درمان اعتیاد معجزه کنگره60؛سومین سال رهایی مسافر هادی
دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 00:18 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

جلسه دهم از دوره هفدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش  با استادی مسافر محمد رضا و نگهبانی مسافر کیوان و دبیری مسافر علی با دستور جلسه در کنگره ۶۰ چگونه قدردانی می‌کنیم؟ در روز شنبه تاریخ 1398/03/25رأس ساعت 17/30 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شاکرم که دوباره توانستم در این جایگاه قرار بگیرم و از نگهبان و دبیر محترم هم سپاسگزارم که فرصت خدمت‌گزاری را به من دادند.قبل از هر چیز و ورود به دستور جلسه باید از تمام خدمت‌گزارانی که در نمایندگی‌های کنگره ۶۰ به‌خصوص نمایندگی ارتش...

که در ماه رمضان زحمت کشیدند به‌نوبه خودم تشکر کنم و به همه عزیزان خدا قوت بگویم. تصور نمی‌کنم در نمایندگی ما کسی وجود داشت که کاری انجام نداد و هرکسی در حد توان خودش خدمتی کرد و انشاءا... که هرسال از سال پیش بهتر باشیم.

در خصوص دستور جلسه (در کنگره ۶۰ چگونه قدردانی می‌کنیم؟) باید بگویم قدم اول دانستن قدر و اندازه قدردانی است؛ یعنی ابتدا من باید نسبت به کاری که در برای من انجام‌شده معرفت کسب کنم. من اگر بخواهم از کاری یا کسی قدردانی کنم ابتدا باید بفهمم کاری که برای من صورت گرفته، یا نعمتی که به من داده‌شده چه اندازه‌ای دارد. برای من شاید همیشه این‌گونه بوده که در ابتدا من مقدار کاری که برایم انجام‌شده را به‌اندازه کافی متوجه نبوده‌ام و به زوایای آن پی نبرده‌ام. پس‌ازاین‌که من به کنگره آمدم و سفر کردم و بعد به رهایی رسیدم، اوایل هنوز متوجه نعمت رهایی نبودم و این شاید به دلیل جوانی من بود. پیش خودم می‌گفتم که دیگر مواد مصرف نمی‌کنم، یک زندگی سالم را شروع کرده‌ام و دیگرآن‌هم به چهره و اخلاقم ایراد نمی‌گیرند، همین کافی است.

ولی هرقدر از این اتفاق می‌گذرد من بیشتر به عظمت آن پی می‌برم و این‌که درمان اعتیاد چه نعمت بزرگی است و چه مقدار با ترک تفاوت دارد. چه کـساانی که هرروز با اعتیاد خودشان می‌جنگند، حال با هر روشی مثل کمپ یا رفتن پیش روان‌شناس و با چه هزینه‌های گزافی، چه مالی و چه جانی و در آخر هم به نتیجه نمی‌رسند. همه این مسائل، اگر دقت کنیم عظمت درمانی که درکنگره ۶۰ انجام می‌شود را بیشتر برای ما نمایان می‌کند. مثل وقتی‌که فردی باحالی بسیار خراب وارد کنگره ۶۰ می‌شود ولی با نهایت احترام با او برخورد شده و او را راهنمایی می‌کنند؛ و این‌زمانی است که حتی برخی مواقع خانواده فرد او را طرد می‌کنند ولی در کنگره ۶۰ باروی باز او را می‌پذیرند. همه افراد از ایجنت و مرزبان‌ها گرفته تا برادر لژیونی‌های فرد، برای رهایی‌اش به او کمک می‌کنند.

خود من در اوایل فکر می‌کردم در این راه فقط خــودم، راهنــمایم و آقای مهندس در این راه تلاش کردیم، اما آرام‌آرام متوجه دست‌هایی شدم که چگونه کمک من بودند و چه کمک‌های بزرگی. چه اتفاق بزرگی بوده و چه نعمت‌های عظیمی به من داده‌شده و هرسالی که می‌گذرد، بیشتر متوجه می‌شوم که من تا چه حد این الطافی و محبت‌هایی که به من شده را، ندیده‌ام و به‌راحتی پس از درمان، از کنگره ۶۰ می‌روم و یا حداکثر ۵۰۰ هزار تومان در گل‌ریزان کمک می‌کند و دینم را ادا می‌کنم.

خود من در کنگره یاد گرفته‌ام که از جبران این نعمت عاجزم، ولی به‌قول‌معروف:

 آب دریا را اگر نتوان کشــــید هم به‌قدر تـــشنگی باید چــــشید

سخنان استاد در مورد مسافر:

من این را یک‌بار هم در تولد یک‌سالگی‌اش گفتم که هادی یکی از معجزه‌ای کنگره است. هادی با مصرف بسیار زیاد شیشه وارد کنگره ۶۰ شد. تقریباً با ادعای امام زمان بودن و حتی پیامبری؛ که بعداً حتی شریعت جدید هم آورد و با این شریعت جدید وارد لژیون شد و در آخر ادعای خدایی هم کرد. اولین جمعه‌ای که با هادی و ۳ نفر دیگر به پارک رفتیم طوری شد که بقیه رفتند ولی هادی تا ساعت ۳ بعدازظهر برای من صحبت کرد و از کارهایی که در زندگی کرده و از کسانی که به پیامبری مبعوث کرده، حرف زد. شخصی با این مصرف و این حال بد وارد کنگره ۶۰ می‌شود و حتی بستری شـــدن در بیمارستان روانی ولی امروز تبدیل می‌شود به انسانی خنده‌رو، دل‌پاک و مهربان و هر خدمتی را که می‌کند را باجان و دل انجام می‌دهد. این رهایی‌ها یک پیام است برای افرادی که خواهان رهایی هستند تا ناامید نشوند و بدانند که می‌توانند درمان شوند.

من این تولد را به خود هادی و خانواده‌اش، آقای مهندس، آقا سعید ایجنت محترم شعبه و به همه اعضای کنگر ۶۰تبریک می‌گویم. امیدوارم همه ما به حال خوش برسیم.

اعلام سفر مسافر:

سلام. من هادی هستم یک مسافر، با مصرف شیشه وارد کنگره ۶۰ شدم، یازده ماه و ده روز به راهنمایی آقای محمدرضا، با داروی اوتی و روش (دی اس تی) سفر کردم، ورزش در کنگره والیبال، در حال حاضر ۳ سال است که آزاد و رها هستم در ضمن ده ماه سفر وابستگی به نیکوتین را پشت سر گذاشتم به راهنمایی آقای رضا مدت رهایی دو سال.

خلاصه سخنان مسافر:

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است، آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی استمن که می‌گویم، پیام خود نیست بلکه فردیست در جمع بیکران هستی که باورش کار هر کس نیست، مگر معنای آن بداند که آن چیست.من هنوز موفق به حرکت درآوردن ارابه‌ها در بیکران نشده‌ام ولی امیدوارم تا بتوانم در آینده موفق به انجام این مهم شوم و بتوانم زندگی بهتری هم برای خود و هم برای دیگران ایجاد کنم.

در ابتدای صحبت‌هایم باید از جناب مهندس دژاکام و خانواده عزیز و گرامی‌شان تشکر کنم و همین‌طور از آقای سعید نمکی؛ دیدبان کنگره و ایجنت نمایندگی ارتش، اگر آقای سعید نمکی نمایندگی ارتش را راه‌اندازی نمی‌کردند من امروز در این جایگاه قرار نداشتم.

یک روز من بدون هیچ باوری وارد کنگره ۶۰ شدم تنها، از خداوند بزرگ این درخواست را داشتم که این حال بد من تبدیل به حالی خوب شود. زمانی که وارد کنگره شدم و با آقای نصیری صحبت کردم، فکر می‌کردم که ایشان پزشک هستند و زمانی که متوجه شدم ایشآن‌هم مانند من مصرف‌کننده بودند باورم نمی‌شد.

من انسان بسیار سرکشی بودم و اصلاً بهتر از من روی کره زمین وجود نداشت و همان‌طور که دوستان گفتند من فکر می‌کردم که به مقام خدایی رسیده بودم که این توهمات ناشی از مصرف زیاد شیشه بود اما خداوند بزرگ را شاکرم که من در هفته راهنما به کنگره ۶۰ آمدم، دریکی از روزهای جلسه، شنیدم که گفته شد: ره‌جو باید سرش را با سر راهنمای خود عوض کند، آنجا بود که من فهمیدم که اگر قرار است کاری را انجام دهم باید باراهنمای خود هماهنگ باشم و کارهایم باید با صلاحدید راهنما باشد، این طرز فکر باعث آن شد که هادی توانست بعد از یازده ماه و ده روز به رهایی برسد و خود را تحویل بگیرد.

یک نکته که در سفر اول بسیار اهمیت دارد این است که من به‌عنوان سفر اولی به شربت اوتی به‌عنوان یک داروی درمان نگاه کنم و نه به شکل یک ماده نشئه‌آور و اینکه بدانم که این دارو قرار است که برای من چه کند؟ اما در اینجا باید از همسر عزیزم تشکر کنم که صبورانه من را تحمل کردند و باعث ورود من و یا آشنایی من با کنگره ۶۰ شدند، ایشان خدمتگزار کنگره ۶۰ هستند و من خدمت کردن را از ایشان می‌آموزم. از فرزندان عزیزتر از جانم که همیشه همراه من و مادرشان بوده‌اند هم تشکر می‌کنم.

خلاصه سخنان راهنمای هم‌سفر:

خداوند بزرگ را شاکرم که دوباره توانستم این جایگاه را تجربه کنم، تولد ۳ سال رهایی آقای هادی را خدمت بنیان کنگره ۶۰ و خانواده گرامی‌شان و تمام اعضای کنگره ۶۰ خصوصاً نمایندگی ارتش، تبریک می‌گویم.

من به‌نوبه خود دست خانم‌های جوانی را که به‌عنوآن‌هم‌سفر، به یک انسان در راه رسیدن به احیای انسانی کمک می‌کنند را می‌بوسم و از طرفی تمامی مسافران مانند جواهرهایی هستند که در تاریکی‌ها پنهان شدند کنگره ۶۰ کاری که انجام می‌دهد این است که آدرس این عزیزان را به خودشان می‌دهد. بسیار خوشحال هستم و خداوند بزرگ را شکر می‌کنم که هرروز شاهد رهایی‌های مسافران هستیم.

در کتاب قران مجید آمده است که: (زن و مرد مؤمن لباس یکدیگرند) خانم مریم عزیز غیرازآنکه یک خدمتگزار صدیق برای کنگره ۶۰ هستند درست مانند همان لباس می‌مانند که درواقع زینت آقای هادی شده‌اند و بخش عظیمی از این شیرینی که این خانواده تجربه می‌کنند نتیجه تلاش و صبر خانم مریم عزیز است. در اینجا از آقای شکیبا و همین‌طور خانم سحر عزیز که همیشه یادشان گرامی است بسیار ممنونم، من بسیار خوشحال و خرسندم که در کنار این عزیزان و شاهد چنین لحظات زیبایی هستم.

خلاصه سخنآن‌هم‌سفر:

بسیار خوشحالم که یک چنین روزی را تجربه می‌کنم آن‌هم در کنار دو دختر عزیزم. این چند روز، بسیار در مورد سفر هادی و روزهایی را که باهم پشت سر گذاشتیم فکر کردم و بسیار بی‌انصافی بود اگر در سفری که هادی در پیش گرفت من همراهی‌اش نمی‌کردم در آخر به این نتیجه رسیدم که هیچ راه مسیری بهتر از راه کنگره 60 نبود که ما امروز بتوانیم در این جایگاه باشیم و درواقع هیچ‌چیز نمی‌توانست به ما برای رسیدن به این آرامش یاری برساند و از این بابت از خداوند بزرگ شاکرم و اگر لحظه‌لحظه شکر خداوند را به‌جا بیاورم بازهم کم است.

در اینجا از جناب مهندس و خانواده گرامی‌شان بسیار ممنونم، اگر ایشان درمان اعتیاد را کشف نمی‌کردند معلوم نبود که خانواده ما در چه وضعیتی بود؟ زیرا درمان فقط درمان هادی می‌توانست ما و زندگی ما را از آن مشکلات و سختی‌ها نجات دهد و همان‌طور که گفتم هیچ‌چیز و هیچ راه دیگری نبود تا ما امروز را شاهد باشیم. همه شما عزیزان ‌هم‌سفر و مسافر در این رهایی‌ها نقش دارید، بسیار خوشحالم که در نمایندگی ارتش حضور دارم زیرا اینجا یک دنیای دیگر است، در اینجا بود که تمام ارزش‌ها درون خود را به من یادآوری شدند و به من آموختند که به این ارزش‌ها بها دهم که باعث درمان و در ادامه، حرکت به سمت تعادل شود. از جناب آقای سعید نمکی دیدبان محترم کنگره و همین‌طور ایجنت نمایندگی، مرزبانان محترم و تک‌تک شما عزیزان ممنونم، از راهنمای خوبم خانم سحر؛ بسیار ممنون و سپاسگزار هستم و امیدوارم هر جا که هستند در سلامت کامل باشند و همین‌طور از خانم فهیمه که سرشار از عشق و محبت هستند و بسیار به من آموختند و همین‌طور از تک‌تک هم‌سفران عزیز تشکر می‌کنم که در این راه مرا همیاری و همراهی کردند و تشکری ویژه، از جناب آقای محمدرضا دارم و تا دنیا، دنیا است من و دخترهایم مدیون زحمات ایشان هستیم، در آخر از هادی مسافر عزیزم تشکر می‌کنم که اگر خواست درمان را نداشت هیچ اتفاقی نمی‌افتاد و از دخترهای گلم ممنونم که همیشه در کنار ما بودند و از آن‌ها بابت روزهایی که نباید تجربه می‌کردند معذرت می‌خواهم.

خلاصه سخنان ‌هم‌سفر (فرزند):

برای پدرم بسیار خوشحالم و این روز را به ایشان تبریک می‌گویم و در اینجا از آقای مهندس و خانواده گرامی‌شان، آقای نمکی، آقای محمدرضا، خانم سحر و خانم برادران بسیار ممنون و سپاسگزار هستم.

نگارنده: مسافر روزبه،مسافر حمید

عکاس:مسافر روزبه

تهیه و تنظیم:مسافر محمد حسین

منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریبا لزیون هشتم شعبه ارتش دوشنبه 27 خرداد 1398 18:18
مریم مهربان وعزیز،تبریک هزاران تبریک،رهاییتان مستدام
روزبه (ارتش) دوشنبه 27 خرداد 1398 12:31
سلام. با تبریک این روز زیبا خدمت جناب مهندس دژاکام و تمامی اعضای کنگره60، امیدوارم همیشه در کنگره باشم و شاهد چنین لحظات دلچسب، باشم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic