کنگره60 خانه اول من؛ سومین سال رهایی مسافر سروش
یکشنبه 23 تیر 1398 ساعت 15:14 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )
جلسه چهاردهم از دوره هفدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش  با استادی مسافر دیدبان سعید و نگهبانی مسافر کیوان و دبیری مسافر علی با دستور جلسه وادی یازدهم و تاثیر آن روی من در روز شنبه تاریخ 1398/04/22رأس ساعت 17آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

بسیار ممنونم که این فرصت را به من دادید و خداوند را شاکرم که در کنگره حضور داریم و در کنگره آموزش می‌گیریم و ذره‌ذره با به دست آوردن دانایی، بدی‌ها و خوبی‌ها را از هم تمیز داده تا بتوانیم راه مستقیم و ارزش‌ها را بیابیم و در آن حرکت کنیم.


آنچه من از دستور جلسه این هفته (وادی یازدهم) متوجه شده‌ام این است که در صورتی یک نفر می‌تواند به چشمه جوشان و رود خروشان تبدیل شود که در ابتدا تکلیفش را با خود روشن کرده باشد و بداند که هدفش چیست؟ و درنهایت می‌خواهد به کجا برسد؟ تمام آدم‌های دنیا حاضرند برای رسیدن به حال خوش، بهای آن را بپردازند اما نکته در این است که دلیل بسیاری از گرفتاری‌های انسان این است که آن‌ها راه رسیدن به حال خوش را نمی‌دانند و متأسفانه از روی عدم آگاهی که دارند درگیر یکسری از تخریب‌ها و ضد ارزش‌ها می‌شوند مانند بیماری اعتیاد، من تصور می‌کنم که اکثریت مصرف‌کنندگانی که رو به اعتیاد آورده‌اند به دلیل رسیدن به حال خوش بوده است و درواقع نمی‌توان منکر این شد که در اوایل مصرف، مواد مخدر لذت دارد.

 یا کسانی که برای به دست آوردن مادیات از راه ضد ارزش‌ها حرکت می‌کنند، به دنبال این هستند که حال خوش به دست بیاورند مثلاً با به دست آوردن خانه آن‌چنانی، ماشین آن‌چنانی به حال خوش برسند. همان‌طور که جناب مهندس فرمودند: زمانی به حال خوش رسیدن برایشان شاید خوردن یک ساندویچ بوده است و یا در دوره‌ای مهندس شدن و یا استخدام در سازمان و یا اداره‌ای. همه این‌ها را آدم‌ها به دست می‌آورند و به این اهداف می‌رسند اما به حال خوشی که در پی آن بودند نمی‌رسند، قطعاً راه‌هایی که نیروهای منفی و ضد ارزشی در سر راه ما قرار می‌دهند این است که مثلاً با مصرف مواد مخدر به حال خوش می‌رسی و یا حساب بانکی خود را بالا ببر اما در وادی یازدهم برای اینکه انسان به حال خوش برسد و هدف خود را پیدا کند باید در قدم اول، از ضد ارزش‌ها دوری کند.

کسی می‌تواند حال خوش را تجربه کند که بتواند از سمت مصرف مواد مخدر به سمت رهایی حرکت کند یعنی از ضد ارزشی که سال‌ها درگیر آن بوده است بتواند رهایی یافته و به سمت حال خوش حرکت کند، قطعاً آن چشمه جوشانی خواهد شد حال برای تبدیل‌شدن به یک رود خروشان حتماً باید در آن مسیری که قرار دارد با برنامه و مصمم حرکت کند من فکر نمی‌کنم که چیزی بهتر و ارزشمندتر از خدمت درست به سایر انسان‌ها باشد. وقتی قسمتی از وادی یازدهم را که می‌گوید آدم‌هایی را که به دیگران خدمت می‌کنند را انسان‌ها دوستشان دارند و سرشار از انرژی هستند و این انرژی باعث می‌شود که یک زندگی شاداب و خوبی داشته باشند؛ از خودم می‌پرسم که این وادی چه تأثیری بر روی من دارد؟ اگر من روزی تصمیم به خدمت کردن بگیرم حال بسیار خوب و خوشی به من دست خواهد داد و این به خاطر انرژی است که دیگران به من می‌بخشند حال این خدمت کردن می‌تواند در هرجایی باشد، مثل خدمت در آبدارخانه، خدمت در مرزبانی، خدمت در جایگاه ایجنتی و یا خدمت در لژیون سردار است که بسیار مهم است، من باید از خود بپرسم که در تقویت پایه‌های مالی و علمی کنگره ۶۰ چه تأثیری دارم.

قطعاً برای تبدیل‌شدن به رود خروشان و چشمه‌های جوشان شدن و به بحر و اقیانوس رسیدن باید یک کاری انجام دهم در وهله اول، هدفم را مشخص کنم و راجع آن تفکر کنم و در وهله دوم، از ضد ارزش‌ها دوری کرده و به سمت ارزش‌ها حرکت کنم تا زلال و صیقل داده‌شده، شوم.

سخنان استاد در مورد مسافر:

امروز تولد سه سال رهایی مرزبان محترم، آقای سروش را جشن می‌گیریم. سروش مصرف‌کننده شیشه، هرویین و کراک بود، به‌گونه‌ای که روزها را نمی‌دید وزندگی‌اش در شب‌ها خلاصه‌شده بود، سروش با تخریب‌های زیادی که داشت وارد کنگره ۶۰ شد اما در کنگره، ما شاهد وضعیت دیگری هستیم و آن سروش رفت و سروش جدیدی متولد شد، به‌گونه‌ای که اگر بخواهیم وضعیت دوران مصرف سروش را برای کسی بگوییم باید قسم بخوریم، چون باور نمی‌کنند. هرکسی که طبق اصول و قوانین کنگره ۶۰ جلو برود قطعاً به این حال می‌رسد همان‌طور که شاهد هستیم سروش شروع به تحصیل‌کرده و تحصیلات دانشگاهی را ادامه می‌دهد.

 به آقای ایمان راهنمای سفر اول سروش تبریک می گم، اگر امروز من در جایگاه راهنمای سروش نشستم به خاطر قانون کنگره ۶۰ است که راهنمای مرزبانان را اینت شعبه معرفی می‌کند؛ اما در اینجا باید اشاره‌کنم که خدمت سروش باعث شده است که او تبدیل به یک چشمه جوشان شود، باعث شده تا دیگران دوستش داشته باشند و به او احترام بگزارند، درست همان‌طور که جناب مهندس در وادی اشاره می‌کنند که اگر خدمتگزاران احساس انرژی سرشاری دارند به این دلیل است که دیگران آن‌ها را دوست دارند. در اینجا باید این تولد را به جناب مهندس دژاکام، بنیان کنگره ۶۰، بنیان عشق و محبت و خانواده ایشان و خانواده محترم سروش تبریک بگویم.

اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس مصرفی هرویین و شیشه، مدت 16 ماه به روش دی اس تی و با داروی درمان اوتی سفر کردم به راهنمایی استادم آقای ایمان ، ورزش در کنگره: فوتبال مدت رهایی: 3 سال

آرزوی مسافر:

آرزو دارم که خداوند بزرگ، هیچ‌گاه نگاهش را از شما برندارد.

خلاصه سخنان مسافر:

ابتدا از جناب مهندس، بنیان کنگره ۶۰، آقا ایمان، آقا سعید، از همه شما عزیزان و تمام کسانی که باعث شدند که من امروز، اینجا باشم؛ نهایت تشکر و قدردانی را دارم. در این فرصتی که باقی‌مانده قصد دارم کمی در مورد دوران مصرف خود بگویم، دوران مصرف من بد نبود  درواقع مشکل من با تنهایی بود، شاید چندین نفر دور من بودند اما هیچ‌کدام قادر به درک و فهم من و حرف‌هایم نبودند یا اگر بهتر بگویم نمی‌توانستم با آن‌ها ارتباط برقرار کنم... اگر من در حال خدمت کردن هستم فقط و فقط به خاطر خودم است  به این خاطر من قلبا مشغول خدمت هستم و شما نیز با قلبتان به من انرژی می‌دهید. من هیچ‌گاه با مصرف‌کنندگان مواد مخدر مشکلی نداشتم و مشکل من با انسان‌هایی است که ظاهر سالمند و اگر امروز کتاب می خوانم و سی‌دی‌های کنگره را گوش می‌دهم برای یادگیری زندگی کنار این انسان‌ها است.

من هر وقت به کنگره می‌آیم گویی روی ابرها هستم این انرژی به حدی زیاد و ناب است که با دوران خوب مصرف من قابل قیاس نیست، اگر راحت‌تر بگویم نشئگی من در کنگره ۶۰ ده‌ها برابر نشئگی با مواد مخدر است. زمانی که سی‌دی‌های آقای مهندس را گوش می‌دهم و حرف‌های ایشان را که دقیقاً حرف‌های دل من است گوش می‌دهم به خودم افتخار می‌کنم که در این مکتب هستم زیرا نفر اول آن، به‌خوبی و زیبایی حرف‌های دل من را درک می‌کند زیرا ایشان همدرد من بوده‌اند برای همین به این خوبی یک مصرف‌کننده را می‌شناسند. همه این موارد را که کنار هم می‌گزارم متوجه می‌شوم که زندگی من اینجاست 

ازآنجایی‌که من همیشه تنها بودم و روزهای سختی را در تنهایی گذراندم به این خاطر نمی‌خواهم کس دیگری تنها باشد بنابراین همیشه پیش‌قدم صحبت باکسانی هستم که به دنبال گوشی برای شنیدن هستند. در آخر باید بگویم که بی‌نهایت خوشحالم که در کنار شما عزیزان حضور دارم.

در ادامه جشن تولد...


نگارنده: مسافر روزبه

عکاس:مسافر محمد حسین
تهیه و تنظیم:مسافر روزبه
منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتش


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات