عجایب خلقت؛ جشن اولین سال رهایی مسافر احسان
یکشنبه 21 مهر 1398 ساعت 11:18 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
یازدهمین جلسه از دوره هجدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش با استادی مسافر محسن، نگهبانی مسافر داوود و دبیری مسافر مهرداد با دستور جلسه (سیستم ایکس)  روز شنبه 20 مهرماه 1398  ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

بسیار خوشحالم از این بابت که بار دیگر در خدمت شما عزیزان هستم. دستور جلسه این هفته سیستم ایکس است و همچنین تولد احسان عزیز هم امروز برگزار می‌شود که انشاءا... در کنار هم جشن خواهیم گرفت. شاید یکی از اتفاقات عجیبی که در روزگار ما افتاد همین حل شدن صورت‌مسئله اعتیاد بود و شاید ما به دلیل حضورمان در کنگره ۶۰ و هم‌زمانی‌مان با این اتفاق، بزرگی آن را متوجه نشویم؛ به قول قاضی که می‌گوید: «حکم قاضی در زمان حیات خویش به واقعیت بزرگ جلوه نمی‌کند»...

 

 

دانسته یا ندانسته، درگیر مسائلی است که او را از پذیرش حقیقت، منع می‌کند؛ همان‌طور که در ابتدا بسیاری از پزشکان از پذیرفتن این مطلب که سم‌زدایی کار اشتباهی است سر باز می‌زدند، هرچند که در اول کار می‌پذیرفتند و نزد مهندس هم از آن تعریف می‌کردند اما در بیرون کار خودشان را انجام می‌دادند؛ بنابراین بزرگی این اتفاق برای اعضای کنگره ۶۰ بسیار بزرگ‌تر است.

تمرکز کنگره ۶۰ بر روی سیستم ایکس به این دلیل بود که اگر صورت‌مسئله اعتیاد پیدا نمی‌شد اصلاً کنگره ۶۰ هم تشکیل نمی‌شد. صورت‌مسئله اعتیاد مشخص کرد که اعتیاد، تغییری است که در همان سیستم ایکس روی می‌دهد و جسم و فیزیولوژی را از تعادل خارج می‌کند. از این نکته فراتر که آقای مهندس در جزوه جهان‌بینی آن را مطرح کردند، مسئله جهان‌بینی است که رابطه جهان‌بینی را باهمین سیستم هورمونی بدن روشن می‌کرد. سؤال خیلی بزرگی در راه درمان اعتیاد مطرح است که چرا تابه‌حال علم پزشکی به این موضوع توجه نکرده است؟ در سال‌های اول من تحقیقات زیادی در این مورد داشتم که یکی از آن‌ها بررسی کتب فیزیولوژی گایتون Physiolog بود که در علوم پایه پزشکی یکی از کتب مطرح در دنیاست. در این کتاب یک مبحث کوتاهی وجود دارد که به همین مسئله سیستم بیوشیمیایی بدن می‌پردازد و خیلی کوتاه نوروترانسمیتر Neurotransmitter و هورمون‌ها را تشریح می‌کند.

نکته‌ای را که آقای مهندس به‌عنوان شاه‌کلید در مورد اعتیاد پیدا کرد اتفاقی بود که با اعتیاد برای این سیستم می‌افتد. می‌دانیم که تعریف سیستم ایکس در کنگره ۶۰ همان است که در پزشکی هم هست ولی اطلاق سیستم ایکس بر این سیستم بیوشیمیایی، از توجه خاص مهندس نشأت گرفت؛ چراکه علم پزشکی هم می‌داند خیلی به این سیستم آگاهی ندارد. در تعریف این سیستم گفته‌شده: به مجموعه نوروترانسمیترها، هورمون‌ها، غدد درون‌ریز و برون‌ریز و مدیاتورهای شیمیایی Mediato و اثرشان بر هم دیگر و بر اعضاء، سیستم ایکس گفته می‌شود. اگر بخواهم توضیحی بدهم باید بگویم: کلیه سلول‌های بدن بسیار عاقل هستند و دو ویژگی مهم دارند، یکی اینکه آن‌ها در حقیقت باردار مواد شیمیایی‌اند؛ یعنی به‌طور مثال بعضی سلول‌های دوپامینی هستند. این سلول‌ها تا درون بدن هستند و به مغز راه پیدا نکرده‌اند اسمشان هورمون است؛ مثل هورمون پروژسترون و تستسترون Progesterone. Testosterone اما زمانی که از سد خونی مغز عبور می‌کنند اسمشان به نوروترانسمیتر تغییر پیدا می‌کند. تفاوت این دو باهم در این است که نوروترانسمیترها به‌جز اینکه قابلیت باردارشدن شیمیایی دارند، قابلیت گیرندگی و فرستندگی پالس‌های مغناطیسی را هم دارند که هورمون‌ها این خاصیت را ندارند.

مسئله‌ای که جناب مهندس درسی‌دی‌های هیزم‌شکن و سیستم ایکس مطرح می‌کنند، ویژگی حیرت‌انگیزی است که به‌تازگی ما در کنگره ۶۰ روی آن تمرکز کرده‌ایم، ناشناخته بودن این سیستم برای ما و هر بنی بشری است و مطلب این است که چگونه سیستم سلولی متوجه می‌شود خبر خوبی رسیده تا باعث ترشح هورمون‌ها شود. ما چگونگی عملکرد آن نمی‌دانیم و این مسئله بسیار پیچیده و از عجایب خلقت است. ما گاهی اوقات مسائل را خیلی ساده می‌نگریم. یک‌سلولی که نه زبان دارد و نه عقل و ما این ذره شیمیایی را زیر میکروسکوپ می‌بینیم، این سلول چگونه بر اساس تفکر انسان می‌فهمد که باید هورمون ترشح کند یا نه؟ این ویژگی‌های نوروترانسمیترها، یعنی هم توانایی در پالس‌های الکتریکی و گیرندگی امواج، جز عجایب خلقت است.

سخنان استاد در مورد ره‌جو:

احسان وقتی وارد کنگره ۶۰ شد، نه‌فقط ازلحاظ جسمی و مصرف الکل بلکه ازنظر جهان‌بینی هم مانند خود من و همه‌کسانی که پیش‌ازاین در معرض آموزش نبوده‌اند، گیر و گرفتاری داشت. ولی احسان از آن دسته ره‌جوهایی بود که خیلی زود جذب شد و خیلی خوب سفر کرد و مرتب و منظم بود و همین‌طور، در حین سفر خدمت می‌کرد و یکی دو دوره دبیر لژیون شد و عملکردش هم خیلی خوب بود.

فلسفه این تولدها از آن پیامی که می‌گوید: هم به دنبال رساندن پیام رهایی و هم بزرگداشت آن شخص است، نشأت می‌گیرد و حاکی از آن است که او در کنگره مانده و راه را ادامه داده است و بعدازآن هم قرار است خدمت بکند. به احسان بسیار تبریک می‌گویم. احسان، بسیار خوب سفر کرد و به اعتقاد من با جایگاهی که پیش از ورود به کنگره داشت، بسیار فاصله گرفت. به پدر مادر احسان و هم‌سفرش، آقای فیروز خوش‌آمد می‌گویم. امیدوارم در ادامه راه مستدام باشد و پیامی که من برایش نوشته‌ام حاکی از این واقعیت است که انسان درحرکت و ادامه دادن ارتقاء می‌یابد و من جایی بهتر از کنگره ۶۰ نمی‌شناسم که به این زیبایی بستری برای این اتفاق محیا بوده باشد. در آخر مجدداً به احسان، خانواده و هم‌سفر محترمش تبریک می‌گویم.

اعلام سفر مسافر:

من با مصرف آنتی ایکس الکل وارد کنگره ۶۰ شدم و مدت ۱۳ ماه را به روش DST و داروی درمان OT و به راهنمایی استاد عزیزم، آقای زهرایی، سفر کردم و در حال حاضر مدت ۱ سال ۴ ماه و ۱۱ روز است که آزاد و رها هستم.

آرزوی مسافر:

امیدوارم همه بتوانند این جایگاه را تجربه بکنند زیرا بسیار باشکوه است و امیدوار هستم که بتوانم خدمتگزار خوبی برای کنگره ۶۰ باشم.

خلاصه سخنان مسافر:

در ابتدا از همه شما دوستان خوب تشکر می‌کنم. از آقای زهرایی بسیار ممنون هستم که بسیار صبورانه برای من زحمت کشیدند. من در روزهای نخست ورودم به کنگره ۶۰، هم ازنظر جسمی و هم ازنظر روحی وضعیت بسیار بدی داشتم و اگر آن موقع راهنمایی‌های آقای محسن نبود نمی‌دانستم الآن کجا بودم؟ و در چه حال و احوالی سر می‌کردم؟ کنگره خیلی آموزش‌ها به من داد و می‌توانم بگویم یکی از آموزش‌های کنگره ۶۰ که توسط آقا محسن به من داده شد، صبر و صبوری بود. صبوری در طی سفرم و در زندگی شخصی خود باعث گردید تا آن نتیجه‌ای که آقا محسن و کنگره به من می‌داد را، به‌خوبی و به بهترین شکلش ببینم. از هم‌سفرم آقا فیروز که دایی من هستند، بسیار ممنون و سپاسگزار هستم. ایشان در زمان‌هایی که براثر مشکلات پیرامونم، کم می‌آوردم، کنار من بود و به من ازنظر روحی انرژی می‌داد. از جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان، به خاطر لطف بزرگی که در حق من داشتند، بسیار ممنون و متشکر هستم و در پایان نیز از راهنما و استادم تشکر می‌کنم.

خلاصه سخنان هم‌سفر:

امروز را به جناب مهندس دژاکام و همه شما عزیزان تبریک می‌گویم و همین‌طور به استاد عزیزم جناب آقای زهرایی که همیشه با دانایی و محبتشان در کنار ما بودند. باید بگویم که من این رهایی را مدیون کنگره ۶۰ و جناب مهندس و همین‌طور آقای زهرایی هستم.

نگارنده: مسافر حمید


عکاس: مسافر حنیف


تهیه و تنظیم: مسافر روزبه


منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتشمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
روزبه (ارتش) دوشنبه 22 مهر 1398 06:16
سلام. این روز زیبا را به احسان و خانواده محترمش و به
راهنمای گرامیشان شاد اش می گویم.
ابراهیم لژیون دوم یکشنبه 21 مهر 1398 14:36
باسلام، احسان جان تولدتان مبارک ومستدام انشاا...
ناگفته پیداست که این رهایی نتیجه اموزشهای کنگره واستاد
محترم وکاربلدی همچون اقای زهرایی وهمت وزحمت خود شماست.موفق باشید.
ابراهیم لژیون دوم یکشنبه 21 مهر 1398 14:35
باسلام، احسان جان تولدتان مبارک ومستدام انشاا...
ناگفته پیداست که این رهایی نتیجه اموزشهای کنگره واستاد
محترم وکاربلدی همچون اقای زهرایی وهمت وزحمت خود شماست.موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic