9فروردین 1399 در فضای مجازی  در ساعت 18 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا از آقا سعید سپاس گذار هستم که این فرصت را در اختیار من قراردادند. دستور جلسه این هفته در کنگره ۶۰ (دانایی، دانایی مؤثر و سواد) است. ازنظر من کسی که وارد کنگره ۶۰ می‌شود و از آموزش‌های کنگره ۶۰ به هر شکلی همچون سی‌دی‌ها، کتُب و جزوات؛ استفاده می‌کند، به دانایی می‌رسد اما برای تبدیل این دانایی به...

  

دانایی مؤثر حتماً کار سختی در پیش دارد. من در سفر اول همیشه سی‌دی‌ها را گوش می‌کردم و می‌نوشتم و از کتاب‌ها هم استفاده می‌کردم اما در بعضی‌اوقات کارهایی از من سر می‌زد که خوشایند نبود و با آموزش‌های که گرفته بودم مغایرت داشت، من دلیل این تضاد را این می‌دانم که بیرون از کنگره ۶۰ هنوز با آن دسته از دوستان دوران مصرف رابطه خود را حفظ کرده بودم و با آن‌ها وقت می‌گذراندم.

این موضوع باعث می‌شد تا در معرض صحبت‌ها و نظرات منفی آن‌ها قرار بگیرم که کاملاً با صحبت‌ها و آموزش‌های درون کنگره متفاوت بود برای مثال اگر در کنگره محبت و بخشش یک ارزش بود و بهای زیادی داشت، اما در جمع دوستان دقیقاً برعکس بود و محبت و بخشش یک ضعف تعریف می‌شد؛ اما به دلیل وابستگی من به این دوستان، حرفه‌ای آن‌ها بیشتر در من تأثیرگذار بود و این مانعی بزرگ بر سر راه من بود؛ اما بعد از مدتی به این موضوع پی بردم و رابطه خود را با این دست از افراد قطع کردم و تلاش کردم تمرکزم را بر آموزش‌ها گذاشته و در پی عملی کردن آن‌ها بربیایم. بعد از مدتی که از این تغییرات گذشت من به‌صورت ناخودآگاه دیگر میلی به ارتباط با این دست از افراد نداشتم و بیشتر دوست داشتم حول‌وحوش آموزش‌های کنگره قدم بردارم.

مشارکت

آقای سعید نمکی راهنمای لژیون:

الآن در این فکر بودم؛ زمانی که زندگی روال عادی خود را دارد، همه‌چیز سر جای خود قرار دارد و زندگی روزمره با نوسانات خیلی کم انجام می‌شود اما بعضی‌اوقات مسائلی مانند از دست دادن کسی و یا همین مسئله‌ای که دنیا را درگیر خودکرده است، پیش می‌آید که زندگی از حالت عادی خارج می‌شود اما قطعاً آدم‌ها در شرایط سخت محک می‌خورند و یا اینکه چگونه مدیریت و برنامه‌ریزی می‌کنند؟ و چگونه می‌توانند از اندوخته‌های خود استفاده بکنند؟ که دچار ناامیدی و ترس و مشکلات عدیده‌ای نشوند. من تصور می‌کنم که در این شرایط چیزی که می‌تواند مددرسان و یا کمک‌کننده باشد همین دانایی و دانایی مؤثر است که در طی مدت حضورمان در کنگره ۶۰ و آموزش‌هایی که دیده‌ایم و تفکر ما نسبت به مسائل و همین‌طور تجربه‌ای که در این مسیر به دست می‌آوریم، این دانایی را کسب می‌کنیم.

قطعاً هرچقدر در این مسائل بهتر عمل کرده باشیم، در هنگام قرار گرفتن در این مشکلات نیز، بهتر و منطقی‌تر می‌توانیم عمل کنیم و از آن‌ها عبور کنیم. ما شاهد هستیم که هرکجا سیلی می‌آید در پس آن ویرانی و خرابی به وجود می‌آید، در این برهه یکسری انسان‌ها برای مددرسانی و کمک کردن در آنجا حاضر می‌شوند، این انسان‌ها کسانی هستند که درون پالایش‌شده‌ای دارند و قطعاً به میزانی از دانایی رسیده‌اند که دست همنوع خود را می‌گیرند و به آن‌ها کمک می‌کنند. در همین مسئله بیماری کرونا کسانی هستند که شبانه‌روز خدمت می‌کنند و دائماً در تلاش هستند، این‌ها انسان‌هایی هستند که احساس مسئولیت بیشتری در جامعه، می‌کنند و سعی‌شان بر این است که یاری برسانند. در کنگره ۶۰ هم به همین صورت است؛ زمانی همه در کنار هم بودیم یا در لژیون، در کنار هم می‌نشستیم و نقطه نظرات هم را گوش می‌کردیم و نظراتمان را می‌گفتیم اما در حال حاضر مدتی است که به شکل دیگری در حال تجربه و آموزش هستیم.

خوب در چنین مواقعی است که تک‌تک ما در سفر اول و خصوصاً در سفر دوم، باید تلاش بیشتری بکنیم و باید مشارکت قوی‌تری داشته باشیم، بازهم تأکید می‌کنم: خصوصاً دوستان سفر دومی. درست مانند این است یک آفت در حال رسیدن به ما است و در این حالت نیاز است که دوستان سفر دوم و آن‌هایی که آموزش بیشتری گرفته‌اند سهم بیشتری در این چرخه داشته باشند تا خدای‌ناکرده این آفت و یا مشکل، مانع حرکت دوستانمان در سفر اول، نشود من تصور می‌کنم امروز زمان این است که دوستانی که دانایی بیشتری کسب کرده‌اند حضور قدرتمندتر و فعال‌تری داشته باشند.

قطعاً سبب دل‌خوشی و انگیزه ما و حال خوشمان که امروز به دست آورده‌ایم، کسا نی‌اند که زمانی که من دستم را بلند کردم دستیاری‌شان به سمت من دراز شد، امروز هم به همین صورت است و زمانی است که دوستان سفر دوم نباید به‌صورت خنثی عمل کنند و باید به هر شکل و نوعی که می‌شود، در این زمینه فعالیت لازم را داشته باشند تا بتوانیم باقدرت بیشتری کارمان را انجام دهیم و حتی آن‌قدر باقدرت عمل بکنیم که ذره‌ای آسیب به پیکره لژیون و دوستان سفر اولی وارد نشود. تمام این‌ها می‌طلبد تا از دانایی خود به جهت اثرگذار بودن استفاده لازم را ببریم.

مسافر تقی:

همان‌طور که در گفته‌های آقای مهندس دیده می‌شود دانایی به سواد نیست و انسان بودن نیز به لباس آدم‌ها نیست. در کنگره ۶۰ دانایی و دانایی مؤثر شناخته‌شده است و با دو مثلث کاملاً ملموس و قابل‌درک هستند. اهمیت دانایی ازآنجا نشاءت می‌گیرد که جهل انسان‌ها باعث تمام مشکلات و دردسرهای آن‌ها شده است پس دانایی اهمیت بسیار بالایی برای نوع بشر دارد و خواهد داشت. من در کنگره ۶۰ تفکر کردن و اهمیت آن را می‌شناسم و در ادامه آموزش می‌گیرم و درنهایت اجرا یا تجربه می‌کنم و این مثلث دانایی است.

مسافر رضا:

از استاد بابت حرفه‌ای سازنده‌شان تشکر می‌کنم من از صحبت‌های ایشان این به این نتیجه رسیدم که در پاره‌ای از اوقات باید خودداری را پیشه گرفت و تا آنجایی که امکان دارد زودتر جلوی یک اشتباه را بگیریم چون در ادامه کنترل آن سخت‌تر خواهد شد. همان‌طور که جناب مهندس در سی دی (بیل) این مسئله را به‌صورت کامل توضیح دادند که البته این‌یکی از نشانه‌های دانایی است. من برای تقویت هر چه بیشتر دانایی خود، باید تمرکز بر روی آموزش‌ها را بیشتر کرده و به‌صورت جدی‌تری به آن‌ها بپردازم و تلاش کنم تا از مثلث جهالت (ترس، منیت و ناامیدی) فاصله بگیرم.

مسافر اکبر:

در مورد دستور جلسه امروز، استاد امین در (کانال اینستا گرام کنگره ۶۰) به زیبایی صحبت کردند و خیلی از مجهولات را روشن کردند. دو سال قبل از اینکه من وارد کنگره ۶۰ شوم پیام رهایی کنگره ۶۰ به من رسیده بود اما هر وقت که خواست رفتن به کنگره را داشتم نوعی ترس مانع من می‌شد و این ترس دو سال تمام توانست از ورود من به این فضا، جلوگیری کند اما زمانی که موفق شدم از این ترس عبور کنم. کم‌کم با منیت خود آشنا شدم و توانستم شروع به آموزش گرفتن کنم آموزش‌هایی همچون پوشیدن پیراهن سفید و لباس مناسب و یا رفتار و برخورد مناسب در کلینیک‌ها و هنگام دریافت دارو و یا احترام به قوانین و حرمت‌ها تا گوش کردن به سی‌دی‌ها و نوشتن آن‌ها و خواندن کتاب‌ها و غیره.

اعلام سفر

مسافر سعید نمکی (راهنمای لژیون)

آنتی ایکس: کراک. روش درمان: دی اس تی. داروی درمان: اپیوم. مدت سفر: ۱۱ ماه. رشته ورزشی: والیبال. راهنما: آقای رضا ترابخانی. مدت رهایی: ۱۴ سال.

مسافر مهدی:

مسافر مهدی: آنتی ایکس: شیره و تریاک. مدت سفر: ۱۰ ماه ۱۰ روز به روش DST و با داروی درمان شربت OT. راهنما: آقای سعید نمکی. مدت رهایی: ۲ سال و ۱۱ ماه.

مسافر رضا:

آخرین انتی ایکس: متادون ۷ ماه و ۱۹ روز. روش درمان: DST داروی درمان شربت OT تی دی اس اولیه ۲ سی‌سی در حال حاضر ۱ سی‌سی، در ضمن مسافر درمان سیگار هستم با آدامس نیکوتین در مرحله ۱۰ قطعه راهنما: آقای سعید نمکی

 

تعداد مشارکت کنندگان 11

تعداد اعلام سفر 15

مبلغ قانون یازدهم 600 هزار تومان.

تایپ، تهیه و تنظیم: مسافر روزبه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد ل4 یکشنبه 10 فروردین 1399 23:30
با خوندن صحبتهای آقای نمکی حالم عوض شد ممنونم استادو
حسین خانمحمدی یکشنبه 10 فروردین 1399 18:13
با تشکر از آقای نمکی و خدا قوت به خدمتگذاران سایت❤️
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic