کارگاه های آموزشی کنگره60؛نمایندگی ارتش
یکشنبه 16 دی 1397 ساعت 19:25 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

پنجمین جلسه از دوره بیست و چهارم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز یکشنبه تاریخ 97/10/16با دستور جلسه کمک من به کنگره و کمک کنگره به من  با دبیری مسافر احسان و نگهبانی مسافر افشین و استادی مسافر محمد رضا رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

درابتدا خداوند بزرگ را شاکر هستم که توفیق داد تا یک بار دیگر این جایگاه را تجربه کنم و از نگهبان و دبیر گرامی نیز تشکر میکنم که فرصت خدمت کردن به من رادادند. در رابطه با دستور جلسه کمک من به کنگره و کمک کنگره به من...

فکر میکنم که شاید قبل از کنگره 60 هرجایی که من رفتم در هر مکتبی که وارد شدم این را به آموختند که دنیا را آنگونه که ما میگوییم نگاه کن و شاید اینکه انچه که ما میگوییم درست است ولی واقعا کنگره 60 هیچ گاه به این صورت نبوده است.در جهان بینی کنگره 60 به گفته نشد که جهان را چگونه ببینم به من گفته شده برای اینکه جهان بینی خود را داشته باشی باید بشناسی خودت را و به من گفته شد که تفکر کنم ونحوه تفکر کردن را به من آموخت و انسان باید در همه زوایای زندگی خود تفکر کند، حال اینکه به چه موضوعی تفکر کنم این مسئاله ای میباشد که به خود من مربوط میشود.

به من گفته شد مسئولیت کارهای خود رابپذیرم ولی گفته نشده مسئولیت چه کاری راباید بپذیرم، به نظر من بزرگترین کمکی که کنگره 60 به من کرد این بود که در مرحله اول من را نسبت به خودم متوجه کرد که من بفهمم این محمد رضایی که الان هست و دراین شرایط رشد کرده از دنیا چه میبیند؟ این که جهانبینی داشته باشم که درآن فقط به فکر خود باشم به فکر درآمد و زندگی خود وخانواده ام؟ یک جهان بینی کاملا خود خواهانه و اینکه دیگرانی که در اطراف من زندگی میکنند مهم نیستند و به من ارتباطی ندارد حال و روز آنها! کسانی که جزو خانواده من هستند به من ارتباط دارد ولی دیگر انسان ها اهمیتی برای من نداشته باشد و هرچقدر که انسان دارای منیت، خودخواهی و حس های بد باش این دایره کوچک تر شده و انسان به جایی میرسد که تقربا هیچ کس را نمیبند در حدی که بخواهد از آن بیاموزد و این بود جهانبینی گذشته من.

من اوایل سفر که بودم فکر میکردم که فقط میتوانم از خود جناب آقای مهندس دژاکام بیاموزم و بقیه خیلی نمیتوانند به من آموزش دهدند و خداوند بزرگ را شاکر هستم که وارد کنگره 60 شدم که با این حرکت بزرگ آشنا شدم که فردی مانند من با این جهان بینی تاریک و زشت را بگیرید و تبدیل کند به فردی که درمیان مردم زندگی میکند به معنی واقعی و لذت میبرد از انچیزی که دارد چه کم چه زیاد چه زشت و با چه زیبا، دنیا را خیلی زیبا و جذاب تر نسبت به گذشته میبیند و همه اینها بزرگترین کمک های کنگره 60 به من است.

اوایل ورود هرکسی به کنگره 60 برای این است که به درمان مواد مخدر دست پیدا کند که در سفر اول نیز درست ترین کار همین است ولی در ادامه میبینیم که اتفاقات دیگری برای من رخ میدهد و کمکی از جانب کنگره 60 برای من رخ میدهد که قابل وصف نیست که به نظر من میتوان دستور جلسه را اینگونه بیان کرد که کنگره 60 چه کارهای دیگری میتوانست برای من انجام دهد که نکرده است، اگر بچه های کنگره 60 امروز در جامعه زندگی میکنند و دیگر ناله از شرایط جامعه نمکنند( در صورتی که شرایط برای همه یکسان است) به واسطه آموزش هایی که دریافت میکنید، به همین دلیل این دیالوگ ها به کم ترین حد خود میرسنند.

در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر گفته میشود که انسان مقام انسانی خود را در جایی جا گزاشته است و آن جا را باید پیدا کنیم و کنگره 60 یاد میدهد به انسان که چطور آن مقام انسانی را که گم کرده است را پیدا کند. من خودم مخالف این تفکر هستم که: من نمیتوانم به کنگره کمک کنم کنگره بزرگتر از این حرف است که من بتوانم کمکی به آن کنم، بله کنگره بزرگ است ولی کنگره چیزی غیر از من شما نیست عده ای آمدند و به ما کمک کردند و من نیز موظف هستم که باشم و خدمت کنم که این جریان ادامه پیدا کند.

زمانی که من وارد کنگره 60 شدم همه چیز رایگان برای من قرار داده شد و در عوض آن از من چیزی خواسته نشد، وقتی وارد کنگره شدم به من گفته نشد که چه دارم و یا چه ندارم به دنبال چه هدفی هستم، هر انسانی با هر شرایطی که وارد این مکان میشود کنگره خریدار اوست با هر وضعیتی و من فکر میکنم این رسم جوانمردی است به قول سعدی که میگوید خریدار دکان بی رونق. انسانی که با هزاران مشکل و مصرف مواد مخدر وارد کنگره 60 میشود و کنگره با آغوش باز او را با هر انچه که دارد میپذیرد و همه چیز که در توان دارد را در اختیار آن فرد با عشق و محبت قرار میدهد که آن انسان هم احیا شود چون کنگره 60 جمعیت احیا انسانی است و اصل مطلب هم همین موضوع است که ما درکنار هم معنی پیدا میکنیم اگر سفر اولی وجود نداشته باشد کمک راهنما معنی پیدا نمیکند همه ما به یکدیگر کمک میکنیم یعنی اگر یک سفر اولی وارد لژیون میشود، می آید که به آن کمک راهنما کمک کند که به ارتقاء دست پیدا کند و کمک راهنما نیز در حل مشکلات رهجو مشکلات خودش را حل میکند و این پیوستگی است که ما را کنار یکدیگر نگاه داشته است که ما میگویم تنها پیوند محبت است که انسان ها را کنار یکدیگر نگاه میدارد و در کل هستی به همین گونه است که هرجا که محبت از بین میرود مشکلات به وجود می اید و هرچیزی که مانع محبت باشد محکوم به فنا است و فرق نمیکند که چه باشد هر دیواری که مانع محبت باشد روزی ویران خواهد شد.

شاید این حرف ها یکم عجیب باشد ولی من خودم دیدم که درکنگره 60 همه به یکدیگر محبت میکنند بی آنکه چشم داشتی از یکدیگر داشته باشند و تمام رفتار آنها به دور از کینه و حس های بد دیگر است و همه با تمام وجود برای احیاء انسان های دیگر به یکدیگر کمک میکنند. زمین کنگره 60 زمین حاصل خیزی میباشد اگر دانه ای دارید در این زمین بکارید و اطمینان داشته باشید که هرانچه که بکارید صد ها برابر آن به شما محصول خواهد داد. از این فرصتی که در اختیار من قرار داده شده است استفاده کنم و اگر من امروز خدمت میکنم سپاس گذار کنگره 60 باشم و این را کنگره 60 به ما یاد داد که اگر کسی اجازه میدهد که به او خدمت کنیم سپاس گذار آن باشیم. پس باید سپاس گذار کنگره 60 باشم که اجازه داد تا خدمت کنم تا خود را بشناسم.

 

نگارنده: مسافر محمد حسین

عکاس: مسافر محمد حسین

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع: کنگره 60؛ نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
روزبه(ارتش) یکشنبه 16 دی 1397 21:04
سلام. به نگهبان،دبیر و استاد محترم خدا قوت می گویم و از همه خدمتگزاران شعبه تشکر می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic