بازتاب سی دی ها در حل مشکلات؛ جشن پنجمین سال رهایی مسافر تقی
شنبه 16 آذر 1398 ساعت 16:10 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

دومین جلسه از دوره نوزدهم کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش با دستور جلسه (نقش سی دی ها و نوشتن آنها در آموزش)  با استادی دیدبان محترم مسافر سعید و نگهبانی  مسافر فرهاد و دبیری مسافر علیرضا در روز شنبه 9 آذر ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم و از دبیر و نگهبان محترم سپاسگزار هستم. بسیار خوشحالم که در این جلسه خدمت شما عزیزان هستیم.

دستور جلسه این هفته در کنگره ۶۰، سی‌دی‌ها و نوشتن آن‌ها در آموزش) است، البته امروز تولد 5 سال رهایی آقای تقی عزیز را هم جشن می گیریم...

 


جالب اینجا است که اتفاقات در کنگره ۶۰ همیشه به هم مربوط بوده و وصل است، به طور مثال آقا تقی ۳۱ دفتر نوشته است و هر سی دی را هم که می نویسند از ۲۸ تا ۳۳ صفحه است و امروز اگر در این جایگاه هستند به همین دلیل است. این نوشتارها تاثیر خود را در باز کردن گره‌های شخص نشان می‌دهد درواقع تاثیر جهان‌بینی کنگره ۶۰ در گوش دادن و نوشتن سی‌دی‌ها است. سی‌دی‌ها کار را برای راهنما و کمک راهنما، ایجنت و مسافر سفر اول و دوم آسان کرد به‌طوری‌که تمامی مسئله‌ها و آموزش‌ها کاملاً باز شد. من سال ۱۳۸۳ پای به کنگره ۶۰ گذاشتم، آموزش‌های جهان‌بینی از همان ابتدا در کنگره ۶۰ بود اما شاید به این روشنی نبود. این سی دی تاثیر خود را بر روی آرامشی که در مسافران و در هم‌سفران و در زندگی شخصی‌مان است، نشان می‌دهند.

 شاید همه ما سابقه ترک اعتیاد را داشته باشیم. درواقع کنار گذاشتن مواد مخدر کار سختی نبود اما این، تأثیرات مصرف مواد مخدر بر صور آشکار و پنهان یا درواقع تخریب‌های آن در جسم، روان و جهان‌بینی من (مصرف‌کننده) بود که کار را بسیار سخت می‌کرد، شاید فرد مصرف‌کننده نداند که مصرف مواد چه ساختارهایی را در درون او منهدم و یا مختل کرده است اما زمانی این را متوجه می‌شود که دیگر آن مواد را مصرف نکند. کسی که ترک می‌کند، تمام سختی‌ها و بی‌خوابی‌ها و دردها را تحمل می‌کند اما مشکل اینجا بود که برای درمان این معضل بزرگ راه‌حلی نداشتیم و هیچ صورت‌مسئله‌ای برای درمان اعتیاد وجود نداشت. 

جهان‌بینی که امروز در کنگره ۶۰ است درواقع ریشه مشکل و آن مسائل و مشکلاتی که به وجود آمده است را حل می‌کند و در کنار آن، آهسته، آهسته تعادل را احساس می‌کنیم و بعدازآن یک زندگی آرام همراه با حال خوش را کسب می‌کنیم، قطعاً در این راه، نوشتن سی‌دی‌ها بسیار مؤثر است. بچه‌هایی که در انجام این کار علاقه‌مند هستند با دیگران، بسیار متفاوت هستند زیرا نتیجه آموزش‌های کنگره ۶۰ در رفتار و کردارشان، کاملاً مشهود است... شاید در ابتدا نوشتن سی‌دی‌ها سخت باشد اما توصیه‌ای که من همیشه به بچه‌ها می‌کنم این است که در ابتدا یک صفحه بنویس و بعد از مدتی این کار، برایتان ساده‌تر می‌شود روزی به خود می‌آید که هر سی دی را در ۳۰ صفحه می نویسید.

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر:

همان‌طور که پیش‌تر گفتم؛ تقی هر سی دی را در ۳۰ صفحه می‌نوشت و ۳۱ دفتر را تمام کرده است. تقی در سفر اول هیچ غیبتی نداشت و حتی تأخیر هم نداشت اما در سفر دوم بنا بر مشکلاتی که پیش آمد بعضی‌اوقات که نمی‌توانست در جلسات حضور پیدا کند با دبیر جلسه تماس می‌گرفت و آمار سی‌دی‌های لژیون را می‌گرفت تا در جلسه بعدی تکالیف خود را کامل انجام داده باشد و هیچ‌گاه توجیه نمی‌کرد که من در فلان جلسه نبودم پس سی دی را ننوشته‌ام! همین استمرار در گوش کردن به سی دی و نوشتن آن‌ها باعث شد تا به درمان برسد و آرامش را به خود و خانواده خود بازگرداند در ادامه توانست خدمتگزار باشد به‌طوری‌که در دو دوره مرزبانی خدمت کرد و امروزه در دفتر مرکزی و در بخش مالی، خدمت آقای مجدیان و آقای سلامی، مشغول خدمت کردن هستند. حضور و درمان در کنگره ۶۰ است که به ما، انرژی سرشاری می‌دهد و اگر بخواهیم این انرژی را حفظ کرده و از آن لذت ببریم، باید این انرژی که به دست آورده‌ایم را، به دیگران انتقال دهیم. انرژی اگر انتقال پیدا نکند و راکد بماند می‌گندد، انرژی باید در جریان باشد، انرژی باید انتقال داده بشود، این انتقال انرژی به دیگران باعث می‌شود که حال بهتری داشته باشم و تمنای بیشتری برای حضور و خدمت در کنگره ۶۰ داشته باشم.

من این آزادمردی را صمیمانه به تقی عزیز، تبریک می‌گویم. همان‌طور که عرض کردم؛ تقی عزیز، هم خدمت در دو دوره مرزبانی در نمایندگی ارتش را در کارنامه خود دارد و هم در بخش مالی به‌اندازه توانش خدمت می‌کند. تقی؛ همیشه برای کارهای که انجام نشد بود یا دیگران نتوانسته بودند انجام دهند پیش‌قدم می‌شد و آن‌ها را انجام می‌داد. از همه مهم‌تر هم‌سفر تقی عزیز است که ایشان هم خدمتگزار کنگره ۶۰ هستند و در قسمت مرزبانی خدمت کردند و در دیگر جایگاه‌های خدمتی دیگر مشغول خدمت بودند، تمام این‌ها به دلیل این است که میوه کنگره ۶۰ انرژی بسیار زیاد و مثبتی دارد و اگر یک مسافر و یا هم‌سفر، میوه کنگره ۶۰ که آرامش است را به دست آورد دیگر آن را مفت از دست نخواهد داد و تلاش می‌کند تا آرامش و انرژی بیشتری به دست آورد. همین‌طور که شاهد هستیم هم‌سفر محترم آقا تقی امروزه در جایگاه کمک راهنمایی نمایندگی ارتش مشغول به خدمت هستند. مجدداً این روز زیبا را به تقی عزیز و هم‌سفر محترمشان و راهنمای گرامی‌شان تبریک می‌گویم و درنهایت این تولد را خدمت جناب مهندس دژاکام تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم همه دوستان از دانش کنگره ۶۰ بهره لازم را ببرند.

اعلام سفر مسافر:

سلام، تقی هستم یک مسافر. آنتی ایکس مصرفی: شیره. مدت تخریب، ۶ سال. مدت‌زمان سفر اول ۱۰ ماه و ۴ روز با داروی درمان شربت OT و روش DST به راهنمایی دیدبان محترم، آقای سعید نمکی.

آرزوی مسافر:

آرزو دارم که همیشه، استاد و راهنمای عزیزم سلامت باشند و سایه پرمهرشان بر سر من باشد.

خاصه سخنان مسافر:

از خداوند بزرگ سپاسگزار هستم که امروز در این جایگاه قرار دارم و از شما عزیزان، سپاسگزارم که در این جشن حضور دارید. از استاد و راهنمای عزیزم؛ آقای سعید نمکی تشکر می‌کنم که همیشه با عشق و محبت، در کنار من بودند. حضور ایشان در کنار من، همیشه مایه آرامش، آسایش و دلگرمی بوده است.

هر کس به‌نوعی درگیر مصرف مواد مخدر شده است و هر کس دلایل خود را دارد. من هم مانند خیلی از مصرف‌کنندگان، آدمی نبودم که مصرف مواد مخدر را دوست داشته باشم بلکه کاملاً برعکس بود، هر کس از دوستان و آشنایان که مصرف‌کننده بود به همین دلیل مصرفش را از من پنهان می‌کرد. من از بیماری‌های زیادی رنج می‌بردم و به همین خاطر همیشه درد این بیماری‌ها با من بود و این دردها، جزئی از من شده بودند تا اینکه یکی از دوستان، تریاک را برای تسکین دردهایم، معرفی کرد، در ابتدا به هیچ‌وجه زیر بار نرفتم اما متأسفانه یکجا مقاومتم شکست و برای بار اول، تریاک مصرف کردم بعد از مصرف تریاک ۱۰ روز را بدون حتی کوچک‌ترین دردی سپری کردم و این جرقه شروع مصرف مواد بود. این گذشت تا بعد از مدتی رو به مصرف شیره آوردم و باقدرتی که شیره تریاک در تسکین دردها و بیماری‌هایم داشت، دل‌بسته آن شدم اما این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که متوجه شدم من هرروز در حال مصرف شیره هستم و بدون شیره نمی‌توانم حالت عادیم را داشته باشم.

به دنبال راه‌های درمان گشتم اما هیچ راهی را نیافتم تا روزی که اذن ورود من به کنگره ۶۰ صادر شد و من کنگره ۶۰ را یافتم و جناب آقای سعید، من را در لژیون خود پذیرفتند. ایشان با مهر و محبت خالص، راه را به من نشان دادند و این مهر محبت ایشان بود که من را در این راه مستدام نگاه داشت به همین خاطر این آزادمردی را مدیون زحمات ایشان هستم. شاید اگر آقا سعید نمکی، راهنمای من نبودند من تنها تا اتمام سفر اول در کنگره می‌ماندم و افتخار حضور و خدمت در کنگره ۶۰ را به دست نمی‌آوردم. ایشان برای من و خانواده من بسیار عزیز و محترم هستند و دیدن ایشان باعث ادامه حضور من در کنگره ۶۰ بوده و هست. در آخر، از جناب آقای مهندس دژاکام، بسیار سپاسگزار هستم که چنین راهی را بنیان شدند. امیدوارم افتخار حضور و خدمت در کنگره را داشته باشم.

خلاصه سخنان هم‌سفر:

در وهله اول خداوند را شاکر هستم که به من اجازه داد تا این جایگاه را تجربه کنم. من در طول مدتی که در کنگره ۶۰ بودم چیزهای زیادی را تجربه کردم که همه آن‌ها بسیار مهم و ارزشمند هستند اما نکته‌ای که در این آموزش‌ها به دست آوردم این بود که اگر این آموزش‌ها مکرر و پی‌درپی باشند می‌توانند سخن من را به مرحله عمل برسانند. من تا قبل از آشنایی با کنگره ۶۰ باکلاس‌های آموزشی بسیاری آشنا شده بودم اما بعد از گذشت چند وقت به دلیل قطع ارتباط، تمام آن چیزهای که یاد گرفته بودم به قسمت بایگانی مغزم انتقال پیدا می‌کرد و روز از نو و روزی از نو؛ اما زمانی که به کنگره ۶۰ آمدم این سخن حضرت رسول را سرلوحه کار خود قراردادم که می‌فرمایند (ز گهواره تا گور دانش بجوی) و تمام تلاش خود را به کار گرفتم تا خدمتی کوچک به جهان هستی بکنم.

نگارنده:مسافر روزبه و مسافر حمید
عکاس: مسافر حمید
تهیه و تنظیم: مسافر روزبه
منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتش

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریبا لزیون هشتم شعبه ارت شنبه 16 آذر 1398 17:14
تبربک ،ب شما راهنمای محترمم خانم مهین واقا تقی ،امیدوارم ک جایگاههای بالاتر را تجربه کنید. اقا سعید به شما هم تبریک میگویم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات