اهمیت شناخت تاریخ کنگره60
جمعه 22 آذر 1398 ساعت 04:39 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

سومین جلسه از دوره بیست و نهم  کارگاه‌های آموزشی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش به استادی مسافر محسن، نگهبانی مسافر وحید و دبیری مسافر علیرضا با دستور جلسه «بنیان کنگره60» روز چهارشنبه  20 آذر ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کارکرد.

خاصه سخنان استاد:

امیدوارم که همه شما خوب باشید. از نگهبان محترم؛ آقا وحید ممنونم که به من فرصت خدمتگزاری دادند و به ایشان و دبیر محترم، خدا قوت می‌گویم. دستور جلسه این هفته در کنگره ۶۰ «بنیان» است.

من این هفته را خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک می گویم و باید به خود و تمام انسان‌هایی که در کنگره هستند و خواهند آمد، تبریک گفت. این تبریکی است بر همه اهل زمین و آسمان به خاطر این گشایشی که در قرن حاضر اتفاق افتاد...

من به این اعتقاددارم که اتفاقاتی که در طی این صدها رخ‌داده به بزرگی این اتفاق نبوده است. با یکی از دوستان صحبت می‌کردیم که سیصد، چهارصد سال پیش عفونت‌ها شناخته‌شده نبود و چند ده‌میلیونی قربانی می‌گرفت، بعدازاینکه میکروب توسط «لویی پاستور» و همکارانش کشف شد، (آنتی‌بیوتیک‌ها) کشف‌شده و عفونت‌ها درمان شدند، این اتفاق بزرگی است همچنان که امروزه همچنان عفونت‌ها با (آنتی‌بیوتیک‌ها) درمان می‌شوند اما بحث من این بود که وقتی کسی بیمار می‌شود با (آنتی‌بیوتیک) جسم و جانش، نجات داده می‌شود اما جناب مهندس به ما چیزی دادند که جسم، جان و روح ما را نجات داد یعنی اگر یک اتفاقی منجر به نجات جسم شود یک‌درجه‌ای از اعتبار را دارد که در جایگاه خودش خیلی مهم است و به همان اندازه‌ای که جان انسان مهم است، این اتفاق هم اهمیت دارد.

بگردیم و یک اتفاقی را بیابیم که روح انسان را نجات دهد و دانش انسان را هم‌تغییر دهد. اگر بخواهیم به بزرگی این اتفاق پی ببریم بدون شک ناچار به شناخت تاریخ اعتیاد در جهان هستیم. نمی‌دانم چند ده هزار سال است که مواد مخدر و بیماری اعتیاد وجود دارد و چه آسیب‌هایی به انسان‌های کره زمین زده است. بزرگی این اتفاق به بزرگی تاریکی جهان اعتیاد است بنابراین هر کس باید در درون خود جست‌وجو کند تا به یک نقطه‌ای برسد و دریابد که درمان اعتیاد درجه و جایگاهش چقدر است.

در بخش دیگر می‌خواهم در مورد گلریزان صحبت کنم. بحث گل‌ریزان بسیار مهم است. ما در کنگره ۶۰ مانند یک خانواده هستیم، بچه‌های که وارد می‌شوند هرکدام با طرز فکرهای متفاوتی می‌آیند و هرکدام به نسبت مدت‌زمانی که در کنگره بودند و هم به نسبت تربیت و آدابی که پیش از کنگره ۶۰ داشته‌اند و یا سطح تحصیلاتشان ، نسبت به این ماجرا یک دیدگاه متفاوتی دارند. من در این یازده، دوازده سالی که در کنگره هستم انواع اقسام این نظرات را دیده‌ام. من ره‌جویی داشتم که می‌گفت: جناب مهندس با این سی‌دی‌ها کاسبی راه انداخته است اما من وادارش کردم که از بیرون قیمت سی دی خام را بگیرد و بعدازآن با اجازه جناب مهندس، در آکادمی، فاکتور سی‌دی‌ها را نشان او دادم و آنجا بود که فهمید، جناب مهندس برای پخش سی‌دی‌ها متحمل ضرر می‌شود پس آدم‌هایی هستند که تا این اندازه افکار منحط دارند.

من از هفت‌سالگی شاگرد اساتید بسیار بزرگی همچون مرحوم عبد الحسین زرین‌کوب و مهندس احمد حامی بودم. این‌ها انسان‌های بسیار بزرگی بودند، من شاگردی اساتید بسیار بزرگی بودم این اساتید در جای خود، بسیار بزرگ و ارجمند هستند اما جناب مهندس یک حکیم الهی است و مجهز به شناخت قوانینی است که البته تا اینجا زیاد مهم نیست زیرا خیلی از بزرگان ممکن است به خیلی از این قوانین آگاه باشند اما جناب مهندس، عمل، قول و فعلش بر اساس آموزش‌هایی که دیده است حتی یک سرسوزن باهم اختلاف ندارد و از همه مهم‌تر اینکه اگر جناب مهندس دژاکام به دنبال کاسبی بود من قول شرف می‌دهم که تابه‌حال مولتی تیلیاردر شده بود زیرا ایشان حدود ۴۰ سال پیش مخترع چشم های الکترونیکی بودند که تنها، طرح آن میلیاردی ارزش داشت بنابراین گاهی من بر اساس پیشینه‌ای که دارم و یا روزگار خیلی خراب و یا بر اساس آن چیزهایی که تجربه کرده‌ایم؛ هر چیزی را که می‌بینم تصور می‌کنم که حتماً باید یک سودی برایش داشته باشد و این‌گونه به مسائل نگاه می‌کنم اما از طرفی با آموزش‌ها متوجه می‌شویم این اتفاق چه اندازه‌ای مهم است.

من همیشه گفته‌ام که برای شناخت و اهمیت چیزی، باید تاریخ آن را بشناسیم مثلاً اگر به یک کودک روش کاشت و برداشت گندم تا نحوه ساخت خمیر و در آخر نان را نشان دهید او متوجه اهمیت نان می‌شود اما اگر به کودک این مسائل را نگویید او دید بسیار متفاوتی نسبت به نان خواهد داشت و اهمیت نان را درک نخواهد کرد بنابراین اگر تاریخچه کنگره را بدانیم و متوجه شویم کنگره از کجا و با چه شرایطی به اینجا رسیده است آنگاه متوجه اهمیت (گل‌ریزان) می‌شویم. اگر در (ان جی او) های دیگر نرفته باشید و ندیده باشید که چه آوارگی‌هایی می‌کشند و نبینید که در چه پایین‌ترین درجه از بی‌اعتباری هستند، اهمیت (گل‌ریزان) را درک نخواهید کرد.

اولین شعبه‌ای که من با آقای نمکی بودم، شعبه درکه بود بعد از یک سال به دلایل واهی، عذر ما را خواستند و هرکدام بعد از چند ماه دوندگی جایی را پیدا کردیم اما دوباره عذر ما را خواستند و ما حدود هفت، هشت ماه را در آلاچیق و با مشکلات بسیار زیادی سر می‌کردیم پس بچه‌هایی که امروز وارد کنگره ۶۰ می‌شوند باید این‌ها را بدانند باید بدانند که کنگره در ابتدا یک تک شعبه بود در میدان انقلاب و بعد کم‌کم شعبات دیگر در تهران و شهرستان اضافه شد. ما باید هرکدام در درون خود بیندیشیم که اگر درمان اعتیاد توسط جناب مهندس کشف نمی‌شد و کنگره رشد نمی‌کرد هرکدام ما در کجا بودیم شمارا نمی‌دانم اما من یا در قید حیات نبودم و یا در عمق یک تباهی بودم. جناب مهندس کاری کرد کارستان و اعتبار ازدست‌رفته انسان‌ها را به آن‌ها بگرداند. در پایان به صحبت جناب مهندس اشاره می‌کنم که می‌فرمایند که هر مجموعه‌ای اگر بخواهد روی پای خود بایستد و رشد کند، ۳ شرط مهم و الزامی را می‌خواهد: نیروی متخصص، دانش درست و توان مالی.

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفراعظم لژیون ۵ جمعه 22 آذر 1398 22:00
سلام و خداقوت به نگهبان عزیز جلسه ، دبیر محترم و دیگر خدمتگزاران خصوصأ بچه های چراغ خاموش سایت. بسیار لذت بردم از مطالب جناب زهرایی که تک به تک سخنانشان بسیار استادانه از دل برآمد و بر دل نشست. امیدوارم همواره سایه ایشان مستدام بر شعبه خوبمون ارتش باشد و اینکه قدر همچین اساتید بزرگ را باید دانست و‌خوشا به حال شاگردانشان که مطمئنأ تربیت شدگانی نمونه هستند که وارد دنیای تازه ای گشته اند.. به امید پیروزی همهٔ دربندنان اهریمن.
محمد لژیون 2 جمعه 22 آذر 1398 03:47
جلیه خوبی بود. از خدمتگزاران سایت تشکر می کنم.
روزبه(ارتش) جمعه 22 آذر 1398 03:45
سلام. با سپاس از استاد زهرایی عزیز و نگهبان و دبیر محترم که جلسه بسیار خوبی را برگزار کردند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات