دِین من به کنگره 60؛ جشن اولین سال تولد مسافر احمد رضا
دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 17:17 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

سومین جلسه از دوره نوزدهم کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش با دستور جلسه (بنیان کنگره60)  با استادی مسافر علی و نگهبانی  مسافر فرهاد و دبیری مسافر علی در روز شنبه 16 آذر ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان و دبیر محترم سپاسگزارم که این فرصت را به من دادند تا خدمت کنم. امروز دو موضوع را مورد برسی قرار می‌دهیم، اول دستور جلسه (بنیان کنگره 60) و موضوع دوم: تولد یک سال رهایی مسافر احمدرضا.

در ابتدای صحبتم باید این هفته که تولد بیست و دومین سال رهایی جناب مهندس دژاکام است را خدمت ایشان و خانواده گرامی‌شان و همین‌طور تمامی اعضای کنگره 60 و در آخر به خودم، تبریک و شادباش بگویم. به خودم تبریک می‌گویم که با جایی آشنا شدم که می‌تواند تحول بسیار عظیمی را روی انسان به وجود بیاورد البته در صورت داشتن خواست آن. دستور جلسه بنیان بسیار مهم است و ازنظر من اصل کار است. به قول جناب ویلیام وایت: یک مکانی که خلاف همه‌جاهایی که در دنیا وجود دارد، برای انسان‌ها پدید آمده است تا انسان‌ها را به سمت‌وسوی اصلشان هدایت کند.

 

همان‌طور که میدانید جناب آقای مهندس بنیان کنگره 60 هستند و همان‌طور که استاد امین توضیح دادند شخصی بنیان نام می‌گیرد که نه‌تنها یک روش و مسئله‌ای را ابداع و اختراع کرده است، بلکه خود او هم در آن درگیر است و آن مسئله در زندگی او جاری است؛ اگر قسمت جاری بودن را جدا کنیم شاید جناب مهندس، بنیان گزار به‌حساب بیایند اما جناب مهندس در این مسیر بسیار کوشید و این راه را با تمام سختی‌های که داشت هموار و مسطح کرد که امروز من از آن بهره و لذت ببرم و دقیقاً همین‌طور هم هست و من از اینکه در کنگره 6 هستم بسیار لذت می‌برم زیرا میدانم که چه اتفاقی قرار است رخ دهد و قرار است که من به کجا بروم و هدف چیست. شاید اگر بیرون از این درها خود را فرض کنم و هیچ آشنایی با کنگره 60 نداشته باشم، تمام دنیای من عوض شود و اهدافم تغییر کند. انسان میل به درگیر شدن به مادیات دارد و زمانی که انسان درگیر آن می‌شود، گویی یک لعاب و جرمی روی تفکر او قرار می‌گیرد و نمی‌گزارد که انسان به چیز دیگری غیرازآن فکر کند و در این حالت انسان رو به ضعیف شدن می‌رود اما در این شرایط و زمانه اینکه چنین جایی مانند کنگره 60 وجود داشته باشد که به انسان راه تعادل و رهایی از تمام بندها را نشان دهد جای شکر دارد.

 من شاید در ابتدا صد در صد مشکلات را اعتیاد می‌دانستم و تصور می‌کردم که با درمان اعتیاد دیگر مشکل چندانی نداشته باشم اما فهمیدم که این‌گونه نیست زیرا نیروی بازدارنده وجود دارد و زندگی و شرایط آن پیچیده‌تر می‌شود و من باید بتوانم در این شرایط از پس خودم بربیایم همان‌طور که شاهد هستیم هرروز یک شرایط جدید و سخت پیش می‌آید که اگر من از آن اطلاع نداشته باشم و آن را نشناسم ممکن است زمین بخورم؛ و این درگذشته من وجود داشت یعنی من مشکلات و زمین خوردن‌های زیادی را تجربه کرده بودم اما با ورودم به کنگره و آموزش‌هایی که در اختیار من قرارداد توانستم از عهده این مسائل بربیایم و این تمام زندگی من را تغییر داد و از این جهت، خود را مدیون کنگره 60 و بنیان آن می‌دانم.

 شاید اگر من جای جناب مهندس دژاکام بودم، با رسیدن به رهایی و کشف این روش، دیگر این راه را ادامه نمی‌دادم و شاید راه دیگری را ادامه می‌دادم، پس این کار بسیار بزرگ است و یک از خود گذشتگی است. این هفته را مجدد به تمام اعضای کنگره 60 تبریک می‌گویم.

سخنان استاد در مورد مسافر:

مسئله دیگر تولد یک سال رهایی احمدرضا است. در مورد احمدرضا می‌شود بسیار صحبت کرد. احمد هم مانند دیگر مصرف‌کنندگان و شاید هم بیشتر از دیگران، با مشکلات و مسائل پیچیده و سختی وارد کنگره 60 شد؛ اما این خواست قوی احمدرضا بود که او را در این راه مستدام نگه داشت تا به رهایی برسد. نمی‌توان از ظاهر انسان‌ها آن‌ها را شناخت و باید از باطن و خواسته‌ها و مشکلات آن‌ها آگاه شد و این در مورد احمدرضا هم صادق بود.

احمدرضا در بطن ورودش به کنگره، هیچ اعتقادی نداشت درست مانند من؛ اما با تلاش فراوان و استفاده از آموزش‌ها و از همه مهم‌تر فرمان برداریش توانست به کنگره 60 اعتقاد و اعتماد کند. فرمان‌برداری احمدرضا یک امتیاز بسیار بزرگ او بود و تمام‌کارهایی را که باید انجام می‌داد، به‌درستی و با تمام تلاش انجام می‌داد، ازنظر من یکی از آیتم‌های بسیار مهم رسیدن به رهایی، فرمان‌برداری است. من همیشه در لژیون اعلام می‌کنم که رهایی و رسیدن به آن‌یک پکیج است و من نمی‌توانم چیزهایی را از این پکیج انتخاب کنم و بقیه آن را کنار بگزارم پکیجی که از خواب درست، نظم در خوردن شربت، ورزش کردن، سی دی نوشتن و جایگزین کردن یک عادت جدید به‌جای عادت مصرف‌کننده بودن و این می‌شود رهایی که برای رسیدن به آن و استفاده از این پکیج باید فرمان‌بردار بود. احمدرضا بسیار فرمان‌بردار بود و من هیچ‌وقت از او یک چرا نشنیدم و هر چه گفتم به انجام رساند.

اما مسئله بسیار مهم دیگری که احمدرضا از آن برخوردار بود داشتن هم‌سفر و بال پرواز بود. همسر و هم‌سفر احمدرضا بسیار او را حمایت کرد و من معنی بال رهایی را کاملاً در این خانواده می‌دیدم و حس می‌کردم؛ و من در اینجا به ایشان تبریک می‌گویم و برای این خانواده آرزوی موفقیت در تمام امور زندگی را دارم.

اعلام سفر مسافر:

سلام احمدرضا هستم یک مسافر. آنتی ایکس مصرفی شیره. مدت 10 ماه و 10 روز به روش دی اس تی و داروی او تی سفر کردم. به راهنمایی استاد عزیزم علی آقا. مدت 1 سال و 2 ماه و هفت روز است که رها هستم. در ضمن مدت 11 ماه 11 روز به روش دی اس تی و داروی درمان آدامس نیکوتین دار و به راهنمایی آقای رضا سفر کردم. مدت رهایی 41 روز.

آرزوی مسافر:

امیدوارم کنگره 60 به حدی گسترده شود که تمام کسانی که خواست رهایی دارند خصوصاً آن‌هایی که در مناطق دور هستند بتوانند راه کنگره را بیابند و به خواستشان برسند.

سخنان مسافر:

در ابتدای صحبتم بیست و دومین سال رهایی جناب مهندس دژاکام را به همه تبریک می‌گویم. ایشان باعث شدند تا من به رهایی برسم و به طبع آن کل زندگی‌ام تغییر کند. حدود هفت هشت سال پیش در باغ سبز مصرف مواد را به من نشان دادند و من وارد دنیای تاریک اعتیاد شدم و زمانی که وارد آن شدم چیزی جز بیابان و تاریکی ندیدم.

من بسیار عجیب وارد کنگره 60 شدم. از زمانی که کارفرمایم من را به دلیل مصرف مواد مخدر اخراج کرد حدود 5 سال می‌گذشت که دوباره من را دعوت کردند البته به‌شرط اینکه اقدام به ترک کرده باشم من هم به‌واسطه اقوام دور و نزدیک، کنگره 60 را می‌شناختم و ازآنجا پایم به کنگره 60 باز شد و توانستم بعد از گذراندن دوره درمانم به رهایی برسم.

از جناب مهندس دژاکام بسیار سپاسگزارم که این راه را برای رهایی امثال مثل من باز کردند. از آقای نمکی بسیار ممنون و سپاسگزارم از راهنمای عزیزم که صبورانه من را راهنمایی کردند بسیار ممنونم و همین‌طور از راهنمای هم‌سفرم که ما را در این راه موردحمایت قراردادند و با مشاوره‌هایشان باعث شدند که بتوانیم از پس مشکلات خود برآییم. از هم‌سفر خوبم بسیار تا بسیار ممنونم که من را از همه جهت حمایت کردند و در این راه پا به‌پای من آمدند و از همه اعضای کنگره 60، خصوصاً نمایندگی ارتش ممنون هستم.

خلاصه سخنان راهنمای هم‌سفر:

در ابتدا این هفته (بنیان کنگره 60) عزیز و بزرگ را به تمام اعضای کنگره 60 تبریک می‌گویم. تولد آقای محمدرضا و هم‌سفرشان را در رأس به جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم و همین‌طور به دیدبان محترم و ایجنت نمایندگی ارتش، آقای سعید نمکی و اسیستانت محترم، تبریک می‌گویم به کمک راهنمای مسافر آقای علی بسیار تبریک و شادباش عرض می‌کنم و به تمام اعضای نمایندگی ارتش تبریک و تهنیت می‌گویم. خانم نسرین (هم‌سفر) حدود 5 ماه بعد از شروع سفر آقای احمد به کنگره آمدند. من در ابتدا تصور نمی‌کردم که ایشان در این راه پایدار باشند و در کنگره بمانند اما به لطف خداوند در این راه بسیار مستدام و پایدار بودند. زمانی که من دو جوان را در کنگره 60 می‌بینم، خداوند بزرگ را شکر می‌کنم این عزیزان حتماً کار خوبی انجام دادند که خداوند اجازه ورود به کنگره 60 را داده است.

خلاصه سخنان هم‌سفر:

این هفته را به تمام اعضای کنگره 60 تبریک می‌گویم. از آقای علی کمک راهنمای محترم احمدرضا بسیار ممنونم که با مشاوره و راهنمایی‌های برادرانه احمد را در این راه استوار کردند و از خداوند بهترین‌ها را برایشان آرزو دارم. از خانم مهین کمک راهنمای گرامیم ممنونم که من را موردحمایت و راهنمایی خود قراردادند. از ایجنت و اسیستانت نمایندگی تشکر می‌کنم و از تمام کمک راهنمایان محترم نمایندگی سپاسگزار هستم. از جناب مهندس دژاکام بسیار ممنونم که چنین بستری را برایمان فراهم کردند، برایشان آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.

نگارنده:مسافر روزبه 

عکاس: مسافر  حمید
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

  


 

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic