کنگره60 راه نجات؛سومین سال رهایی مسافر مهدی
یکشنبه 25 فروردین 1398 ساعت 01:28 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

پانزدهمین جلسه از دوره شانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 98/01/22 با دستور جلسه دانایی، دانایی مؤثر، سواد با دبیری موقت مسافر تقی و نگهبانی مسافر پیمان و استادی مسافر سعید رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

با تشکر از نگهبان، دبیر و شما عزیزان که این فرصت را در اختیار من گزارشتید. قبل از صحبت کردن در مورد دستور جلسه باید از عزیزانی که در فرصتی کوتاه نمایندگی را به سروسامان رساندند و چنین مکان زیبا و راحتی را برای ما آماده کردند و هر کس که به‌نوبه خود، کاری را انجام داده است تشکر کنم...

چه از هم‌سفران محترم و چه مسافران عزیز به‌هرحال ما باید با دست‌به‌دست هم دادن و با تفکر، در بهتر کردن وضعیتمان تلاش کنیم.
 

دستور جلسه این هفته در کنگره ۶۰ (دانایی، دانایی مؤثر و سواد) است. ازنظر من، این دستور جلسه قصد دارد تا توهم دانایی و یا سواد در مقوله‌ای خاص را از دانایی و دانایی مؤثر تفکیک کند همیشه در پی به انجام رساندن آموزش و تفکر باید یک ساختار به وجود بیاید که آن، قطعاً باتجربه است. شاید اکثر شما دوستان تجربه ترک‌های مختلف را دارید ازجمله ترک سقوط آزاد، متادون درمانی و یا سم‌زدایی، طبیعتاً، قبل از هر چیز یک تفکر و آموزش بوده است اما نتیجه کار در خروجی آن است یعنی آن چیزی که اتفاق می‌افتد و تجربه می‌شود، همان‌طور که بسیاری از ما و تمام افرادی که تجربه ترک‌های مختلف را داشته‌اند این را تجربه کردند که آن نوع از تفکر و آموزش، قدرت ساخت یک ساختار که بتواند به نتیجه مطلوب دست یابد نداشته‌اند.

قطعاً ما زمانی می‌توانیم بگوییم که به دانایی مؤثر رسیده‌ایم که تجربه موردنظر و مفید در اثر تفکر و آموزش رخ‌داده باشد و خروجی یک خروجی مطلوب باشد درست مثل درمان اعتیاد به روش (دی اس تی) که در کنگره ۶۰ در جریان است، اما اگر تجربه خوبی به دست نیامده باشد یک نوع درجا زدن است و چیزی جز توهم دانایی نیست اما بااین‌حال، بسیاری به‌صورت ناخواسته و یا ناخودآگاه هنوز بر روی آن روش و راه ابداعی خود پافشاری دارند.

ما نمی‌توانیم در همه‌چیز به آموزش اشاره‌کنیم مثلاً برای فروبردن خشم و غلبه بر آن، مقالات و مطالب بسیاری است که شاید یکی از رایج‌ترین آن‌ها به تغییر موضع و یا حالت اشاره می‌شود مثلاً اگر نشسته‌اید بلند شده و بایستد، این روش‌ها در درازمدت به نتیجه مطلوب نمی‌رسد آن چیزی را می‌توان به آموزش نسبت داد که بتواند به‌صورت ریشه‌ای آن مشکل و معضل را حل کند. ما درروش (دی اس تی) روی سه مؤلفه جسم روان و جهان‌بینی کار می‌کنیم و به درمان خود می‌پردازیم، هر چه جلوتر میاییم تغییراتی در ظاهر و لحن و نوع صحبت کردن ما اتفاق می‌افتد. درنهایت درمان، تعادل و نظم انضباط ما در سفر دوم و حضور درست در مسئولیت‌هایی که دارم همه و همه به میزان دانایی که من تلاش کردم و به دست آوردم، بستگی دارد.

سخنان استاد در رابطه مسافر:

امروز تولد سه سال رهایی مسافر مهدی را باهم، جشن می‌گیریم. مهدی هم به دلیل مصرف مواد مخدر و ناکامی‌های که در ترک‌های مختلف داشت در رنج و عذاب بود. مهدی با تلاش و پشتکاری که در درمان داشت حرکت کرد و دانایی خود را بالا برد که البته باید هم همین‌طور باشد و کسی که خواستار درمان و رهایی است باید از لژیون و کارگاه‌های آموزشی نهایت استفاده را ببرد و بعدازآن که وارد سفر دوم شد باید شروع به خدمت کند چون کسی که در کنگره ۶۰ خدمت می‌کند درواقع در حال باز کردن گره‌های درونی خود است و یکسری از خصوصیات درونی خود را کشف می‌کند به‌عنوان‌مثال چگونگی برخورد با مردم و مسئولیت‌پذیری را یاد می‌گیرد. مهدی هم بعد از سفر اول شروع به خدمت کرد و مشغول به راهنمایی تازه واردین شد و خوشبختانه در آزمون کمک راهنمایی شرکت کرده و توانست در قسمت راهنمای تازه واردین قبول شود که امیدوارم در آزمون پیش رو نیز، کامکار شود.

ادب، متانت و مردم‌داری ما بهترین سلاح ما است به‌گونه‌ای که با مسلح شدن به این خصوصیات، می‌توان دشمن خود را به دوست تبدیل کرد و از طرفی افتادگی ما در خدمت کردن باعث خواهد شد که جذب ما بالاتر باشد و ازنظر من این‌یکی از خصوصیات مهدی در خدمت کردن است. در پایان به مهدی و خانواده محترمش تبریک می‌گویم و همین‌طور به نمایندگی ارتش و تبریک قلبی خود را به جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان عرض می‌کنم.

آرزوی مسافر:

آرزو دارم که در شهر من نیز، نور حضور کنگره ۶۰ بتابد و یک نمایندگی در شهر ملایر شروع بکار کند زیرا خیلی‌ها در آنجا در عذاب‌اند و به دنبال راهی برای رهایی از این تاریکی هستند.

خلاصه سخنان مسافر:

در ابتدا خداوند منان را سپاسگزار هستم که توانستم این جایگاه را تجربه کنم، از جناب مهندس و خانواده محترم ایشان بسیار سپاسگزار هستم که با تمام مشکلات، این شرایط را برای امثال من محیا کردند تا به رهایی برسم، از راهنمای خوبم تشکر می‌کنم که با صبر و محبت حال خراب من را تحمل کردند، من تا همیشه مدیون و سپاسگزار ایشان خواهم بود و امیدوارم خداوند بزرگ به ایشان و جناب مهندس سلامتی عنایت فرماید.

من با مصرف سنگین متادون و با کوله‌بار مشکلات فراوان مالی و روحی که طی مصرف مواد مخدر برای خود جمع‌آوری کرده بودم و به سبب نامتعادل بودن، با گرفتن پول بهره‌ای هرروز به مشکلات و دردسرهای خودم می‌افزودم همیشه در عذاب بودم اما برای رها شدن از این بند راه‌های زیادی را تجربه و امتحان کرم که تماماً بی‌نتیجه بود مثلاً برای ابوالفضل درمانی تا ساوه می‌رفتم تا اینکه حدود چهار سال پیش عاجزانه به درگاه خداوند خواهش کردم که دست من را بگیرد و راهی برای رهایی و نجات پیش پای من بگزارد، بعد از گذشت چهار روز از آن راز و نیاز به درگاه حق، در ناباوری تمام راه ورود به کنگره ۶۰ برایم هویدا شد، بعدازاینکه پای در این راه گزارشتم باانرژی بسیار تأثیر گزار و گیرایی کنگره و خدمتگزاران مواجه شدم که من را شیفته کنگره کرد و باعث شد تا در جلسات شرکت کرده و به درمان خود بپردازم.

خداوند را شاکرم که باگذشت بیش از سه سال از رهاییم هنوز به کنگره ۶۰ متصل هستم که من این اتصال را لطف و محبت خداوند بزرگ می‌دانم. در پایان از تمام شما عزیزان که تشریف آوردید و من را مورد لطف و محبت خود قرار داده‌اید سپاسگزار هستم و امیدوارم بتوانم با خدمت بلاعوض و درست، ذره‌ای از ملایمت و مرحمت شما عزیزان را، قدردان باشم.

نگارنده: مسافر روزبه

عکاس: مسافر محمد حسین

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع: کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic