اهمیت وادی اول
چهارشنبه 6 فروردین 1399 ساعت 21:18 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
دهمین جلسه از کارگاه های مجازی کنگره 60؛ لژیون دوم نمایندگی ارتش به استادی مسافر تقی، چهارشنبه 6 فروردین 1399 در فضای مجازی  در ساعت 18 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا از آقای سعید نمکی؛ راهنمای عزیزم ممنونم که این فرصت را در اختیار من قراردادند تا خدمت کنم. در ابتدای سی دی جناب مهندس در مورد بیماری کرونا صحبت کردند و فرمودند...

 

که ما باید دستورات مسئولین را جدی گرفته و آن‌ها را کاملاً اجرا نماییم. ایشان در ادامه گفتند: دکترها و پرستاران محترم، در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند که بسیار مسئولیت خطرناک و مهمی است و من از آن‌ها تشکر می‌کنم.

اما نکته جالبی که ایشان به آن تأکید کردند این بود که ما به‌قدری ضعیف هستیم که در مقابل یک ویروس که بسیار کوچک است که حتی با چشم غیرمسلح هم نمی‌توان آن را دید، آسیب‌پذیر هستیم و کل دنیا را از پای درآورده است. آقای مهندس در رابطه با مثلثی به نام تفکر صحبت کردند و ادامه دادند: هر کس که وارد کنگره ۶۰ می‌شود در ابتدا تفکر را می‌آموزد زیرا با تفکر ساختارها آغاز می‌شود و بدون تفکر هر چه هست روبه‌زوال است. ایشان در مورد اینکه هر چیزی که می‌شنویم را نباید باور کنیم و به‌راحتی خود را تحت تأثیر حرفه‌ای دروغین و شایعات قرار دهیم و باید در مورد هر چیزی که به ما گفته می‌شود کمی تفکر کنیم تا بدانیم آیا اصلاً چنین چیزی امکان دارد یا خیر صحبت کردند.

از هر کس به‌اندازه و در حد او باید انتظار داشته باشیم و نباید از یک مهندس راه و ساختمان انتظار داشته باشیم تا مسائل مربوط به پزشکی را بداند و در آن مورد فعالیت کند و همین‌طور برعکس نمی‌توان از یک پزشک انتظار ساخت راه و ساختمان داشته باشیم، پس از هر کس باید به‌اندازه توان، آگاهی و علمش توقع و انتظار داشته باشیم. ایشان در ادامه به باز کردن مثلث تفکر پرداختند و اضلاع آن را: توان حسی و عقلی و تصویری معرفی کردند به این صورت که وقتی یک انسان قرار است کاری انجام دهد در ابتدا یک تصویرسازی انجام می‌دهد و بعد آن را با توان حسی و عقلی کامل نموده و اینجا یعنی تفکر کرده است. تفکر بسیار اهمیت دارد و باید قبل از انجام هر کاری باید به‌خوبی در مورد آن اندیشیده باشیم تا موفق شویم. تنها کسی که می‌تواند به من در انجام کارهایم بیشترین و بهترین کمک را بکند تنها خود من هستم.

برای حل مشکلات خود، من باید آن‌ها را از درون خود بیرون آورده و یک‌به‌یک آن‌ها را برسی کرده و حل کنم زیرا این تنها من هستم که می‌توانم مشکلاتم را حل کنم، البته این به معنی صرف‌نظر کردن از کمک دیگران نیست بلکه به این معنی است که درنهایت امر، این من هستم که باید تصمیم گرفته و برای حل مشکلاتم قدم بردارم. در این جهان باید با تفکر سعی و تلاش کنیم و بالاترین توان تصویری، حسی و عقلی‌مان را به کار ببندیم تا توان تصویری را با توان واقعی همگام کنیم (در حل مسائل، اگر ما با ماهرترین کاوشگران دنیا هم هم‌نشین شویم، به‌جایی نخواهیم رسید مگر اینکه خود جست‌وجو کنیم).

مشارکت

آقای سعید نمکی، راهنمای لژیون:

چیزی که من راجع به تفکر و پذیرفتن مسائل و غلط بودن و یا درست بودن چیزی، به ذهنم می‌رسد؛ تجربه یکی از دوستان است که از تجربیات ترک اعتیادشان تا قبل از شناخت کنگره ۶۰ می‌گفتند: ایشان می‌گفتند که از طریق کانال‌های ماهواره‌ای داروهایی برای ترک اعتیاد، معرفی می‌شد و تبلیغات زیادی که کسانی را نشان می‌داد که به‌صورت صوری و ظاهری از دارو استفاده کرده بودند و اعتیادشان را ترک کرده بودند. این دوست من هم بدون تفکر، آن‌ها را پذیرفته بود و هزینه آن دارو را داده و دارو به‌وسیله پیک برایش ارسال‌شده بود و او نیز از آن استفاده کرده بود و نتیجه آن و چیزی که به او ثابت‌شده بود این بود که همه آن‌ها دروغ و کذب بوده و یک هزینه بی‌خودی انجام‌شده است.

چیزی که من راجع به سی دی برداشت کرده بودم این است که ما سعی کنیم که نسبت به آن چیزهایی که می‌بینیم و می‌شنویم، اطلاعات کسب کنیم، برسیش کنیم، مشورت کنیم که آیا این مسئله‌ای که مطرح‌شده است می‌تواند مسائل ما را حل بکند؟ آیا می‌توانیم با استفاده از این روش به هدف مشخصی برسیم؟ آیا این روشی که به من گفته‌شده است می‌تواند اعتیاد من را درمان کند؟ و می‌تواند آن چیزی که مطرح‌شده من را به هدفم برساند؟ یا نه؟ قطعاً در این مورد ما نیاز به آموزش و تجربه‌داریم تا تفکراتم قوی‌تر شود. انسان‌هایی که زودباورند و خیلی زود مسائل را باور می‌کنند شاید در بسیاری از موارد، به آن‌ها خسارت وارد شود و درجاهایی از زندگی برایشان سخت شود.

تفکر موضوع بسیار مهمی است که در کنگره ۶۰ و آموزش‌هایش، تأکید بسیاری بر آن شده است و حتی جناب مهندس در مورد تفکر می‌گویند که اگر ما وادی اول را به‌صورت نسبی تا کامل بتوانیم یاد بگیریم، گویا تمام وادی‌ها را یاد گرفته‌ایم و اجرای تمام وادی‌ها برای ما آسان‌تر خواهد بود. امیدوارم که در ادامه مسیر، با موضوع تفکر و آن مسائلی که آقای مهندس در سی دی توضیح دادند بیشتر روی خودمان کارکنیم و به صحت و سقم مسائلی که در زندگی روزمره‌مان به آن‌ها برمی‌خوریم بهتر پی ببریم و سعی و تلاشمان بازتاب بهتر و بیشتری برایمان داشته باشد. بازهم امیدوارم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی داشته باشیم تا از آموزش‌های کنگره ۶۰ دور نمانیم. در اینجا باید اشاره بکنم که روزهای زوج، جلسات ساعت پنج بعدازظهر، صفحه اینستا گرام کنگره ۶۰ الزامی است و دوستان حتماً سعی بکنند از کلاس‌های آموزشی که در صفحه اینستا گرام کنگره ۶۰ پخش می‌شود حتماً استفاده ببرند.

مسافر مهدی:

اولین چیزی که در کنگره ۶۰ به من آموزش داده می‌شود تفکر است با تفکر است که ساختارها آغاز می‌شود. من اگر بخواهم کاری انجام دهم که روبه‌پیشرفت و ترقی برود باید یک تفکر درست داشته باشم. نکته بسیار مهمی که جناب مهندس در مورد آن صحبت کردند این بود که نمی‌توان از یک جراح انتظار ساخت یک پل را داشت و همین‌طور برعکس هر تخصصی درزمینهٔ خود می‌تواند راهگشا باشد. ازآنجایی‌که بچه‌های کنگره ۶۰ به آن تفکر درست و سالم رسیده‌اند اگر همه آن‌ها را در یکجایی پر از مواد مخدر بگذارید برایشان تفاوتی نخواهد کرد.

مسافر محمود:

زمانی که من وارد کنگره ۶۰ شدم تفکر را پیشه گرفتم و به‌مرورزمان به آموزش‌های کنگره ۶۰ توجه می‌کردم. خداوند را شکر می‌کنم که از آن زمانی که وارد کنگره ۶۰ شدم تابه‌حال، خیلی چیزها را یاد گرفته‌ام و به لطف خدا الآن شرایطم خیلی بهتر از قبل از شروع سفرم است.

مسافر رضا:

جناب مهندس در مورد مثلث تفکر صحبت کردند و در این رابطه به وادی اول اشاره کردند و فرمودند که برای حل مسائل و مشکلات انسان احتیاج به قوه عقل و حس دارد و در ادامه اشاره کردند که انسان با خواست می‌تواند گام‌های بلندی را در زندگی خود، بردارد.

مسافر محمد:

تفکر به‌اندازه‌ای اهمیت دارد که در سه وادی ابتدای کتاب عشق، در مورد تفکر صحبت شده است پس من باید به این مسئله پی ببرم که تفکر کردن برای هر انسانی لازم و مهم و راهگشا است. من تا قبل از ورود به کنگره ۶۰ درباره هیچ‌چیز تفکر نمی‌کردم و هر چیزی که به ذهنم خطور می‌کرد را یا انجام می‌دادم و یا بیانش می‌کردم و نتیجه‌ای که می‌گرفتم چیزی جز ضرر نبود ولی در کنگره ۶۰ تفکر را شناختم و فهمیدم که تفکر قدم اول است و در مورد هر چیزی باید به آن بیندیشم و تفکر کنم تا به نتیجه درستی برسم و به‌مرورزمان شاهد نتایج حاصل از این نوع نگرش و تفکر کردن هستم. خیلی از استرس‌های من کم شده و خیلی از افتادن در چاه‌های که درگذشته به‌کرات تجربه می‌کردم کم شده است و این‌ها نتیجه همین تفکر کردن است.

اعلام سفر:

مسافر تقی:

آنتی ایکس شیره. مدت سفر: ۱۰ ماه ۴ روز به روش DST و داروی درمان شربت OT راهنما: آقای سعید نمکی. مدت رهایی: ۵ سال و ۶ ماه ۲ روز

مسافر رضا:

مدت تخریب:۱۵ سال. آنتی ایکس: شیشه و متادون. TDS اولیه چهار سیسی TDS فعلی: سه سی سی. مدت سفر: چهار ماه به روش DST و داروی درمان شربت OT. راهنما: آقای سعید نمکی.

آقای سعید نمکی:

آنتی ایکس: کراک. روش درمان: دی اس تی. داروی درمان: اپیوم. مدت سفر: ۱۱ ماه. رشته ورزشی: والیبال. راهنما: آقای رضا ترابخانی. مدت رهایی: ۱۴ سال.

مسافر محمد:

آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره تریاک.۱۰ ماه ۲۴ سفر کردم به روش دی اس تی با شربت اوتی به راهنمایی استاد عزیزم آقا سعید از لژیون دوم رهایی ۵ ماه ۱۶ روز که آزاد رها هستم در ضمن ورزش در کنگره والیبال

تعداد مشارکت: 12 نفر

تعداد اعلام سفر: 15 نفر

مبلغ قانون یازدهم :175هزار تومان

تایپ، تهیه و تنظیم: مسافر روزبه

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic