نظم، حضور، امید؛ جشن تولد اولین سال رهایی مسافر حمید
چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 17:50 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

دوازدهمین جلسه از دوره نوزدهم کارگاه‌های آموزشی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش به استادی مسافر مجید، نگهبانی مسافر فرهاد و دبیری مسافر حبیب با دستور جلسه «وظایف راهنما و رهجو؛  تولد اولین سال رهایی مسافر حمید» شنبه 26 بهمن‌ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

هر شخصی که وارد کنگره 60 می‌شود اگر بر مبنای وظایفی که بر عهده او است پیش رود هرروز به نقطه‌های بالاتری خواهد رفت و خواهد توانست آرامش بیشتری را در زندگی خود، به دست آورد اما اگر...

   

 من برخلاف این مسائل عمل کنم مطمئن ضرر آن به من خواهد رسید. من یک روز با اختیار خود، به کنگره 60 آمدم البته قبل از آن، جاها و ترک‌های دیگر را نیز امتحان کرده بودم از داروهای مختلف تا دکترهای گیاهی با داروهای گیاهی، اما هر دفعه شکست می‌خوردم و با وضعیت بدتر و با مشکلات بیشتر مواجه می‌شدم.

در کنگره 60 به هر فردی که تازه‌وارد است یکسری از اطلاعات را به او می‌دهند وظایفی را برای او مشخص می‌کنند که اگر قرار باشد من در کنگره 60 بمانم و به رهایی و درمان برسم باید به وظایف خود عمل کنم. همان‌طور که همه می‌دانیم و پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد، من به خواست خودم وارد کنگره شده‌ام و هیچ‌کس من را به این کار مجبور نکرد بنابراین اگر می‌خواهم در این مکان ماندگار شوم و به نتیجه برسم باید وظایف ره‌جویی را در قبال راهنمایم به‌درستی اجرا کنم. انجام این وظایف به دنبال خود، برای من آرامش و آسایش را خواهند داشت.

کنگره 60 قوانین و حرمت‌های خاص خود را دارد که یکسری از آن‌ها مکتوب و یکسری دیگر نامکتوب است اما هر دودسته در کنگره 60 اجراشده و از اهمیت زیادی برخوردار هستند؛ یکی از این قوانین که بسیار مهم و تأثیرگذار است: نظم در حضور در جلسات است که برای درمان و رهایی و در کل ماندن و آموزش گرفتن در کنگره 60 الزامی است. اگر من رأس ساعت 5 در جلسات حضور ندارم و 5 تا 10 دقیقه تأخیر وارد جلسه می‌شوم، این به آن معنی است که من هنوز نتوانسته‌ام تمام تلاش خود را برای درمانم به‌کارگیرم و یا اینکه هنوز نتوانسته‌ام کنگره 60 و کار بزرگی که در آن انجام می‌شود را درک کنم. من باید بدانم برای چه وارد کنگره شدم و در حال حاضر به دنبال چه هستم و همین‌طور، هیچ‌وقت گذشته خود را فراموش نکنم و بدانم که امروز چه‌کاری را برای آینده خود انجام می‌دهم.

راهنماها نیز در کنگره 60 وظایف سختی را بر عهده‌دارند. برای راهنما شدن در کنگره 60 باید از فیلترهای زیادی گذشت از خدمت کردن در سفر دوم و بعد از برای امتحان کمک راهنمایی خود را آماده کنند، امتحانی که از 4 هزار نفر شرکت‌کننده حدود 1000 نفر قبول خواهند شد و بعد از کمک راهنما شدن باید امتحانات شفاهی و مصاحبه‌ها را پشت سر بگزارند تا به مرحله لژیون زدن، برسند. زمانی که یک کمک راهنما به این مرحله می‌رسد، تازه اول کار است و باید در این مرحله تمامی وظایف خود را به‌درستی انجام دهد.

سخنان استاد در مورد مسافر:

حمید حدود سه سال پیش، با مصرف متادون و هرویین، وارد کنگره 60 شد. تمام بچه‌هایی که وارد کنگره می‌شوند با تخریب‌ها و مشکلات ناشی از مصرف مواد مخدر وربرو هستند و با این مشکلات پای به کنگره 60 می‌گذارند و آن‌ها در یک نوع برزخ و جهنم در زندگی‌شان، هستند. حمید هم با چنین مشکلات و دشواری‌های فراوانی وارد کنگره 60 شد البته حمید بسیار فرمان پذیر بود و هر آنچه به او گفته می‌شد را به‌درستی انجام می‌داد. زمانی که من وارد کنگره 60 می‌شوم ممکن است هنوز تحت تأثیر نیروهای شیطانی و بازدارنده باشم در اینجا بهترین نیرو و انرژی که من را یاری می‌کند گوش دادن به حرف‌های راهنمایم است حمید هیچ‌گاه نافرمانی نکرد و همیشه رأس ساعت و به‌طور منظم به جلسات خود می‌رسید و تا به امروز حمید هرروز به جلسات کنگره 60 شرکت می‌کند و همیشه ساعت 3 الی 4 در شعبه حضور دارد. حمید، سفر اول را در مدت 14 ماه سپری کرد و در سفر دوم، مشغول به خدمت کردن در بخش‌های مختلف شد. حمید هم در قسمت چاپخانه کنگره 60 خدمت می‌کند و هم در بخش سایت نمایندگی ارتش خدمت می‌کند. حمید برای شرکت در امتحان کمک راهنمایی، تلاش بسیاری کرد و توانست نمره قبولی در این امتحان را کسب کند و به درجه کمک راهنمایی برسد.

یکی از خصوصیات حمید این بود که با تمام مشکلات و دردسرهایی که در سفر اول و دوم با آن‌ها مواجه می‌شد خسته و ناامید نشده و به کار خود ادامه می‌داد. حمید در سفر اولش با مشکلی روبرو بود که برای حل‌وفصل کردن آن من و حمید به خدمت جناب مهندس رفتیم و البته ایشان یک هفته سقوط آزاد را به حمید داد. با تمام اینکه این‌یک هفته در پایان سال و دم عید بود اما بازهم حمید به کار خود ادامه داد حتی زیر سرم هم رفت اما خسته و پشیمان نشد. من این رهایی و تولد زیبا را در ابتدا به خود او و به خانواده محترمش تبریک می‌گویم و به اینجنت محترم، آقای سعید نمکی و به تمام شما عزیزان که همیشه در کنار حمید بوده‌اید تبریک می‌گویم، به بچه‌های سایت نمایندگی ارتش.

 

اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس مصرفی: متادون. مدت 15 ماه به روش دی اس تی و با داروی درمان شربت او تی به راهنمایی آقای مجید سفر کردم. رهایی از بند مواد مخدر: 20 ماه و بیست روز ضمناً مدت ده ماه و بیست‌وپنج روز به روش دی اس تی و با داروی درمان آدامس نیکوتین و به راهنمای آقای رضا، سفر وابستگی به نیکوتین انجام دادم. رهایی از بند دخانیات شش ماه و شش روز.

آرزوی مسافر:

آرزو دارم که هرروز به توان گسترش کنگره 60 افزوده شود.

خلاصه سخنان مسافر:

 در ابتدا باید بگویم که همیشه تصور می‌کردم صحبت کردن در این جایگاه باید ساده باشد اما ظاهراً که این‌طور نیست. وقتی انسان پای به کنگره 60 می‌گذارد از هر طرف و جهت به او انگیزه و امید داده می‌شود و این باعث می‌شود که با تمام مشکلات بتوان روبه‌جلو حرکت کرد. همان‌طور که دوستان در مشارکت‌هایشان اشاره کردند امروز من به نسبت روز اولی که وارد کنگره 60 شدم بسیار تغییر کردم. روز اولی که وارد کنگره شدم شاید توان صحبت کردن نداشتم و ظاهراً حتی جواب سلام دیگران را هم نمی‌دادم، در حال حاضر تغییرات مهمی در من ایجادشده البته جای پیشرفت بسیار است و امیدوارم هرروز بتوانم در این جهت حرکت کنم.

درواقع من از تک‌تک بچه‌ها و اعضا نیرو و انرژی گرفتم و همه این عزیزان در این را به من کمک کردند، خصوصاً راهنمای گرامیم، آقای مجید و همین‌طور خانواده‌ام که در نقش و جایگاه خود، مرا یاری کردند. حتی کسانی که در اوایل سفر آن‌ها را نمی‌شناختم ولی آن‌ها نیز به‌نوبه خود در مسیر سفر به من کمک کردند. ازنظر من رسیدن به هدف خصوصاً رهایی و درمان حضور پیدا کردن و منظم بودن است تا رفته‌رفته و به‌مرورزمان تغییرات حاصل شود و آرام‌آرام پیشرفت کند. البته نباید عجله به خرج داد. در آخر از جناب مهندس دژاکام سپاسگزارم از ایجنت محترم نمایندگی، آقا سعید ممنونم و همین‌طور از مرزبانان تمام دوره‌ها. ممنونم از اینکه به حرفه‌ای من توجه کردید.

خلاصه سخنان راهنمای هم‌سفر:

خانم حشمت بانو: خداوند بزرگ را بابت این روز زیبا سپاسگزارم و تشکر می‌کنم از جناب مهندس دژکام و تمام خدمتگزارانی که یک هم‌چین روز شادی را برای ما رغم زدند. تولد یک سال رهایی آقا حمید را خدمت بنیان کنگره 60 و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم و همین‌طور خدمت راهنمای ایشان و هم‌سفران آقای حمید تبریک و شادباش می‌گویم و برای همه، آرزوی موفقیت و درجات بالای خدمتی را آرزومندم. در مورد خانم اختر باید بگویم که ایشان نمونه بارز یک ره‌جو هستند؛ بسیار مهربان، معتقد و از همه مهم‌تر اینکه بسیار امیدوار هستند. ایشان از همان ابتدا به روش درمان کنگره 60 اعتقاد و ایمان داشتند و دستورات کنگره را موبه‌مو انجام می‌دهند و امروز نتیجه این زحماتشان را در تولد فرزندشان می‌بینند. در آخر؛ به همه عزیزانی که در این رهایی نقش داشتند و به اعضای نمایندگی ارتش تبریک می‌گویم.

خانم علویه: بسیار خوشحالم که در این جایگاه قرار دارم و این روز زیبا و تولد یک سال رهایی آقای حمید را به ایشان و خانواده گرامی‌شان و همین‌طور به آقای مجید، خانم حشمت بانو، ایجنت محترم شعبه ارتش و همه شما عزیزان تبریک می‌گویم و برای آقای حمید بهترین‌ها را آرزو دارم و امیدوارم همان‌طور که در آزمون کمک راهنمایی موفق شدند در تک‌تک مراحل زندگی موفق و پیروز باشند. در اینجا جای دارد که یک تشکر ویژه از خانم مریم، خواهر آقا حمید داشته باشم. ایشان بسیار در قبال مسافرشان احساس مسئولیت کردند و هم‌سفر ایشان شدند.

خلاصه سخنان هم‌سفر:

خانم اختر: از اینکه خداوند هم‌چین روز بزرگی را برای ما رقم زدند بسیار شاکرم و از زحمات همه برادران و خواهران تشکر می‌کنم. از راهنماهای عزیزم تشکر می‌کنم و همین‌طور از آقای مجید، راهنمای حمید عزیز خیلی ممنون و سپاسگزار هستم و از ایشان عذر زحمات حمید را می‌خواهم. از خانم حشمت بانو و خانم علویه عزیز بسیار سپاسگزار هستم و از ایشان متشکر هستم. از توجه شما سپاسگزار هستم.

خانم مریم: این روز را خدمت برادر عزیزم تبریک می‌گویم. به خاطر دارم حمید، در ابتدای سفرش حتی دست نمی‌زد و به‌هیچ‌عنوان مشارکت نمی‌کردند و ما بسیار ناامید بودیم اما در ادامه، ما به لطف پروردگار امیدوار شدیم البته باید در اینجا به برادرم تبریک ویژه بگویم که بسیار پافشاری و پایمردی به خرج دادند و تا این راه سخت را پیمودند. در آخر بازهم از راهنمایان خودم، مادرم و حمید تشکر می‌کنم.

 

نگارش: مسافر روزبه
عکس: مسافر محمد

تهیه و تنظیم: مسافر روزبه

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic