بهترین روز
شنبه 23 آذر 1398 ساعت 05:31 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

هر وقت  خبر افتتاح یک نمایندگی از کنگره ۶۰ را درجایی می‌شنوم اولین چیزی که به ذهنم خطور می‌کند این است که چه انسان‌های بسیاری که منتظر بوده‌اند تا این نمایندگی افتتاح شود  تا آنان از بند تاریکی و تباهی نجات یابند و چه بسیارند انسان‌هایی که به‌واسطه همین شعبات رها می‌شوند و دنیا را همان‌طور که هست می‌بینند و چه بسیار کودکان و انسان‌های دیگر که به‌واسطه درمان آن‌یک نفر، زندگی‌شان تغییر می‌کند. شاید اگر ۲۰سال پیش یکی از این شعبات در بندرعباس افتتاح می‌شد پدر من نیز درمان می‌شد و من نوع دیگری از زندگی را تجربه می‌کردم. او نیز مانند من پارها و پارها ترک کرد و سختی ترک را به جان خرید اما هر بار به درِ بسته می‌خورد.  البته می‌دانم که مسائل زیادی همچون (فرمان) تاثیر گذارند اما این را گفتم تا به اهمیت گسترش کنگره ۶۰ و پیام رهایی‌اش اشاره‌کنم.


چه بسیار کسانی که منتظرند تا نمایندگی از کنگره در شهر و حتی در کشورشان شروع به فعالیت کند تا به این واسطه از دنیای تاریک بیرون بیایند؛ درست مانند من. باید لحظه‌ای بیندیشم و از خود این سؤال را بپرسم که اگر کسانی نبودند که به  این سیستم خدمت کنند و  ازلحاظ مالی مشارکت نمی‌کردند، آیا من امروز رهاشده بودم؟ آیا من این حال خوش رهایی را تجربه می‌کردم؟ آیا هیچ‌وقت چشمان من  نور و روشنایی را می‌دید؟ این‌یک فرصت است که امروز در اختیار من نهاده شده است و اصلاً معلوم نیست که فردا بازهم چنین فرصتی به من داده شود. اصلاً معلوم نیست که در آینده، به من اجازه خدمت مالی داده شود. گل‌ریزان ‌یک فرصت است، یک فرصت ناب و نایاب که امروز به هر دلیلی در اختیار من نهاده شده است و من باید تا آنجا که می‌توانم از این فرصت الهی استفاده کنم.

به خاطر دارم که پدرم می‌گفت: خداوند مال را در اختیار بندگانش قرار می‌دهد تا به‌واسطه آن، گره از کار دیگران بگشایند و اگر این را فهمیدند و دانستند که این مال تنها امانتی است در دستشان که فبها اما اگر از دستش دادند هیچ تضمینی برای تکرار چنین موقعیت نابی نیست .کنگره ۶۰ خواه‌وناخواه گسترده خواهد شد و پیامش هرروز بیشتر و بیشتر در جهان شنیده می‌شود و هرروز به خواستاران رهایی افزوده خواهد شد اما من باید نقش خود را در این گسترش، بیابم و   

همیشه یک سؤال ذهن من را به خود درگیر می‌کند: اینکه رهایی من چقدر می‌ارزد بد نیست تا کمی کاسب‌کارانه به این موضوع بیندیشم و برای خود چرتکه بیندازم حساب کنم که اگر هنوز مصرف‌کننده بودم و در کنگره به رویم باز نمی‌شد امروز در چه حال و هوایی بودم؟ آیا برای بار دوم اقدام به خودکشی کرده بودم؟

؟ آیا هنوز با ترس های فراوان زندگی می‌کردم؟ ترس از خماری صبح، ترس از مسافرت، ترس از پلیس و حتی ترس از زلزله!!! بله زلزله!؟ اما نه ترس از زیر آوار ماندن بلکه ترس از زنده ماندن بدون مواد، ترس از نایاب شدن مواد، بعد از ویرانی‌های زلزله. چه دنیای سیاه و ترس‌آوری بود. چقدر می‌ارزد؟ چقدر؟

خلاصه؛ ازنظر من روز جشن گل‌ریزان از جشن رهاییم مهم‌تر است و من باید بهترین لباسم  را بپوشم و بهترین عطرم را بزنم و خود را برای این جشن بزرگ محیا کنم و خداوند را شاکر چنین فرصتی باشم که فقط در اختیار عده محدودی قرار دارد و من امروز در زمره این خوش‌شانس‌ها هستم. شکر شکر شکر.

 

نویسنده: مسافر روزبه

تهیه و تنظیم: مسافر روزبه


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات