ایمان به کنگره 60، کلید رهایی؛ اولین سال رهایی مسافر نادر
دوشنبه 17 تیر 1398 ساعت 03:12 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

جلسه سیزدهم از دوره هفدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش  با استادی مسافر علی و نگهبانی مسافر کیوان و دبیری مسافر علی با دستور جلسه تخریب های شیشه و درمان آن با متد DST در روز شنبه تاریخ 1398/04/14رأس ساعت 17آغاز به کار نمود.

 

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم و از نگهبان و دبیر محترم هم سپاسگزارم که فرصت خدمت‌گزاری را به من دادند. در مورد دستور جلسه این هفته (تخریب‌های شیشه و درمان آن با متد دی اس تی) باید بگویم همان‌طور که بعضی از دوستان اطلاع دارند، مصرف اصلی خود من شیشه بود و حدود ۵ سال این ماده را مصرف می‌کردم. به همین دلیل کاملاً با این ماده و تخریب‌هایی که در انسان به وجود می‌آورد آشنایی دارم...

. این تخریب‌ها بسیار وحشتناک است. زمانی که من به کنگره ۶۰ آمدم، هیچ امیدی به درمانم نداشتم و فقط به‌عنوان آخرین راه، می‌خواستم کنگره ۶۰ را امتحان کنم؛ چون دوستانم و خودم انواع روش‌ها، مثل سقوط آزاد؛ چه طولانی و چه کوتاه را، امتحان کرده بودیم و مـوفق نشده بودیم. همان‌طور که می‌دانید شیشه، ترشح هورمون‌های دوپامین و سروتونین را تخریب می‌کند و باعث می‌شود فرد، مورد هجوم توهم‌های زیادی قرار بگیرد. گویی، فرد وارد دنیای دیگری می‌شود، دنیایی که پر از تاریکی است. این دنیا پر است از شک، بدبینی، خشم و... که تمام این القائات بد در این دنیا وجود دارد. من در این دنیا، با ضعفی که داشتم، تسلیم محض تاریکی‌ها بودم.

اما از تخریب‌ها که بگذریم، باید بگویم درمان با روش (دی اس تی) واقعاً شگفت‌انگیز است. من قبل از درمانم تصور می‌کردم باید با مصرف مواد به زندگی‌ام ادامه دهم و شاید هم مرا بگیرند و به تیمارستان ببرند، چون تمام رفتار و سکنات من معرف یک مریض روانی بود و هر مقدار هم که سعی می‌کردم چیزی بروز ندهم، فایده‌ای نداشت و دیگران متوجه حال بد من می‌شدند. وقتی انسان خودش مصرف می‌کند شاید متوجه حال بد خودش نشود، اما دیگران حتماً با یک نگاه متوجه حالات خاص فرد مصرف‌کننده می‌شوند.

من در اوایل ورودم به کنگره ۶۰ چون اختیار زیادی از خودم نداشتم خیلی منظم نبودم. گاهی نمی‌آمدم، گاهی دیر می‌آمدم، کاری هم انجام نمی‌دادم. ولی به‌محض این‌که تصمیم گرفتم سفرم را شروع کنم خیلی تغییرات را احساس کردم که البته خیلی فی‌البداهه به این ایمان و باور رسیدم، اما مهم‌تر این بود که پس‌ازآن صبر نکردم و به تلاشم ادامه دادم، خصوصاً به تمام گفته‌های راهنمایم گوش دادم. پیش خودم گفتم یک‌بار این راه را امتحان کنم و تا آخر آن به‌درستی و با دستور راهنما حرکت کنم البته راه سخت بود و تخریب‌ها هم وجود داشت ولی با همه این‌ها تا آخر، صبر کردم که نتیجه‌اش هم بسیار شیرین بود و غایت آن صبر یک زندگی آرام شد.

سخنان استاد در مورد مسافر:

امروز تولد یک سال رهایی نادر را جشن می‌گیریم. آقا نادر از اعضــــای خوب لژیون 3 هستند. ایشان با تخریب زیادی وارد کنگره ۶۰ شدند که البته من تخریب‌هایشان را بیشتر در صور پنهان و جهان‌بینی او می‌دیدم که یک نیروی تاریکی عظیمی ایشان را احاطه کرده بود و همین باعث شد سفر سختی داشته باشد و با تلاش زیاد توانست به درمان برسد. شاید در اوایل به خاطر مطالعاتی که داشت خیلی مسائل کنگره ۶۰ را باور نداشت که البته این کار کنگره ۶۰ برای درمان ایشان را سخت می‌کرد.

گذشته از این شرایط فکر کنم برای نادر هم اتفاقی شبیه من افتاد؛ یعنی هر چه جلوتر آمد بیشتر متوجه مطالب شد، من هم این را در او حـــس کردم، چراکه فرمان‌برداری‌اش بسیار بیشتر شد. تا قبل از آن اصلاً به کنگره ۶۰، قوانین و متد (دی اس تی) باور نداشت و زمانی که باور کرد، تسلیم شد و به لطف خدا به رهایی رسید.

نادر در اوایل سفرش به راه‌کارها و نحوه اداره جلسات جهان‌بینی ایراد وارد می‌کرد و همان‌طور که گفتم؛ هیچ باوری به کنگره نداشت از نحوه درمان تا مشارکت کردن اعضا را اشتباه می‌دانست اما زمانی که به کنگره اعتماد کرد بالاخره با هر سختی که بود به رهایی رسید و امیدوارم که به‌زودی ازدواج هم بکند.

اعلام سفر مسافر:

سلام من نادر هستم یک مسافر؛ آخرین آنتی ایکس شیره و تریاک، مدت یازده ماه و بیست و چهار روز با راهنمایی علی آقا، به روش دی اس تی و با داروی درمان او تی سفر کردم، ورزش در کنگره والیبال، در حال حاضر ۱ سال و سه ماه است که آزاد و رها هستم در ضمن ده ماه سفر وابستگی به نیکوتین را پشت سر گذاشتم به راهنمایی آقای رضا ، با روش (دی اس تی) و داروی درمان آدامس نیکوتین. مدت رهایی یک ماه و دو روزماه.

آرزوی مسافر:

آرزوی من این است که همه شما دوستان عزیز این حال خوب و این جایگاه را تجربه کنید.

خلاصه سخنان مسافر:

وقتی انسان در این جایگاه و در مقابل چنین حجمی از انرژی قرار می‌گیرد حال و احوالش دگرگون می‌شود، به‌طوری‌که هر چه آماده کرده بودم و در فکرم تجزیه تحلیل کرده بودم محو شد  ولی این را می‌توانم بگویم که حال خیلی خوبی دارم من آرزوی یک چنین حالی را برای شما دارم و از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم، زیرا می‌دانم که اگر در این جایگاه قرار دارم و زندگی بدون مواد را تجربه می‌کنم، به خاطر شما عزیزان و اساتید محترم است. اگر من چیزی بلدم ازاینجا یاد گرفتم از شما عزیزان و اساتید یاد گرفتم که چگونه صبر و استقامت داشته باشم و در مسیر حرکتم استوار بمانم البته زمانی آموزش گرفتن را شروع کردم که هر چه می‌دانستم را رها کردم و خود را در اختیار آموزش‌های کنگره نهادم چون به این باور رسیدم که اگر من چیزی می‌دانستم هیچ‌گاه وارد جرگه اعتیاد نمی‌شدم.

آشنایی من با کنگره ۶۰ از کتاب ۶۰ درجه بود و رابط، آشنایی من با کتاب ،  جناب سرهنگ همسر عزیز خانم برادران (اسیسانت ارتش) بودند. زمانی که کتاب ۶۰ درجه را از خانم برادران  گرفتم،  ایشان یک یادداشت به این مضمون به من دادند: این کتاب تقدیم به برادر بزرگم جناب آقای جعفری، امیدوارم ره گشایی باشد برای لحظه‌هایتان.  این آشنایی، آغازی برای سفر من در کنگره شد.

زندگی چالش‌های بسیاری دارد اما یکی از سخت‌ترین چالش‌هایش نصیب من شد و مرا به معنای واقعی شکست، در این اوضاع‌واحوال بودم که یک دستاویزی به نام مواد، پیدا کردم و به آن پناه آوردم و همیشه خداوند را شاکر بودم به خاطر این راهی که جلوی پای من نهاد ولی در ادامه وارد دنیای سیاه و تاریک اعتیاد شدم.

به‌هرحال، همان‌طور که پیش‌تر عرض کردم، راه کنگره را یافتم، زمانی که برای اولین بار وارد جلسات نمایندگی ارتش شدم علی آقا (کمک راهنمای عزیز) استاد جلسه بودند و انرژی و حس بسیار قوی ایشان من را جذب خود کرد و باراهنمایی‌ها و صبر بسیار زیادی که داشتند من را به رهایی رساندند. من تا آخر عمر از ایشان ممنونم  اما در  ابتدا از جناب مهندس دژاکام بنیاد کنگره۶۰ و خانواده محترمشان،تشکر می‌کنم که این راه را کشف کردند و رهایی‌های بسیاری را رقم زدند  و همین‌طور از دیدبان محترم و ایجنت نمایندگی ارتش جناب آقای سعید نمکی بسیار ممنونم که با پایمردی در این راه، توانستند این نمایندگی را،  راه‌اندازی کنند.

و در ادامه شاهد رهایی سه تن از مسافران نمایندگی ارتش بودیم...

نگارنده: مسافر روزبه و مسافر حمید

عکاس: مسافر محمد حسین و مسافر روزبه

تهیه و تنظیم:مسافر محمد حسین

منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات