اهمیت CD آموزشی؛ گفتگو با مسافر تقی
دوشنبه 16 دی 1398 ساعت 13:00 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

 

نوشتن، عملی است که بشر از دیرباز تا به امروز برای ثبت ذهنیات و تفکرات  خود، از آن بهره برده است به‌طوری‌که بزرگان، نوشتن را زبان دست و حافظ افکار و آثار می دانند. از کشیدن نقشهای مختلف بر روی دیواره غارها تا به امروز که در فضای مجازی تایپ می‌کند. در کنگره ۶۰ نیز که یک ( NGO) درمان اعتیاد است، از نوشتن برای کسب دانایی و درمان اعتیاد بهره برده می‌شود به این صورت که اعضای کنگره۶۰ صحبت‌های بنیان و استاد جهان‌بینی (جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ ) را نوشته و از نکته‌ها و مفاهیمی که در این سخنان موجود است برای احیای خود بهره می‌برند. در همین راستا گفتگوی کوتاهی با یکی از مسافران نمایندگی ارتش که تاکنون تمام CD کنگره۶۰ را نوشته است ترتیب دادم تا از زبان او به تأثیرات این نوشتار بپردازم ...

ابتدا برای آشنایی بیشتر با این مسافر و به‌رسم کنگره۶۰، گفتگو را با معرفی کوتاه از ایشان شروع می‌کنم: مسافر تقی با تخریب یا مصرف شیره به مدت ۶ سال، وارد کنگره ۶۰ شده است ایشان به مدت ۱۰ ماه و ۴ روز زیر نظر راهنمایشان آقای سعید نمکی (دیدبان کنگره۶۰) تحت درمان به روش (DST) و با داروی شربت (OT) قرارگرفته و تاکنون مدت ۵ سال و ۲ ماه و۵ روز است که از بند مصرف مواد مخدر آزاد و رها هستند. ایشان خدمت‌هایی نظیر دو دوره مرزبانی و خدمت در بخش مالی و اداری کنگره ۶۰ را در کارنامه خود دارند.

برای شروع این گفتگو از ایشان علت علاقه و نقطه شروع نوشتن و گوش کردن (سی دی) را جویا شدم

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر از اینکه من را قابل دانستید تا در این گفتگو همراه شما باشم و مطالب جدیدی را بیاموزم باید به این مطلب اشاره‌کنم که از قدیم گفته‌اند «از تو به یک اشاره، از من به سر دویدن» من ناامید از درمان مواد مخدر بودم و هیچ کجا نتوانسته بودم راه درمان را بیابم و همه و همه تنها از ترک می‌گفتند که ترک هم برای همه روشن است. حال با این شرایط کنگره ۶۰ راه درمان را به من نشان داد و گفت که این راه درمان توست پس من هم هر کاری که باید برای رسیدن به این هدف انجام دهم را تمام‌کمال انجام دادم و می‌دهم. وقتی کنگره ۶۰ و بنیان آن جناب مهندس دژاکام می‌فرمایند باید برای کسب دانایی و در ادامه رسیدن به درمان قطعی اعتیاد ، سی‌دی‌ها را گوش کرد و نوشت، من هم این کار را انجام داده‌ام و به دنبال بهانه و یا سفسطه از اینکه من نمی‌توانم و این کار برایم سخت است نبودم.

اما نوشتن با نوشتن متفاوت است و اگر من این کار را به دید یک تکلیف اجباری نگاه کنم و از روی اجبار بخواهم سی‌دی‌ها را گوش‌داده و بنویسم طبیعتاً چیز زیادی دستگیرم نخواهد شد. قصد تعریف از خود را ندارم و صرفاً جهت اطلاع می‌گویم که من از همان ۵ سال پیش که زیاد بر نوشتن سی‌دی‌ها تأکید نمی‌شد تمام سی‌دی‌ها را تمام و کمال و واو به واو می‌نوشتم. مطلب مهم دیگر این است که وقتی یک دیدبان کنگره ۶۰ که حدود ۱۴ سال از عمر خود را در کنگره ۶۰ خدمت کرده است سی‌دی‌ها را می‌نویسد تکلیف من مشخص است که چقدر به این سی‌دی‌ها و مطالب درون آن‌ها محتاجم. من هر سه‌شنبه منتظر هستم که در اَپ انتشارات کنگره ۶۰ سی‌دی‌های جدید را منتشر کنند تا من سریعاً شروع به گوش کردن و نوشتن و آموزش از آن‌ها بکنم.

مسافر تقی در ادامه به این موضوع که گوش کردن به صحبت‌های استاد امین و آقای مهندس دژاکام و نوشتن سخنانشان بهترین و ناب‌ترین نوع آرامش را برایشان به ارمغان می‌آورده، گفتند: من درمان اعتیادم را مدیون نوع آموزش‌های کنگره ۶۰ هستم که از طریق مکتوبات و سخنان صوتی این دو بزرگوار در دسترس است و حتی غیر از درمان اعتیاد در زندگی شخصی و کاریم هم مسائل بزرگی را آموخته‌ام و از همه مهم‌تر توانسته‌ام مقداری از آن‌ها را به مرحله عمل برسانم که این بسیار مهم است که هر چه دانایی کسب می‌کنم را عملی کنم. من آموخته‌ام که به دنبال حواشی نباشم زیرا حرف و احادیث حاشیه‌ای من را از کنگره ۶۰ و آموزش‌های نابش دور خواهد کرد.

لطفاً از خدمت در بخش اداری و مالی کنگره ۶۰ بگویید.

خدمت در این بخش برایم یک توفیق بود و من هرروز خداوند بزرگ را به خاطر چنین نعمتی شکر می‌کنم. در آنجا با عزیزانی برخورد کرده و همکاری می‌کنم که زندگی خود را وقف کنگره ۶۰ و اعضای آن کرده‌اند و با تمام اینکه آن‌ها هم مانند من و شما زندگی و مسائل مربوط به خود را دارند اما همواره وقت خود را برای کنگره ۶۰ و انجام امورات آن، صرف می‌کنند. این عزیزان به حدی آموزش‌دیده‌اند که رفتارشان از برادر آدم هم بهتر و بامحبت‌تر است البته این رفتار را در تمام خدمتگزاران کنگره ۶۰ می‌توان دید.

قبل از شروع گفتگو، شما فرمودید که دوستان غیر کنگره‌ای‌تان دفاترتان را قرض می‌گیرند و مطالعه می‌کنند، اگر امکان دارد کمی بیشتر توضیح دهید؟

 بله دوستان نزدیک من همیشه از صحبت‌های جناب مهندس دژاکام لذت می‌برند و معتقدند که ایشان مسائل پیچیده را به زبان بسیار ساده توضیح داده و روشن می‌کنند و ازآنجایی‌که سخنانشان تمام اقشار و انسان‌ها را شامل می‌شود دوستان من هم از این آموزش‌ها یا به‌وسیله گوش کردن به سی‌دی‌ها و یا با خواندن دفاتر من استفاده می‌کنند والان حدود ۱۱ تا از دفاتر من نزد دوستانم به امانت است.

ایشان در انتهای صحبت خود به این موضوع اشاره کردند که: این سی‌دی‌ها برای منی که راهم را گم‌کرده بودم و در بیراهه‌ها به سر می‌بردم نقش چراغ راه هستند و مسیر را به من نشان می‌دهند. من با هزار پانصد تومان هزینه گنجی را برای خود می‌خرم که همیشه و در هرکجا آموزش‌هایش راهنما و یاور من است و با گوش کردن و نوشتن سی‌دی‌ها ، خدمت کردن و شرکت در جلسات کنگره۶۰ تجربیات دیگران را که برایشان هزینه داشته است را مجانی و رایگان به دست می‌آورم این ازنظر مادی بود و اما ازنظر معنوی باید به آرامشی بی‌نظیری که در خانه وزندگی من است اشاره‌کنم.

من همیشه از خداوند بزرگ می‌خواهم که به جناب مهندس سلامتی عطا کنند تا من بتوانم از این گوهر نایاب بهره ببرم و بیاموزم و درخواستم از خداوند این است که من بتوانم در اجتماع، سفیر خوبی برای کنگره ۶۰ باشم. ممنونم

 

 نگارنده:مسافر روزبه 

عکاس: مسافر روزبه
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتشPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 2 بهمن 1398 12:59
منون از اقا تقی و اقا روزبه
مسافر تقی دوشنبه 16 دی 1398 18:06
بسمه تعالی از اقا روزبه عزیز بسیار سپاسگزارم كه چنین فرصتی رو برای این حقیر محیا كردن انشااله موفق باشید
مسافر دوشنبه 16 دی 1398 12:09
از آقا تقی و آقا روزبه بسیار ممنونم که این مطلب رو درست کردند و برای آموزش ما گداشتند.
روزبه(ارتش) دوشنبه 16 دی 1398 12:07
سلام. از آقای تقی بسیار ممنونم که در این گفتگو شرکت کردند و تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic