من بیهوده نیستم
سه شنبه 20 اسفند 1398 ساعت 09:23 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

سومین جلسه از سری کارگاه های مجازی کنگره 60 نمایندگی ارتش(لژیون یازدهم)  به استادی مسافر محمد در روز شنبه 19 اسفند ماه 1398 در فضای مجازی و با مشارکت مسافران در ساعت 18 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که بازهم می‌توانم از انرژی کنگره ۶۰ بهره ببرم و از این بابت خداوند بزرگ را شاکرم.

دستور جلسه امروز ما در لژیون، وادی دوم است. در ابتدای وادی گفته می‌شود که: «هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد؛ هیچ‌کدام ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود، به هیچ فکر کنیم» در اینجا وادی اشاره می‌کند که هیچ مخلوقی و نمی‌گوید هیچ انسانی، برای اینکه قصد دارد به من بگوید حتی یک سنگ، دشت و بیابان، آسمان و گیاهان بیهوده نیستند و حتی جناب مهندس، به یک کرم کوچک (در مثال حضرت موسی) اشاره می‌کند که آن نیز به هیچ نیست و هدفی دارد.

یک کرم با حفره‌های که در زمین درست می‌کند شرایط را برای رشد گیاهان، محیا می‌کند. ممکن است ازنظر من سوسک یک موجود کریه و زشتی باشد که هیچ فایده‌ای جز کثیف کردن همه‌جا، نداشته باشد اما این‌طور نیست و اگر به این سوسک به‌درستی بنگریم یک خلقت زیبا و منظم را خواهیم یافت که با تمام اینکه در کثیف‌ترین جاها زندگی می‌کند اما بدنش از دست یک جراح، تمیزتر و پاک‌تر است. من نیز مانند تمام مخلوقات از یک نقطه شروع کرده‌ام و قرار است تا یک هدف را دنبال کرده و به آن برسم اما من از راه و هدف خود دور شدم، بعدازآن توبه کردم و خداوند توبه من را پذیرفت اما من را به پایین‌ترین درجه خلق فرستاد و فرمود که با حرکت راه نمایان می‌شود. چون من به سمت تاریکی‌ها حرکت کردم خداوند من را به این جایگاه فرستاد تا قدر روشنایی‌ها را بدانم و بفهمم. من باید تاوان اشتباهم را پس دهم تا بفهمم سلامتی تا به چه اندازه‌ای اهمیت دارد.

من از یک نقطه شروع کردم و مدام می‌روم و می‌آیم تا اینکه هدف خود را دنبال کنم اما دوباره هدفم را فراموش می‌کنم. چرا؟ به دلیل اینکه غرق در مادیات و دنیا می‌شوم و تا به‌اندازه‌ای خود را غرق در مادیات می‌کنم که فراموش می‌کنم برای چه و با چه هدفی به این عالم آمده‌ام و باید صراط مستقیم را بیابم و آن را دنبال کنم و در آن قدم بگذارم. مثلاً من چندین بار می‌آیم تا بتوانم مشکل اعتیادم را درمان کنم اما دوباره فراموش می‌کنم و دوباره با اعتیاد از این دنیا می‌روم و این دایره مدام تکرار می‌شود. گاهی من فکر می‌کنم که خیلی میدانم و از همه‌چیز مطلع هستم اما نمی‌دانم و یا نمی‌خواهم بدانم که من انسان هیچ‌چیز را نمی‌دانم من یک میلیاردم آن چیزهایی که هست را ندیده‌ام و این تنها در صور آشکار است من از صور پنهان کاملاً بی اطلاع هستم، من حتی این جسم خود را هم نشناختم و به‌درستی و کاملاً از آن و نحوه عملکردش در صور آشکار آگاهی ندارم، درصورتی‌که انسان در صور پنهان از نفس و عقل و حس و روح و غیره تشکیل‌شده است.

من در زمان مصرف اقدام به خودکشی کردم اما از لطف پروردگار، به مرگ من منجر نشد اما فکر این خودکشی از آنجایی نشأت می‌گرفت که من تصور می‌کردم که به هیچ دردی نمی‌خورم و تصور می‌کردم که چرا من نباید درجاهای درست و خوب به دنیا می آمدم و یا چرا در محله‌ای از پایین‌شهر به دنیا آمده‌ام و چرا پدر و مادر من پولدار نیستند و با این افکار به این نتیجه می‌رسیدم که وجود من بیهوده است.

مشارکت

مسافر میلاد: باید عرض کنم که هیچ موجود و هیچ مخلوقی بدون اجازه پروردگار آفریده نشده است و اصلاً زمانی که می‌گوییم مخلوق یعنی اینکه خداوند همه ما مخلوقین را پدید آورده است پس طبیعتاً این خالق با این عظمت ما و دیگر مخلوقین را بدون دلیل و هدف نیافریده است پس تمام مخلوقین یک هدف را دنبال می‌کنند و همه آن‌ها در این جهان مفید هستند؛ اما گاهی من تصور می‌کنم موجودی بیهوده آفریده‌شده است و این تصور من است که ناشی از ناآگاهی من است. در آخر امیدوارم که این روزها را به‌سلامت پشت سر بگزاریم و دوباره دورهم جمع شده و به هدفمان بپردازیم.

مسافر علی: من نباید خود را دست‌کم بگیرم و فکر کنم بیهوده هستم زیرا این تصور باعث خواهد شد که من مسیر و راهم را گم‌کرده و به جهت ضد ارزش‌ها حرکت کنم. انسان گاهی در دوراهی ضد ارزش‌ها و ارزش‌ها، گیر می‌کند و اینجاست که من باید راه ارزش‌ها را بیابم و در آن قدم بگزارم تا در مسیر نور و روشنایی قدم بگذارم و دچار تاریکی‌ها نشوم و در اینجاست که کنگره ۶۰ و آموزش‌هایش اهمیت دارند.

مسافر روزبه: من باید برای فهم و درک اینکه هیچ مخلوقی بیهوده نیست، به اطراف خود نگاهی بیندازم و خوب نگاه کنم و در این صورت افراد و انسان‌هایی را خواهم دید که تا قبل از ورود به کنگره ۶۰ و درمان و رهایی‌شان، تصور می‌کردند به هیچ دردی نمی‌خورند و به‌اشتباه در این جهان قدم گذاشته‌اند اما همان انسان‌ها امروز راهنما و کمک راهنما شده‌اند و انسان‌های زیادی را از تاریکی‌ها به روشنایی‌ها هدایت می‌کنند و باعث تغییر و تحول در انسان‌های دیگر می‌شوند و آن‌ها را از منجلاب اعتیاد به یک زندگی خوب و سالم راهنمایی می‌کنند چه‌کاری از این مهم‌تر و پراهمیت‌تر است؟ پس با دیدن این عزیزان من هم باید بدانم که وجودم بیهوده نیست و باید هدفی که به خاطر آن قدم در حیاط نهاده‌ام را بیابم.

تایپ تهیه و تنظیم: مسافر روزبه

منبع: نمایندگی ارتش

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic