این روزها، بهترین فرصت برای آموزش است
پنجشنبه 22 اسفند 1398 ساعت 20:03 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

چهارمین جلسه از سری کارگاه های مجازی کنگره 60 نمایندگی ارتش(دوم)  به استادی مسافر فرشاد در روز شنبه 21 اسفند ماه 1398 در فضای مجازی و با مشارکت مسافران در ساعت 18 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

از آقا سعید ممنونم که این فرصت را به من دادند تا آموزش بگیرم. من همیشه به این فکر می‌کنم که چرا ارتباط عده‌ای با کنگره ۶۰، بعد از وارد شدن به کنگره و در مراحل مختلف چه در سفر اول و یا در سفر دوم، قطع می‌شود؟ 

 این سی  دی این سؤال را جواب داد و به‌نوعی ابهامات من را در این زمینه، شفاف کرد. من به این نتیجه رسیدم که هر زمان، من از قوانین هرجایی مثل خانواده و جامع عدول کنم، ارتباط من با آنجا قطع خواهد شد. کنگره ۶۰ نیز مانند جامعه و یا خانواده قوانین مختص به خود را دارد که اگر من از حدومرز این قوانین عبور کنم و به آن‌ها بی‌اعتنا باشم ارتباط من با کنگره کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر می‌شود تا اینکه اتصال من با کنگره ۶۰ قطع می‌شود.

زمانی که این اتصال قطع می‌شود، اگر من در سفر اول باشم سفرم و درمانم را از بین برده‌ام و اگر در سفر دوم باشم چه‌بسا مشکلاتی که با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کردم، بیشتر و بیشتر شوند. پس در این صورت، اگر من به قوانین و حرمت‌های کنگره احترام بگذارم طبیعتاً ارتباط و اتصال خود را با کنگره ۶۰ حفظ خواهم کرد.

مشارکتها

آقای سعید نمکی راهنمای محترم لژیون دوم

از دوستانی که مشارکت کردند بسیار ممنونم. در این روزهایی که به لحاظ فیزیکی به هم نزدیک نیستیم و از کارگاه‌های آموزشی و از لژیون یک مقداری دور شده‌ایم اما من فکر می‌کنم که از روی همین سی دی اتصال می‌توانیم این درس و یا این برداشت را داشته باشیم که برای درست شدن و رها شدن و جبران کارهایی که پیش رو داریم و بذرهای تلخی که از گذشته کاشته‌ایم و امروز قرار است که بذر درست را بکاریم، نیاز داریم که سیم اتصالمان وصل باشد و به آموزش‌ها وصل باشیم. من تصور می‌کنم که امروز با توجه به شرایطی که هست برای آموزش‌ها واقعاً وقت بیشتری داریم، خصوصاً برای گوش کردن و نوشتن سی‌دی‌ها و وادی‌ها و من فکر می‌کنم که امروز با توجه به‌وقت بیشتری که داریم باید ارتباطمان را با کنگره ۶۰ و آموزش‌ها خیلی قوی‌تر کنیم. شاید این فرصتی باشد که ما بتوانیم در این آزمون خود را قوی‌تر بکنیم. من امیدوارم در این فرصتی که پیش‌آمده است از وقت و فرصتمان بیشتر استفاده ببریم.

ما در هفته زمانی را داشتیم تا از آموزش‌ها استفاده کنیم و از انرژی لژیون استفاده کنیم و از دیدن یکدیگر خوشحال شده و انرژی و |آموزش بگیریم. الآن با توجه به شرایطی که پیش‌آمده است به آن طریق میسر نیست اما این نه‌تنها دلیلی برای تنبل شدن ما باشد بلکه باید توجه بیشتری به وصل بودن به کنگره ۶۰ از طریق بی‌سیم داشته باشیم، ما باید مشارکت داشته باشیم، هرچند کوتاه. سی‌دی‌ها را بنویسیم و تصاویرش را ارسال کنیم تا همه بدانیم که این ارتباط برقرار است و کارمان را آن‌طوری که هست برای رسیدن به هدفمان و برای اینکه جدا نشویم، انجام می‌دهیم.

من فکر می‌کنم آدم‌ها در زندگی‌شان در شرایطی قرار می‌گیرند و در آن شرایط بنا به تصمیم و انتخابی که دارند، برایشان تعین سرنوشت می‌شود. جناب مهندس در این سی دی می‌فرمایند: که اگر ما از اختیارمان به‌خوبی استفاده نکنیم و اتصالمان را قطع کنیم قطعاً به نیروهای منفی متصل خواهیم شد. ما همان‌طور که می‌توانیم بنا به دانایی، فرمان و خواستمان و با تلاش و زحمت به نیروهای الهی وصل شویم، می‌توان در نقطه مقابل، با قفلت از مسائل، به نیروهای شیطانی و بازدارنده وصل شویم و بعد که خودمان می‌آییم و می‌بینیم با تمام زحماتی که در برهه‌ای از زمان کشیدیم و با تمام چیزهایی که به آن‌ها دست پیدا کردیم و ساختیم، امروز همه آن‌ها را به‌راحتی از دست دادیم.

 

مسافر محمود

جناب مهندس دژاکام در ابتدای سی دی در مورد تغذیه صحبت کردند و بعدازآن در مورد اتصالات در صراط مستقیم صحبت کردند. ایشان فرمودند که اگر من راه مستقیم را بروم و تا بی‌نهایت آن را ادامه دهم تا به‌مرورزمان به خواسته‌های که دارم برسم و هرچقدر ارتباط محبت من با دیگران بیشتر باشد این اتصال قوی‌تر خواهد شد. من نباید در اواسط راه به بیراهه کشیده شوم زیرا این بیراهه‌ها اتصال من را قطع خواهند کرد.

مسافر محسن

این سی دی با دستور جلسه هفتگی کنگره ۶۰ ارتباط دارد و مسائلی که در سی دی در موردشان صحبت شده است شبیه به مسائل در وادی هفتم است. در ابتدا جناب مهندس در مورد سوءتغذیه صحبت کردند. کسی که به کنگره ۶۰ می‌آید و اقدام به درمان اعتیاد می‌کند راه را یافته است و هدف، رسیدن به تعالی و تعادل در دو بخش جسم و روحانیت است که باید در آن به آرامش و صلح برسیم. یکی از نکات جالبی که در این سی دی به |آن اشاره شد این بود که جناب مهندس فرمودند که اگر محبت بکارم قطعاً محبت درو خواهم کرد و اگر باد کاشتم قطعاً طوفان درو خواهم کرد.

مسافر تقی

جناب مهندس می‌فرمایند که در اول کار و اول کنگره ۶۰ اقدام به تهیه حرمت آن، کردند. این حرمت‌ها به‌اندازه‌ای دقیق بوده‌اند که بتا به امروز پابرجا بوده‌اند و باعث پابرجا ماندن کنگره ۶۰ و هدف آن شده‌اند. این حرمت‌ها برگرفته از کتاب شریف است که می‌فرماید دزدی و غیبت و کارهای ضد ارزشی انجام ندهید. زیر پا گذاشتن و عبور از این حرمت‌ها باعث سقوط فرد می‌شود که تا به امروز این را شاهد بوده‌ایم.

مسافر ابوالفضل

 زمانی که به این سی دی گوش می‌دادم به یاد خودم و اتصالم با کنگره ۶۰ افتادم، زمانی که من رها شدم مجبور به بازگشت به شهر پدریم شده و ازآنجایی‌که متأسفانه در این شهر نمایندگی از کنگره ۶۰ وجود ندارد و این باعث قطع ارتباط من از کنگره ۶۰ شد.

مسافر میثم

سلام دوستان من میثم هستم یک تازه‌وارد در لژیون دوم امیدوارم بتوانم باقدرت در لژیون ظاهرشده و مشارکت کنم.

مسافر مهدی

 من برداشتی که از این سی دی داشتم این بود که زمانی که ارتباط من با کنگره ۶۰ قطع می‌شود به همان اندازه نیز از آموزش‌های کنگره دور شده و طبیعتاً به همان میزان از یادگیری راه و روش درست زندگی کردن و درست سفر کردن عقب می‌مانم. من درست زندگی کردن را مدیون آموزش‌ها و راه‌حل‌های کنگره ۶۰ برای عبور از مسائل می‌دانم. زمانی که خوب نگاه می‌کنم درمیابم دقیقاً آنجایی که من ارتباط و اتصال بهتر و محکم‌تری با کنگره ۶۰ داشتم و یا اگر توانسته‌ام خدمتی بکنم، همان‌جا حال و احوال من بسیار خوب بوده است.

تایپ تهیه و تنظیم: مسافر روزبه

منبع: نمایندگی ارتش


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی کنگره 60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسین پنجشنبه 22 اسفند 1398 22:56
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات