حال خوش نتیجه حضور در کنگره60؛اولین سال رهایی مسافر روزبه
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 ساعت 16:14 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

جلسه پنجم از دوره هفدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش  با استادی مسافر ایمان و نگهبانی مسافر کیوان و دبیری مسافر فرشاد با دستور جلسه جهان بینی 1و2 در روز شنبه تاریخ 1398/02/21 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود
خداوند را شاکرم که دوباره می‌توانم در این جایگاه خدمت کنم و از نگهبان و دبیر محترم ایشان سپاسگزارم.دستور جلسه این هفته جهان‌بینی۱ و ۲ است. من مایلم از تجربه‌ی خود صحبت کنم که چگونه آموزش جزوات جهان‌بینی و دانش کنگره در این زمینه به حرکت من، هم در سفر اول و هم در سفر دوم کمک کرد

 زمانی که من وارد کنگره ۶۰ شدم و مورد مشاوره قرار گرفتم، پکیجی به من داده شد به‌عنوان پکیج تازه واردین که در آن کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر، جزوات جهان‌بینی ۱ و ۲ و برگه‌ی ۶ وادی وجود داشت. در آن زمان من توجه زیادی به آن جزوات نداشتم ولی پس از حضور من در کنگره و پس از گذشت ۲ تا ۳ ماه، کم‌کم متوجه شدم من نسبت به کسانی که قبلاً به کنگره ۶۰ آمده‌اند مسائلی را کم دارم و آن الفبایی بود که من از آن خبر نداشتم مثل عقل، نفس و ترس که معنی هیچ‌کدام را به‌درستی نمی‌دانستم.

 تا قبل از مطالعه جزوات، من فکر می‌کردم آدم شجاعی هستم ولی پس‌ازآن و بامطالعه جهان‌بینی ۱ و ۲ بود که متوجه شدم آدم ترسویی هستم و این به خاطر ندانستن معنی درست ترس بود. مطلب اینجاست که من قبل از آن واقعاً متوجه این موضوع نبودم و پس‌ازآن بود که چون خواستم و پیگیر شدم و همین‌طور به کمک راهنمایی‌های آقای سعید، فهمیدم که مطالب در همین جزوه‌هایی است که من آن‌ها را ناچیز می‌دیدم زمانی که شروع به مطالعه این جزوات کردم تازه متوجه صحبت‌های دیگران شدم و تازه فهمیدم که جنگ و نبرد من با چه کسانی است و همین‌طور به ماهیت دشمن خود پی بردم و دانستم که این جهل من است که با من سر عناد دارد پس برای دانستن این آموزش‌ها نیاز داشتم که الفبای آن‌ها را بدانم.

نکته جالب‌توجه در آموزش‌های جهان‌بینی ۱ و ۲ این است که جناب استاد امین به زیبایی و با زبانی بسیار ساده این مطالب مهم را بیان کرده است و من به‌جرئت می‌توانم بگویم که اگر من جزوات جهان‌بینی را متوجه نمی‌شدم و آن‌ها را درک نمی‌کردم هیچ کاه کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه را نمی‌فهمیدم و طبیعتاً در ادامه هیچ‌گونه درمانی برای من رخ نمی‌داد. شما فکر می‌کنید که این مقدار نظم و هماهنگی در مسافران و هم‌سفران در چیست؟ مضاف بر اینکه کنگره ۶۰ با قشر مصرف‌کننده سروکار دارد و کار بسیار سخت‌تر است و بیرون از این در این مقدار نظم و همدلی و یکپارچگی در مصرف‌کنندگان و خانواده ایشان غیرممکن است که ازنظر من، این دستاورد تماماً از آموزش‌های جهان‌بینی کاربردی حاصل‌شده است.

ازنظر من جهان‌بینی یکی از مهم‌ترین تکه‌های پازل درمان و رهایی من مسافر است که بدون آن تکه، این پازل ناقص خواهد بود من باید آرام‌آرام و به‌اندازه قد و قواره خود، از آموزش‌های جهان‌بینی برای رسیدن به یک آرامش بهره ببرم تا به امید خداوند به آن آرامشی که مدنظر کنگره 60 است برسیم.

سخنان استاد در مورد مسافر:

امروز تولد یک سال رهایی روزبه را در نمایندگی جشن می‌گیریم، روزبه با مصرف شدید قرص وارد کنگره ۶۰ شد تا جایی که من با ترس و احتیاط بسیار به او برنامه می‌دادم ازآنجایی‌که من ابتدا باید مصرف قرص روزبه را کم می‌کردم و بعدازآن وارد پروسه درمان با شربت او تی می‌شدم با هر سری برنامه‌ای که به او می‌دادم ترس آن را داشتم که دچار مشکل شود و یا خدای‌ناکرده فوت شود و ازآنجایی‌که این تجربه اول من در مواجهه با یک مصرف‌کننده قرص بود، این تردید و ترس دوچندان می‌شد اما ایمان به متد دی اس تی که مانند یک معجزه است این شجاعت را به من می‌داد که ادامه دهم، به‌هرحال روزبه توانست با تمام سختی که سر راهش بود حرکت کند و به درمان برسد اما بعد از رهایی کارش تمام نشد و احساس کرد که نیاز به خدمت کردن در کنگره ۶۰ دارد بنابراین جستجو و ممارست کرد تا خدمت مدنظر خود را یافت، امروز روزبه در سایت نمایندگی، وبلاگ بسکتبال کنگره و همین‌طور وبلاگ راگبی استان تهران خدمت می‌کند خدمت‌هایی که شاید اصلاً دیده نشود و به چشم نیاید اما کسانی هستند که در این جایگاه‌ها خدمت می‌کنند و وظیفه من ایمان است که قدردان این عزیزان باشم.

روزبه الا رقم تمام مشکلاتی که دارد درحرکت است و در حال باز کردن این بندها و گره‌ها از خود است، در آخر، من امیدوار هستم که روزبه بتواند جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کند.

اعلام سفر مسافر:

مدت تخریب ۹ سال، آخرین آنتی ایکس مصرفی: قرص و شیشه، ۱۰ ماه به روش (دی اس تی) و با داروی درمان (او تی) سفر کردم به راهنمایی استاد عزیزم آقا ایمان افروز، مدت رهایی: یک سال چند ماه، ورزش در کنگره: والیبال در ضمن حدود 8 ماه است که در حال سفر نیکوتین هستم، در حال حاضر 8 قطعه به راهنمایی آقای رضا

آرزوی مسافر:

بسیاری از انسان‌ها هستند که مانند دوران مصرف من، در تاریکی‌های محض زندگی می‌کنند اما ناتوان از یافتن راهی برای رهایی از این تاریکی هستند من آرزو دارم که این عزیزان نیز مانند من راه کنگره ۶۰ را بیابند و حال خوش و زندگی در آرامش را تجربه کنند.

خلاصه سخنان مسافر:

بسیار خوشحالم که در این جایگاه قرارگرفته‌ام و این حال خوش را تجربه می‌کنم، تصور نمی‌کنم که هیچ ماده مخدری وجود داشته باشد که بتواند این‌چنین حال خوش و شادابی را به من دهد. حال خوشی که از آن صحبت می‌کنم نتیجه حضور در کنگره ۶۰ است. من روزانه ۲۵ عدد قرص ترامادول ml۲۰۰ مصرف می‌کردم و زمانی که از مصرف خودم خسته شده بودم و قصد آن را داشتم که زندگی خود را عوض کرده و راه روشنایی را دنبال کنم هیچ کجا من را قبول نمی‌کردند و یا دست‌کم از من تعهد می‌خواستند تا اگر در طول درمان برای من مشکلی پیش آمد ایراد و اشکالی متوجه آن‌ها نباشد اما در همین حین و با این اوضاع نابسامان، درِ کنگره ۶۰ بر روی من باز شد و در کمال تعجب و ناباوری دیدم که کنگره ۶۰ من را صمیمانه و بامحبت در آغوش خود فشرد و درمان من را قبول کرد.

اما در اینجا می‌خواهم نحوه آشنایی خود را با کنگره ۶۰ بازگو کنم زیرا بسیار برایم عجیب و غیر باور است، حدود ۷ سال پیش که من در اوج مصرف شیشه بودم حال بسیار خراب و احوال خراب‌تر از آن داشتم یک روز از همین روزها بود که من برای انجام کار یک پیک موتوری گرفتم، زمانی که باهم به سمت مقصد درحرکت بودیم نزدیک بود که دچار سانحه‌ای شویم من از شدت حال بد شروع به پرخاش و فحاشی به‌طرف مقابل کردم در همین حین بود که راننده موتور با لحنی بسیار عصبانی من را مواخذه کرد، بعدازآن ایشان از من پرسیدند که آیا چیزی مصرف می‌کنم؟ من هم تأیید کردم و بعد ایشان تنها یک آدرس را به من دادند که آدرس آکادمی بود حدود ۵ سال از آن ماجرا گذشت و من که همه‌چیزم را براثر مصرف شدید مواد ازدست‌داده بودم بسیار مستأصل و ناامید بودم و حتی خانه خود را در اثر همین حال بد به باد فنا داده بودم اما در کمال ناباوری یکی از اقوام که از مشکل من آگاهی یافته بود یکی از خانه‌های خود را که در محله ارتش بود، در اختیار ما گذاشت در همان روزها بود که به یاد سخنان آن راننده موتور افتادم و در اینترنت به دنبال یک آدرس نزدیک از کنگره ۶۰، گشتم تا نمایندگی ارتش را یافتم، به‌محض ورودم به حیاط نمایندگی با همان آقای موتورسوار مواجه شدم که ایشان همین راهنمای عزیز من آقای ایمان بودند و این‌گونه راه درمان من کلید خورد.

 شاید بعضی اسم این رخدادها را شانس و یا اتفاق بدانند اما من معتقدم این چیزی جز لطف و کرم خداوند نبود که شامل حال من شد. در پایان از آقای مهندس عزیز که بنیان این بنایی آزادی و رهایی هستند، آقای سعید که نمایندگی ارتش را راه‌اندازی کردند و راهنمای عزیزم که دست من را گرفت و به سمت نور و روشنایی هدایت کرد و همه شما عزیزان بسیار ممنون و سپاسگزار هستم.

 

نگارنده:مسافر روزبه

عکاس: مسافر محمد حسین

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع:کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات