جشن گلریزان نمایندگی ارتش؛ تولد 6 دنور در گلریزان
سه شنبه 26 آذر 1398 ساعت 16:24 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
پنجمین جلسه از دوره بیست و هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش با استادی مسافر سعید، نگهبانی موقت مسافر احسان و دبیری موقت مسافر علی با دستور جلسه "جشن گلریزان" روز دوشنبه 25 آذر ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کارکرد

بعد از شنیدن سخنان بنیان کنگره 60، جناب مهندس دژاکام، ادامه جلسه با سخنان دیدبان کنگره 60 و ایجنت نمایندگی ارتش آغاز گردید. ایشان سخنانشان را اینگونه آغاز کردند:

در ابتدا این جشن بزرگ را به جناب مهندس دژاکام؛ بنیان کنگره ۶۰ و تک‌تک شما عزیزان تبریک می‌گویم. امیدوارم که از این فرصت هرکسی به‌قدر توان خودش استفاده کند. آقای مهندس در صحبت‌های خودشان گفتند: هیچ اجباری در کار نیست....

کسانی در کنگره ۶۰ حضورداشته‌اند که ما نه چهره‌هایشان را دیده‌ایم و نه اسمشان را شنیده‌ایم و اگر امروز اسمشان بیاید برای ما ناشناخته است، اما یک روز در استحکام پایه‌های مالی کنگره ۶۰ مشارکت داشته‌اند که امروز ما در این مکان حضور داریم. اکثر شما شاید شنیده باشید که ما در ابتدا در یک سرایی محله بودیم و ورودی خیلی خوبی داشتیم، بچه‌ها در حال رسیدن به درمان بودند و خانواده‌ها هم امیدوار شده بودند نسبت به درمان مسافرانشان تا اینکه مسئولین آن خانه سلامت، به‌یک‌باره عذر ما را خواستند. البته واقعاً بهانه‌جویی کردند و ایراد گرفتند و حرف آخرشان هم این بود که: (محله ما معتاد ندارد و آن‌هایی که به اینجا می‌آیند از محله‌های دیگری هستند). 

ما در پاسخشان گفتیم که اولاً چه فرقی می‌کند؛ کسی که بیمار است چه تفاوتی دارد که از کجا آمده، به‌هرحال مال این جامعه است، ثانیاً شما تصور می‌کنید، در محله شما مصرف‌کننده وجود ندارد، ثالثاً ما تمام تلاشمان را کرده‌ایم و تازه بچه‌ها دارند به نتیجه می‌رسند و زمان برداشت محصول است و دقیقاً زمانی است که دوستان در حال رها شدن و رسیدن به درمان هستند و البته آقا محسن و آقا احسان هم به یاد دارند.

عذر و بهانه آوردند و ما آنجا را جمع کردیم. البته تمام جلسه‌ای که در طول هفته داشتیم، کلاً ۴ ساعت بود و باید مراقب بودیم که خطی نیفتد، جایی خراب نشود و مشکلی پیش نیاید. پس از تعطیلی آنجا به پارک طالقانی رفتیم و مدتی آنجا بودیم. آنجا هم فضای باز بود و سختی‌های خودش را داشت. خیلی از دوستان کارمند، مدیر یا استاد دانشگاه بودند و برای درمان آمده بودند که آنجا فضای باز بود و نگران بودند دوستی یا آشنایی آن‌ها را ببیند و باعث شد دیگر نیایند.

آن موقع چیزی هم نداشتیم و تنها صحبتی که آقای مهندس عنوان کرد این بود که: بروید و دستتان را به‌زانوی خودتان بگیرید و با نیروی خودتان بنای خودتان را آباد کنید و از کسی بیرون از کنگره ۶۰ کمک نخواهید. این گفته بزرگ‌ترین و بهترین راه و راه‌کار بود برای این‌که امنیت ما در جلساتمان، در مکان‌هایی که هستیم، برقرار باشد. هر نمایندگی در هر نقطه‌ای که هست، خودش باید تأمین‌کننده منابع مالی خودش باشد، همان‌طور که خود ما تأمین‌کننده اساتید، راهنماها، مرزبان‌ها و کسانی که خدمت می‌کنند هستیم. در مورد مسائل مالی هم خودمان باید بامحبت دست‌های همت هم دیگر را بفشاریم و بر مبنای اتفاق و توان مالیمان پایه‌های مالیمان را قدرت ببخشیم.

زمانی که اولین مکان را اجاره کردیم، باید مبلغ شصت میلیون تومان بابت رهن و ماهی دو میلیون تومان هم اجاره می دایدم که هیچ‌چیزی هم نداشتیم. فکر نمی‌کنم تعدادمان هم به ۶۰ تا ۷۰ نفر می‌رسید، اما زمانی که پیام جناب مهندس داده شد و در نمایندگی اجرا شد، به ۳ ماه نکشید که شصت میلیون جمع شد که آن موقع پول زیادی بود.

. ماهی دو میلیون اجاره را هم سر موعد مقرر و تعهدی که کرده بودیم، می‌دادیم و ۱ بار هم نشد که ۱ روز عقب بیفتد. نزدیک ۵ سال آنجا بودیم و در این ۵ سال ذره‌ذره پس‌انداز شد از طریق دوستانی که حاضرند و آن‌هایی که فرصت آمدن به کنگره ۶۰ را ندارند و چهره آن‌ها شناخته‌شده نیست تا امروز، مکانی که در آن هستیم به مبلغ چهارصد و هفتاد میلیون تومان رهن و سی میلیون هم هزینه سالنش شد که همه این‌ها را بچه‌ها هزینه کردند.

قطعاً اگر آقای مهندس اشاره می‌کنند که اگر ما به فکر نبودیم نمایندگی ما و هیچ نمایندگی دیگری برقرار نبود. بنیان کنگره ۶۰ بر مبنای محبت، عشق، عقل و ایمان است؛ وقتی ریشه به این صورت است، قطعاً میوه، تنه و شاخه هم همین‌طور خواهد بود و همه بچه‌ها با تمام توانشان به کنگره ۶۰ خدمت می‌کنند.

آرزو می‌کنم خداوند این توفیق را بدهد که ما طوری این بنا را آباد کنیم که آیندگان، هرچند ما را نشناسند ولی از ما راضی و خوشنود باشند. امیدوارم که جلسه‌ای پرشور و موفق داشته باشیم.

اینت محترم نمایندگی در پایان به این مهم اشاره کردند که:

 کنگره ۶۰ بخشندگی را می‌آموزد و گل‌ریزان یک آموزش است، آموزش بخشندگی و بخشنده بودن. اعضای کنگره ۶۰ همان ساکنین آباد هستند که شهر را آباد و آبادتر می‌کنند اما کنگره ۶۰ ۲۲ سال پیش آباد شد و امروز اعضا می‌بخشند که جامعه آباد شود، می‌بخشند که تاریکی‌ها را از بین ببرند. من امروز که این بخشندگی را می‌بینم و شاهد این نتیجه خوب هستم، بسیار خوشحال و شادمان هستم و در پوست خود نمی‌گنجم. حتی یک قران از این مبالغ در حساب من و یا شخص دیگری ریخته نمی‌شود بلکه در حساب کنگره ۶۰ انتقال می‌یابد و یا به خاطرجمع آوری این مبالغ به هیچ‌کس جایزه و پاداش داده نمی‌شود ولی همه ما از دیدن چنین نتایجی شادمان می‌شویم؛ اما همان‌طور که می‌دانیم وعده خداوند دروغ نیست و پاداش چنین اعمالی هیچ‌گاه بی‌جواب نمی‌ماند. امیدوارم خود و خانواده‌هایتان همیشه سلامت باشید.

 

دنورهای نمایندگی ارتش

صحبت‌های ایجنت نمایندگی ارتش و دنور های نمایندگی، در پایان مراسم گل‌ریزان.

در پایان مراسم، نظر آقای سعید، اینت محترم نمایندگی را در مورد اجرای این جشن و نتیجه حاصل‌شده، جویا شدم. نتیجه کار بسیار خوب بود. اساس کنگره ۶۰ از ابتدا به‌گونه‌ای پایه گزاری شده است که کنگره در هیچ موضوع و مسئله‌ای نیازمند و محتاج غیر خود نباشد یعنی اینکه روش درمان، علم و نشریات و آموزش‌ها از خود کنگره ۶۰ و جناب مهندس سرچشمه می‌گیرد و همین‌طور نیروهای متخصص و خدمتگزاران که علم درمان و آموزش‌ها را انتقال می‌دهند و عزیزانی که کارها و خدمات مربوطه همچون ایجاد نظم را بر عهده‌دارند از خود اعضای کنگره هستند کسانی که یا خود و یا نزدیکانشان، روزی درگیر مصرف مواد مخدر بودند و در کنگره ۶۰ به رهایی رسیدند و بعدازآن شروع به خدمت در جایگاه‌های مختلف کردند. مسائل مالی نیز به همین صورت که عرض کردم است یعنی کاملاً وابسته به خود است. طبق تجربیاتی که در ابتدای شکل‌گیری کنگره ۶۰ به وجود آمد جناب مهندس به این نتیجه رسیدند که کنگره باید در بخش مالی نیز کاملاً به خود وابسته و متکی باشد. این مسئله یعنی عدم وابستگی مالی به غیر، آموزش بسیار بزرگی است و منجر به پی بردن به نیروهای درون می‌شود. چیزی که در این جشن بسیار جالب و خاص است این است که در این جشن، با بهترین و بخشنده‌ترین انسان‌ها روبرو می‌شویم کسانی که واقعاً و از صمیم قلب می‌بخشند. در این جشن شاهد بودیم که همه عزیزان نهایت تاش و توان خود را به کار گرفتند تا باقدرت وارد شوند هم عزیزانی که توان مالی خوبی داشتند و هم عزیزانی که توان مالی خوبی نداشتند در پایان، باید به این نکته مهم اشاره‌کنم که باید از جناب مهندس دژاکام، بنیان کنگره ۶۰ تشکر کنم که با تدابیر بسیار خوبشان و پی بردن به نیروهای داخلی چنین لحظاتی را می‌سازند. پی بردن به نیروهای خود شاید چیزی است که انسان‌ها فاقد آن هستند و نمی‌توانند از آن مدد گیرند اما در کنگره ۶۰ شاهد بودیم و هستیم که چگونه این نیروها در راستای کنگره ۶۰ کشف و استفاده می‌شوند.همانطور که شاهد بودیم امروز ۶ دنور دیگر به جمع دنور های نمایندگی اضافه شد تا تعداد دنورها به ۷ برسد چه چیزی از این بهتر و لذت بخش تر است؟  امیدوارم توان ما روزبه‌روز روبه‌پیشرفت برود و ما بتوانیم جایی را برای نمایندگی ارتش خریده یا بسازیم. ممنون.

دارنده نشان دنور مسافر مهدی خدامی :  خداوند بزرگ را شاکرم که این توفیق را داشتم که در این جشن بزرگ شرکت کنم و از این بابت بسیار خوشحال و شاد هستم. من امروز به این نتیجه رسیدم که خانه امید و خانه امن من کنگره ۶۰ است. امروز که این توفیق داشتن نشان دنور را پیدا کردم بسیار خرسندم و احساس یک کنگره‌ای را دارم. این حس به‌قدری زیبا و لذت‌بخش است که دوست دارم همه عزیزان این حس را تجربه کنند و در پایان باید بگویم که تمام این‌ها را مدیون راهنمای عظیم جناب آقای نمکی؛ دیدبان محترم  هستم.

دارنده نشان دنور؛ مسافر کریم: با سلام و عرض تبریک، خدمت تمام اعضای کنگره ۶۰. وقتی وارد کنگره۶۰ شدم و صحبت‌های جناب مهندس دژاکام را گوش کردم متوجه شدم که این مکان با هر جای دیگری متفاوت است و این تفاوت را می‌توان در چنین روزهایی به‌عین دید، این شور و هیجان و عشق سرشاری که در اعضا موج می‌زند نشانه عشق و اطمینان اعضا به کنگره ۶۰ و بنیان آن است. از اینکه مفتخرم امروز توانستم در این جشن بزرگ شرکت کنم و سهمی کوچک در این اتفاق بزرگ را داشته باشم بسیار شاد و خرسند هستم . مجدداً این روز را خدمت بنیان کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم.

دارنده نشان دنور؛ مسافر علی علمدار: بسیار خوشحالم که جزئی از این حرکت بزرگ  هستم و بسیار خوشحال‌تر هستم که هر دفعه این مراسم با شور شوق بیشتری انجام می‌شود که نشان‌دهنده این است که من هرروز بیشتر به هدف بزرگ کنگره ۶۰ که احیای انسان‌ها است پی می‌برم که این مهم را مدیون جناب مهندس دژاکام هستیم. در آخر از راهنمای عزیزم آقای نمکی؛ دیدبان محترم کنگره ۶۰ سپاسگزار هستم.

 

 

عکاس: مسافر روزبه

نگارنده: مسافر  حمید و مسافر روزبه

تهیه و تنظیم گزارش: مسافر روزبه

منبع: کنگره60، نمایندگی ارتش

 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر آیدا پنجشنبه 28 آذر 1398 14:27
سلام و خدا قوت به خدمتگزاران نمایندگی ارتش ممنون از آقای نمکی برای چنین جشن باشکوهی و خداروشکر برای این موهبت الهی
ممنون برای تهیه چنین گزارش خوبی خداا قوت
روزبه(ارتش) سه شنبه 26 آذر 1398 15:36
سلام. شکر شکر شکر. جز این چه می توان گفت این شگفتی را؟؟؟
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات