رهایی نتیجه دریافت آموزش؛اولین سال رهایی مسافر علی
شنبه 17 آذر 1397 ساعت 23:52 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

پانزدهمین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 97/09/15 با دستور جلسه بنیان کنگره دبیری موقت مسافر محمد و نگهبانی موقت مسافر مهدی و استادی مسافر محمد رضا رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا تولد بیست و یکمین سال رهایی جناب مهندس دژکام را به ایشان، خانواده محترمشان و تمام اعضای کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم. زمانی که کلمه بنیان را می‌شنویم ناخودآگاه، معنای ریشه، پایه و اساس به ذهنمان متبادر می‌شود اینکه پایه و اساس یک جریان چگونه به وجود می‌آید؟ چگونه ادامه پیدا می‌کند؟

به نظر من این مسئله بسیار مهم است، دیروز آقای مهندس در این مورد صحبت کردند و فرمودند که دستور جلسه بنیان به این خاطر نیست که صرفاً یک تولد و یا یک رهایی را جشن بگیریم.

 بخش دیگر موضوع بنیان، این است که بدانیم کنگره ۶۰ از کجا و چگونه شروع شد؟ در حال حاضر در چه جایگاهی است؟ و در آینده به کجا خواهد رسید؟ تا جایی که به خاطر دارم، ساختاری مثل کنگره ۶۰ را ندیدم زیرا کنگره همیشه در خال رشد هست، درصورتی‌که رشد و پیشرفت سازمان‌ها، (ان جی او ها) و شرکت‌ها سینوسی است به این معنی که گاهی در بهترین حالت و سوددهی هستند و درزمانی دیگر دچار رکود و ضرر و زیان می‌شوند اما کنگره ۶۰ از زمان شکل‌گیری، هرروز و هرلحظه رو به رشد است و در حال تغییر کردن و اضافه کردن شعاع است، شرایط ما هرروز بهتر از گذشته می‌شود.

من به خاطر دارم در سال ۹۰ که وارد کنگره ۶۰ شدم تعداد کمی از لژیون‌ها از سی‌دی‌ها استفاده می‌کردند و لژیون‌های دیگر، سیستم قدیمی و سنتی تعریف کردن خاطرات مصرف را داشتند اما امروز هیچ لژیونی پیدا نمی‌شود که دستور جلسه‌ای مجزا از دستور جلسه هفتگی داشته باشد. جناب آقای مجدیان، دیدبان کنگره ۶۰، وقتی از گذشته کنگره صحبت می‌کردند از مشکلات و مسائلی می‌گفتند که اصلاً قابل‌باور نبود و نمی‌توان تصور کرد که در کنگره ۶۰ زمانی این مسائل و مشکلات پیش‌آمده باشد، ایشان می‌گفتند: کسانی که در ابتدای شکل‌گیری کنگره ۶۰ همراه جناب مهندس دژاکام بودند، مواد خود را به‌صورت سقوط آزاد کنار گذاشته بودند و هیچ اعتقادی به روش (دی اس تی) نداشتند و این روش را بسیار کودکانه می‌دانستند حتی در جلسات عمومی که موضوع جلسه روش تدریجی درمان بود در مشارکت‌های خود به مسخره و اشتباه بودن این روش اشاره می‌کردند و پیشنهاد سقوط آزاد را می‌دادند. کنگره ۶۰ در چنین شرایطی حرکت خود را ادامه داده تا به امروز رسیده است که شربت اوتی در دسترس همگان قرار دارد، شربتی که از تریاک ساخته می‌شود، زمانی نام بردن از شربت تریاک هم جرم بود و اگر کسی در مورد این موضوع صحبت می‌کرد متهم به اشاعه منکر و فحشا می‌شد.

اما کسانی که برای اولین بار به‌صورت پایلوت از شربت (او تی) برای درمان اعتیاد استفاده کردند و موفقیت درمان آن‌ها که از مصرف این شربت حاصل‌شده بود، نقش بسیار مهم و مؤثری در به رسمیت شناختن این شربت داشتند و به خاطر آن نتایج درخشانی که مصرف شربت اوتی در دوره پایلوت داشت مسئولان باور کردند که این دارو می‌تواند اتفاق مهم و مفیدی را رقم بزند؛ اگر امروز یک رهجوی سفر اولی به‌راحتی می‌تواند به کلینیک مراجعه کرده و داروی درمان خود را تهیه کند به خاطر تلاش و زحمت بی‌دریغ یکسری از عزیزان است پس من باید قدردان زحمات آن‌ها باشم. من تصور می‌کنم در این هفته باید به تمام این مسائل و اتفاقاتی که درگذشته افتاده است فکر کنم و از کسانی که در این راه قدم برداشتند تشکر کنم اشخاصی که مانا هستند همیشه ماندگار می‌مانند زیرا در جریان ماندگار قدم گذاشتند.

سخنان استاد در مورد مسافر:

تصور من این است که یکی از دلایل مهم اینکه ما تولد یک سال رهایی مسافران را برگزار می‌کنیم به این خاطر است که دیگران متوجه شوند کسی که باحال خراب وارد کنگره ۶۰ شده است بعدازاین یک سال چه تغییراتی کرده به چه حال‌وروز خوبی دست‌یافته است، این توضیحات در مورد علی نیز صادق بود، من فکر می‌کنم زمانی که علی با ناامیدی کامل وارد کنگره ۶۰ شد اصلاً خواسته درمان نداشت فقط برای تهیه کردن شربت (او تی) به کنگره آمده بود اما رفته‌رفته با قرار گرفتن در معرض القائات مثبت کنگره ۶۰ و دریافت کردن آموزش‌ها، خواست درمان را پیدا کرد و سفر اول را پشت سر گذاشت و در حال حاضر در سفر دوم هم مشغول خدمت است و همین‌طور برای قبولی در آزمون کمک راهنمایی کنگره ۶۰ تلاش می‌کند.

 

اعلام سفر مسافر:

علی هستم یک مسافر، با تخریب ده سال وارد کنگره ۶۰ شدم، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، شیره و قرص، مدت یازده ماه و یازده روز را به روش (دی اس تی) و با داروی (او تی) سفر کردم، به راهنمایی آقای محمدرضا، رهایی از بند مواد مخدر یک سال و یک ماه و ده روز، ضمناً در حال حاضر ده ماه هم‌سفر درمان وابستگی به نیکوتین را به راهنمایی آقای رضا انجام می‌دهم.

 

آرزوی مسافر:

همان‌طور که جناب مهندس دژکام در سی‌دی‌های اخیر خود در مورد اهمیت ساخت آکادمی می‌گویند، من هم ‌آرزو دارم که هر چه زودتر این آکادمی راه‌اندازی شده و راهگشای تمام طالبان رهایی باشد.

صحبت‌های مسافر:

خداوند را شاکرم که توانستم این جایگاه را تجربه کنم و برای همه سفر اولی‌ها و تازه رهایی‌ها آرزوی تجربه این جایگاه و احساس خوبش را دارم. در رأس از جناب آقای مهندس دژکام تشکر می‌کنم که این بستر را برای سفر و رسیدن به رهایی ما فراهم کردند از آقای سعید دیدبان محترم و ایجنت شعبه آقای احسان و از عزیزان لژیون مالی و عزیزانی که از جنبه مالی به کنگره ۶۰ و خصوصاً شعبه ارتش خدمت کردند، بسیار سپاسگزار هستم زیرا اگر جلسات مانند گذشته در پارک‌ها برگزار می‌شد من هیچ‌وقت به کنگره ۶۰ نمی‌آمدم و به رهایی نمی‌رسیدم از آقای محمدرضا راهنمای عزیزم کمال تشکر را دارم، همان‌طور که ایشان اشاره کردند من به هیچ‌وجه، خواست درمان نداشتم و فقط به دنبال تهیه کردن شربت (او تی) آمدم زیرا من اعتقادی به درمان اعتیاد نداشتم و ازآنجاکه مدت دو سال را در یک (ان جی او) دیگر ترک کرده بودم و دوباره باحال خراب‌تر و مصرف بیشتر برگشت‌خورده بودم، درمان را غیرممکن می‌پنداشتم و هیچ‌گاه به اینکه من یک سال را بدون مصرف مواد و باحال خوش سپری کنم فکر نمی‌کردم اما امروز حال خوشی دارم و حالم هرروز بهتر می‌شود و دیگر از درد پاهایم که حتی در هنگام مصرف مواد هم با من بود خبری نیست و دیگر هیچ‌گونه بی‌خوابی ندارم درصورتی‌که این‌ها دلایل برگشت خوردن من‌بعد از ترک بود.

همان‌طور که گفتم من هیچ‌گونه خواستی از بابت درمان شدن نداشتم و همیشه به فکر این بودم که با تغذیه درست از تابلو شدن خودم جلوگیری کنم که فردا روز دخترم و خانواده من به مشکل برنخورند و یک مایه ننگ برای دخترم نشوم اما آقای محمدرضا راهنمای خوبم این خواست را در من به وجود آوردند، ایشان در ابتدا به من گفتند که یک ماه، از این روش استفاده کنم و اگر بعدازاین مدت خواست درمان را نداشتم می‌توانم به همان شیوه مصرف گذشته برگردم.

بعد از مدت دو ماه که از سفرم گذشت من جذب انرژی اینجا شدم و دیگر نمی‌توانستم دور از کنگره باشم. یک روز افشین (برادر لژیونی من) نکته‌ای را به من گفت که من همیشه آن را آویزه گوش خود می‌کنم به این مضمون که میلیون‌ها نفر در جهان معتاد هستند و در میان آن‌ها 50 هزار نفر توانسته‌اند به کنگره ۶۰ پای بگزارند پس به این خاطر باید همیشه شاکر باشم، وقتی به‌روزهای که در یک (ان جی او) دیگر ترک کرده بودم فکر می‌کنم و به یاد عذاب‌هایی که در آنجا متحمل شدم می‌افتم ناخودآگاه بغض می‌کنم وقتی به دو سالی که خماری را تحمل کردم و همیشه به دنبال یک بهانه برای مصرف کردن می‌گشتم و هرلحظه در جنگ بین زدن و نزدن بودم. ولی امروز به درمان قطعی رسیده‌ام.

از آقای رضا راهنمای سیگار هم بسیار ممنون هستم، من در این سفر بسیار ایشان را اذیت کردم و هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم روزی بتوانم بدون سیگار سر کنم ولی اگر خدا بخواهد فردا برای دریافت رهایی از بند سیگار، نزد جناب مهندس می‌روم در آخر باید بگویم که وقتی انسان قدم در این راه می‌گزارد خداوند و کائنات به او یاری می‌رسانند و جای نگرانی نیست.


 

نگارنده: مسافر روزبه

عکاس: مسافر محمد حسین

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع: کنگره60؛نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic