همسفر بال پرواز؛اولین سال رهایی مسافر محمد رضا
شنبه 10 آذر 1397 ساعت 16:53 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی ارتش | ( نظرات )

چهاردهمین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی جهان‌بینی کنگره60، نمایندگی ارتش در روز پنجشنبه تاریخ 97/09/08 با دستور جلسه نقش سی دی ها در آموزش دبیری مسافر روزبه و نگهبانی موقت مسافر محمود و استادی مسافر محمد جواد رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان و گروه مرزبانی سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من نهادند. جلسه امروز به دو بخش تقسیم می‌شود بخش اول دستور جلسه این هفته (نقش سی‌دی‌ها در آموزش) بخش دوم تولد یک سال رهایی مسافر محمدرضا.

در کنگره ۶۰ به تمام عنوان‌های دستور جلسات فکر شده است و در پس آن‌ها نوعی اندیشه و تفکر بسیار دقیق قرار دارد که هر موضوع کجا قرار بگیرد و این تفکر باعث می‌شود که همه دستور جلسات باهم ارتباط داشته باشند، مثلاً اگر من وادی سوم که دستور جلسه هفته پیش بوده است را درست و به‌خوبی درک کرده باشم به این نتیجه خواهم رسید که تمام مشکلات و گرفتاری‌ها در زندگی من، به عملکرد و قدم‌هایی که برداشتم مربوط می‌شود و به هیچ فَرد و یا چیز دیگر مربوط نیست.

 درنتیجه از هیچ‌کس طلبکار نخواهم شد و عواقب مشکلاتی که برایم پیش‌آمده است را می‌پذیرم و تاوان آن‌ها را خواهم داد اما درک کردن این مطالب، نیاز به آموزش دارد که در اینجا نقش دستور جلسه این هفته مشخص می‌شود. سی‌دی‌ها بسیار در آموزش کنگره ۶۰ مؤثر هستند، مطالب آموزشی در کنگره ۶۰ بسیار گسترده و وسیع‌اند آن‌قدر گسترده و وسیع هستند که نمی‌توان با سه جلسه در هفته به تمام آن‌ها پرداخته شود، درنتیجه باید از ابزاری مانند سی‌دی‌ها برای انتقال تمام این آموزش‌ها استفاده کرد و بنابراین هیچ مطلب و آموزشی نیست که در داخل کنگره نباشد، تا ما بخواهیم برای آموزش گرفتن، به مطالب بیرون از کنگره رجوع کنیم.

همان‌طور که جناب مهندس در روز چهارشنبه عنوان کردند نقش سی‌دی‌ها برای من مسافر مانند یک چارچوب است به این صورت که اگر من از مسیر منحرف شوم و یا در شُرف خروج از راه کنگره ۶۰ باشم این سی‌دی‌ها هستند که برگشت در مسیر کنگره ۶۰ را به من یادآوری می‌کنند و من را به این مسیر برمی‌گردانند برای همین مسافران هر موقع به مشکلی برمی‌خورند به سی‌دی‌ها رجوع می‌کنند. خود من درگذشته هرگاه در زندگی شخصی، کاری و اجتماعی خود به مشکلاتی برخورد می‌کردم سریعاً به سی‌دی‌ها و سخنان جناب مهندس، رجوع می‌کردم و در ادامه جواب و راه‌حل مشکلاتم را پیدا می‌کردم گویی که تمام جواب‌های من درون سی‌دی‌ها هست.

اشخاصی که در کنگره ۶۰ به سی‌دی‌ها گوش می‌دهند و برای سی‌دی‌ها اهمیت قائل هستند، با اشخاص دیگر متفاوت‌اند به‌قول‌معروف کنگره‌ای هستند، اگر دقت کنیم در کنگره ۶۰ کسانی که برای خود، هدف تعیین کرده‌اند و برای رسیدن به آن هدف آموزش می‌گیرند و در مسیر کنگره قرار دارند با دیگران متفاوت هستند، این اشخاص را می‌توان از طرز لباس پوشیدن منظمشان، رفتار درست و به‌جایشان و خدمت کردنشان تشخیص داد، تمام این‌ها از دریافت آموزش‌ها و گوش کردن به سی‌دی‌ها می‌آید. مسئله دیگر این است که همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردم در جلسات وقت کافی برای رسیدگی به تمام مسائل نیست بنابراین این سی‌دی‌ها هستند که در کنگره ۶۰ این خَلع را پر می‌کنند و باعث می‌شوند که تمام مطالب آموزشی در دسترس باشد. یکی از کوچک‌ترین تأثیرات گوش کردن به سی‌دی‌ها را من در سفر اول تجربه کردم به این صورت که خواب من مشکل داشت که به دلیل مصرف شیشه بود اما به توصیه راهنمایم شب‌ها سخنان جناب مهندس را گوش می‌کردم و شاید باورکردنی نباشد ولی من از آن به بعد با گوش کردن به صدای جناب مهندس، خواب آرام و راحتی داشتم. من مدت شش ماه است که لژیون را تحویل داده‌ام اما چیزی که باعث شده است که از کنگره دور نشوم و نقطه اتصال خود را نگه‌دارم و از حال خوبی برخوردار باشم، گوش کردن به سی‌دی‌ها است.

سخنان استاد در مورد مسافر:

امروز اولین سال رهایی محمدرضا را در نمایندگی جشن می‌گیریم و من این روز بزرگ را به خود محمدرضا، هم‌سفر و خانواده گرامی‌شان تبریک میگویم و امیدوارم در ادامه سفر و زندگی خود از شرایط ایده آلی برخوردار باشد و بتواند جایگاه‌های بالاتر را تجربه کند.محمدرضا با مصرف شیشه وارد کنگره ۶۰ شد و روز اولی که در لژیون حضور پیدا کرد من از او پرسیدم که دلیل اینکه به کنگره آمده و می‌خواهد مصرف مواد را کنار بگذارد چیست؟ در همین حین او گریه کرد و من متوجه شرایط وخیم و خواست قویش شدم. من تصور می‌کنم زمانی محمدرضا به کنگره ۶۰ متصل شد و سفر خوبی را در پیش گرفت که هم‌سفرش به او پیوست و در این راه او را یاری کرد.

 جناب مهندس در سی دی محور به این مسئله اشاره کردند که یک رهجوی خوب می‌تواند به راهنما کمک کند، محمد مصداق بارز این توصیف بود و به من، در هدایت لژیون یاری می‌رساند.

اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان محمدرضا هستم یک مسافر، آنتی ایکس مصرفی شیشه، به مدت یازده ماه و بیست و سه روز سفر کردم به روش (دی اس تی) و داروی درمان شربت (اوتی)، به راهنمایی آقا محمدجواد، ورزش در کنگره بدمینتون، رهایی از اعتیاد یک سال و دو ماه و بیست و هشت روز در ضمن ده ماه و بیست و پنج روز هم سفر نیکوتین داشتم به راهنمایی آقای رضا، رهایی از بند نیکوتین یک سال و چهارده روز.

 آرزوی مسافر:

من از صمیم قلب آرزو دارم که هرچه زودتر دانشگاه کنگره ۶۰ راه‌اندازی شود و به امید خدا من بتوانم خدمتگزار آن باشم.

 

صحبت‌های مسافر:

از همه شما عزیزان که در این روز من را یاری می‌کنید سپاسگزار هستم خداوند  را شاکرم که توانستم این روز را ببینم، امروز حس و حال وصف‌نشدنی دارم و امیدوارم تمام سفر اولی‌ها این حس و حال را تجربه کنند.

در ابتدای آشنایی من باهم سفرم، ایشان متوجه مصرف من شده بودند اما از روی محبت و عشق، نه‌تنها مرا رها نکرد و به حال خود نگذاشت بلکه به هر دری زد و تمام تلاش خود را به کار گرفت تا راهی برای خلاصی من پیدا کند تا اینکه عاقبت در اینترنت کنگره ۶۰ را یافتیم و بعد از پستی بلندی‌هایی که در سفر اولم تجربه کردم، توانستم خود را بیابم و سفر اولم را به اتمام برسانم، از این بابت خداوند بزرگ را شاکرم و امیدوارم همیشه بتوانم در این دایره کنگره ۶۰ بمانم و خدمتگزار باشم. در اینجا از جناب مهندس، راهنمای عزیزم، هم‌سفرم و پدرم بسیار متشکرم و از همه عزیزانی که در این مسیر مرا یاری کردند صمیمانه تشکر می‌کنم

هم‌سفر (پدر):

 قبل از اینکه در اینجا قرار بگیرم متن طولانی را آماده کرده بودم اما در حال حاضر احساسات، مانع از بیان آن‌ها می‌شود، تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که به محمدرضا افتخار می‌کنم.

راهنمای هم‌سفر:

ابتدا خداوند بزرگ را شاکرم که توانستم این جایگاه را در کنار عزیزان و اساتیدی که برایم بسیار ارزش‌دارند تجربه کنم. این افتخار نصیب من شد که در سفر دوم نازنین را یاری کنم زیرا سفر اول ایشان زیر نظر کمک راهنمای محترم خانم سحر بود و ایشان نازنین را در سفر اول، بسیار حمایت کردند. قصه آشنایی من و نازنین از پارک طالقانی شروع شد زمانی که من از نمایندگی آکادمی به نمایندگی ارتش انتقال پیدا کردم اما هنوز سرپرست تیم والیبال آکادمی بودم و از همان بازی‌های والیبال با نازنین عزیز آشنا شدم و از این آشنایی بسیار خرسندم. همان‌طور که عزیزان در مشارکت‌هایشان گفتند خانم نازنین، تأثیر بسیار زیادی در سفر محمدرضا داشت و او را بسیار در این راه یاری کرد. من مطمئنم که قدرشناسی آقا محمدرضا باعث شد این جایگاه را تجربه کنند زیرا قدرشناسی دررسیدن به رهایی بسیار مؤثر است. در آخر؛ من از این فرصت استفاده می‌کنم تا از تمام هم‌سفران نمایندگی ارتش تشکر و قدردانی کنم.

هم‌سفر (همسر):

تجربه کردن این جایگاه به تنهایی ممکن نیست هرچند که محمدرضا خواست قوی داشت. در اینجا می‌خواهم از جناب مهندس کمال تشکر را داشته باشم زیرا ایشان با فداکاری که داشتند بعد از رهایی خود، دست از کار نکشیدند و این راه را ادامه دادند، مطمئناً این عشق و محبتی که در دل همه ما هست به ایشان بازمی‌گردد، از راهنمای مسافرم آقا محمدجواد و از آقا دانیال تشکر می‌کنم که همیشه کنارمان بودند و از خانواده محمد بسیار سپاسگزار هستم و از راهنماهای خودم خانم سحر، فریبا و خانم هانیه عزیز کمال تشکر را دارم.

نگارنده: مسافر روزبه

عکاس: مسافر محمد حسین

تهیه و تنظیم: مسافر محمد حسین

منبع: کنگره60؛ نمایندگی ارتش

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد رها یافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 11 آذر 1397 11:25
چه عکس های خوبی حس و حال تولد به ادم منتقل میشه انگار ماهم اونجا بودیم
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات