مثلث درمان ابتکار کنگره60؛گفت و گو با کمک راهنما آقای مجید
چهارشنبه 8 خرداد 1398 ساعت 18:00 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

جهان‌بینی کنگره60 یک مقوله بسیار مهم درروند درمان در سفر اول و دوم است خصوصاً در امر ریکاوری بعد از درمان، این مقوله توسط سی‌دی‌ها، کتب و راهنمایان به مسافرین و کل اعضای کنگره60 انتقال پیدا می‌کند. تأثیر آموزش جهان‌بینی در کنگره60 بسیار مشهود است . بر همین اساس قصد کردیم تا با یکی از اعضای کنگره که یکی از کمک راهنمایان نمایندگی ارتش نیز هستند، و مصداق بارز تأثیر آموزش جهان‌بینی بر اعضا  کنگره هستند، در این رابطه، گفتگو کنیم.

1)به‌رسم کنگره 60 خود را معرفی نمایید.

سلام مجید هستم مسافر    آنتی ایکس:تریاک و شیره   تخریب:15 سال   مدت سفر:12 ماه   راهنما :آقا فرشید   رهایـی: 5 سال و 4 ماه   ورزش شنا    سفر نیکوتین:  آنتی ایکس:سیگار   مدت سفر:11 ماه   راهنما :آقا فرشید   رهایی:3 سال و 2 ماه

2)دانایی چه نقشی در جهان‌بینی دارد؟

یک نکـته بسـیار مهم که در جزوه‌های جهان‌بینی به آن اشاره‌شده، و در هیچ نوشـــتار دیگری به این اندازه سـاده و مؤثر، مـن به آن برنخورده‌ام، مثلث‌های دانایی و جهالت است. (تفکر - تجربه – آموزش)  (ترس – ناامیدی – منیت) به نظر من، با نگاه بسیار خاص می‌توانم بگویم، همان‌طور که در شروع تمام جلسات کنگره 60 بیان می‌شود که از شر جهل و نادانی خودمان که بزرگ‌ترین دشمن خودمان است به خدا پناه می‌بریم، مشخص می‌شود بزرگ‌ترین دشمن بشر، و بزرگ‌ترین ابزار نیروهای شیطانی هم، همین جهل و نادانی است، و در نقطه مقابل، دانایی هم بزرگ‌ترین ابزار نیروهای مثبت هست.

3)نقش‌جهان بینی در درمان اعتیاد و ریکاوری بعدازآن چیست؟

وقتی صحبت از درمان و ریکاوری می‌شود حتماً باید به مثلث درمان (جسم – روان – جهان‌بینی) توجه کنیم. چراکه تکامل در هر سه ضلع این مثلث است که باعث درمان، رسیدن به رهایی و جدا شدن بندهای ضد ارزش می‌شود. مطلب مهم در اینجا تغییری است که باید در تفکر فرد اتفاق بیفتد. اگر به گروه‌های دیگری که فقط بر روی جسم کارکرده‌اند دقت کنیم، می‌بینیم ناموفق بوده‌اند درصورتی‌که کنـگره 60 هر سه ضـلع این مثـلث را بـرای درمان و ریکاوری لازم می‌داند.

4)کمی در مورد ترس توضیح دهید.

در مورد تـرس باید بگویم، که تـرس هم بازدارنده است هم نگهدارنده. یعنی همان‌طور که تـرس از طـرفی تفکر را می‌خورد و فاسد می‌کند، ولی در بعضی موارد، اگر از روی آگاهی و دانایی باشد، نگهدارنده است، مثل وقتی‌که از حیوان وحشی یا از مواد مخدر می‌ترسیم.

5)نقش جهان‌بینی در زندگی شخصی شما چیست؟

من فکر می‌کنم، در زندگی خود من همین جهان‌بینی باعث تغییر نگاهم به اطراف و کل هستی شد. رهایی و درمان در کنگره 60 و همین‌طور ذره‌ذره دور شدن از ضد ارزش‌ها هم، همگی به کمک ابزار مهمی به نام جهان‌بینی و مصالح آن امکان‌پذیر است. وقتی به گذشته خودم رجوع می‌کنم، درمی‌یابم خیلی از افکار منفی که از ذهن من می‌گذشت به این دلیل بود که جهان‌بینی درستی نداشتم. امروز بعد از 6 سال حضور در کنگره 60 و خدمت کردن جهان‌بینی من بسیار تغییر کرده، و این تغییر حتی در زندگی شخصی من هم بسیار کمک کرده.

6)حرف آخر.

مطلب دیگر این است که، همان‌طور که در نوشتارهای کنگره هم داریم، به‌جز تغییر جهان‌بینی، زمان هم مطرح است. یعنی کسی به‌یک‌باره نمی‌تواند بگوید من کامل شده‌ام و دیگر نیازی به آموزش ندارم.

در آخر امیدوارم روزی برسد که جهان‌بینی که در کنگره 60 وجود دارد برای همه انسان‌ها قابل‌استفاده و دسترس باشد، تا بتوانند آرامش را تجربه کنند.

نگارنده: مسافر حمید

تهیه و تنظیم: مسافر محمدحسین

منبع: کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات